Певица и писательница – Ирена Карпа

7

 

 

23 года, проживет еще неизвестно сколько из-за своего не очень определенного образа жизни. “Дупа і уродка (…), прибацана тьолка…” – любят цитировать журналисты аннотацию к первой Ирениной книге “Знес Паленого”. В действительности все еще хуже: Ирена добрая, умная, взвешенная, красивая.

“Сижу по вечерам, плету макраме.” – сознается она в одном интервю.

 

Это неправда, что она любит картинги – она печет яблочные пляцки. Неправда, что ныряет в Тихом океане с аквалангом, – она читает дамские романы.

 

Ирена НЕ путешествует автостопом, НЕ фотографирует запрещенных яков в Гималаях на Індо-китайской границе, НЕ пишет кощунственных текстов типа “Сашахуй!” для альбомов типа “Курва Кам Бек!” группе типа “ФАКТИЧНО САМІ”, НЕ меняет жизненных взглядов и мест обитания, НЕ пишет диссертаций по литературе, НЕ употребляет никаких наркотиков, НЕ рисует автопортретов, где изображен лишь голый торс, Не ведет себя неучтиво, Не заключает миллионных контрактов. Ирена просто НЕ говорит правды.

 

Книги Карпи — это обнажен нерв. Лезвие по зубам для тех, кто не готов к такой откровенности. Сама Ирена об этом не подозревает, ее тексты естественны, как и сама автор. В 2004 г. вышли книги: “50 минут травы” и “Фройд бы плакал”.

 

Присоединяйтесь! И вы не пожалеете! 

Ответы 40

Ярик:
5
Карпо, я заплутався. :) Допоможи мені, з висоти свого безмежного досвіду. Ти віриш в таку романтичну херню, як єдина "твоя" людина протягом життя, так звана "друга половинка"? Якщо так, тоді чому мені здається, що я кохаю одразу двох? І взагалі, хто сказав, що людина може кохати тільки когось одного? Може то просто стереотипи. З іншої сторони, я завдаю людям болю. Але я не можу вибирати, і що найголовніше мені не хочеться вибирати... Така тупа ситуація. Мучусь.
Ирена Карпа:
Ну чого тільки вдвох? От банан, наприклад, ділиться на три частини. Якщо серйозно, то ліпше читай "Бічез" - там твої проблеми здадуться просто квіточками на шпалерах. У моєї героїні число "половинок" доходить десь так до 7. Зрештою, той, хто не твій, просто відсіється з часом. Постарайся зробити якусь амортизацію, щоби не дуже всіх калічити. Але насправді люди самі вирішують, страждати їм чи ні. Ми не є настільки важливими, аби міняти чиїсь долі.  

Понравился ответ? Поделись:

Ярик:
2
Карпо, признайся, скажи чесно - ти читаєш Коельо? :)
Ирена Карпа:
Щодня перед сном.

Понравился ответ? Поделись:

Иван:
1
Какой отель вы запомнили как антирекламу нормальному отдыху?
Ирена Карпа:
Готель "Дніпропетровськ" в одноіменному місті. Не ходіть туда!

Понравился ответ? Поделись:

Угу:
0
Как вы относитесь к творчеству Любка Дереша? это правда,что он ваш хороший друг? кто еще из новых украиснких авторов вам нравится?
Ирена Карпа:
Фішка в тому, що багато хто з українських письменників мені подобається як люди, але я не є фанаткою їх творчості. І навпаки. Тому багато імен називати не буду. Моя улюблена жінка-письменник - це Софійка Андрухович. Мій улюблений чоловік-письменник - Тарас Прохасько. Ну і, звичайно ж, я намагаюся тримати руку на пульсі і взнавати нові імена: Павло Коробчук, Галя Ткачук, Ксеня Харченко та інші. Крім того, не боячись здатися корумпованою, скажу, що мені дуже подобається проза моєї сестри Галі Карпи. Її книжка скоро вийде у видавництві "Лілея НВ". Редагує її також гаряче коханий мною знаковий автор Юрко Іздрик.

Понравился ответ? Поделись:

вопросик:
0
Ирена, вам не страшно за будущее нашей молодежи? ладно там музыка прибаханная, а не менее прибаханная литература с матами, от которой визжат малолетки, секс в 12 лет, наркота и алкоголь? по-моему , гордиться нечем... грустно
Ирена Карпа:
А ви читали що-небудь нове із будь-якої іншої літератури, не української? Так от після того, як почитаєте сучасних американців чи французів, ви збагнете, що наша національна література - це ще дуже навіть лайт-едішен. В нас тут навпаки з"являється якась альтернативна мітологія, потужний і нерозкритий символ, глибинний оптимізм. В той час як західна література ломиться від описаних збочень як результату утрудненого пошуку насолоди від життя, в наших книгах це життя навпаки б"ється через край. І знову ж таки повторюся, що у своїх творах письменники в жодному разі не викладають інструкцію для застосування. Це завжди тільки описаний досвід - реальний чи придуманий. І не більше цього. А вже що робити зі своїм життям - справа кожної окремої людини, а не якогось там примарного автора-монстра.

Понравился ответ? Поделись:

X@мяк:
0
Доброго дня!Був присутній на першому виступі старого гурту з новою назвою,дуже сподобалося,сподіваюсь що нова назва принесе вам більшого успіху.Коли можна очікувати на почву альбому(десь прочитав що робоча назва його InЖир)?Дякую.
Ирена Карпа:
Та вам дякую! Дуже приємно серед натовпу тих, хто сичить і пищить всіляку гидоту стосовно цього нового альбому почути щось бадьоре і позитивне. Вихід його планується десь на кінець травня. Якщо ми з вами хором помолимося музам Артура, бо зараз тільки від нього все залежить.

Понравился ответ? Поделись:

Going_UNder:
0
Ірено, я блін не потрапила на твою презентацію у Києві...Карати свою дупу буду все життя:(Але не в тому понт питання:) Скажи,кохана, а коли буде "дійсно новий"альбом? Тобто ваш"Космічний вакуум" не дуже-то й новий...І яким він буде?
Ирена Карпа:
Знаєш, кохана, я вже відповіла на це питання, і не карай себе, презентації ще будуть. :)

Понравился ответ? Поделись:

Going_UNder:
0
Іренко, і ще...Нащо ж ви назву поміняли?!! ЮБлін Фс-то бренд, а тепер якесь дивне недороблене"Карпа"...нащо ж?..
Ирена Карпа:
От спасіба харашо! Чо це ми не дороблені? Всьо, я плачу у кутку.

Понравился ответ? Поделись:

Стас:
0
Чи будуть зміни в складі пост-транс-джендер-бендер гурту Qарпа?
Ирена Карпа:
Хто його зна?.. Наразі плануємо загарбати собі діджея з вертушками, а там і вокалістку поміняємо. Гигиги.

Понравился ответ? Поделись:

Alek Zander:
0
Ой, Іренко, прочитав я тут питання, співчуваю... але більше не тобі(ти впораєшся,егеж?) а тим, котрі своїми типу питаннями демонструють власну імпотентність щодо сприйняття відмінного їхньому світогляду Крапка ;)) А от у мене шкодницьке питання: страх... Чого ти боїшся? Я маю на увазі внутрішні речі. Що зробити/не зробити є для тебе найважчим? В чому доводиться найбільше себе примушувати, переборюючи страх?
Ирена Карпа:
Я боюся щось провтикати у власному житті. Через нерішучість і відкладання на потім.

Понравился ответ? Поделись:

Віка:
0
Ви чудово володієте мистецтвом епатажу,що вже свідчить про талант.Але не можу зрозуміти, тоді для чого Вам перейматись подібними нікчемними заходами, як он-лайн конференції? Ваша думка про дописувачів хіба нормативно звучала б?
Ирена Карпа:
А навіщо ви ображаєте дописувачів?! Наразі дуже великий відсоток питань є цілком конструктивним. Те, що медіа зображає мене зубатим монстром, мене, звичайно, тішить і викликає посмішку. Але людей я люблю. І не тільки на сніданок.

Понравился ответ? Поделись:

Орест:
0
«Пост-Транс-Джендер-Бендер» - що це означає?
Ирена Карпа:
Аби ж то я знала. :)

Понравился ответ? Поделись:

Рима:
0
У вас є улюблений письменник?
Ирена Карпа:
Так. Із живих - це Милорад Павич, із неживих - Чальз Буковські.

Понравился ответ? Поделись:

Галина:
0
Як ви гадаєте на кого орієнтовані ваші книжки?
Ирена Карпа:
На молодший і середній шкілький вік, напевно. :)

Понравился ответ? Поделись:

Ирма Ж.:
0
Ирена, вы много путешествуете, какую страну для летнего отдыха вы бы порекомендовали?
Ирена Карпа:
Північ В"єтнаму. Я сама туди збираюся, там невимовно гарні гори і дивовижна бухта Халонг.

Понравился ответ? Поделись:

Booba:
0
Римма, када деньги отдашь?!
Ирена Карпа:
Да, Римма, і мені!!!

Понравился ответ? Поделись:

Kertre:
0
Ну, по-перше, тобі привіт від одного дівча, що за відсутністю інтернету не змогло бути тут присутнє. По-друге, скажи, після прочитання твоєї книги "Фройд би плакав" у мене лишилось питання: МАРЛА ПОВЕРНУЛАСЬ ДО Х*ЯЛМАРА, ЧИ НЄ? Виріши, будь ласка, дружню суперечку. І ще таке: які твої найюлюбленіші секонди в Києві (якшо такі є)? Бажаю подальшого творчого натхнення.
Ирена Карпа:
І дівчаті теж привіт. Марла, очевидно, не заперечує такої перспективи, як повернення. Щодо секондів, то ліпше таритись в Тернополі. В Києві вони щось поскурвлювалися.

Понравился ответ? Поделись:

shepkin'sisters:
0
Ірено,як ти плануєш назвати свою наступну книжку і про що вона буде?
Ирена Карпа:
Наступна книжка наразі називається "Добло і зло". Саме "добло" через Л. Ми її писатимемо в купоньці з сестрицею Галею. Загадувати не буду, коли вона вийде і що саме собою являтиме. Побажайте нам удачі. :)

Понравился ответ? Поделись:

ькл:
0
Готова ли ты продать душу за плацинду?
Ирена Карпа:
Готова, але ж ти, дарагой, і за безплатно мене пригостиш? :)

Понравился ответ? Поделись:

Іраклій:
0
Кому ви заздрите?
Ирена Карпа:
заздрю хіба що просвітленим людям: монахам буддійським, йогам чи відлюдникам. Всім, кого не переймає житейська суєта. А так - заздрість це страшний руйнівник і отрута. Треба самому тягтися до того, чого тобі щиро хочеться, а не намагатися згабзати іншого. заздрість гасить вогонь в очах у людини...

Понравился ответ? Поделись:

Іраклій:
0
На що вам не вистачає вільного часу?
Ирена Карпа:
На роботу, гагага!

Понравился ответ? Поделись:

Варвара:
0
Хто краде ваш час?
Ирена Карпа:
Все, як у всіх: люди, яких я люблю. Не завжди виходить проводити наш час конструктивно. Таке трапляється хіба що з найліпшим другом - Артимом. Ми хоч і мовчимо, але відбувається якась конструктивність на підсвідомому рівні. А так - погиготіти чи просто покататися на чомусь швидко - теж наче втрата часу, але приємна. Неприємна втрата часу на будь-кого чи будь-що, хто змушує нас паритись: всілякі там касирки, охоронці, офіціанти. Хоча з іншого боку, хто як не ми винуваті в тому, що дозволяємо таким незначущим подіям, як побутове хамство, витягати з нас таку кількість життєвої енергії.

Понравился ответ? Поделись:

Варвара:
0
Ви радієте зеленій травичці?
Ирена Карпа:
Це пряме питання чи питання з натяком? :) Звісно ж, ні. От вчора передивлялася фільм "Небо над Берліном" і буквально плакала, коли один з персонажів перечисляв ті речі, які він, померши, уже не зможе сприймати і не зможе ними тішитися: прожилки на зеленому листі, запах парфумів прекрасної незнайомки, типа свіжоприготовленого супу чи шум вітру у відчинене вікно. Дуже часто люди не розуміють, що справжній кайф життя якраз у таких от дрібницях. З цього приводу раджу почитати прощальний лист Маркеса. Можливо, з"явиться шанс провтикувати менше свого життєвого часу.

Понравился ответ? Поделись:

:
0
Розкажіть про ваш новий гурт? Куди дівся попередній?
Ирена Карпа:
Відійшов в анали світової музики. Жарт. Насправді, він як ящірка, просто поміняв стару шкіру на нову чи дозволив відпасти старому хвосту - кармі попередньої назви, котра вміщувала в себе долі всіх тих людей, що колись були частинами гурту "Фактично самі", а тепер взагалі займаються діяльністю, не дотичною до музики. До того ж, змінити цю назву на назву "Qarpa" придумала зовсім не я. Це взагалі була ідея якихось лівих піарщиків, а я просто наполягала на зміні назви і карми як такої. В новому альбомі попри 3-4 скакальні пісні буде вдоста музичного матеріалу, аби не розчарувати давніх прихильників "Фактично самих". Ну і ніхто ж не забирає з вашого доступу старі наші альбоми. От я, наприклад, тільки тепер починаю доростати до музики "Космічного вакууму". Це було зроблено для вас і це, як частина тіла, її не можна ампутувати.

Понравился ответ? Поделись:

Гаврило Григорович:
0
Як часто ви відвідуєте книжкові ярмарки? Де були востаннє? Розкажіть.
Ирена Карпа:
Та відвідую тоді, коли запрошують. Щойно повернулася з фестивалю прози в Новому Саді в Сербії. Було несподівано потужно: людський фактор і свіжість сприйняття щодо таких речей (організовувався подібний фестиваль там вперше) поєднався просто з неймовірним професіоналізмом. Аж не хотілося звідти їхати, настільки кайфовими й доброзичливими були як організатори, так і колеги-письменники. Ще в мене збулася мрія дурної юності: я познайомилася і потоваришувала з Милорадом Павичем. Скоро збираюся викласти якісь подробиці цієї зустрічі, а також інтерв"ю з метром на порталі azh.com.ua.

Понравился ответ? Поделись:

Григорій Миколайович:
0
Ви співаєте пісні на власні вірші?
Ирена Карпа:
Переважно так. З чужими якось важче, бо як правило, вірш приходить одночасно з мелодією. Хоча зараз ми працюємо над піснею на слова Сергія Жадана. Текст близький за духом, тому сподіваюся на щось божевільно-сенсуальне. Якщо музи будуть ласкавими до нашого мега-талановитого, і від цього часто запареного Артура Данієляна.

Понравился ответ? Поделись:

Маргарита Ивановна:
0
Что для вас самая лучшая похвала?
Ирена Карпа:
Пахлава! :) Найкраще буває тоді, коли той, хто тебе раніше ненавидів і не визнавав, раптом каже, що він, нарешті все зрозумів. Звісно, коли це супроводжується бодай якоюсь конструктивністю з його боку.

Понравился ответ? Поделись:

Ираклий:
0
Вас может что-нибудь обидеть?
Ирена Карпа:
Звичайно ж. На жаль. Але я намагаюся працювати над собою. Коли розумієш, наскільки коротке життя, всілякі там образи здаються геть мізерними.

Понравился ответ? Поделись:

Родригес Перис:
0
Какие самые яркие воспоминания в вашей жизни?
Ирена Карпа:
Я зможу відповісти на це питання хіба що на смертному ложі. :) Життя ще наразі продовжується. І в його складському приміщенні ще вистачає простору для кількох десятків ящиків з новими враженнями.

Понравился ответ? Поделись:

Карина:
0
Ирена,а почему Вы материтесь? Это что, такой способ самовыражения? Как Вы думаете, у Фройда было бы широкое поле деятельности,пообщася он с Вами?
Ирена Карпа:
Стосовно першого питання: я вже відповідала сто тисяч разів. Для розваги почитайте оригінал тексту листа "Запорожців турецькому султану". Матюкаюся не тільки я. Я просто відображаю актуальний стан живої мови. Самовиражаюся я хіба що в кулінарії. Ось вчора дуже добру запіканочку приготувала. По другому питанню: на жаль, знайомі психотерапевти кажуть, що їм зі мною нічого робити. Все, що я визначаю в собі як патологію, вони називають нормальними людськими речами.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии

символов 999