Владимир Павелко рассказал о MBA в Украине на finance.tochka.net

3 15
Владимир Павелко КМБС

Владимир Павелко рассказал о MBA в Украине.

О том, как получить качественное послевузовское образование, кому оно действительно необходимо и где его можно применить, рассказал во время web-конференции на finance.tochka.net Владимир Павелко.

Справка

С 2010 года занимает должность директора программ МВА Киево-Могилянской Бизнес-Школы.

В 2009 году защитил степень МВА в Институте IBR Steinbeis University Berlin. С 1998-го по 2009-й работал в банковской сфере, где прошел путь от экономиста до заместителя председателя правления. В середине 90-х работал в странах Европы и Северной Америки. Имеет базовое образование в области иностранной филологии, юриспруденции и финансов

МВА (Master of Business Administration) - это программа послевузовского образования, целью которой является подготовка качественных управленцев. Квалификация МВА дает право сотруднику занимать руководящую должность среднего и высшего звена.

Ответы 23

Мрія:
7
Владимир, насколько оправдано обучение в МВА Киево-Могилянской Бизнес-Школы, какие зарплаты у ваших выпускников?
Владимир Павелко:
Доброго дня! Дякую. Дуже цікаве запитання. Воно стоїть у кожного, хто приходить навчатися у бізнес-школу. Що він отримає після закінчення? Якщо казати про Києво-Могилянську бізнес-школу, то ми оцінюємо успіх школи успіхом наших випускників. Ми працюємо близько 10 років, наших випускників налічується понад 400 осіб, які працюють в різних галузях економіки, в суспільстві і досягли найвищих щаблів на своїх місцях. Проводилися рейтинги, які порівнювали бізнес-школи в Україні. За рейтингом 2009 р. журналу «Дєловой» Києво-Могилянська бізнес-школа була визнана найкращою. Роботодавці, які наймали наших випускників, голосували за це.
Щодо заробітної плати… Я не можу назвати вам якісь цифри. Але випускники отримують фундаментальні знання, які можна використовувати на практиці. Рейтинг людини, яка є випускником нашої бізнес-школи, зростає в очах співробітників, роботодавців та ін. І їх заробітна платня підвищується на 20-40%. Але буває і набагато більше.

Понравился ответ? Поделись:

Парне Заус:
6
Кто чаще всего оплачивает школу - сам "ученик" или его компания-работодатель?
Владимир Павелко:
Навчання потрібне з його практичним втіленням. Люди йдуть і отримують знання не зважаючи на перешкоди, щоб покращити знання і мати досвід.
В нашій школі 60-70% людей сплачують особисто, 30-40% сплачують компанії.

Понравился ответ? Поделись:

Олала:
6
Владимир, насколько престижно и оправдано обучение в MBA (Украина)? приведите примеры.
Владимир Павелко:
Тут потрібно зрозуміти, що ми вважаємо престижно. Я би говорив про те, наскільки навчання виправдано, як отриманні знання можна використовувати у подальшому житті.
Успішні люди щоденно працюють над собою, щоб вийти на новий рівень управління. Не обов’язково мати ступінь МВА. МВА дуже дотична до нашого середовища, до української молодої економіки, де є можливість отримати найсучасніші світові і українські практики. Навчання в нашій школі побудоване саме на українських практиках, бо ми робимо фокус на зростаючий український бізнес. Ми працюємо з тими компаніями, керівники яких навчалися у нас. МВА надає можливість отримати універсальні знання у всіх напрямках.

Понравился ответ? Поделись:

Владимир Ильич:
6
Почему вы с МИМом не боретесь с лжеМБА? Это непонимание проблемы или неумение защитить свои интересы?
Владимир Павелко:
Ви маєте рацію. На сьогоднішній день, на жаль, знівельовано розуміння МВА. МВА розшифровується як Майстер Ділового Адміністрування. Україна - молода держава, з молодою економікою, лише нещодавно ми почали працювати в полі бізнес-освіти. Бізнес-шкіл в нашій країні дуже мало. Вимоги до програм і студентів відрізняються від тих вимог, що виставляються до вищою освіти. Студенти бізнес-школи повинні мати вищу освіту і мінімум 3 роки професійного досвіду.
В нашій країні немає фахівців в галузі бізнес-освіти на потрібному рівні. Тому ліцензувати діяльність бізнес-шкіл неможливо. І наші бізнес-школи є акредитованими міжнародними організаціями (вимоги сформовані роботодавцями). Раз на декілька років проводяться такі акредитації.
Зараз ми починаємо співпрацю з іншими бізнес-школами задля покращення рівня навчання в МВА до того, який визнано у світі.

Понравился ответ? Поделись:

Мария:
5
Какой возраст, на Ваш взгляд, является оптимальным для получения МВА, и какой трудовой стаж и опыт необходим для данного образования, чтобы оно было эффективным?
Владимир Павелко:
МВА - для тих людей, що мають професійний досвід мінімум 3 роки.
Якщо казати про Києво-Могилянську школу, то вона вузькоспеціалізована. Один з наших слоганів - "Для лідерів, які змінюють світ". Ми фокусуємося на тих менеджерах, які зможуть перейти від антикризової фази управління до системного управління компанією.
Є декілька програм МВА: Президентське МВА, що створена для власників бізнесу (люди від 30 до 40 років, що мають досвід керування власним бізнесом 7-8 років), Executive МВА - для перших осіб компанії, які мають досвід керівництва більше 7 років (люди 30-40 років), Мистецтво менеджменту та лідерства (дипломована магістерська програма рівня МВА) - для того, щоб підготувати майбутніх лідерів і перших осіб компаній (люди від 29 років).
Та потрібно казати не про фізичний вік, а філософський і вік професійної наснаги.

Понравился ответ? Поделись:

Оля Зиновая:
5
У вас є програма "Майстерність управління людьми. Ефективна HR-система" наскільки вона практична в Українських компаніях? Ви можете назвати успішних HR менеджерів після цього навчання?
Владимир Павелко:
Автором програми "Майстерність управління людьми. Ефективна HR-система" є наша колишня випускниця Ярослава Лоянич, дуже досвідчений і відомий HR-спеціаліст на ринку України.
Відгуки показують, що знання, отримані в нашій школі, можуть бути практично реалізованими в повсякденному житті.

Понравился ответ? Поделись:

Serg:
4
Для каких компаний-работодателей МВА имеет весомое значение?
Владимир Павелко:
Я думаю, що МВА має значення в будь-якій галузі, бо МВА дає можливість зрозуміти весь спектр універсальних знань, яким чином співпрацюють функціональні напрямки, щоб вони об’єднувались в ціле і керувати надалі цілим.
МВА буде більш зрозумілим для компаній, які вже достатньо давно на ринку, в фазі активного зросту, йдуть до піку. Для компаній, які починають свою діяльність, МВА може навіть заважати.

Понравился ответ? Поделись:

Нина Михайловна:
4
Хочу сделать дочке подарок на 25 летие. Можно ли приобрести программу как подарок?
Владимир Павелко:
По-перше, можливість за когось платити є. Але чи є бажання навчатися у тієї людини, за яку платять? Ми багатьом людям кажемо "Ні", бо головне не вік, не наявність чіткого досвіду, не наявність грошей, а головним є цінності людини, які мають співпадати з цінностями нашої школи.
Під час кризи було багато запитань щодо фінансової складової. В нас були думки, чи не надати можливість навчатися тій людині, яка має можливість платити саме зараз. Та ці експерименти не були успішними.

Понравился ответ? Поделись:

KLaRa:
3
Владимир, а Вы мечтали о такой карьере? Сложно ли было достичь такого успеха? Каковы Ваши дальнейшие цели?
Владимир Павелко:
Я не думаю, що в мене дуже велика кар’єра. Я намагався вижити в тому середовищі, в яке мене закинуло життя. Мені завжди хотілося бути досвідченим фаховим менеджером. Протягом життя я завжди навчався, в мене декілька вищих освіт.
Є виклики в житті, на які треба відповідати і йти вперед, і тоді все відбудеться. І я вважаю, що ті, хто самі платять за навчання, більш розуміють цінність цього продукту.
Цілі на майбутнє – бути професійним менеджером. Для цього знову треба вчитися. Я себе позиціоную в галузі управління змінами операційної діяльності. Зараз навчаюся в цій галузі. Хочу стати одним з найкращих фахівців в Україні.

Понравился ответ? Поделись:

Вера из Тернополя:
3
Можно ли получить диплом MBA, проживая и работая не в Киеве?
Владимир Павелко:
Так, це можливо.
Навчання в Києво-Магелянській бізнес-школі побудовано в модульному режимі. В нашій школі дві мови робочі - українська та англійська. Але ми працюємо зі всіма регіонами України. До нас приїжджають студенти 1 раз на місяць на 4 дні (четвер-неділя). До того ж цього року ми ввели новий формат навчання, коли після аудиторного навчання, ми надаємо можливість спілкуватися з викладачами і групою, з якою вчився, завдяки сучасним електронним інструментам, в інтерактивній системі.
Наші програми розраховані на 18-20 місяців навчання, з яких модульними є 17-18.

Понравился ответ? Поделись:

rik:
2
Достаточно ли одного высшего образования для поступления в бизнес-школу по программе MBA. Каким образом отразиться образование, полученное по программе, на поиске работы?
Владимир Павелко:
Для того, щоб вчитися бізнес-освіті, треба мати першу вищу освіту, має бути отриманий професійний досвід (мінімум 3 роки), також обов’язково має бути керівний досвід.
У нас були 2 випадки, коли люди не маючи вищої освіти, отримали ступінь МВА. Але це були виключення.
Та казати, що МВА освіта є золотим ключем до всього, не можна.

Понравился ответ? Поделись:

Anna:
2
Скажите, актуально ли МВА (банки) для обладателя 2-х высших образований (техническое и экономическое (банки)) и практического опыта в банк. сфере? Спасибо.
Владимир Павелко:
Коли я вирішив отримати ступінь МВА, я мав 3 вищих освіти. Та це не є показником.
Вища освіта на тому рівні, який є в Україні, не пристосована до практичних реалій. І для того, щоб бути реальним професіоналом своєї справи, люди йдуть покращувати свої знання в бізнес-школи.

Понравился ответ? Поделись:

Перл:
2
Какие самые популярные узкоспециализированные курсы по Вашей программе?
Владимир Павелко:
Києво-Могилянська Академія завжди була осередком духовності і лідерства. 34 особи, які закінчили Києво-Могилянську Академію, були прилічені до ліку святих. І ця духовність і філософській підтекст присутні зараз і в Києво-Могилянській бізнес-школі. Немає жодного бізнесу без філософії.
Тому ми готуємо наших випускників і вузькоспеціалізовані програми, які є популярними, починаючи з таких речей як стратегія. Бо стратегія – це частина філософії. У нас є дуже цікава програма Олександра Саврука, нашого декана, «Стратегічна Ідея». Вона викладається системно в рамках програми МВА, але також вона є вузькоспеціалізованою, для бажаючих пройти 8-денний курс «Стратегічної ідеї».
Є 4 найбільш відомі напрямки: Стратегічний блок, Маркетинговий блок, HR-блок, Операційна діяльність. Ще один дуже цікавий напрямок - Школа Медіації (можливість врегулювання конфліктів). Також в нас дуже сильний Фінансовий блок.

Понравился ответ? Поделись:

Роман Грида:
2
Какой уровень IQ нужен для поступающего? Имеет ли это значение?
Владимир Павелко:
Ми особисто не вимірюємо IQ у вступаючих. Ми проводимо глибинну співбесіду. У нас була особа, з якою ми мали співбесіду 4 години.
Незважаючи на свій успіх і досвід в житті, завжди треба вчитися. Наші клієнти - люди, що відверто кажуть, що вони чогось не знають і бажають вчитися.

Понравился ответ? Поделись:

Дмитрий Палыч:
2
Может ли быть увеличена стоимость курса в процессе обучения?
Владимир Павелко:
Це юридичне питання, яке вирішується договором при вступі. Тому ні.

Понравился ответ? Поделись:

Дмитрий Пронин:
2
Чем отличается «наш» MBA от европейского?
Владимир Павелко:
Відрізняється, з однієї сторони, більш практичністю. Україна не є відокремленою від іншого світу, але у нас своя специфіка. Європейський МВА має більш досвідчену структуру, більш досвідчених викладачів. Але 30% наших програм складається з викладачів, які приїжджають з-за кордону. І щоб сказати, що є щось гірше в нашій школі, я не можу. Ми свідомо працюємо в українських реаліях, з українським бізнесом.

Понравился ответ? Поделись:

Евгений Онегин:
1
Помогаете ли Вы своим выпускникам получить работу?
Владимир Павелко:
Професіоналів знаходять відразу. У нас багато подій, які ми робимо разом з випускниками, для випускників. У нас багато ініціатив, ідей щодо поєднання того інтелектуального потенціалу, яким володіють як учасники програм, так і випускники для того, щоб вони збиралися разом, обговорювали спірні питання, вирішували проблеми і знаходили можливості започаткування нового бізнесу. Іноді люди, навчаючись разом, започатковують спільний бізнес.

Понравился ответ? Поделись:

Максим:
1
Сколько стоит МВА в Украине, а сколько в Европе?
Владимир Павелко:
ЛжеМВА може коштувати від 5000 грн. Я не думаю, що це той рівень МВА, на який треба зважати.
Коливається навчання в нашій школі залежно від програм в розрізі від 11 тис євро. до 33 тис. євро за 1,5 роки навчання. Ми найдорожча школа в Україні, бо ми випускаємо лідерів, які змінюють світ.

Понравился ответ? Поделись:

Леонид:
1
Правильно ли я понимаю, что на Западе MBA - научная степень, а в Украине этот диплом - что-то вроде сертификата о прохождении курсов повышения квалификации? Какой юридический статус у MBA в Украине?
Владимир Павелко:
МВА не є науковим ступенем. В нашому розумінні це є ступінь магістра з ділового адміністрування з практичною дотичністю. Наукові ж ступені дотичні до теорії.
Небагато шкіл в Україні є акредитованими міжнародними організаціями. Звертайте увагу саме на це. Це і є юридичний статус.

Понравился ответ? Поделись:

Александр Брежний:
1
По каким критериям вы бы советовали выбирать школу для получения МВА? Как вы оцениваете разрыв между уровнем образования в украинских и западных бизнес-школах?
Владимир Павелко:
МВА це універсальний інструмент, універсальні знання. Так, в Європі є більш досвідчені школи, ніж в Україні. Але при тому ми маємо свою перевагу – знання українського ринку і тих методів і навичок, які найбільш потрібні в українському бізнесі.

Понравился ответ? Поделись:

Sergey Tovstonog:
0
Володимир, назвіть трьох найвідомиших випускників вашої школи. Дякую.
Владимир Павелко:
Казати, що хтось є більш, а хтось менш відомим не варто, бо люди у своєму середовищі є знаними і професійними.
Можу назвати одного з випускників, з яким ми нещодавно зустрічалися, - це Василь Микулин, який закінчив декілька років тому Президентську МВА, є власником достатньо потужного бізнесу і є досить відомою людиною.
Таких людей є дуже багато - понад 400. Вони всі самодостатні, професійні і є справжніми лідерами.

Понравился ответ? Поделись:

Светлана:
0
Сколько в Украине выпускников МВА. Кто эти люди?
Владимир Павелко:
В нашій школі близько 400 випускників. Та ми не є масовою школою. З 7 українських бізнес-шкіл, які акредитовані міжнародними асоціаціями, в Україні приблизно 3000 людей є випускниками МВА.
Люди, що мають ступінь МВА, досить пишаються цим. Це люди, які керують бізнесом, власники бізнесу і скромні в той же час.

Понравился ответ? Поделись:

Корал:
0
С какими преградами сталкиваются школы и выпускники МВА в Украине?
Владимир Павелко:
Вони стикаються з нерозумінням того, що вони отримали під час навчання і хотіли би реалізувати. Бо до цих знань не можна доторкнутися, які народжуються на стику практики і теорії. Коли наші випускники намагаються реалізувати ці знання в житті, вони стикаються з нерозумінням. Бо зміни завжди сприймаються негативно.
Як школа ми стикаємося з такими ж проблемами, як і бізнес України, а також з проблемами бізнес-освіти. Найбільший виклик бізнес-освіти є переформатування самих себе.
Кожен має чітко відповісти на запитання "Для чого потрібна освіта МВА?". Для знань чи літер МВА? Ви намагаєтесь працювати в українських чи міжнародних компаніях, в якій галузі? Підшукуйте школу під себе, ваші цінності.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (3)

символов 999
 • _Гість 13 лет назад

  МИМ к слову выпустил намного больше выпускников, многие из которых очень известные люди - это факт. Мог бы с точки зрения корректности отметить данное обстоятельство.

  Прокомментировать Мне нравится
 • _Гість 13 лет назад

  Наскільки відомо, то журнал "Деловой" припинив свою діяльність ще 2008 року. І в останньому рейтингу "Делового", цього ж таки 2008 року, kmbs першою не була. Директору програм не завадило б більш правдиво інформувати своїх майбутніх слухачів. Чи інших аргументів немає?

  Прокомментировать Мне нравится
 • _Гость 13 лет назад

  Слабый перечень известных выпускников для школы, которая выпускает тех, кто изменяет мир. Или они это делают подпольно? :-)

  Прокомментировать Мне нравится