Ирина Данилевская рассказала о финансовых аспектах украинской моды

3 12

9 марта  в 12:00 в студию finance.tochka.net пришла один из основателей и председатель оргкомитета Ukrainian Fashion Week Ирина Данилевская. Она рассказала об экономической составляющей моды в Украине, а также ответит на ваши вопросы.

Накануне Ukrainian Fashion Week, которая пройдет 16-21 марта в Киеве, мы поговорили с Ириной Данилевской о том, на чем зарабатывают и на что тратятся украинские дизайнеры, а также может ли модный бизнес получать прибыль в стране, где большая часть населения одевается на рынках.

Самые популярные вопросы были заданы Ирине Данилевской на веб-конференции.

Госпожа Данилевская - соучредитель и председатель оргкомитета Ukrainian Fashion Week.

Ирина Данилевская - профессиональный журналист. С 1993 года она была издателем и главным редактором журналов о моде - локального - "ЕВА" и международного L'OFFICIEL (украинское издание). С того же времени она организует показы коллекций украинских дизайнеров в разных городах Украины, ищет новые таланты.

Как следствие - осенью 1997 года она основывает первую на постсоветском пространстве Неделю prêt-a-porter UKRAINIAN FASHION WEEK. Созданная по европейским стандартам, UFW проходит дважды в год и собирает более 40 коллекций дизайнеров Украины и других стран. В марте 2011 года Украинская Неделя Моды пройдет в 28-ой раз.

В 2000 году Ирина Данилевская начинает национальный Конкурс молодых дизайнеров одежды "Взгляд в будущее". Конкурс проходит ежегодно, в три этапа, и собирает молодых дизайнеров и студентов со всей страны.

Данилевская всегда заботится о молодых дизайнерах. В 2003 году в рамках UFW она создает дефиле "Новые имена", где представляет молодых талантливых дизайнеров, которые профессионально работают в фэшн. А в 2006-м начинает проект Fresh Fashion для молодых известных дизайнеров, чей бизнес находится на своем начале.

Ирина Данилевская возглавляла проекты презентации украинских дизайнеров за границей - в Москве и Санкт-Петербурге, Дели и Вашингтоне, Париже и Нью-Йорке.

С июля 2007 года Ирина является Президентом Ukrainian Fashion Council (Украинский Совет Моды).

Ответы 24

Артем:
33
Как Вы относитесь к тому, что у нас все чаще в дизайнеры себя записывают аматоры: жены политиков и олигархов? Считаете ли, что имея больший доступ к финансовым ресурсам, они могу потеснить по-настоящему талантливых людей?
Ирина Данилевская:
Для мене питання трошки дивне, тому що воно не є системним. Я не можу вам навести приклад створення такого бізнесу. Ніколи людина, яка просто має гроші, але нічого не може робити сама, вона не зможе створити цей бізнес, вона все одно візьме собі дизайнера або з ім’ям (тоді є шанс швидше повернути ці інвестиції), або без імені (тоді цьому бренду буде належати ім’я інвестора).
Гроші і талант не конкурують. Не все можна купити за гроші.

Понравился ответ? Поделись:

Анита-нюта:
23
Сколько стоит дизайнерам участие в UFW?
Ирина Данилевская:
Доброго дня.
Цього року цей внесок не змінився. За 14 років існування Українського тижня моди він мінявся тільки тричі. 18 тис грн - внесок учасників. Але насправді вся участь в Тижні моди, враховуючи підготовку колекції ті інші навколоподіумні речі, обходиться набагато дорожче.

Понравился ответ? Поделись:

Otto:
21
Ирина, скажите, какая финансовая модель UWF? Каковы основные статьи затрат, за счет чего формируется доходная часть? Вышли ли уже на самоокупаемость?
Ирина Данилевская:
Він зараз є самоокупним. Так було не завжди. Перші 7 років захід був дотований. Ми могли собі дозволити. Захід виріс з рекламної компанії, плюс видавництво журналів, яке могло дозволити собі підтримувати таку активність. Але давно в нас не було позитивного балансу. Криза є криза, з одного боку. З іншого боку ми завжди підіймаємо планку заходу. Коли з’являються гроші, вони йдуть на якісь покращення.
Якщо поділити всі видаткові статті на якісь великі групи, то перша група - оренда приміщення і технічного обладнання. Друга - фінансування акції, телевізійних трансляцій і щоденників, акредитація журналістів. Третій блок наших видатків - організація додаткових проектів, круглих столів, прес-конференцій, зараз до цього списку додався музей (експозиція, яку представлять викладачі і студенти Київсьокого національного університету технології і дизайну). І безумовно, зарплата нашого оргкомітету.
У нас є два напрямки доходів. Перше, це партнери, які здійснюють свої рекламні компанії під час UFW. І друге - дизайнерський внесок.

Понравился ответ? Поделись:

Светлана:
19
Ирина, очень уважаю Вас и то, что Вы делаете. Спасибо! Скажите, кого из украинских дизайнеров вы считаете наиболее удачным бизнес-проектом? Почему?
Ирина Данилевская:
Я думаю, що зі мною погодяться ті, хто хоч трошки знає ситуацію на модному українському ринку, що Лілія Пустовіт - найбільш вдалий проект. За рахунок роботи над другими лініями - це Олексій Залевський, Андре Тан, Оленка Даць. Але мої дані базуються на тій інформації, яку я маю щодо точок, які мають дизайнери, де вони продають свої колекції, щодо виставок, на яких вони працюють, намагаючись презентувати свої колекції. Чи потім це підкріпляється реальними замовленнями, я не знаю.

Понравился ответ? Поделись:

Руслан:
18
Реально ли молодому дизайнеру пробиться в Украине? Без денег? Тот же конкурс "Погляд у майбутне".....-победа...а что дальше?
Ирина Данилевская:
Пробитися без грошей - це значить задовольнити свої творчі і статусні амбіції. Тому що створення бізнесу вимагає інвестицій. Є гарний шанс у талановитих дизайнерів, яких помітили, про яких пишуть, знайти партнерів і інвесторів, які потім допоможуть цей бізнес розвивати. Я думаю, що за рахунок просто таланту в Україні дуже важко пробитися. На Заході існує ціла програма підтримки молодих дизайнерів. Вона підтримується державою, дійсно талановитим надається грант на створення декількох колекцій. Але за ці декілька сезонів вона має стати на ноги і далі вже розвиватися самостійно.
Нам, Українському тижню моди, вдалося створити креативну вертикаль. У нас є конкурс молодих дизайнерів, який проходить на загальноукраїнському рівні. Наступна сходинка - проект "Нові Імена". В 2006 році ми ще більше полегшили сходження на модний олімп, створивши проект Fresh Fashion. І далі ти або залишаєшся в цьому бізнесі як бізнес-одиниця, або як творча одиниця існуєш в інших іпостасях, як стиліст в якомусь проекті або на телевізійному каналі, як асистент або другого дизайнера в якійсь лінії, яка вже існує, тебе можуть запросити на фабрику для виробництва масового одягу.

Понравился ответ? Поделись:

Шрамл:
16
Как баеры оценивают коллекцию: будет иметь коммерческий успех или нет? Есть ли стандарты и правила, или исключительно субъктивное суждение?
Ирина Данилевская:
Не просто суб’єктивна думка байера, але ще й та чи інша направленість функціонування магазину, який буде продавати цей одяг. Комусь потрібен спортивний одяг, комусь - вечірні вишукані сукні.
Саме в цьому полягає момент запрошення байерів. Ніде в професійному світі організатори не можуть запросити байера, тому що не знають, чи стане в нагоді йому та чи інша колекція. Дизайнер сам веде переговори і запрошує. В Україні у 90% самі дизайнери запрошують байерів магазинів, в яких вони хотіли б продаватися. Єдине - запросити фахівців з-за кордону достатньо дороге задоволення. Тому ми це інколи робимо самі. Ми запрошуємо тих, хто маэ бажання побачити свіжі ідеї, цікаву моду.

Понравился ответ? Поделись:

Станислав:
14
Ирина, как вы относитесь к конкуренту - Укрейниан фешн дейз? это ж калька? судиться не хотите?
Ирина Данилевская:
Це не конкуренти, це не є калькою. Формат Тижня моди передбачає багато сталих нюансів, які встановлені у всьому світі. Тиждень моди має проходити обов’язково два рази на рік. Ми знаємо свій розклад до 2013 року. Дизайнери показують колекції на сезон вперед. Дизайнери, які беруть участь, платять внески, самі проводять кастинги моделей, режисерів, візажистів. Миможемо просто допомогти. Це формат тижня пред-апорте. Але в світі існує достатня кількість фешн-заходів і проектів. Іноді вони ініційовані виданнями. Гостей запрошують по facebook, це зараз модно. Це інший формат. І я за те, щоб фешн-проектів в Україні було більше. Особливо спрямованих на підтримку молодих дизайнерів.

Понравился ответ? Поделись:

Мария:
13
Вложили бы Вы свои деньги в производство одежды среднего ценового сегмента в Украине?
Ирина Данилевская:
Якби в мене були вільні гроші, вклала би. Я би вклала в другу лінію одного з дизайнерів.
Дуже важливо розуміти, що інвестиції в дизайнера - це не панацея. Тому що інвестиційних програм має бути три - в дизайнера, в фабрику і в рітейл. Наші дизайнери вміють робити недорогий одяг, але наші продавці не вміють і не хочуть продавати його. 20 років тому саме масовий і середній сегмент зайняли зарубіжні бренди. І зараз українські дизайнери відвойовують свою власну територію.

Понравился ответ? Поделись:

Фаро:
13
Сколько в среднем стоит производство одной коллекции, представленной на Украинских неделях моды?
Ирина Данилевская:
Важке питання. Я можу сказати, що колекції коштують і 160 тис грн, і 200 тис грн. Звичайно, зимові колекції завжди дорожчі, ніж весна-літо. Створення колекції - це взагалі достатньо дороге задоволення. В тому і талант дизайнера - створити колекцію, яку захочуть замовити, купити.

Понравился ответ? Поделись:

Оксана:
12
Ирина, кто из отечественных дизайнеров наиболее успешно продается на западе? Где именно? Как происходит выход на внешние рынки: это систематическая работа агентов за рубежом или скорее " волей случая" ? Спасибо за ответ.
Ирина Данилевская:
"Роль лічності" в історії ще ніхто не відміняв. І випадки також бувають. Зараз шукають вихід на американський ринок деякі українські дизайнери завдяки тому, що в США з’явилася одна людина, Тетяна Габриелян, яка зараз працює агентом і підшуковує дизайнерам шоуруми, конкретні магазини. Це випадок. Але він дав можливість хороших перспектив.
Ніхто не буде закуповувати твій одяг, поки не побачить, що ти 3 сезони працюєш системно, в одному стилі, з однаковим рівнем якості.
Гарний приклад – Оленка Даць. Вона працює вже сезонів 8 точно. І вже почала відвідувати виставки. Це достатньо дороге задоволення, але достатньо ефективне. Під час виставки ти можеш познайомитися з величезною кількістю людей. Інша справа, що з цих людей спрацює 1-2 контакти. Але виставки - це хороший шлях.
Шлях, що себе не виправдовує, але є достатньо емоційних і амбіційним, це участь в тижнях моди або інших гучних проектах. Це більше піар. Він вигідний, коли вже є продажі.

Понравился ответ? Поделись:

Арг:
12
Назовите основые факторы, которые препятствуют более широкому доступу украинских дизайнеров конечному потребителю. На сколько я знаю, украинские дизайнеры совместно отрыли мультибрендовый бутик? Что еще предпринимается в этой связи?
Ирина Данилевская:
Я не можу відкоментувати мультибрендовий бутік, в мене немає про це інформації.
Тільки запрошуючи до себе в студію, працюючи з тими чи іншими продавцями, українські дизайнери можуть переконувати їх в тому, що вони готові вийти на масовий ринок.
Крім нашої міжнародної програми, крім тих фахівців, які приїдуть на Тиждень моди за нашим запрошенням, ми зробили такий експеримент, який назвали "комерційна платформа". Ми провели три воркшопи для дизайнерів, і спробували спрогнозувати ситуацію, коли дизайнеру треба зробити невеличку колекцію речей, які мають певні цінові позиції на виході. Цікава цифра - ми почали з 40 дизайнерів, потім залишилось 11-12 дизайнерів, які дійсно захотіли це робити. Успіх першого сезону був достатньо цікавим. Ми запросили близько 20 байерів, і 12 з них зробили замовлення. Зараз ми продовжуємо цей експеримент.

Понравился ответ? Поделись:

Дмитрий:
9
Ирина, скажите пожалуйста, как вы относитесь к продажам и рекламе через Интернет? Лучше использовать только классическую рекламу или комбинировать с он-лайн? Спасибо!
Ирина Данилевская:
Я ставлюсь до продажів через інтернет, як до дуже перспективної моделі, яка вже почала працювати на заході. Якщо інтернет себе коректно поводить до дизайнера чи бренда, якщо це правильно представлено, якщо запропоновані речі дійсно існують, є на складі, якщо фінансова політика збалансована, я думаю, це перспективно.
Щодо рекламування, соціальні мережі для продажу одягу колекційного, працюють дуже добре. Ми довіряємо друзям, публічним людям, коли нам радять невимушено, діляться своїми враженнями, коли це робиться не за гроші. Довіра до твого друга, який незаангажований, дуже висока. Але реклама в глянці - корисна річ. Вона потрібна, щоб дизайнер підвищував свій статус.

Понравился ответ? Поделись:

Владимир:
8
По Вашему мнению, что может возродить легкую промышленность в Украине? и нужно ли это вообще? Готовы ли идти в политику, чтобы лоббировать интересы отрасли, о которой наша власть сейчас даже и не думает?
Ирина Данилевская:
Я не готова йти в політику. Моїм партнером і співзасновником Українського тижня моди є Олександр Соколовський. Він є досвідченим фахівцем, який не на словах знає, як це робити, бо він є співвласником фабрик. Звичайно, фабрикам, як нікому, окрім інвестицій потрібна і якась лояльність. Без спеціальної уваги від держави і кроків на підтримку фабрик, ми можемо залишитися без масового виробництва. Є країни, які пішли цим шляхом. Наприклад, у Німеччині майже немає фабрик. Але Україна має традиції легкої промисловості. В Україні є дуже сумний факт, що жінки працюють за кордоном, бо їм нема, де працювати у нашій країні. Якби стало більше фабрик, жінки б повернулись до своїх дітей, сімей.

Понравился ответ? Поделись:

Тамара:
8
Ирина, добрый день! Украинские дизайнеры начинаю потихоньку идти "в массы": создают более массовые линии, открыли мультибрендовый бутик. Как Вы рассматриваете эту тенденцию: это позитивно или это угроза эксклюзивности, риск потерять существующую ВИП аудиторию? Спасибо за ответ.
Ирина Данилевская:
Кожен дизайнер підходить до цього по-своєму. Я не створюю колекції. Я багато років була видавцем фешн-журналів. Я точно знаю, що ще 2 сезони тому Лілія Літковська публічно заявила, що її не цікавить масовий одяг, що вона хоче зберегти свій стиль. Друга лінія, яку вона створила, являється планкою, нижче якої вона тиражувати не буде. Хоча, можливо, за два сезони її приорітети змінилися.
Я думаю, що в цьому хороші перспективи, але на все потрібен свій час. У кожного дизайнера своя логіка подій.
У Олексія Залевського є перша лінія, а є лінія, яку не можна назвати другою, це джинсовий одяг. У Вікторії Гресь є перша лінія, ексклюзивні речі, сшиті за канонами кутюр, і є лінія аксесуарів.

Понравился ответ? Поделись:

Инна:
7
Ирина, как обстоят дела в нашем отечественном бомонде: большинство одевается во Франции и Италии? Или отечественные дизайнеры имеют шанс потеснило своих мировых именитых коллег в части кошелька украинского эстеблишмента? Спасибо!
Ирина Данилевская:
Я не завжди розумію, що мається на увазі під нашим вітчизняним бомондом. Політичний бомонд - це одне, зірки шоу-бізнесу - інше. Мені легше говорити про зірок шоу-бізнесу. Вони є найбільш активними пропагандистами вітчизняних дизайнерів.

Понравился ответ? Поделись:

Инна Ведерникова:
7
Ирина, расскажите, пожалуйста о существующей практике сотрудничества дизайнеров с производителями одежды. Какие условия сотрудничества являются приемлемыми?
Ирина Данилевская:
Мої знання в цій галузі закінчилися давно, ці приклади були неуспішними. Важко зберігати свої авторські права. Коли контракт закінчувався, і дизайнер бачив свої пальто без свого бренда, це було неприємно.

Понравился ответ? Поделись:

Слава:
5
Ирина, каков размер взноса для представления коллекции в разделе "Новые имена", т.к. данная информация не размещена на официальном сайте Недели моды Украины. Спасибо
Ирина Данилевская:
Це символічний внесок - біля 2000 грн. Щоб потрапити в проект "Нові імена", треба пройти довгий шлях, і питання внеску є не дуже важливим. Треба довести, що ти фахівець в своїй галузі, треба бути не новачком, треба показати колишній доробок, показати ескізи, які будуть цікаві. Треба показати, що ти є новим кроком, кимось цікавим. Також треба витримати конкуренцію. Ми плануємо 6 колекцій максимум. А приходить біля 20 заявок кожен сезон.

Понравился ответ? Поделись:

Анастасия:
4
Ирина, кто Ваш любимый дизайнер?
Ирина Данилевская:
Улюблений дизайнер з естетичної точки зору - це одне. Є дизайнери, клієнтом яких я є давно.
Мені дуже подобаються колекції Каравай і Лілії Літковської, чоловічі колекції Анісімова.
Є дизайнери, одяг яких би я хотіла спробувати. В мене є кілька речей Гресь. Є черевички Олі Громової, або Лариси Лобанової. Це знакові речі, які б я хотіла мати.

Понравился ответ? Поделись:

светик:
4
Как Вы относитесь к массовым брендам: H&M;, Zara, Mango etc? Как по Вашему, почему шведы из H&M;боятся выходить на рынок России и Украины?
Ирина Данилевская:
Мені цей синонімічний ряд здається трохи не синонімічним. Манго це компанія, яка створює свої колекції одягу, в них є обличчя колекції, вони представлені на тижнях моди. І це класний одяг для молодих дівчат.
Зарі багато дорікають, що вони не узгоджують з авторами моделі її тиражування. Там набагато дешевше, але ніхто не опікується якістю. Мені здається, у них є проблеми з авторськими правами.
Н&М - це коли широко рекламується співпраця з зірками і топовими дизайнерами. Колекція продається в мережі поруч з базовими речами. Я не можу сказати, чому вони не виходять на наш ринок. Можливо, він не є ефективним під час кризи.

Понравился ответ? Поделись:

Наталі:
4
Ирочка, подскажите рецепты красоты которыми вы пользуетесь?
Ирина Данилевская:
Менше їсти - це найкращий рецепт краси. Багато пити простої води. Намагатися займатися улюбленою справою, нікому не заздрити, не ображатися. Можна казати якійсь банальні речі - хороша зачіска і туфлі - це пів справи. Мій рецепт краси - гармонія, яку я підтримую між зовнішнім і внутрішнім світом. Також я довіряю фахівцям.
Одній жінці допоможе одне, іншій - інше. Треба знайти те, що тобі допомагає.

Понравился ответ? Поделись:

Виктория:
4
Что бы вы порекомендовали молодым девушкам, которые стремятся показать себя на рынке дизайнеров-модельеров?
Ирина Данилевская:
Освіту відповідну отримати. Це дуже важливо. Освіта - це світогляд, твоя фахова база і можливість розуміти, як працювати в цьому світу, знайомитися зі зразками історії світу. По-друге, треба дійсно зрозуміти, що ти не можеш без цього, що це єдина галузь, в якій ти можеш себе реалізувати.

Понравился ответ? Поделись:

Ivan:
3
Ирина, добрый день! В Киеве очень много бутиков дорогой одежды. расположенных в лучших районах. Как профессионал. можете ли Вы оценить: это прибыльные проекты или же "отмывание денег"?
Ирина Данилевская:
Мені важко відповісти на це питання. Я не є в цьому фахівцем. Мені приємно, що такі магазини є в центрі міста. В деяких випадках це довгострокові інвестиції. Ніхто не буде тримати магазин, якщо він не приносить прибутку. В центрі міста знаходяться магазини, які продають західного дизайнера, вони витискають з кожного метра свою копійку.

Понравился ответ? Поделись:

Мила:
3
Ирина, любите ли Вы неожиданности? и какая самая приятная неожиданность за последнее время?
Ирина Данилевская:
Дійсно сюрприз був у вересні, ми з чоловіком за його ініціативи поїхали у весільну подорож, в нас було 25 років сімейного життя. Це велика праця - так довго утримувати сім’ю. Це був справжній сюрприз, бо я не знала, куди лечу. Дізналася вже в аеропорту.
Ми спочатку полетіли в Ригу, потім у Венецію.

Понравился ответ? Поделись:

Anna_N:
3
Какие украинские фабрики по пошиву одежды вы могли бы отметить. Пользуется ли наша одежда спросом за рубежом. Если да, то каких марок?
Ирина Данилевская:
Я думаю, що це не до мене питання. Я не займаюсь фабриками.
Я хочу сказати, що періодично, мої подруги повертаються із-за кордону в речами, на яких написано "made in Ukraine". Якщо люди працюють і отримують зарплату, це добре. Робоча сила в нас не така й дешева. Маючи досвід такої співпраці, наші фахівці отримують прекрасний досвід, вони опановують сучасні європейські технології.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (3)

символов 999

Новости партнёров

Новости партнёров

Loading...
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more