Узнай у Скрипки и организатора все о фестивале

3 0

 

Задай любой вопрос популярному украинскому исполнителю Олегу Скрипке, а также одному из организаторов фестиваля "Жнива 2011-Весілля", который пройдет в музее "Пирогово" с 5 по 7 августа ", на веб-конференции на afisha.tochka.net, которая состоится в среду, 3 августа. 

Вы имеете уникальную возможность узнать все детали фестиваля, особенности его идеи и много других интересных для вас вещей. 

Стоит отметить, что на этот раз Олег Скрипка будет выступать в качестве диджея и всем задаст жару своим уникальным этно-диско-сетом. 

Начнется веб-конференция в 12:00. 


 

Ответы 14

Екатерина:
2
скажіть, будь ласка, а за чиєї підтримки відбудеться фестиваль?
Олег Скрипка:
Данило: Фестиваль відбувається за підтримки Міністерства культури та туризму, а також за підтримкою Міністерства аграрної політики. Та звісно, за підтримкою наших партнерів, які надавали нам партнерську та спонсорську підтримку.

Понравился ответ? Поделись:

ігор:
1
Чому ви не проводити рекламну кампанію такого фестивалю. Зокрема, як мінімум (навіть прм відсутності хорошого фінансування), ви, Олеже, могли хоча б згадати про "Жнива" на своїй "Країні Мрій" чи розмістити банер. Контингент цих фестивалів - однаковий...
Олег Скрипка:
Данило: Ми насправді проводили деяку невелику рекламну кампанію. Щодо «Країни Мрій» – ми не мали мети рекламувати наш фестиваль на цьому фестивалі. В перший день буде відбуватись «Жнива в полі», на цій жниві буде оголошений квест: хто знайде квітку молодого та вінок молодої, будуть дружкою і дружком на весілля на наступні два дні.
Фестиваль в основному акустичний. Завершенням першого вечора буде діджей-етно-диско, хедлайнером буде Олег Скрипка.

Понравился ответ? Поделись:

светлана:
1
Что вы ожидаете от фестиваля? на какое количество людей рассчитываете?
Олег Скрипка:
Данило: Ми розраховуємо на велику кількість глядачів. Погода підказує, що буде тепло і сонячно. Попередні розрахунки – учасників буде близько 300, запрошених – близько 1000, а самих відвідувачів буде, можливо, навіть 5000 і більше. У нас є місце, де всіх розмістити і є, чим всіх зайняти, на фестивалі багато різних майданчиків.
Ми проводили попередній фестиваль в 2009 році – він пройшов дуже компактно і лаконічно. Подивимось, наскільки широко він пройде в цьому році.

Понравился ответ? Поделись:

свифт:
1
Олег, а когда ты впервые стал за диджейский пульт? В каких стилях работаешь, кроме этно? Играл ли ты свои сеты для клубных тусовок?
Олег Скрипка:
Перший раз це було років 10 тому, це був спільний проект «Британська Рада», тобто Культурний центр при посольстві Великобританії вирішив зробити таку культурну акцію і вони звернулися до мене. Як поєднати українських і шотландських артистів, зробити щось таке ультрасучасне, що сподобалось б публіці. От і виникла ідея – встати за діджейський пульт. Для мене це була божевільна ідея і дуже складна.
Десь в середині 90-х років я працював діджеєм у Франції на Авіньйонському театральному фестивалі – це самий престижний театральний фестиваль Франції. Я був арт-директором акторського арт-кафе. Мені треба було приймати гостей і робити музичну програму: я грав, співав і був діджеєм (перший раз експериментував). А з Британським центром я пройшов курси діджєїнга. Мені допомагав встати за пульт дуже гарний київський діджей Олег Соколов. Він мене відразу поставив за вініли. В мене все вийшло, я стояв за пультом, крутив ці вініли. В мене грали шотландці і «Божичі» одночасно, і я ще з якимись ямайськими реперами все це зводив. Було потужно, але це авантюра, чесно кажучи. І потім, коли я розкачав народ, на сцені почав скакати Валера Гладунець з групи «Божичі», в мене ігли почали ходити по всьому вінілу. Це був мій перший і останній раз, коли я працював з вінілом. Я зрозумів, що це дійсно важко і це вже архаїка. Зараз я працюю на дисках. Не працюю з ноутбуком, в мене на сідіромах все записано. В мене колекція: українська танцювальна музика, етно-рок, декілька українських R'n'B-композицій, переважно це українські народні пісні оброблені українськими виконавцями. Моя діджейська робота – це пісні ВВ. Плюс в мене є колекція попси, але це албанська попса, молдавська, пакистанська, сінгапурська, єгипетська, індійська – те, що крутиться у них на дискотеках. Я не скажу, що такої музики у мене багато, але на дискотеку набереться на годину-півтори. Тобто в мене може бути дві програми: чи світова музика, чи суто українська програма. Ще недавно я зіграв парочку вечірок «Рокотека» - це український етно-рок, але дуже важкий. В мене є деякі треки, вони досить важкі, їх просто не зіграєш на дискотеці. І один раз я навіть грав білоруську «Рокотеку» - в мене ще велика колекція білоруської етнічної і рокової музики.
На «Жнивах» я представлю українську програму. Але подивлюсь, який прийде народ: якщо прийде досить драйвовий народ, то я можу і в рок піти. Такий експеримент відбувався на афтерпаті «Країни мрій». На Мамаєвій слободі я почав з досить народних танцювальних треків, а потім я вже закінчував, вже сонце сіло, публіка почала волати і не відпускати, і тоді міг бути тільки рок. І там український традиційний трешак пішов нормально. Обов’язково будуть пісні ВВ – в мене є «День народження», «Каліфорнія», «Махатма», «Tombe la neige».

Понравился ответ? Поделись:

Цікавий:
1
Скажіть, будь ласка, за якими критеріями ви відбираєте колективи на вечірні концерти? Чи великий у вас конкурс?
Олег Скрипка:
Данило: Основний критерій - щоб колективи мали етнічну приналежність або етнічні мотиви в своїх композиціях. Було дійсно багато заявок, ми відбирали найкращих – цим займались арт-керівники проекту.
Олег Скрипка: В мене давно була ідея – зробити народну музику танцювальною, але не тільки танцювальною, а і сучасно-танцювальною. Через мої руки проходить велика кількість музики і я зрозумів, що в світі ставлення до етнічної музики якесь хибне. Якщо ми уявляємо собі народну сучасну музику – це відразу якийсь транс, народна музика на дискотеках звучить у стилі транс. Навіть дуже багато етнічних фестивалів спрямовують напрямок такої етнічно-медитативної музики. Зрозуміло, що це захоплення Сходом, Індією, Китаєм (з 60-70х років воно триває в Європі), але це захоплення немає нічого спільного з нашою традицією. Тому що наша традиція – це переважно музика до танцю. Особливо інструментальна музика – це музика до танцю. Тому всі ці медитації не лягають на наш грунт. Багато музичних колективів (українських та світових) грають саме танцювальну етнічну музику, яка дуже часто не проходить на європейські чи американські фестивалі, але насправді саме ця музика найкраща для фестивалів – прийти просто потанцювати і передати дух цього свята. Я почав підбирати таку музику. В мене є власні композиції, які дуже гарно працюють зі сцени, на фестивалях, в клубах, на афтерпаті після концертів. Поки що це не стало широкою модою. Я робив етно-диско «Вечорниці», тобто поєднання традицій і сучасної музики. В принципі, вони добре поєднуються, тому що ми живемо в еклектичному світі. В принципі, діджейська музика є еклектичною, справа в тому, наскільки ми поєднаємо всі ці ритми і мелодики. Я проїхався по Європі, заїжджав до Америки, грав в Канаді – я побачив, що такі дискотеки користуються популярністю не тільки у українців. Це нібито всім знайоме та зрозуміле, але це лишається ноу-хау. Мені приємно, що це вже пішло жити самостійно. Я бачу, що все більше діджеїв і українських, і закордонних вже грають таку музику. Ще є мода на балканську танцювальну музику. Я думаю, за такою музикою майбутнє, я дав їй таку назву – етно-диско. І в п’ятницю я представлю таку програму.
Данило: Часто Олега називають «Батьком етно-диско» - це не просто так. Олег дійсно започаткував цю традицію в Україні, взяв її під батьківство і розвиває далі.

Понравился ответ? Поделись:

ыва:
1
Вопрос к организатору: а почему вы выбрали именно свадебную тематику нынешнего фестиваля? Свадьба будет настоящей или это просто театральное представление?
Олег Скрипка:
Данило: Люди мали роботу, мали жнива – це дійсно важка робота. І після обжинки починались повсемісні гуляння весіль. Тому ми поєднали ці дві теми в одному фестивалі. В різних соцмережах у нас був кастинг на кращу молоду пару. Ми вибрали дійсно достойну пару, вони також мають відношення до фольклорного світу. Це буде дійсно справжнє весілля, це не буде розіграш для людей - справжні молоді, справжні дружки, справжні викупи, справжні батьки, справжнє вінчання.

Понравился ответ? Поделись:

Ирэна:
1
Прочла на вашем сайте, что планируются мастер- классы по рукоделию, надо ли будет за них платить?
Олег Скрипка:
Данило: Кожен бажаючий може приймати участь в різноманітних майстер-класах: соломоплетіння, лозоплетіння, майстер-класи зі співу, майстер-класи з боді-перкашн, гончарство, ковальство… тобто майстер-класи з багатьох ремесел.

Понравился ответ? Поделись:

Каруселька:
1
Олег, скажіть, ради чого варто підти на "Жнива 2011-Весілля"? Окрім Вашого диджей сету, що буде ще цікавого? Дякую :)
Олег Скрипка:
Данило: 5 серпня сцена повністю присвячена етно-диско, етно-діджеям. Ми дійсно розділили ці сцени, зробили їх окремими. В другий день у нас планується етно-джем. Це поєднання більш сучасної музики з традиційною. Ми готуємо багато різних сюрпризів для виконавців сцени етно-джем, оскільки лідер одного гурту буде джемити з лідером гурту, який буде виступати наступним. Це буде така новинка для фестивалів – відвідувачі будуть бачити, як народжується музика просто на сцені. В третій день, звісно, буде весілля, це буде завершення. В народі це називалось змаганням музик, коли музики від молодого і музики від молодої (їх було двоє) змагалися між собою, тобто хто кого переграє. На нашому фестивалі планується більше, ніж двоє музик. Тому, я думаю, що вони дійсно будуть настільки один одного перегравати, що відвідувачі зможуть ноги залишити на тому полі :)
Дискотека до ранку не буде, вона буде до 22.00. Все починається в п’ятницю з 12.00 – ми починаємо жати на полі. І, власне, починається різноманітна програма. А ярмарки будуть працювати з 10.00. Тобто деякі майданчики почнуть працювати з 10.00, а більш музична програма почнеться з 12.00 – і до 22.00.

Понравился ответ? Поделись:

тарантас:
1
Олег! как вам удается курировать стольько сразу много проектов? в чем секрет?
Олег Скрипка:
Секрет творчого довголіття – ніколи не зупинятись. Як тільки ти сам себе якось назвеш, визначиш себе в якусь форму, ти можеш творче засумувати. Тому я паралельно веду різну діяльність – від музичної до організаторської. Я себе вважаю кимсь середнім між композитором і режисером. В мене математично-фізична освіта, для мене музика – як формула. Я її так бачу і відчуваю. Можливо, це дивно для людей, але це відбувається таким чином. Але це не зменшує емоційної складової музики – ці формули я відчуваю емоційно.
Коли я будую фестиваль, кожна частина фестивалю відчуває іншу частину. Якщо забрати одну частину, то інші частини не зможуть працювати без неї. Ясна річ, для того, щоб написати пісню – треба написати текст. Для мене головне – це музика, акорди, композиція, а текст я пишу потім. Текст мусить підсилити мелодію, але ні в якому разі не послабити. Тому що я слухаю багато пісень інших виконавців і я часто відчуваю, як текст послаблює мелодію. Іноді мелодія може бути цікава, але текст її послаблює. Такого, до речі, не відбувається в традиційній пісні, тому що текст, скоріше за все, по-перше, написаний багатьма людьми, а, по-друге, в стані медитації. Текст ні в якому разі не послабляє мелодику в етнічній пісні – як раз цьому я вчився. Якщо ти виймеш слово, порушиться вся мелодика.
Коли я організовую фестиваль, по-перше, треба знати, звідки взяти гроші – це основне. Коли ти бачиш джерело, звідки ти можеш все це побудувати, Матеріальна база – це платформа, грунт, на якому ти будуєш фестиваль. Виходячи з цього, ти можеш зрозуміти, який може бути обсяг твого фестивалю. Також по-режисерські треба бачити, які в тебе будуть партнери. Головна властивість, яка потрібна українцям і яка, я вважаю, у нас є – це вміння працювати разом, вміння допомагати один одному. Будь-яка подія може відбутися тільки завдяки співпраці. Співпраця – це важлива річ. Тобто об’єднуватись, працювати з людьми, щиро просити допомоги і щиро допомагати – це важливі речі, і тоді відбуваються гарні речі. І це відчувається, люди відчувають цю атмосферу, тому що бачать, що люди робили це все з доброю енергією.

Понравился ответ? Поделись:

***:
1
Дресс-код обязателен? И всем ли можно будет попасть на саму церемонию?
Олег Скрипка:
Данило: Звісно. Три наші лозунги: Вдягай традиційне! Слухай автентичне! Будь особливим! Тільки справжнє!

Понравился ответ? Поделись:

Репетитор:
1
Вопрос к Данилу - тяжело ли организовывать подобные мероприятия?
Олег Скрипка:
Данило: В мене невеликий досвід, тому виникає багато різних моментів. Потрібна дійсно велика команда. Я думаю, що має працювати команда більше 50 чоловік. Я провожу перший фестиваль такого масштабу. Попередній фестиваль був невеликим.
Олег Скрипка: Я взагалі дивуюсь і пишаюсь тим, що Данилі і команді вдалось знайти підтримку держави, бо нам це ніколи не вдавалось. Без підтримки держави це робити дуже важко.
Колись давно, в 2006 році «Країна мрій» запропонувала Данилі і Ірині (це наші друзі і люди, які професійно займаються фольклором, дуже талановиті музиканти і артисти), які хотіли зробити весілля, організувати та відрежесувати це весілля. Відбулось повністю автентичне весілля, якого вже не існує, його можна тільки відтворити. Тобто всі ці обряди відомі, але, на жаль, вже років 50 вони не використовуються. На Мамаєвій слободі ми відтворили це весілля. Ця пара об’єдналась, ми продовжуємо з ними працювати, вони виступають на «Країні мрій». Але у «Країни мрій» напрямок все ж таки більш сучасний. На початку ми хотіли охопити і традиційну музику, і автентичну, але, по-перше, на Співочому полі не зовсім зручно це робити. А по-друге, признаюсь, я не є в цьому дуже гарним спеціалістом. І «Жнива» охоплюють саме цю галузь автентики, традиційних обрядів і т.п. Це дуже здорово. Це продовження «Країни мрій», те, що ми не взмозі зробити. Акцент саме на традиціях.
При організації фестивалю на Співочому полі у нас 70% зусиль іде на отримання різних дозволів, паперів. Я мрію, що колись в майбутньому нам буде непотрібно це робити. Тому що немає підтримки держави і є велике навантаження, щоб отримати всі ці дозволи. Я пораджусь з Данилом, як він найшов діалог з державою, тому що для нас це просто вища математика, дуже складно. А все інше (підбор артистів, запросити майстрів, зробити дитячу та козацьку галявину) – це просто 5% всієї роботи. І шкода, що в цьому році нам дуже не підфортило з погодою. Тому що дійсно збирати урожай під дощем неможливо, на жнива мусить бути сухо і сонечко.

Понравился ответ? Поделись:

Домініка:
1
Діти - наше майбутнє. Крім того, куди захоче піти дитина туди підуть і її батьки. Чи продумали ви цікаву програму для дітей? і що саме будуть показувати у Катрусиному кінозалі? Дякую.
Олег Скрипка:
Данило: На нашому фестивалі планується кілька майданчиків. Будуть різноманітні майстер-класи для дітей: лялька-мотанка, писанкарство, соломоплетіння. Для більш старших будуть різноманітні ігри та забавлянки, також боді-перкашн від наших друзів етно-діджєїв. Для самих найменших планується майданчик «Колиска українських геніїв». Батьки з дітками (починаючи з 10 днів) можуть прийти на цей майданчик, покласти свою дитину у колиску, послухати колискових пісень і повчитись, як співають вже відомі фольклорні виконавці, і погойдати своє чадо в цих колисках. Також там буде майстер-колискар, який покаже для старшого покоління, як робляться ці колиски. На фестивалі батьки зможуть навчитися самі робити такі колиски.
Вікова аудиторія дуже різна. Оскільки на нашому фестивалі планується дитячий майданчик з колисками, де можуть бути діти віком від 10 днів (в мене дитина гойдалась в колисці з народження). І, звісно, великою мірою для молоді, бо в нас є три вечірні сцени. Також багато інших заходів, які будуть проводитись в день, до 18.00. Також у нас є майданчики з відкритими науковими лекціями з етнографічних напрямків. Наприклад, антропологія, етнографія, демонологія. Також ті, хто дуже люблять сидіти біля телевізора, зможуть гарно відпочити в нашому «Катрусиному кінозалі» - це майданчик, на якому буде відбуватись перегляд етнографічних фільмів для дорослих та фольклорних мультиків для дітей. Тобто аудиторія настільки широка, що ми можемо запросити всіх, весь Київ можемо запросити! Буде цікава програма для кожного віку.

Багато фільмів дійсно дуже важко дістати. І це буде сюрпризом для всіх, тому що ми познаходили дуже багато практично «померлих» фільмів. Був такий режисер – Максим Сурков, який зняв фільм «На болотах». Ми з ним були знайомі, вічна йому пам'ять. Спочатку ми дізнались про цей фільм, потім знайшли, хто цей фільм продюсував, а потім виявилось, що ми навіть були знайомі з цим режисером. Цей фільм, мабуть, в Україні не транслювався, хоча за кордоном він навіть отримав Гран-прі. Також будуть етнографічні фільми з України, Польщі, Білорусі.

Понравился ответ? Поделись:

валерка:
1
Олег, ви такий імпозантний мужчина! як вам вдається бути таким гармонійним?:) в чому секрет?
Олег Скрипка:
Дякую! Я тільки приїхав з відпустки.
Гармонія в тому, щоб знати своє коріння, звертатися до нього, знати і слухати музику. Людина схильна занурюватись в якісь протиріччя, невирішені питання, але на всі ці питання є відповіді в нашій історії, в нашій традиції. Наприклад, якщо я займаюсь музикою, я цікавлюсь, як розвивалась музика, що музика означає для людини, який зміст музики. Потім тобі простіше звертатись до сучасних стилів, коли ти знаєш музикальну суть. Наприклад, та легкість, з якою можна експериментувати, з’являється від того, коли ти знаєш, як люди, народи тисячоліттями експериментували, звертались до музики – це живить. А крім народної музики є багато талановитої музики і талановитих музик, з якими ми можемо зустрітись на етнічних фестивалях. Відміна цих музик від того, що ми можемо сприйняти зі сторони шоу-бізнесу, в тому, що це незаангажована музика. По-перше, ці люди грають по волі свого серця. По-друге, вони дійсно фанати та піонери свого руху. По-третє, серед них велика кількість талановитих і мудрих людей. Коли ти спілкуєшся з такими людьми, ти надихаєшся їх даром – це дає тобі силу і здоров’я в тому числі.

Понравился ответ? Поделись:

гость:
1
а вход свободный? или где-то необходимо билеты покупать?
Олег Скрипка:
Данило: Вхід за реєстрацією, реєстрація – при вході на фестиваль. Різноманітні варіанти квитків: на один день, на два дні, на три дні, дитячі, студентські, повні, є квітки по флаєрах (від 18 грн.).

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (3)

символов 999