Александр Бригинец о скандальных новостройках Киева

3 3

12 сентября в 15:00 гостях у finance.tochka.net был глава комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма Александр Бригинец.

Расспросите Александра Бригинца о том, почему застраивается исторический центр Киева и как с этим бороться.

Также господин Бригинец расскажет о проблемах музеев Киева, о ситуации вокруг скандальных застроек в Киеве - на Театральной, Гончара 17-23 и Пирогова 2/37б.

Александр Бригинец получил высшее образование в КНУ им. Т. Шевченко - он журналист.

Работал корреспондентом газеты "Київська правда", был старшим редактором издательства "Молодь",  редактором литературной газеты "Время", продюсером телеканала OTV.

С 1995 года и по сегодняшний день Александр Бригинец - президент художественного агентства "Территория А".

В период 2008-2010 гг. Александр был советником премьер-министра Украины Юлии Тимошенко.

Член Союза журналистов Украины, автор более 10 книг.

Сейчас господин Бригинец является Главой комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма.

Ответы 25

Олена:
16
Хто, на вашу думку, стане наступним мером Києва?
Александр Бригинец:
Я хотів би сказати спочатку, що дуже багато спілкуюся з різноманітними людьми, особливо зараз під Печерським судом, до мене підходять люди, кажуть, що я революційно налаштований, активно захищаю Київ, пропонують мені стати мером. Я їм кажу, що є три причині, які мені не дозволяють стати мером. По-перше, при нинішній державній владі я повинен буду скоро зрозуміти, що не зможу реалізувати свою програму, тому повинен подавати у відставку. Якщо я не подам у відставку, то мене, скоріше за все, уберуть якимось із способів, або фізично, або дискредитують. Третій спосіб найпростіший, я приймаю умови гри, яка існує в місті, і дискредитую себе своїми діями. Жоден з цих варіантів мене не влаштовує, тому я не хочу бути мером. Я назвав ці три причини, щоб всі зрозуміли, що кожен мер, який буде обраний, він бере на себе небезпеку цих трьох речей.
Якщо виходити з ситуації, яка є сьогодні в Києві, є дві особи, які публічно заявляють про своє бажання стати мером Києва. Це глава КМДА Попов з рейтингом менше 10%, який не змінюється і знаходиться в рамках рейтингу Партії Регіонів в Києві, і є Віталій Кличко, який має рейтинг втричі більший. Якщо ніяких змін чи глобальних подій не буде в Києві у найближчий рік, то найймовірніше, що мером стане Кличко.
Але ті три речі, про які я сказав, залишаються актуальними і для Кличка. Програму свою реалізувати він не зможе, йому доведеться прийняти умови гри владної команди. І якщо він не прийме умови гри владної команди, то йому доведеться або піти у відставку, або його знищать морально чи фізично. Тому такій функції Кличка не позаздриш. Кличко – дуже поважна людина, я йому дуже симпатизую, в тому числі, як політику. Він дуже гнучко проводить свою лінію в Київраді, і заяви мені його подобаються. Можна його похвалити за успіх, тому що мало кому зі спортсменів вдалося здобути високий позитивний рейтинг. Але треба зрозуміти, що його фракції в більшості регіонів, де вони існують, вони вже є частиною владної команди. Тому Кличку дуже важко буде зберегти опозиційний імідж і проводити опозиційну лінію в Києві. Я дуже сподіваюся, що йому це вдасться. Але якщо Кличко погодиться йти на посаду мера без повноважень, як сьогодні є Черновецький, то це малоймовірно. Найймовірніше, що Кличко захоче стати повноцінним мером, тобто об’єднати функцію мера і голови КМДА. А тут без співпраці з владою неможливо, тільки влада може надати ці повноваження. Таким чином, як би там не було, якщо Кличко стане мером, від буде змушений буде працювати у фарватері Партії Регіонів для того, щоб вибити собі ті повноваження, які були у попередніх мерів. І я розумію, як тільки він стане мером, я буду в опозиції і до нього великою мірою так само. Хотілося б, щоб якщо він стане мером, він не дозволяв би собі ті речі, які дозволяє собі зараз Попов, як глава КМДА, який обмежує конституційні права киян, постійно подає в суд на конституційні права проводити збори, маніфестації. При всіх вадах Омельченко, який був свого часу мером, під час будь-яких революційних подій, які відбувалися в Києві, він ніколи не дозволяв центральній владі застосовувати до них силу. І тут роль мера дуже важлива в тому, як він буде вирішувати глобальні політичні завдання. І для того, щоб все це сталося максимально краще для киян, мені здається, щоб ідеальною була б така ситуація, коли більшість в Київраді контролює БЮТ, жорстка опозиційна сила, а мером є Кличко, який з одного богу буде домовлятися з владою про те, щоб йому повернули повноваження, а з іншого боку він не зможе прийняти частину важливих рішень в Київраді завдяки тому, що його буде стримувати сильна опозиційна фракція БЮТ. Але це в тих умовах, якщо збережеться та центральна влада, яка є, і не буде інших потужних конкурентів на посаду мера. А такі зміни за найближчий рік можуть відбутися.

Понравился ответ? Поделись:

Діана:
11
Чому видавалися дозволи на будівництво на Гончара, адже з самого почтаку було відомо, що це може зашкодити собору Софії Київської?
Александр Бригинец:
Я думаю, що можна говорити про те, що влада не усвідомлює реальної цінності історичних об’єктів. Коли говориш з чиновниками чи депутатами, вони не розуміють, що можна зашкодити об’єкту не лише зруйнувавши його фізично, а зруйнувавши його візуально. Це говорить з одного боку про велику економічну заангажованість певної частини депутатів і чиновників, а з іншого – про їхню історичну, культурну, архітектурну і естетичну непідготовленість. Більшість чиновників сьогодні є людьми від будівельного бізнесу, який займається тривіальними, а не унікальними спорудами. Тому дуже важко вимагати у цих чиновників розуміння того, наскільки тонка річ є пам’ятка.

Понравился ответ? Поделись:

Марина:
10
Скажите, почему не оставят в покое Пейзажную аллею. Это одно из самых красивых и милых мест в нашем городе, которое сейчас доступно для всех киевлян и гостей столицы. Почему киевская власть не поставит крест на всех поползновениях разрушить этот скверик, чесное слово - надоело уже!
Александр Бригинец:
Це не єдине місце, яке намагаються зруйнувати. Багато чиновників, які керують країною, виросли в місцях, які не мають естетичних баз, історичних об’єктів, де розуміння прекрасного з точки зору сучасної архітектури відсутнє. Тому з одного боку вони не мають внутрішнього імунітету для того, щоб боротися з зазіханнями на руйнацію таких об’єктів, а з іншого – вони слухняні виконавці доручень зверху. На перше місце виходить слухняність чиновника, його лояльність до президента, а не його зацікавленість в розвитку Києва, підтримці київської громади.

Понравился ответ? Поделись:

Дима:
8
Какие методы борьбы с незаконными постройками Вы можете предложить?
Александр Бригинец:
Є кілька різних методів. Деякі я не можу публічно оприлюднити, бо вони не дуже підтримуються державою. Але головний метод - не бути байдужими, бути активними. Все, що вписується в фізичне і публічне протистояння владі, підходить. Треба проводити якомога більше пікетів, маніфестацій, треба блокувати деякі об’єкти, які будуються незаконно, треба показувати владі, що її діяння в контексті руйнування старого Києва є незаконними. Тільки тоді влада починає звертати на це увагу. Після кількох серйозних акцій протесту влада починає задумуватися, як зробити так, щоб ця дія хоча б виглядала законно. Типовий приклад – метро «Театральна», коли чиновники до останнього часу змушені були визнавати, що будинок є небезпечним і незаконним, а паралельно шукали механізм його узаконити. Але важливо, що влада була змушена підтвердити думку громади. Ми повинні бути готові боротися і відстоювати інтереси киян, але розуміти, що влада в будь-який час може нас обдурити, знайти обхідні шляхи, щоб узаконити об’єкти. Перемога буде тоді, коли будинок реально буде знесений, і коли реально на цьому місці з’явиться сквер. Те саме стосується й Пейзажної алеї, й багатьох інших об’єктів. Обіцянкам вірити не можна, тільки реальним діям, які вже закінчилися.

Понравился ответ? Поделись:

Діана:
7
Чи знесуть скандальне будівництво на Театральній?
Александр Бригинец:
В даному випадку це не віра в Бога. Можна говорити, чи доб’ється громадськість від влади знесення цього будинку. Мені здається, що громадськість може добитися. Хоча коли було оголошено, що на тому місці може бути музей історії Києва, деякий час громадськість була паралізована, вони не вірили, що київська влада серйозно розглядає варіант створення музею історії Києва у небезпечному незаконно побудованому будинку. Сам будинок повинен бути пам’яткою, тому сама ця ідея є неправильною. І друге, будинок є небезпечним.

Понравился ответ? Поделись:

Olga:
6
Где можно ознакомиться с планом развития Киева на 20 лет вперед? Как можно влиять на это развитие?
Александр Бригинец:
Плану розвитку Києва на 20 років вперед не існує. Є план до 20 року, є новий генплан, який розробляється на 14 років, є стратегія розвитку Києва, який намагаються прийняти, він теж не на 20 років. Тому, що буде з Києвом через 20 років, ніхто не може навіть пофантазувати, бо немає відповідного документу.
За найближчі 14 років, згідно стратегії, хочуть побудувати близько 150 театрів і близько 100 музеїв. Як це можна зробити, якщо не можна знайти місця навіть для одного музею історії Києва, а театр на Подолі будується вже десятиріччя, його ніяк не можуть побудувати. За весь час незалежності не було побудовано жодного театру чи музею, як окремого приміщення. Тому можна сказати, що все всі казочки, які є в стратегії, є для того, щоб голова КМДА міг повиступати і розказати наївним слухачам, які великі плани в нього будуть, якщо він переможе на виборах мера коли-небудь.
Немає сьогодні людини в Києві, яка може нести відповідальність за плани, які передбачені, тому говорити про будь-які плани недоречно.

Понравился ответ? Поделись:

владимир:
5
Скажите, пожалуйста, реконструкиця Андреевского будет РЕКОНСТРУКЦИЕЙ или же ПЕРЕСТРОЙКОЙ? где можно увидеть проект? очень не хотелось бы, чтобы с Андреевским случилось тоже, что и с Майданом. Наша власть постоянно стремиться разрушить старый Киев :(
Александр Бригинец:
Цейп роект називається реставрацією узвозу з перебудовою мереж. На жаль, цей план реставрації не затверджений управлінням з охорони пам*яток. Мета полягає у тому, щоб розрити вулицю, поміняти комунікацію. Є кілька об*єктів, деякі з них - величезні готельні комплекси. Тому безумовно, треба бути обережним. Влада ухиляється. На завтра запланована присутність групи активістів з вимогою припинити руйнування Андріївського узвозу. Тому є підстави говорити, що наша пішоходна вулиця перетворится у торгово-офісну вулицю, зовсім не пішоходну. Ця тема не набуває широкого розголосу в ЗМІ.

Понравился ответ? Поделись:

Юра:
5
Александр, скажите, кто покрывает незаконное строительство в Киеве? почему культурные наследия не ценятся как должное в нашей стране?
Александр Бригинец:
В кожному випадку це різні люди, але з вищого рівня. Існує зговор між найбільш впливовими чиновниками і бізнес-колами між собою. І жертвами стають об*єкти культури. Все, що є бізнесове, вже поділено. Тому за об*єкти культури ведеться боротьба. Безліч ситуацій в Киїєві, коли очевидна спроба відібрати і побудувати щось на місці культурного об*єкта.

Понравился ответ? Поделись:

Гена:
5
Почему разрешили строительство возле Софии Киевской?
Александр Бригинец:
Влада пішла на змову з забудовником. Ми вбачаєм деякі коррупційні дії, в тому числі ЮНЕСКО. Скандальні забудовникі оплачують деякі акції ЮНЕСКО. Та ми сподіваємося, що їм не дадуть забудовувати.

Понравился ответ? Поделись:

Вероника:
4
Когда Киев избавится от уродливых МАФов, заполонивших улицы города?
Александр Бригинец:
Насправді, в більшості цивілізованих країн, такого понятя МАФ немає. Ми були у Вільнюсі, ми бобачили два мафи, де продавали квіти. Сьогодні в Києві існує торгових площ в середньому у 2 рази більше на одну людину, ніж у європейських країнах. Це тисячи робочих місць, але якщо би місто хотіло вирішити проблему, воно б знайшло виходи. Влада демонтрує заяви, що хоче змінити, а потім підтримує мафіозне будівництво.

Понравился ответ? Поделись:

Наболело:
4
На андреевский спуск жалко смотреть: по нему (хоть и запрещено) ездят машины, джа все больше крутые джипы, которые разрушили брусчатку: прости по ней даже в удобной обуви - то еще удовольствие. Сейчас планируют реконструкцию...так вот вопрос - это будет реконструкция или перестройка? увидим ли мы старый добрый Андреевский - или можно с ним уже прощаться навсегда?
Александр Бригинец:
Якщо ви звернете увагу на самий верх, є небезпека, що весь Андріївський узвіз перетвориться на базар, який будуть контролювати чиновники і бізнесмени, там будуть стояти перекупщики, ми не побачимо справжніх творчих художніх робіт.

Понравился ответ? Поделись:

Aлекс:
4
Почему у нас в стране не работают законы о строительстве самостроев ст376гку при оформлении незаконных строений чиновники избирают прибыльный для себя вариант а с теми кому этот дом ставят фактически на голову с ними не кто не считается. Почему в нашей стране нарушители законов имеют больше прав чем остальные граждане.
Александр Бригинец:
В нашій країні мають більше прав ті, за ким стоїть влада. Люди знають, що їм нічого не буде за їх узаконення. Говорити, що влада бориться з узаконювачами не приходиться.

Понравился ответ? Поделись:

Гость:
3
Возмущает ли вас тотальная застройка исторических районов? Ответ: еще как! интересно, что по этому поводу думает господин Бригинец!
Александр Бригинец:
Я постійно борюся з владою по цій темі. Я думаю, що буде відбуватися з Києвом, якщо кількість зелених зон зберігається, а будинки ростуть. Кожна забудова перетворюється у війну забудовників. Якщо цивілізоване громадське суспільство буде діяти, то ми кожного тижня будемо здійснбвати війну проти забудовників. Влада може позбавити нас прав вибору, відмовитися від громадських слухань. Але хто може заборонити вийти на вулицю і перекрити забудовникам дорогу. Сьогодні не питання наростити офісних чи житлових приміщень в Києві, ми хочемо, що місто було комфортним для життя киян. Нас влаштовує такий Київ, який ми бачимо. Головна проблема - влада повинна прийняти рішення висилити адмінітсративну частину з історичного центра Києва. Навіщо руйнувати історичний Київ?

Понравился ответ? Поделись:

Воздвиженский:
3
Когда технологии строительства в Киеве будут на уровне европейских? как пример - настроили красивых домиков на воздвиженке. не прошло и пять лет - все дома в трещинах, краска облупилась. место, которое обещало быть красивым стало просто ужасно муторошным...и это далеко не первый случай.
Александр Бригинец:
Воздвіженку і не можна назвати красивою. Це спроби імітувати певний період, воно не сучасне, не історичне. Сьогоднішні технології принципово відризняються від того, що було 100 років назад. Мені здається, нам не треба імітувати споруди минулого, треба створювати нові стилі, що б поєднували минуле і майбутнє. Не хочуть наші олігархи витрачати гроші на унікальні структури. Не вистачає культурного рівня олігархам. Якби у них був смак, вони б будували ті об*єкти, які викликають захоплення.

Понравился ответ? Поделись:

Катерина:
2
Мне довелось побывать во Львове после долгого перерыва - и я увидела, насколько город готов принимать туристов из Европы. Есть англоязычные таблички на улицах, есть интерактивные экраны с кафе, гостиницами, хостелами, достопримечательностями. Когда Киев дойдет до такого уровня? До Евро-2012 меньше 1 года осталось. А Киев визуально не готов.
Александр Бригинец:
Я не вважаю, що таблички англійською - ознака необхідності для туристиів. Сьогодні всі вивіски можна перетворити в електронний файл, який може скачати кожен, хто приїжджає в Київ. Проблема в тому, що наша туристична сфера не думає, як вирватися за рамки інтелектуального простору, в якому ми знаходимося. В Києві повинні стояти спеціпльні термінали, які мають свої номери, де людина може отримати інформацію будь-якою мовою. У нас же толково забронювати готель в Києві не можна. Через інтернет люди не можуть знайти доступного житла. Хостели не присутні на сайті загальноєвропейських хостелів. І ще більш важлива мотивація. Дуже погані готелі, погані дороги у Каїрі, але всі туди їдуть, щоб побачити піраміди. Люди не їздять шукати хороших готелей, вони їздять шукати унікальність місць. Мотивація, чому треба їхати в Київ, відсутня. Треба створити мотивацію. Якщо історія нам не залишила трипільських об*єктів, немає привабливих розкручених об*єктів, треба придумати мотивацію. Зараз головна мотивація - гарні дівчата і дешевий алкоголь. Ми повинні розуміти, що Київ перетвориться в бордель і кабак. Готуватися треба до того, як пртотистояти цьому.

Понравился ответ? Поделись:

лёха с горловки:
1
Ув.Александр,скажите а прислушиваются ли наши Донецкие барбосы,которые находятся при власти,к мнению жителей Киева по этим застройкам?Что они там чудят в Киеве?Спасибо.
Александр Бригинец:
Влада прислуховується і вигадує відмазки, щоб народ заспрокоївся. Влада чує людей, але робить по-своєму.

Понравился ответ? Поделись:

Анна Григорьевна:
1
Как вы можете прокомментировать ситуацию с Воздвиженкой? Почему элитные дома начали так быстро сыпаться? Будут ли вмешиваться власти, защищая жителей городка?
Александр Бригинец:
Люди, які там купили квартири, не бідні. Я думаю, їх грошей вистачить, щоб відремонтувати свої власні будинки. Мене більше цікавить якість будівництва в соціальній сфері. Ця історія, коли ми починаємо втручатися в особисті стосунки киянина і бізнеса, це неправильно. Коли ти займаєшся ризикованим бізнесом застрохуй його. Держава повинна приймати закони, щоб афери не відбувалися. Відповідальність за помилки держави повинна нести держава. Але у кожного бізнеса є ризик. Хочеш купити квартиру, купуй готову. Якщо ти не впевнений, що ти купуєш квартиру, яку добудують, застрахуйся.

Понравился ответ? Поделись:

Лиля:
1
Александр, какое Ваше любимое место в Киеве? Где Вы больше всегод любите отдыхать, какие музеи рекомендуете посетить)))
Александр Бригинец:
В Києві дуже багато цікавих місць. Я бт хотів назвати 7 об*єктів - Золоті ворота, будинок з хмерами, Києво--Печерська лавра. Додамо Київську фортецю і Маріїнський палац. Я люблю Мамаєву слободу, Кирилівську церкву і Ботанічний сад, який на схилах Дніпра.

Понравился ответ? Поделись:

Anna:
1
Як ви прокоментуєте ситуацію зі скандальним будівництвом на Театральній? чому будівництво спочатку визнали небезпечним - для метро і навколишніх будівель, а згодом ця небезпека кудись вже ділася? в будівлю вирішили заселити музей. може це спроба таким чином позбутися від музею історії Києва :)) ?
Александр Бригинец:
Так і є. Музею треба 10-12 кв. м, а там є тільки 3. Тому там посилити повноцінний музей не можна. Існує відчуття, що влада намагається розбити музей на кілька.

Понравился ответ? Поделись:

Рома:
1
А в каких странах творится такой же беспредел как у нас? Где еще правительство позволяет уничтожать культурные достояния народа?
Александр Бригинец:
Я чув, що в Авганістані. Там кілька об*єктів, які охоронялися ЮНЕСКО, були знищені з гармат. Більше таких історій я не пам*ятаю. У нас ніби немає революцій і війни.

Понравился ответ? Поделись:

кий:
1
ви слідкуєтет за ситуацією з будівництвом на івана франко? там просто жахіття твориться - будинок будують прямо в дворі , вікно в вікно від сусудініх будинків. руйнують арки. та і ібльше - літніх людей б'ють. скаіжть, як таке взагалі стало можливим?
Александр Бригинец:
Я звернувся до прокуратури зупинити будівництво, зібрати комісію. Це абсолютно злочинне будівництво, яке будеться членом евросоюза.

Понравился ответ? Поделись:

Вона:
0
Як ви вважаєте, Юлію тимошенко посадять?
Александр Бригинец:
Якщо на чолі нашої держави стоять самогубці, то посадять. Весь світ розуміє, що це політична розсправа. Це недопустимо ні для кого. Тому я впевнений, що влада буде змущена звільнити Тимошенко, Лучегко, щоб довести, що вони не є політичними самогубцями.

Понравился ответ? Поделись:

Вера и Елена:
0
Почему государство допускает разрушение дома выдающегося авиаконсткуктора Игоря Сикорского (Ярославский вал 15-б), который является памятником истории и культуры?
Александр Бригинец:
Держава і місто допускають руйнування багатьох інших об*єктів. Можна сказати, що сьогодні у влади немає позиції по захисту пам*яток культури. Бізнес-інтереси важливіші ніж культурна цінність того чи цншого об*єкту.

Понравился ответ? Поделись:

вона:
0
кому належить замок Річарда?
Александр Бригинец:
Це канадський інвестор. Не пам*ятаю, як його звуть.

Понравился ответ? Поделись:

Роза:
0
Александр, вы ближе к киевской власти, чем все мы. Расскажите, как могло такое случиться, что в "Эпицентр" пришли "маски-шоу"? Ведь Галина Герега - во властях Киева, а Эпицентр - спонсор. Что происходит?
Александр Бригинец:
Епіцентр – одна з організацій, які багато платять податків. Незалежно від того, кому це належить, це питання хвилює. Але що відбувається – боротьба різних кланів. Вони воюють між собою. Це спроба перехопити частину бізнесу. Це з одного боку бізнес розборка, з іншого – спроба зробити секретаря ВР зробити більш підконтрольним. Юридичної причини робити це не було.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (3)

символов 999
 • Гость 9 лет назад

  Поповиченко Иван Степанович с двумя сыновьями, один из которых является лейтенантом СБУ только что совершили рейдерскую атаку на объект по адресу ул. Пирогова 2. На данный момент они задержаны милицией. В ближайшее время ТДМСУП предоставит полную информацию по данному инциденту.

  Прокомментировать Мне нравится
 • Гость 10 лет назад

  Очень хороший гость!

  Прокомментировать Мне нравится
 • maria_m 10 лет назад

  Олександре, дякую за конференцію! Вас було дуже цікаво слухати!!!

  Прокомментировать Мне нравится