Леся Оробец о фальсификации законов

0

В гостях у tochka.net Олеся Оробец.

10 ноября в 12.00 в гостях tochka.net была народный депутат, председатель парламентского подкомитета по вопросам базового образования, член партии "Фронт змін" Олеся Оробец.

Оробец запомнилась публичным обращением к Президенту Виктору Ющенко в 2008 году с требованием прекратить разворовывание земель лицами, приближенными к властным структурам.

В 2009 году ей удалось добиться решения о закрытии незаконно построенного мусоросжигательного завода на территории столичной Соломенки.

От 2010 года Леся Оробец оппонирует министру образования Дмитрию Табачнику.

В 2011 году она обнаружила подмену текста закона о запрете рекламы табака в Верховной Раде и настояла на его восстановлении.

Родилась 1982 года в Киеве. Высшее образование получила в Институте международных отношений КНУ имени Трасса Шевченко.

С 2004 года активный участник подготовки к президентским выборам в Украине, член и секретарь избирательной комиссии.

С осени 2007 года по итогам внеочередных парламентских выборов стала народным депутатом от НУНС как беспартийный кандидат.

С 2008 года - один из руководителей Единого Центра. С 2010 года, после вхождения лидера ЕЦ Виктора Балоги в правительство Азарова - беспартийная. С 2011 года - член команды "Фронта змін".

Леся Оробец активна в социальных медиа. По версии газеты "Дело" в 2010 году, ее признали самым влиятельным политиком-блогером Украины. В 2011 году Леся Оробец вошла в сотню самых влиятельных женщин Украины, по версии журнала "Фокус".

Ответы 35

Анна:
13
Лесю! Дякую за війну проти тютюнників!!! І так дихати нема чим, а вони ще на трамвайних зупинках смалять. Нехай палять у себе вдома і на вулицю не потикаються.
Леся Оробец:
Доброго здоров’я. Я хочу подякувати за дуже класний формат конференції – я не просто відповідаю на запитання, в відповідаю на запитання, які набрали найбільшу популярність. Питання цікаві не лише одній людині – це класно.

Моя задача не в тому, щоб ускладнити комусь життя, моя задача в тому, щоб середньостатистичний українець жив здоровішим і довшим життям. Будь-яка боротьба проти чогось має бути боротьбою за щось. Я борюсь за здоровий спосіб життя. Мені дуже важливо, щоб наші підлітки не починали палити в 8-10 років, як це відбувається зараз. Мені дуже важливо, щоб тютюнові компанії не наживалися на здоров’ї наших дітей.

Понравился ответ? Поделись:

Виктор:
12
Чем именно вам не нравится руководитель Минобразования и его проект реформирования высшей школы?
Леся Оробец:
Я не буду обговорювати його як людину. Мені не подобається його діяльність (тобто результати і плани) як міністра освіти. Якщо конкретно, то я не бачу в його діях боротьби за якість освіти. Я не бачу в його діях боротьби за те, щоб освіта отримувала більше ресурсів, фінансування і процвітала. Навпаки, я бачу дії, які направлені на то, щоб концентрувати у своїх руках всю владу, підпорядкувати і залякати педагогів і освітян. Постійно знаходитись між пошуком нових корупційних схем і способом деукраїнізації, тобто викорінення українськості з української освіти. Мені не зрозумілий його наступ на вищу освіту у вигляді нового закону, тому я так жорстко критикую його позицію.

Понравился ответ? Поделись:

Ярко:
9
1. Не так давно ви поміняли можливість незалежного позиціонування на партійну приналежність. От скажіть - і що вам той Фронт Змін з Яценюком дали? 2. Зараз всі політики намагаються вигадати собі варіант участі в наступних виборах. Впевнений, ви теж про це думаєте. Щось надумали вже? І як оцінюєте епопею з виборчим законодавством?
Леся Оробец:
"Фронт Змін" – це команда, чиї цінності і спосіб прийняття рішень мені імпонують. Я хотіла б доповнити своїми зусиллями, своїми ідеями, своєю роботою цю команду. Мені б хотілося, щоб разом і команді, і мені вдалося досягти успіху. А успіхом політичної команди є можливість впливати на зміни в цій державі. "Фронт Змін" суттєво відрізняється від інших політичних партій, які я бачила в роботі. Рішення приймаються швидко, колегіально, вони виконуються. Це вже, як мінімум, три пункти, яких бракує іншим.
Теперішня влада приймає той закон, який буде вигідний для неї. Те, що нам вдалося призупинити прийняття закону, за яким будь-якого кандидата могли зняти з виборів з двох попереджень без суду, це успіх, але це тимчасовий успіх. Наша задача як опозиції, як суспільства – заставити владу прийняти закон, за яким матимуть можливість відбутись чесні вибори. Бо якщо в державі не буде конституційного легального способу зміни влади, це все одно, що встановлювати паркан біля ВР, це значить провокувати суспільство до неконституційного способу зміни влади. А я б цього страшенно не хотіла.
Тому, не маючи відповіді на те, яким буде закон (ще ніхто в цій державі ще не знає, яким буде закон), я не можу Вам розповісти, в якому вигляді я візьму участь у виборах. Я точно знаю, що "Фронт Змін" буде брати участь у виборах, якщо буде прийнято адекватний закон, якщо Юлія Володимирівна Тимошенко як політичний лідер опозиції буде звільнена, якщо буде виконано багато інших умов. Маючи таку широку громадську підтримку, яку ми маємо зараз, ми не маємо права не звертати увагу на те, що відбувається в нашій державі. Я думаю, що ідея про мажоритарку, або ідея про 50 на 50 була дуже сильним політтехнологічним кроком. Пригадуєте, в той момент, коли посадили Юлію Володимирівну, в суспільство була вкинута плітка, мовляв, буде 50 на 50. І всі, хто розраховував на мажоритарку, почали відволікатись від того, що відбувається в державі. Яка там Тимошенко? Які там вибори? Яке там виборче законодавство? Мені б "окучити" свій малесенький округ. Ця технологія привела до того, що величезна кількість політично активних людей почали діяти по технології "моя хата з краю". Це дуже зіграло на руку теперішній владі.

Понравился ответ? Поделись:

Катерина:
9
Пані Лесю, до Верховної Ради вже передали остаточний проект закону про вищу освіту. і там, якщо вірити газеті Коммерсантъ, чітко довзолили вузам підвищувати плату за навчання самовільно. Як жеж цьому можна протидіяти? Невже таки цей закон пан Табачник протягне в Раді?
Леся Оробец:
Перше: законопроект ще не зареєстрували в ВР, цього поки що неможливо зробити, бо є законопроект Мірошниченка, який має бути або знятий автором, або відхилений ВР. Цього ще поки що не відбулось. Я знаю, що буквально в цей момент точаться дискусії, яка ж доля цього законопроекту.
Друге: в Раду не було внесено тексту закону і ніхто не знає, яким він буде остаточно. В попередній редакції дійсно містили загрозу, точніше право ректорів в будь-який момент піднімати плату за навчання для контрактників, що суттєво ускладнювало можливість (якщо не робило неможливим) довчитися до кінця. Проти цього були масові тисячні мітинги студентів. І це привело до того, що коли цей же текст було зареєстровано від імені Ківалова і Єфремова, їм довелось в квітні відкликати його – студенти додавили. Думаю, що цього разу буде не виняток і студенти, які дуже сильно активізувались за часів діяльності Табачника, стали організованою консолідованою соціальною групою, протиставлять свої права і будуть закликати їх захищати.

Понравился ответ? Поделись:

Даша:
9
Вы сами ведете свои странички в facebook и twitter?
Леся Оробец:
Сама. Заходьте, поспілкуємося. Єдине, чого я не можу гарантувати, – це швидких відповідей. Самі розумієте: робота, діти, сім’я. Але я веду їх сама, інакше немає сенсу, бо немає довіри. В соцмережах втратити довіру легко буквально з першого разу. Один-єдиний раз, коли тебе зловлять на гарячому, і все – довіри немає. Тому – тільки сама. Це єдиний секрет мого успіху в соцмережах.

Понравился ответ? Поделись:

Олександр Іванович (Київ):
9
Те, що ви зловили на гарячому фальсифікаторів проекту закону, реально круто! Але чому дотепер не покарано винного? Хоч назвіть їх публічно) Чи вони надто високого чину?
Леся Оробец:
Почну з того, що я не ловила когось за руку, я виявила факт фальсифікації. Тобто, будучі співавтором закону, мені було не все одно не тільки, як він буде проголосований в ВР, а і як він піде не підпис. Звіривши ці два тексти, я зрозуміла, що бракує двох ключових норм. З цього моменту я почала бити на сполох, публічно закликати журналістів, показувати громадськості, що відбулось. Фальсифікація відбулася на етапі узгодження цього тексту між комітетом і юридичним управлінням. Я не можу назвати конкретну людину, яка готувала цей підроблений текст, але я точно знаю, що за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Минулого тижня, пригрожуючи створенням тимчасової слідчої комісії, нам вдалося добитися публічної обіцянки від спікера Литвина, від якого зараз залежить, який текст піде з ВР, що він підпише той текст, який був проголосований. Це було для нас найважливіше. Втім, повірте, як тільки поміняється влада, винні будуть покарані.

Понравился ответ? Поделись:

Віталій:
9
Якщо ви знаєте про схеми дерибану земель, чому не розкажете всім?
Леся Оробец:
Буквально на останньому ефірі у Львові я розповіла, як мінімум, про три схеми дерибану. Такі схеми почалися ще тоді, коли був введений мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Там є все. Починаючи з того, що власникам не дають змоги оформити акт права власності, закінчуючи всілякими фальсифікаціями з документами – схем вистачає. Я не та людина, щоб розказувати, як треба дерибанити землю. Навпаки. Але я боюся, що хоч і мораторій на землю – це зло, але його зняття зараз з метою роздерибанити рештки – це ще більше зло. Мій меседж такий: не можна зараз знімати мораторій на продаж землі, не створивши прозорих умов для ринку землі, не захистивши сільгоспвиробника, не захистивши власника землі, не захистивши селян. Тому що схема буде такою: людям не видаватимуть акти на землю аж до тих пір, поки вони не погодяться продати свою землю за безцінь. Ми вже пам’ятаємо, коли рік не було актів.

Понравился ответ? Поделись:

Алексей:
6
У нас торговля с/х угодьями запрещена по закону. Но большая часть земель уже разбазарена. И при этом никто не сидит. Как это возможно? Как защитить то, что еще не разворовано?
Леся Оробец:
Я не вірю, що теперішня влада зможе покарати саму себе за факти розбазарювання землі. Для цього потрібно поміняти владу. Найближча можливість буде в 2012 році.

Понравился ответ? Поделись:

Roma:
5
А кого вы бы хотели увидеть на месте министра образования?
Леся Оробец:
Будь-кого, хто проявив себе, як висококласний професіонал і людина, якій важливі державні інтереси. На вибір: Ігор Лікарчук, Лілія Гриневич, Павло Полянський, Василь Кремень. Будь хто з них і багато інших були б достойні зайняти це місце і принесли б значно більше користі, ніж теперішній міністр.

Понравился ответ? Поделись:

Tim:
4
Как вы думаете, соцсети смогут изменить жизнь в Украине?Мы получили возможность мгновенно реагировать на резонансные события, собирать протесты, организовывать флешмобы, даже находить поддержку среди политиков, но все равно ничего не меняется
Леся Оробец:
Ні, неправда. Міняється. Я можу навести приклади, як це міняється. Перше: ті громадські організації, які почали використовувати в своїй діяльності соцмережі, отримали чудовий інструмент пошуку прихильників, швидкої організації роботи, при цьому, зменшення ресурсів на організацію цієї роботи і посилення своєї активності. Ті громадські кампанії, які використовують соцмережі, зараз значно посилили свій вплив і на політику, і на політиків. Я знаю багато хороших прикладів. Ті ж самі студентські протести минулого року, коли зібрались 22 тисячі людей в 14 містах – вони дуже активно використовували соціальні мережі для того, щоб знайти прихильників, щоб зібратись, щоб скоординувати свої задачі. І навіть для того, щоб говорити одними меседжами з журналістами, владою, міліцією. Цей приклад я дуже часто використовую для того, щоб показати, що соціальні мережі – це інструмент, який дозволяє активним людям більше впливати.

Понравился ответ? Поделись:

Лена:
4
Мне нравится то, что вы делаете в политике. И как общаетесь с людьми, и что выполняете то,что обещаете. Алена Сергеевна (КПИ)
Леся Оробец:
Дякую! КПІшники показали фантастичний приклад. Коли зібрались 5000 студентів і не дали "здати" свого ректора. Хоча почали точитися розмови про те, що Згуровський може бути потенційним конкурентом Луцькому в Солом’янському районі на виборах в парламент. Мовляв, таким чином міністр хоче його "з’їсти", як потенційного конкурента свого союзника. Але студенти зіграли свою роль і були критичним вирішальним фактором. Молодці!

Понравился ответ? Поделись:

Василь:
3
Шановна пані Лесю! Дуже дякуємо Вам за вчорашній візит до Рівного! Було дійсно дуже цікаво і вийшла хороша конструктивна розмова, яка дозволила по новому подивитися на проблеми освіти. Питання до Вас полягає у наступному. Надзвичайно гостро на сьогодні звучить питання розширення повноважень студентського самоврядування. Разом з тим, таке самоврядування завжди входить у конфлікт із керівництвом, яке залежне від Міністра освіти. Яке Ваше бачення усунути залежність керівників вузів від МОЗ? Можливо ефективним будуть вибори ректора (декана)? Дякую.
Леся Оробец:
Правильно Ви помітили, де є конфлікт. Якщо керівник залежний від МОЗ, то йому абсолютно не потрібні вільнодумні студенти. Навпаки, студент має бути сумирним і покірним, щоб виконувати будь-яку волю ректора, зокрема, за кого голосувати на наступних виборах. Тому для того, щоб поміняти ситуацію, ректор має бути обраною посадою, обирати його мають всередині ВУЗу. Як представник держави міністр змушений лише підписати з ним контракт. В цій ситуації студентське самоврядування буде грати на руку ВУЗу, а не дратувати теперішню адміністрацію, бо чим сильніше студентське самоврядуванні, тим більше буде бажаючих вчитися в цьому ВУЗі. Оскільки студентське життя, так само як і знання, – важливий критерій при виборі ВУЗу. Перше, що треба поміняти, надати ВУЗам справжню автономію, в першу чергу кадрову та фінансову.

Понравился ответ? Поделись:

Богдан:
3
Леся Юріївна, не секрет, що практика голосувати картками відсутніх в сесійній залі депутатів ВР використовується фактично у відкриту. В усякому разі, особливого секртету з такої практики не роблять. Чи є законними такі дії? Якщо це не законно, то маємо колективну злочинну змову в стінах ВР, що ставить під сумнів легітимність будь-яких прийнятих законів, та і діяльність ВР в цілому.
Леся Оробец:
Колективна безвідповідальність з’являється там, де є відчуття, що нікого не покарають. У переважної більшості людей, які зараз сидять в ВР, є таке відчуття, що вони ніколи не будуть покарані. Єдиний спосіб їх покарати – притягнути до політичної відповідальності, це вибори. Тобто не голосувати за них на виборах. Так і тільки так можна щось змінити.
Дуже правильно почали робити журналісти – підловлюючи, а потім ставлячи запитання конкретному депутату. Тільки таким чином можна викорінити цю погану звичку. Не обирати людей, яким нецікава парламентська робота, яким мандат потрібен лише для того, щоб прикритися від кримінальної відповідальності або захистити інтереси бізнесу. Громадське суспільство мусить, може, має контролювати будь-кого, кого воно наймає за свої кошти. Коли кожен чиновник, кожен депутат, кожен політик буде відчувати на собі теплий дружній подих громадського суспільства, тоді щось почне мінятися в цьому суспільстві.

Понравился ответ? Поделись:

Алексей:
2
Шановна Леся Юріївна! На сьогодні Ви позиціонуєте себе як політик від Фронту Змін. Думаю, це правильне рішення, що Ви приєдналися до цієї молодої професійної команди. Хочу запитати, що планує робити і як має намір діяти Фронт Змін щодо подальшої підтримки Юлії Тимошенко та процедури її звільнення?
Леся Оробец:
Дякую за оцінку.
Якщо коротко – добитися її звільнення. Це ключова задача перед виборами. Весь світ дав свою оцінку. Москва, Брюссель і Вашингтон єдині в оцінці того, що це політичний процес і політичне переслідування лідера і опонента. Якщо ми, "Фронт Змін", не будемо активно захищати її і не будемо добиватися її звільнення, – ми наступні. Насправді, ми вже відчуваємо на собі ці дії. Непоодинокі випадки, коли нашим активістам, головам районних і обласних організацій, намагаються створити колосальні проблеми – відкриваючи кримінальні справи, тиснучи по бізнесу, влаштовуючи провокації, не даючи доступ до медіа і тому подібними справами. Для нас це приклад і можливість навчитися тому, що лише об’єднано, захищаючи один одного, опозиція має можливість встояти і перемогти цю владу.

Понравился ответ? Поделись:

Ярко:
2
Чи правда демонтували сміттєспалювальний заводна Соломинці? Часто зранку сморід такий, що хоч хату міняй
Леся Оробец:
Це мене насторожує. Йдеться про те, що в 100 метрах від житлового будинку "Укрзалізниця" вирішила побудувати сміттєспалювальний заводик. Були величезні фальсифікації з дозвільними документами. Це виявили такі ж активісти, як людина, яка зараз пише, прості мешканці сусідніх будинків, бо був сморід. Вдалося вчасно зупинити і заборонити його будівництво. Наскільки я знаю, з того, що я бачила на фотографіях місяці 2-3 тому, завод був демонтований. Це ще один приклад, як завдяки соцмережам, в першу чергу "ВКонтакті", вдалося зібрати 400 чоловік на громадські слухання. "Укрзалізниця" хотіла їх фальсифікувати, а прості мешканці цього району прийшли сказати: "Ні. Не можна палити сміття під нашими ж вікнами і нас отруювати". Наскільки я знаю, завод призупинив свою діяльність, але, якщо Ви кажете, що досі є сморід, то мені потрібно це ще раз перепровірити.

Понравился ответ? Поделись:

Ирина:
2
Не стыдно ли депутатам получать такие зарплаты да плюс всякие доплаты на оздоровление.... при пенсиях инвалидам с детства в размере 764- 780гр.Что они сделали для поддержки такой категории.Ведь родители таких детей не могут выйти на митинги как афганцы или чернобыльцы а разговоры о помощи им чистая профанация .Создаются всякие фонды у которых надо выпрашивать помощи а ведь не каждый инвалид может унижаться клянчить Ведь есть списки в совбесах и можно было б на прямую поддерживать инвалидов с детства.Эти семьи так страдают от бездушия .
Леся Оробец:
Взагалі дивна річ наш теперішній бюджет, коли видатки на центральні органи влади (апарат Президента, ВР) збільшуються, в той час як видатки на соціальні забезпечення (пенсії, видатки на медицину і освіту) – залишаються на тому ж рівні або знижуються. В правоохоронні органи, в яких з’являються нові спец підрозділи, які тренуються в розгоні мітингів, додають коштів, а інвалідам і малозабезпеченим – ці кошти ніколи не доходять. Єдиний спосіб справді поміняти підхід до фінансування – поміняти владу. Найближчою такою можливістю є 2012 рік.
Що відбулося з чорнобильцями і афганцями – так, вони вийшли, вони зламали паркан, вони взяли в облогу ВР. Але змінилось лише одне – паркан зробили вищим, а депутати почали тікати підземними переходами. Єдине, що насправді може поміняти цю державу, – це системні планомірні дії, а не одноразовий мітинг протесту. Я знаю приклади, коли громадські організації з трьох людей, працюючи постійно, системно, планомірно, добивались більших системних змін в цій державі, ніж багатотисячні мітинги. При всій повазі, але так можна просто випустити весь пар в свисток. Треба обирати тих людей в парламент, які варті тієї заробітної плати, яку їм платять. І переглядати кошти, які витрачають на апарат Президента і на ВР. Якось зажирно ми живемо. Якщо держава бідна, то значить пояси треба затягувати всім, а не тільки тим, хто не може про себе прокричати.

Понравился ответ? Поделись:

Богдан:
2
Як ви вважаєте, чому попри всю критику і супротив громадськості Табачник ще досі лишається міністром?
Леся Оробец:
Тому що він умудряється перегравати теперішнього Президента. Бо тільки від Президента залежить, чи буде Табачник міністром наступні 30 хвилин, день, тиждень, місяць, рік. Від розчерку пера Президента. Значить Табачник як міністр переграє Януковича як Президента
Бо негатив від його діяльності Президенту очевидний – він далі вбиває клин між Заходом і Сходом. Януковичу цього ніколи не пробачать на Заході. Януковичу ніколи цього не пробачать думаючі люди, які бачать, як Табачник руйнує систему освіти. Тому висновок такий: міністр Табачник переграв Президента Януковича.

Понравился ответ? Поделись:

Оля:
1
з ким з політиків ви більше всього дружите?
Леся Оробец:
Я не дружу з політиками. З багатьма колегами у мене хороші стосунки. Але політика – це не місце, де треба заводити друзів. Дуже часто особисті симпатії, особиста дружба може завадити тобі побачити зміни, які відбулися в людині. Скажімо, коли твій друг здає свої принципи і свої цінності, то ти першим маєш йому сказати про це. А дуже часто дружба заважає багатьом людям помітити, що ця дружба перетворилась на кругову поруку. Мої друзі по більшій мірі люди громадсько-активні, але серед них дуже мало тих, хто знається в політиці. Зазвичай, це давні друзі, які мене знають ще з того часу, коли я не займалася політикою.

Понравился ответ? Поделись:

Рома:
1
Які у вас стосунки з Яценюком? Він вам як людина подобається?
Леся Оробец:
В мене хороші з ним стосунки. Як людина він мені симпатичний. Мені подобаються його цінності, як він тримається з людьми, як він над собою працює. І найбільше, що мені подобається, це те, які колосальні зусилля він робить над собою, щоб помінятися, врахувати попередні промахи і зробити з них висновки. Це дуже рідко можна побачити в політиці. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Але так мало людей роблять висновки зі своїх помилок, ідуть далі і знаходять в собі сили перемагати.

Понравился ответ? Поделись:

Микола:
1
Чи плануєте балотуватися до парламенту у 2012 році?
Леся Оробец:
Так. Інше питання, що я стану депутатом тільки тоді, коли я отримаю довіру виборців і вони визначать, чи планують вони обрати мене депутатом в 2012 році.

Понравился ответ? Поделись:

Алексей:
1
Вы обвиняете Азарова в том, что он зарегистрировал проект Минобразования без обсуждения на Кабмине. А чего ради его там обсуждать, если его поддержал съезд учителей? С уважением, Алексей Георгиевич
Леся Оробец:
З повагою до Вас, але у мене запитання. Я бачила як цей проект обговорювався на Раді ректорів Київського регіону, там було 30 людей і десятки зауважень. Я бачила, як цей проект обговорювали лідери студентських самоврядувань – було декілька десятків людей і десятки зауважень. А тепер, уявіть собі з’їзд вчителів, де сидить тисяча людей і жодного зауваження. Це ганебний приклад, як людей фінансово залежних, залежних по посаді від тих, хто сидить в президії, змусили робити вигляд, що є тотальний "одобрямс" цьому тексту. Навіть люди, які були ретельно підібрані, навчені і залякані сидіти тихо, навіть вони не змогли не розсміятися, коли Азаров сказав, що, мовляв, вже багато разів підіймали вчителям заробітну плату. Отаке вийшло обговорення. Азаров ще не зареєстрував проект в ВР, він поки що не має можливості це зробити, тому що є проект Мірошниченка. І є правило, що альтернативний законопроект можна зареєструвати лише протягом двох тижнів, а строк давно сплинув. Я, правда, не знаю, чи на кабміні обговорювався цей проект, якось дуже підозріло заднім числом сплила про це інформація.

Понравился ответ? Поделись:

Kot:
1
Как вы думаете, у украинской оппозиции есть шансы объединиться?
Леся Оробец:
Якщо українська опозиція всерйоз надумається перемогти на наступних парламентських виборах, то їй, щонайменше, потрібно навчитися координувати свої зусилля і захищати один одного. Якщо буде мажоритарка, то це буде 225 "полів бою". І дуже часто буде спокуса скористатися технологією "моя хата з краю" – всіх поб’є, а мене не зачепить. Лише відчуття консолідованості, відчуття ліктя, підтримки один одного, розуміння, що інакше нас просто перестріляють поодинці, просто з’їдять і знищать, лише це відчуття має дати сили перебороти страх і навчитися узгоджувати свої дії. Можливо, коли-небудь це стане хорошим ґрунтом для об’єднання.

Понравился ответ? Поделись:

Roma:
1
А что вам тогда ответил Ющенко на ваше заявления о разворовывании земель людьми из его окружения?
Леся Оробец:
Проігнорував. Нічого не відповів. На жаль, він не часто зустрічався з людьми, які працювали в його команді і підтримували його. Це одна з ключових помилок і одна з ключових причин його програшу. В нього не було спілкування з людьми, які щиро в нього вірили і намагалися щось поміняти. Така ж сама ситуація складалась з розкраданням земель. Коли я тоді зареєструвала ТСК по Губському, Президент ніяк не відреагував.

Понравился ответ? Поделись:

Tim:
0
Чим ви заробляє те на життя, у вас є якийсь бізнес?
Леся Оробец:
Ні, я живу з того, що отримую як народний депутат. А моя сім’я живе з того, що заробляє мій чоловік, він займається інвестиційним бізнесом. Про це багато надруковано. Я не приховую це ні в своїй декларації, ні в своїй офіційній біографії. Мій чоловік – бізнесмен Олександр Омельчук.

Понравился ответ? Поделись:

Оля:
0
Одяг від яких дизайнерів ви носите?
Леся Оробец:
Насправді я страшенно горджуся тим, що після двох вагітностей і народження дітей я зуміла повернутись в свій довагітний розмір. Зараз на мені піджак, який я купила років чотири тому, – я страшенно горда з того, що я можу його одягнути. Я знаю декількох дуже талановитих українських дизайнерів, мені дуже подобається українська марка, яка називається "Obrani" – в цьому є певний гумор. Вони дуже мені допомогли з, так званим, "вагітним гардеробом", коли треба виглядати добре, а ще краще – приховувати вагітність від недобрих очей. Мені вдалося шифруватися практично до восьмого місяця вагітності. Цей одяг недорого коштує. У нас є багато рукастих дівчат, які добре шиють, у яких хороший смак. Інше питання, що ті закордонні бренди, які привозять до нас, коштують в 2-3 рази дорожче, ніж в Європі. Я не можу цього зрозуміти. Тому я не можу собі дозволити піти купити одяг якихось популярних брендів в українських магазинах.
Я – не шопоголік. В магазин я потрапляю раз в півроку, купляю одяг комплектами, які підходять по кольору. Одяг для мене – це робочий інструмент. А у вихідний день – які-небудь рвані джинси, валянки, шарф – я не дуже над цим заморочуюсь.

Понравился ответ? Поделись:

Рома:
0
А ви їсте у їдальні Верховної Ради? і як вам ціин?
Леся Оробец:
Їм іноді, коли на це є час. Ціни там як в студентській їдальні, але я декілька разів отруїлась рибою. Тепер намагаюся їсти щось, чим зовсім не можна отруїтися. Наприклад, печене яблуко, рис, щось зовсім просте. Тому іноді дешеві ціни не завжди означають гідну якість. Але найбільший контингент тих, хто харчується в ВР, – це журналісти, які там постійно працюють. Це для них практично безкоштовний соціальний бонус.

Понравился ответ? Поделись:

Одессит:
0
Объясните пожалуйста дружбу Фронт Змин с националистами Свободовцами Тягнибоком!Это Ваше кредо?
Леся Оробец:
Ми з ними не дружимо. Більше того – вони нас не дуже люблять. Але є регіони (Західна Україна), де наші фракції представлені в місцевих Радах, зрозуміло, що час від часу нам доводиться, принаймні, з ними здороватись. Хоча я можу привести багато прикладів, особистих і партійних, коли нам доводилося вести жорсткі переговори. Скажімо, коли вони, можливо з питань політичної помсти, не хотіли знижувати орендну плату для Українського Католицького Університету у Львові, за те, що їм не дозволили вести передвиборчу агітацію. Тоді довелося втрутитися і добитися від них обіцянки на камеру, що вони змінять це рішення. В політиці немає місця дружбі і любові, але якщо ці гравці мають політичну підтримку в певному регіоні, то з ними не можна не рахуватися. Так само, як вони не можуть не рахуватися з нами.

Понравился ответ? Поделись:

Михайло (Донецька обл.):
0
Добрий день! Скажіть, чи не вважаєте ви постійний ріст цін на освіту кроками до того, що освіта стане привілеєм лише еліти? І чи підтримуєте ви повністю безкоштовну освіту?
Леся Оробец:
Я підтримую Ваші побоювання в цьому спостереженні, бо станом на зараз ректори мають право латати бюджети саме за рахунок підвищення плати за навчання контрактникам. Втім, це практично ніколи не приводить до підвищення ключового показника, а саме – якості освіти. У нас як були дипломовані безробітні, так і залишаються дипломовані безробітні. Дуже рідко ВУЗи звертають увагу на практичний компонент – чому ж вони вчать. Правда, якщо так далі триватиме, то ВУЗи залишаться тільки для найбагатших. Ключовою задачею є не зробити освіту безкоштовною, а зробити так, щоб найталановитіші і найтолковіші отримували право навчатися за державні кошти. Тобто, щоб гроші ходили за студентом. Наприклад, щоб 5% з тих, хто найкраще здав ЗНО, гарантовано отримували право вчитися там, де вони самі оберуть. Це буде стимулом. Навіть ті, хто не зможуть собі дозволити вчитись за батьківські кошти, мають право своїми знаннями, своєю працелюбністю добитися права вчитися в хороших ВУЗах і отримувати хорошу роботу. ЗНО – є одним з не багатьох об’єктивних критеріїв, як визначити рівень підготовки учня. Якщо на екзамені поставити три-п’ять запитань, то це варіант "вгадав-не вгадав", "пощастило-не пощастило". А коли на ЗНО ставлять 60 питань з одного предмету, це дає можливість більш ґрунтовно вивчити рівень знань і більш точно сказати, наскільки людина готова до навчання. ЗНО показує не тільки здатність освоїти певну кількість матеріалу, але і взагалі здатність вчитися. Суспільство домовляється, що є об’єктивні критерії: покажіть свій результат, як ви вчилися, як ви знаєте, як ви прагнете. Покажіть хороший результат і тоді суспільство через державний бюджет готове вам допомогти в тому, щоб вчитись за державний кошт. Інакше будуть процвітати корупційні схеми, які знаходять своє відображенні і в правилах вступу цього і минулого року, і в проекті "Про вищу освіту" від Табачника.

Понравился ответ? Поделись:

Михайло (Донецька обл.):
0
Чи вважаєте Ви, що приналежність Азарова, Табачника і багатьох інших політиків і посадових осіб до масонських орденів впливають на прийняття ними самостійних рішень?
Леся Оробец:
Я не берусь стверджувати, що вони належать до масонських орденів, оскільки я погано розбираюся в цій темі. Ходять чутки. Але, погодьтесь, це виглядає дивно: народ України їх обирає, платить їм зарплати, а є якісь таємні товариства, які намагаються впливати на їх політику більше, ніж громадська думка чи позиція суспільства. Мене особисто це напружує. Тобто для того, щоб вплинути на політика ти не маєш бути просто його виборцем – ти маєш іти в якісь таємні ложі якогось ордена. Я не думаю, що це має якесь серйозне значення. Скоріше, це бажання дорослих чоловіків погратися в войнушки, роздати один одному брязкальця, поприкріпляти ордени на плечі. Якщо це справді серйозно, то наша Служба Безпеки має перестати займатися тиском на журналістів та громадських активістів і розслідувати такі факти.

Понравился ответ? Поделись:

катя:
0
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи Ви належите до тих депутатів, які спвпрацюють з ПР, так званих "тушок"? Що Вас привело до такої співпраці?
Леся Оробец:
Я ніколи не належала до "тушок". Більше того – це причина, по якій я пішла з "Єдиного центру". Тому що там всі вирішили "стушитися", а мені з ними не по дорозі. Мені моє чесне ім’я дорожче, ніж будь-які переваги, які зараз дає співпраця з теперішньою владою. Мені є що втрачати, тому я – не "тушка".

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии

символов 999