Гриценко рассказал о будущем армии

6 20

Анатолий Гриценко в гостях на news.tochka.net

В пятницу, 20 января, в 11.00 на news.tochka.net состоится веб-конференция с народным депутатом, экс-министром обороны, лидером партии "Гражданская позиция" Анатолием Гриценко.

Анатолий Гриценко заявляет, что украинская армия разрушена и находится в небоеспособным состоянии.

Анатолий Гриценко считает закон о рынке земли "аферой с опасными последствиями" и призывает запомнить имена тех депутатов, которые за нее проголосовали.

Спросите у Анатолия Гриценко, почему он договаривается о совместных выборах  с Виталием Кличко, и имеет ли шансы оппозиция получить большинство в Раде.

Узнайте, что думает Анатолий Гриценко о скандальных газовых переговорах с Россией и о возможной продаже газовой трубы.

Расспросите Анатолия Гриценко, о перспективах сотрудничества Украины с ЕС.

Спросите у Гриценко, есть ли в украинской армии будущее.

Анатолий Гриценко родился в 1957 году в селе Багачовка Черкасской области.

В 1979 году окончил Киевское высшее военное авиационное инженерное училище, а в 1993 году Институт иностранных языков Минобороны США. В 1994 году оперативно-стратегический факультет Университета Военно-воздушных сил США.

В 1995 году окончил Академию Вооруженных Сил Украины.

Военную карьеру начал начальником группы обслуживания военной части в городе Ахтырка. В 92-94-х годах работал начальником проблемно-аналитического управления Научно-исследовательского центра Генштаба Вооруженных сил.

С июля 2004 по январь 2005 года работал руководителем информационно-аналитического подразделения в избирательном штабе Виктора Ющенко.

С 2005 по 2007 годы - министр обороны Украины.

С 2007 народный депутат Верховной Рады от фракции НУНС. В 2008 году возглавил партию "Гражданская позиция".

В 2010 году участвовал в президентских выборах. Получил 1,31% голосов.

Ответы 47

Дэсмонд мАссон:
62
Ув. Анатолий! Когда остановится сокращение армии? При том, что её и так уже сократили дальше не куда. Скажите пожалуйста! - Если вы станете главой страны то будет ли выделяться на армию законодательно прописанные 3% ввп? И вообще... какие будут ваши первые 5 шагов для поднятия и укрепления государства? СПАСИБО!
Анатолий Гриценко:
Вітаю вас! Дякую редакції tochka.net за можливість поспілкуватися в режимі онлайн.
1. Якщо ви пам’ятаєте, коли 2005 року я прийшов на пост міністра оборони, було припинене стрімке руйнівне скорочення армії, тому що до того Збройні сили кожного року скорочувались на 70 тисяч. Це величезний удар. Чисельність армії - це один з показників боєздатності. Прикро, що після впровадження позаблокового статусу, президент Янукович не зробив наступного кроку, який є обґрунтованим і логічним. Якщо сказано «А» (позаблоковий статус), то «Б» означає збільшення чисельності армії, збільшення разів в три обсягів її фінансування, оскільки за умови відсутності союзників, виключно з опори на власні Збройні сили, треба забезпечити обороноздатність країни. Тому вся ця позаблоковість зависла, і наступне рішення не приймається.
2. Друге питання пов’язане з фінансуванням. 3% ВВП. Ви знаєте, ті розрахунки, які ми робили на рубежі 2007 року, в тому числі для переходу на повністю контрактний принцип існування Збройних сил з відмовою від строкової служби, розрахунки показали, що достатньо фінансування на рівні 2% ВВП. Багато це чи мало? Якщо ми серйозно говоримо про загрози, які зараз є актуальними у світі, кількість яких не зменшується, а збільшується, то очевидно, що 2 копійки з кожної заробленої нашим суспільством гривні - це не дуже висока ціна для того, щоб спати спокійно і у мирний час, і бути готовими захищати свою країну у воєнний час. Я думаю, що 2% ВВП - це реалістичний рубіж.
3. Ці кроки були викладені і доступні для вас і на моєму сайті, і на сайти ЦВК – Президентська виборча програма Анатолія Гриценка, 2009 рік. Там чітко виведено те, що я робив би, якби був обраний на пост президента України. З усіх завдань, які я тоді ставив, вирішили тільки одне – скасовано державний техогляд на приватний автотранспорт. Все решта не виконано. Ті завдання, які я ставив, стосуються створення нових робочих місць, бо це загроза №1 для існування України і кожної окремої сім’ї, вдосконалення системи влади з передачею повноважень на місця для того, щоб влада не була такою дорогою в Києві, і щоб за нею не так шалено боролися, рішуча боротьба з корупцією, і не стільки через репресивний механізм правоохоронних органів, скільки через вирізання тих функцій в державних структурах, які є хабароємними. І інші завдання, вони залишилися не виконаними. Будь ласка, знайдіть час з ними ознайомитися, щоб не повторюватися у відповідях на інші питання.

Понравился ответ? Поделись:

Виктор К.:
23
Добрый день, Анатолий Степанович! Как вы считаете, удастся ли России втянуть Украину в Таможенный союз в 2012 году? И есть ли потенциал у украинской оппозиции не допустить подобных шагов со стороны России?
Анатолий Гриценко:
Коротка відповідь – не вдасться втягти Україну у Митний союз. Буду відвертим, не тільки тому, що цього не сприймає суспільство, що цього не хоче і буде цьому протидіяти опозиція. Навіть чинна влада, команда Януковича, уже зрозуміла (нажаль, запізно, майже на два роки запізнилися), що Росія рішуче відстоює свої інтереси, часом надто агресивно, і Росії Україна частинами не потрібна, вона потрібна повністю. Ті поступки, які Янукович зробив у 2010 році, запустили росіян у стратегічні галузі економіки. То Росію не задовольнило, вони подякували і забули, й жодних кроків назустріч Україні у перегляді формули ціни, газового контракту і всього іншого вони не зробили і не збираються робити. Тому Митного союзу не буде.

Понравился ответ? Поделись:

Ирина:
18
Анатолій Степанович, доброго дня! Вітаю Вас з тим, що Ви зареєструвалися у Facebook. Скажіть, будь ласка, а Ви самі пишете, чи Ваші помічники?
Анатолий Гриценко:
Це питання задають мені постійно. І, мабуть, така наполегливість пов’язана з тим, що дуже багато українських політиків не є справжніми. Я хочу вас запевнити, дивлячись вам в очі, що Анатолій Гриценко справжній. Якщо ви бачите мене на Facebook, чи виходите на мій персональний сайт grytsenko.com.ua, то всі дописи, всі коментарі, всі матеріали, які там з’являються від мого імені, - це все те, що написав я. Немає жодних проміжних ланок у вигляді помічників і працівників прес-служб, при всій повазі до них. Я спілкуюся з вами. Мої відповіді – то мої відповіді. Я думаю, що вам не цікаво читати те, що хтось напише замість мене, вам цікава моя думка. Так, це накладає обмеження, змушує працювати більше, можливо, бути менш присутнім в активному режимі. Але я вважаю, що ключова риса – справжність. Досить вже цих обманів. Тому доводиться відповідати на ваші листи і о першій ночі, і їдучи в машині. Я буду активним і справжнім й надалі.

Понравился ответ? Поделись:

Павло Іванович:
17
Шановний АС, якщо Вам запропонує Тимошенко піти на вибори по списку БЮТ, ви погодитися? Як тоді решта членів вашої партії? Чи будете Ви наполягати і на їхньому включенню в список?
Анатолий Гриценко:
Я вам скажу, що Юлія Володимирівна Тимошенко на попередніх виборах тричі пропонувала мені увійти до першої п’ятірки. Я тоді дякував і відхиляв пропозицію. Зараз Юлія Тимошенко незаконно перебуває за ґратами, над нею знущаються, у тому числі і фізично, і завдання стоїть спільними зусиллями суспільства, політиків, європейських партнерів витягти її на свободу. Це найперше. Якщо говорити про можливість об’єднання з «Батьківщиною» чи будь-якою іншою політичною силою, мене навчили батьки діяти правдиво, щиро і послідовно. Якщо ми зараз у переговорному процесі з Віталієм Кличком, то ми повинні завершити цей процес, бажано з позитивним результатом. Проводити паралельно якісь переговори чи консультації з кимось іншим, будучи у переговорному процесі з Віталієм Кличко, я вважаю неетичним. Тому ми цього робити не будемо.

Понравился ответ? Поделись:

Лариса:
17
Какие у вас отношения с Яценюком? Учитывая Вашу публичную перепалку с Арсением и Турчиновым, мне кажеться, Вы сами для себя сужаете круг возможных союзников на выборах в ВР.
Анатолий Гриценко:
Коли ви говорите про публічну перепалку, очевидно, натякаєте на мою жорстку оцінку, озвучену публічно після того, як депутати із «Фронту змін» і частина депутатів із фракції «БЮТ-Батьківщина» синхронно по команді Чечетова проголосували за зміни до закону про вибори, які значно ускладнили можливості опозиції для того, щоб вже в жовтні місяці реально зупинити бульдозер Януковича. Я нагадаю, що якби діяв чинний закон, то в наступному парламенті уже в жовтні цього року, влада Януковича закінчилася би. Він би мав там максимум 15% голосів, а 85%, а можливо, й 90% при такій згубній політиці, це була би опозиція. Все, Януковича нема. Фізично він є на Банковій, але не може провести жодного закону і заветувати будь-який закон, який прийняла опозиція. Ця можливість втрачена. Тому зараз будемо спільно боротися з усіма опозиційними силами, включаючи і «Батьківщину» і «Фронт змін», заради того, щоб в парламенті отримати хоча би просту більшість, і тим самим позбавити чинний уряд, чинну владу можливості проводити одним голосуванням корупційні лобістські закони, які діють всупереч інтересам країни і суспільства. Протиріччя, які виникають, повинні спонукати до висновків. Я робив цю жорстку заяву не за місяць до виборів, що було би неправильно, а за рік до виборів, щоб люди знали, щоб вони слідкували за діяльністю не тільки влади, а й опозиції, щоб вони не давали можливості оступитися і робили потім свідомий вибір. Я переконаний, що опозиція має бути такою ж прозорою для людей, як і влада. Тому робочі відносини зберігаються. Через два дні ми будемо разом з людьми на площі Святої Софії на день Соборності і Свободи. І своїми спільними діями, своєю присутністю на державному святі різних представників опозиції ми покажемо людям, що ми готові спільно їх захищати попри всі проблеми, які можуть виникати і в парламенті, і за парламентом. Це зараз набагато важливіше.

Понравился ответ? Поделись:

Оля:
17
Так навіщо ви домовляєтесь з Кличком? Невже власних сил не вистачить пройти в Раду7
Анатолий Гриценко:
Питання не стоїть про прихід до Ради. Це не є метою. Для мене, принаймні. Мені 54 роки, з них 50 я не був в Раді, і відверто скажу, краще себе почував. Якщо хтось думає, що в Раді щастя, то там його нема. Там навіть аура несприятлива для нормальної роботи, нормальної психіки. Особливо зараз, коли Янукович фактично зламав парламент, знищив парламентаризм, перетворив законодавчий орган на машину для голосування. Це не парламент, це не європейська країна, це не парламентаризм у нормальному розумінні цього слова. Тому не стоїть завдання прийти у парламент.
Нашу партію «Громадянська позиція» і мене цікавить об’єднання зусиль з близькими за ідеологією і цінностями політичними силами заради досягнення стратегічної мети. Ця стратегічна мета зорієнтована у часі принаймні до 2020 року. Чому до 2020? Тому що після президентських виборів відбудеться зміна влади і зміна політики в країні. Тому що саме в руках президента сконцентровані зараз ключові повноваження, і треба не тільки отримати владу в країні, а й мати мінімум 5 років для того, щоб продемонструвати нову європейську якість державної політики. Тому заради об’єднання зусиль саме у такому форматі ми і проводимо зараз переговори з Віталієм Кличком.

Понравился ответ? Поделись:

Мар’яна:
15
Прочитала в новинах, що Хорошковського призначили міністром фінансів замість Ярошенка. Як ви прокоментуєте таку кадрову перестановку? Навіщо Янукович таке робить? Що зміниться в країні, якщо враховувати зв'язок Хорошковсткого з РосУкрЕнерго? І хто тепер очолить СБУ?
Анатолий Гриценко:
Я вже прокоментував це на своїй сторінці в мережі Facebook. Я сказав, що після призначення Хорошковського уряд України ще міцніше підтвердив свою репутацію найбагатшого у світі. Зараз в уряді країни 6 мільярдерів, гривневих принаймні - Азаров, Клюєв, Колесніков, Тігіпко, Бойко, Хорошковський. Яка це кадрова політика? Аморальна безвідповідальність. Хочуть чи не хочуть, але згодом вилізуть вуха власних приватних інтересів, власного лобізму високого чиновника, який є мільярдером, або як Хорошковський, ще й медійним магнатом. Я негативно оцінював його призначення на пост голови СБУ свого часу. Ви можете перевірити на сайті ВР, скільки людей під час призначення Хорошковського на пост голови СБУ проголосувало проти. Ви будете здивовані – одна людина, і вона перед вами. Тому моя оцінка не змінилася, вона послідовна. Що зміниться в політиці? Мабуть, виникнуть проблеми тільки у Азарова, який тепер втратив контроль над Міністерством фінансів. Але те мене не цікавить. За все, що відбувається чи не відбувається в країні, після повернення до старої Конституції і внесення змін в жовтні 2010 року до одразу 32 законів про владу, за все в країні відповідає одна людина – Янукович Віктор Федорович. І принципово не важливо, яке прізвище у міністра фінансів, голови СБУ чи іншої структури. Я не хочу гадати разом з вами, хто буде призначений на пост голови Служби безпеки України. Знаю одне, що тепер це повноваження виключно президента, голосування в Раді не потрібне, і Віктор Янукович призначить ту людину, яка буде віддана особисто йому і буде виконувати будь-які його накази. Прізвище не має жодного значення.

Понравился ответ? Поделись:

Сергій:
15
Добрий день, Анатолію Степановичу! Кажуть:"Кожен народ має таку владу на яку заслуговує!.." Всі називають український народ мудрим і розсудливим... Але чому так виходить, що за 20 років незалежності люди так і не розібралися, хто повинен очолити державу. Спершу обрали Кравчука і Кучму, замість патріота Чорновіла... Ющенко під патріота зіграв, а сам обдурив всіх зв"язавшись з "Фірташами і Могилевичами"... Ну а потім натомість щоб обрати порядного, освіченого, патріотичного офіцера, маю на увазі Вас, обирають злодія-рецидивіста, з купленим дипломомом, але з відсутнім розумом. Що ж це за народ такий!?.
Анатолий Гриценко:
Дякую, пане Сергію, за вашу небайдужість. Значною мірою ваші слова правдиві. Ви знаєте, два дні тому я був у Донецьку, була відверта розмова з сотнями людей, я їм сказав, що по-перше, якщо ми хочемо європейську країну, у нас мають бути європейські виборці, які не продають свій голос за гречку, цукор чи за 150-200 гривень, люди, які відчувають себе не просто населенням, а громадянами. Тому що коли говорять про якісь фальсифікації на виборах, то фальсифікації робить не президент, не прем’єр, не губернатор, їх роблять або не роблять конкретні люди, які живуть в конкретних селах, селищах, містах, які мають прізвища, посади, членів родини, друзів, які або чітко відстоюють справедливий підрахунок результатів голосування, або вдаються до фальсифікації, або тупо і покірно закривають очі, даючи комусь можливість фальсифікувати. Тому давайте кожен буде робити свій свідомий вибір. Я не агітую зараз вас за партію «Громадянська позиція», не прошу голосувати у нашу підтримку. Голосуйте за тих, кому ви довіряєте, хто вас не зрадив. Але вийдіть із своєї хати з краю, витратьте час, щоб зрозуміти, що відбувається у країні. Це неправда, коли кажуть, що всі урядовці і політики – сволота. Це неправда, коли кажуть, що всі журналісти продажні, а виборці всі такі, що їх можна купити. Відповідальність має прізвище, і у вас є можливість слідкувати за кожним, вивчати кожного, хто буде претендувати на депутатський мандат чи посаду президента. Тому робіть свій вибір свідомо. Тоді населення перетвориться на народ, тоді ми будемо відчувати повагу до своєї країни, і тоді не буде такої ситуації, коли понад 30% молоді під час соціологічних опитувань висловлюють готовність кинути свою країну і шукати щастя за кордоном. За кордоном щастя небагатьом вдається знайти, найчастіше це нещастя. Тому давайте думати, будувати країну так, щоб в ній хотіли жити ми, і щоб до неї хотіли приїздити інші. Тоді це буде наш спільний успіх.

Понравился ответ? Поделись:

Александр Копелиович:
14
Чи обговорюється з Батьківщиною, Фронтом змін участь Громадянської позиції в підписанні 22.01 угоди про об'єднання?
Анатолий Гриценко:
Формальних консультацій не проводиться. Сергій Соболєв, який координує діяльність Комітету опору диктатурі у робочому режимі, надіслав проект документу, який вони хочуть там підписати. Цей документ по своїй суті дещо відрізняється від заявленої угоди про об’єднання опозиції. Той документ, який я отримав, можна було б у робочому режимі назвати «Пактом про ненапад», виключенням взаємного поборення в опозиції, виключенням критичних моментів, які ускладнюють співпрацю. Такий документ, якщо буде підписуватися, то з внесенням деяких редакційних змін, я, як голова партії «Громадянська позиція» від імені партії міг би підписати. Що буде насправді винесено на підписання, можливо якісь інші документи, будемо приймати рішення вже безпосередньо там, або візьмемо паузу і підпишемо пізніше, якщо буде така необхідність.

Понравился ответ? Поделись:

Наталія Краус(лікар):
14
i Шановний Анатолій Степанович ! Чи вважаєте Ви можливим у День Соборності започаткувати на мітингу опозиційних сил України у Києві ІМПІЧМЕНТ президенту , настав час реальних ПОТУЖНИХ СПІЛЬНИХ ДІЙ . Хай допоможе нам БОГ !
Анатолий Гриценко:
Дякую. Хай нам з вами допоможе Бог, додасть мудрості, сили, витримки і, можливо, почуття гумору, щоб пережити ці складні часи.
Ефективної і реалістичної з точки зору досягнення кінцевого результату процедури на законодавчому рівні не передбачено. Імпічмент президенту фактично вже оголошений без його формального оголошення. Президент уже боїться виходити до людей. Якщо він був на футбольному матчі «Динамо-Карпати» і почув відомі речовки критичного змісту, то після того він відкривав два стадіони у Львові і Одесі, але побоявся піти на футбольний матч. Він відкривав ці стадіони за день до футбольного матчу і у Львові, і в Одесі. Тому страшно вже, проводячи таку політику, яку проводить ця влада вже протягом двох років, виходити до людей. Наступний елемент імпічменту президенту, не прописаного і не реалізованого юридично, це ознака того, що влада боятиметься скоро розміщувати свої заклики і фотографії на бордах. Ми бачимо, що відбувається по всій країні, як народ реагує на звернення з боку влади, в тому числі, президента. Я думаю, імпічмент відбудеться на виборах. Це реалістично.
Потужні спільні дії опозиції будуть тоді, коли вони будуть спиратися на потужну сильну підтримку з боку людей. Не стільки партійців, скільки громадян України. Зараз усі політичні сили, включаючи «Громадянську позицію», звернулися до людей через доступні засоби інформації, що будь ласка, приходьте, вставайте поряд на площі Святої Софії на день Соборності і Свободи. Давайте продемонструємо і собі, і владі, політику якої ми не підтримуємо, нашу єдність і нашу силу, і разом побачимо, скільки нас. Жодного проплаченого мітингу! Жодної проплаченої акції протесту! Досить обманювати себе і людей. Я проти того, щоб людей звозили за гроші. Нехай прийде менше людей, тисяча, дві тисячі, але щоб це були люди, які прийшли відповідно до свого внутрішнього покликання, своїх життєвих і ідейних принципів, і не продавали себе навіть за участь у акції протесту. Треба оцінювати сили опозиції і сили суспільства реально. Коли буде потужна підтримка, тоді з’являться і потужні акції. Я думаю, це очевидно.

Понравился ответ? Поделись:

Володимир, Харків:
13
Шановний Анатолій Степанович! Будь ласка приділіть увагу моїм запитанням: 1. На мій погляд, найактивнішу участь у політичному житті України мають брати молоді українці, бо саме вони найбільше зацікавлені у майбутньому України. Але, найкращі молоді українці, здобуваючи освіту в Україні, замість того, щоб виборювати право реалізації свого життя саме тут, мріють облаштувати своє життя за кордоном. Яку роботу проводять опозиційні партії, в тому числі ГП, з молоддю, щоб залучити якомого більшу кількість молоді до політичного життя?. Які форми роботи з молоддю, на Ваш погляд, мають бути? 2. Натепер майже усі випускники середніх навчальних закладів мають можливість навчатися у вищих навчальних закладах України. Не тільки за державний кошт, але й за власний кошт (за гроші батьків). Для декількох сотень українських вищих навчальних закладів контрактна форма навчання перетворилася у звичайне викачування грошів, бо абсолютній більшості студентів-контрактників оцінки виставляються виключно за своєчасне сплачування необхідних коштів. Рівень знань таких студентів надзвичайно низький. Виникає ряд запитань з цього приводу. Кому потрібна така освіта? Кому потрібна така кількість ВНЗ? Але з іншого боку, якщо уявити, що в Україні зменшать кількість ВНЗ до економічно обгрунтованої кількості, то більша частина випускників середніх шкіл опиняться на вулиці. Працювати їм буде ніде, вчитися теж. Цілком зрозуміло, що це одразу призведе до підвищення негативних кримінальних та інших тенденцій в суспільстві. З огляду на це, яким Ви бачите вихід з цього скрутного становища? 3. В жодній з країн світу, крім України, у парламентах немає олигархів. Яким чином, на Ваш погляд, на осінніх виборах до ВР можуть отримати перемогу партії, що не створені й не підтримуються олігархами, а відтак не мають ані грошових, ані інших матеріальних ресурсів? Дякую!
Анатолий Гриценко:
Справді, прикро визнавати, коли кажуть, що бабусі обирають нашу владу. Люди старшого поклоніння ходять на вибори і роблять свій вибір, такий, в якому вони переконані. Я думаю, що молодь більш духовна, ментальна, освітня, вона практично постійно живе у відкритому середовищі, це потенційні громадяни не тільки України, але й всього світу за своїм внутрішнім сприйняттям, і їх голос мав би бути вагомим на виборах. Я навіть одного разу озвучував ідею (хоча розумію, що для цього потрібно би було змінити Конституцію), зменшити віковий ценз, дозволити голосувати молодим людям не з 18, а з 16 років. Тому що зараз так швидко дорослішають, і я можу порівнювати старших дітей, яким зараз близько 30 років і молодших, яким зараз 7 і 13, то темп опанування інформацією і усвідомлення того, що відбувається у країні і світі просто шалений. Тому, мабуть, могли би молоді люди у віці 16 років визначатися і політично. Але для того потрібно змінювати Конституцію. І це можна робити тільки тоді, коли, згідно нашого законодавства, є 300 голосів у парламенті. А «Громадянська позиція» представлена зараз в парламенті одним Анатолієм Гриценком. Було би 300, ми би це реалізували.
Я особисто намагаюся максимально спілкуватися з молодими людьми. В багатьох регіонах, куди я їжджу, виступаю в університетах не про політику, не за агітацію на користь «Громадянської позиції», а про ті ключові процеси, які відбуваються в Україні і світі. Часто зустрічаюся з молодими людьми в парламенті, зустрічаюся з людьми, які отримали освіту за кордоном. І я вдячний саме тим, хто, отримавши освіту за кордоном в сучасних престижних західних університетах, повернулися в Україну, як це зробила моя старша донька Світлана, отримавши магістерський рівень в Шотландії. Це цікаві люди. З таких би формувати нову команду. В них є чітка громадянська позиція, в них є професійні знання високого рівня, і вони були в середовищі справжньої демократії і поваги до прав людини в інших державах.

Я спробую контурно відповісти на ваше запитання, але це окремий важливий напрям, де потрібні кардинальні позитивні зміни для того, щоб зберегти краще, не зруйнувати те, що працює, і водночас, підняти рівень освіти до набагато вищих стандартів. Тому що проблема зараз навіть серйозніша, ніж ви пишете. У нас зараз зруйнована професійна освіта, є проблемою знайти кваліфікованих працівників, які володіють робочими спеціальностями на рівні, як це було у радянські часи. Безумовно, не повинно бути 800-900 університетів вищої освіти в країні. Це все фікція, обман.
Я можу говорити про проблеми професійної освіти, бо сам учився в країні і за кордоном, мої діти пройшли всі стадії навчання, я сам був викладачем 8 років у вищому навчальному закладі, плюс працював в системі військової освіти, тобто розумію ці проблеми професійно. Тому я, можливо, скажу жорсткі речі, можливо, їх не сприймуть в освітньому середовищі, але давайте говорити чесно. Це не професор, який працює у 5 університетах одночасно, тому що він не має наукової школи, серйозної мотивації і глибинної наукової роботи, це все фікція. Це не викладач, якщо він пише у автобіографії, подаючи документи, що він володіє іноземною мовою зі словником. Це означає, що він не має жодного доступу до світових надбань науки, техніки в своїй сфері знань. Я вважаю, що треба відмовитися від двоступеневої системи оцінки наукового рівня – кандидат наук і доктор наук. Я сам захистив кандидатську дисертацію в 1984 році, тоді, коли це була наукова робота і відповідний рівень її оцінки, а не як зараз, коли можна купити кандидатську роботу і навіть не знати її змісту. Тому треба від цього відмовитися. Достатньо рівня доктор філософії Ph.D., як це прийнято за кордоном, що відповідає приблизно рівню кандидата наук у нас, і не треба видумувати іншого. Я вважаю, що рівень сприйняття за кордоном наших науковців набагато важливіший, ніж формальний диплом. Я проти того, щоб були пільги для вступу у вищі навчальні заклади для будь-яких категорій. Вступ до університету, я переконаний, має бути виключно за знаннями. І якщо обдарована дитина поступила відповідно до знань, то лише потім держава повинна їй допомагати, якщо закон передбачає державну підтримку. Бо інакше ми отримуємо лікаря, до якого страшно лягти на операційне ліжко, вчителя, до якого страшно підпустити дитину, інженера, який випускає літаки, на яких страшно літати. Давайте будемо відповідальними. Вступ за знаннями, а державна підтримка потім.
Має прокинутися бізнес. Бізнес повинен зрозуміти, що за умови світової фінансової економічної кризи, коли абсолютно прогнозовано буде зменшено запит на нашу продукцію, яку ми раніше спрямовували на експорт, навіть найбагатші олігархи будуть змушені повертатися в Україну і шукати щастя тут. Тому треба розвивати внутрішній ринок, платити чесну зарплату нашим громадянам, піднімати купівельну спроможність всередині країни, тоді буде інтерес бізнесу і до того, якою є політика в цій країні, і буде підтримка тих політичних сил, які на думку бізнесу спроможні створити нормальні умови, рівні для всіх, де працює конкуренція, а не монополія. В чому принципова відмінність чинної влади – вона не знає слова «конкуренція», вона його не сприймає. І в цих умовах людина, яка має творчі і менеджерські здібності, може ризикувати як власник бізнесу, фіксувати свою перемогу на ринку, втрачає будь-які шанси. Має бути конкуренція. І бізнес має бути в тому зацікавлений. Коли бізнес зрозуміє свою власну відповідальність за те, яких мерів за гроші бізнесу обирають, яких депутатів і президентів обирають, тоді вони почнуть розрізняти, і мають бути зацікавлені в тому, щоб в них був не свій прокурор, свій керівник служби безпеки, а просто прокурор, суддя, міністр, які створюють рівні умови для всіх, і в цих умовах справді перемагає сильніший, ефективніший, розумніший. Коли буде така зацікавленість, тоді парламент працюватиме по-іншому.

Понравился ответ? Поделись:

Семен:
11
Ваше мнение, выйдет ли Тимошенко из тюрьмы до начала избирательного процесса в Раду?
Анатолий Гриценко:
Я хотів би, щоб це трапилось, і буду робити все для цього. Але, аналізуючи дії і позицію президента Януковича, мій висновок, що ні, на превеликий жаль.

Понравился ответ? Поделись:

військовий:
11
Анатоліє Степановичу! Як професійного військового мене цікавить чи зможете Ви зупинити руйнацію армії? В армії корупція досягла вже таких розмахів, що перспективи в службі не бачуть більшість офіцерів, які мають вислугу понад 20 років. Таке враження що Закон України "Про корупцію" прийняли десь на Місяці, а Міністерство оборони продовжує жити в "застойних 80-х Радянського Союзу". Коли Ви вже від слов перейдете до діла? Я маю на увазі всі аспекти, які Ви викривали в діяльності Міністра оборони Єжеля М.Б. : Держзакупівлі (майно і послуги) міноборони, розподіл квартир, продаж інфраструктури міноборони (у тому числі рухомого і нерухомого військового майна), лобіювання "своїх" фірм в харчуванні особового складу, ремонти ОВТ і на решті відсутність з 2011 року Концепції (Програми) розвитку ЗСУ на період з 2011 по 2017 рік? Дякую за відповідь. Надія тільки на Вас!!!
Анатолий Гриценко:
Я би хотів вас застерегти. Читайте Біблію, не сотворіть собі кумира. Надійтеся на себе і гуртуйте біля себе людей, які є небайдужими, яких турбує не тільки власне життя, але й те, що відбувається в країні, наскільки сильною є країна. Якщо говорити по суті, ще раз повторю, відповідальність має прізвища. За те, що на посту міністра оборони вже два роки перебуває людина, яка за своїми професійними і моральними якостями негідна цього високого поста, яка руйнує армію кожним днем свого перебування, відповідає не Анатолій Гриценко, який перед вами, не ви, який ставите це питання, а, згідно Конституції України, президент Янукович Віктор Федорович. Чи знає Віктор Федорович про те, що він же руйнує армію, що там багатомільйонні обороти, за які вже в прокуратурі при нормальній судовій системі багатьох з його команди посадили би на кілька десятків років. За підсумком, знає. Говорю про це відповідально. Чому не приймає рішення? Мабуть, питання риторичне. Якби президент був би зацікавлений у тому, щоб на посту міністра оборони була людина, яка має сучасне бачення напрямів і параметрів розвитку нашої армії, яка спроможна як менеджер реалізувати це бачення, то там була би така людина. А якщо на посту міністра людина, яку цікавлять матеріальні, фінансові потоки, нерухомість, майно, житло і все решта, то це когось влаштовує. Мене і вас це не влаштовує. Але зняти Єжеля з поста міністра оборони в мене немає повноважень.
Скажу так, кожен день перебування Єжеля на посту міністра – це потім мінімум тиждень за кожен такий день відновлювати армію до її нормального боєздатного стану.

Понравился ответ? Поделись:

Анатолий К.:
7
Анатолий К. Анатолий Степанович, я хочу поддержать вопрос, заданный «військовим». Украинская армия находится в ужасном состоянии. Думаю, что если не принять кардинальных мер, в первую очередь кадровых, то падение будет безвозвратным. Про то, что нынешнее руководство оборонного ведомства неспособно исправить ситуацию заявляет и сам Министр обороны М.Ежель. Во время оперативно-стратегического сбора руководящего состава Министерства обороны и Генерального штаба, который проходит этими днями, отвечая одному из своих заместителей на вопрос «почему Правительство не выделяет необходимый финансовый ресурс для развития ОВТ», М. Ежель публично ответил: «Мне что заняться самосожжение на Майдане?», имея ввиду, что все остальные способы диалога с «соратниками» по Кабмину уже исчерпаны. Многих это заявление даже порадовало. Но ведь это не по-христиански. Понятное дело, что нынешняя власть завтра не поменяется. При каких условиях и кто бы сегодня смог исправить ситуацию в армии, чтобы она стала надежной защитой нас от военных угроз. Хотелось бы получить конкретный, реалистичный ответ.
Анатолий Гриценко:
Хочете реалістичну відповідь, давайте спочатку реалістичну оцінку. Української армії не існує, її зруйнували. Те, що залишилося живим і хоч трохи боєздатним, тримається на плечах частини офіцерського складу, які справді обрали по життю військову професію, які гідно в дуже складних умовах намагаються виконувати свій професійний обов’язок. Як кажуть російською, «не благодаря, а вопреки» тим міністрам і посадовцям. Це реалістична оцінка, яка донесена до президента Януковича за моїм підписом голови Комітету, не від імені мене особисто, а від імені Комітету, донесена неодноразово з рекомендаціями щодо кадрових змін і системних змін. З тих пір нічого не змінилося.
Хто може покращити і виправити ситуацію? В армії кажуть «Не знаєш, як діяти - дій по статуту». В цивільному житті, якщо не знаєш, як діяти - дій по закону. В законі написано, хто відповідає за матеріальне і фінансове забезпечення обороноздатності країни – Кабінет міністрів України. Не наш Комітет з нацбезбеки, не я особисто, не ви, а Кабінет міністрів України. Хто його очолює зараз? Азаров Микола Янович, голова «Партії регіонів». Відповідальність має прізвище. Вони можуть виправити ситуацію. Це їх обов’язок і їх повноваження, згідно закону. Не виправляють? Значить, за це треба буде нести відповідальність.

Понравился ответ? Поделись:

Андрій:
5
Шановний п. Анатолію, яку суму грошей приносить в рік для "маленького українця" українська ГТС і чи варто за неї так боротись? А може політики і чиновники за неї так борються, бо вона приносить прибуток тільки їм? Дякую.
Анатолий Гриценко:
Фактично у вашому питанні є частина відповіді. Сфера видобутку, транспортування і розподілу газу – це одна з найбільш закритих сфер. В нашій країні і у світі загалом набагато більше закрита, ніж військова сфера, яка ще пару десятиліть тому вважалася засекреченою. Зараз газова сфера набагато більш утаємничена, ніж військова сфера. Чому так, запитайте тих людей, які давно у політиці. Газовий бізнес в Україні завжди був президентським бізнесом, і на ньому заробляли величезні гроші, які вимірюються мільярдами доларів. Чому проблеми в газовій сфері виникали і виникають при різних президентах, це тому, що постійною діючою особою, однією з головних, є Бойко Юрій Анатолійович. Він при всіх президентах був з самого початку долучений до компанії під умовною назвою «Рога і копита», яку ми знаємо як «РосУкрЕнерго». Бойко був долучений до неї ще з 2004 року. Хто зараз проводить переговори від імені України, не маючи на те директив? Бойко Юрій Анатолійович. Він місяцями їздив до Москви, не маючи жодних формальних директив від Кабінету міністрів України, або президента. Я про це відкрито неодноразово висловлювався, вимагав надати директиви, які отримав Бойко на проведення переговорів у Москві, надати директиви, які отримав Азаров на проведення переговорів і підписання документів про зону вільної торгівлі в рамках СНД від імені України. Я отримав відповідь від Азарова Миколи Яновича, прем’єр-міністра України, голови «Партії регіонів». У відповіді у тому документі, що я отримав від спікера Литвина, йшлося, що поставлено завдання у грудні місяці міністру палива і енергетики Бойку, міністру закордонних справ Грищенку, підготувати проект директив. Тобто виходить, що всі ці місяці на переговори з російським урядом і «Газпромом» Бойко їздив як приватна особа. Я був міністром оборони, і жодної поїздки за кордон не було до того, як я отримаю директиви на можливі рамки дій, на підписання тих чи інших документів. А тут без жодних обмежень і в тій закритій багатомільярдній сфері, яка корумпована, яка значною мірою діє всупереч інтересам економіки і народу України. Ось чому ці проблеми виникають.
І я ще більше додам, був здивований, що замість того, щоб надати директиви, які Азаров отримав від президента для підписання документів про зону вільної торгівлі в рамках СНД, в тексті за підписом Азарова написано, що такі директиви до Кабінету міністрів не надходили. Ви розумієте, що це означає? Що ніякі судові процеси, що закінчилися несправедливим жорстким вироком щодо попереднього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яку вони звинуватили у перевищенні повноважень і невиконанні директив, виявляється їх нічого не навчили. Ці хлопці зараз проводять переговори і підписують документи, не маючи жодних директив, і письмово в цьому признаються. Тим самим, як кажуть криміналісти, вони залишають відбитки пальчиків, і за те доведеться сидіти комусь дуже довго, тому що це справа загальнодержавного значення.
Я попереджаю про це зараз, а не коли прийде опозиція до влади і буде зводити рахунки з «папєрєдніками», як каже Микола Янович. Виправляйте ці помилки, притягайте до відповідальності тих, хто порушує закон.
Ще до 2005 року включно за транзит російського газу нашою територією з використанням можливостей нашої стратегічної газотранспортної магістралі Україна отримувала додатково від Росії в баланс споживання нашого газу плюс 24 млрд. кубів. Ось здобуток в бюджет і загальний енергетичний баланс України, який був станом на 2004-2005 рік. Зараз це втрачено. Тому воно закінчується втратами для України.

Понравился ответ? Поделись:

Андрій:
5
Шановний Анатолій Степанович, на Вашу думку, чи вигідне ув'язнення п. Тимошенко деяким лідерам опозиції?
Анатолий Гриценко:
Я абсолютно щиро солідарно підтримую вимогу випустити Юлію Тимошенко з в’язниці і дати їй можливість брати участь у виборчих компаніях. Я вважаю абсолютно незаконним її арешт до вироку суду ще в серпні минулого року. Юлія Тимошенко, на відміну від багатьох мажорів, синків посадових осіб, яких після вбивств випускають рішенням суду з тюрми, ця жінка нікого не вбивала, з ножем чи з автоматом не бігала по вулицях, вона нікуди не тікала. І не було жодних підстав, щоб арештувати її, тримати за ґратами і знущатися ще до вироку суду. Так само, як і зараз, винести вирок 7 років колонії, це абсолютно несправедливо.
Юлія Тимошенко знає мене, Анатолія Гриценко, і вона стовідсотково впевнена, що якби Гриценко був зараз обраний президентом, то одним із перших своїх указів він би її амністував. І не тільки її, а і інших, які перебувають в ув’язненні незаконно.
А щодо вашого питання, нехай кожен з вас дасть свою відповідь за себе. Я за інших відповідати не буду.

Понравился ответ? Поделись:

Алексей:
5
Вы в Донецке озвучили резкое заявление о роспуске Партии регионов и привлечении к уголовной ответственности ее руководителей после возможной победы над Януковичем в 2015 году. Не кажется ли Вам, что бумеранг расправ, который запускают политические противники друг в друга после прихода к власти вредит стране? Мжет быть стоит подвести черту под всем этим? Ответить на все вопросы (кто заказал Гонгадзе, было ли отравление Ющенко, кто создал коррупционную схему Рокукрэнерго и тд.), вынести справедливые решения в судах и тут же всех амнистировать. Начать жизнь с "чистого листа" по новым правилам...
Анатолий Гриценко:
Непросте питання. Справді, два дні тому у Донецьку я публічно заявив про те, що «Партія регіонів» буде розпущена, а її вище керівництво буде притягнено до відповідальності, піде під суд одразу після президентських виборів. Це не якась емоційна зава, це не піар, це те, що я зробив би, якби був обраний президентом, це те, що має зробити новообраний президент, який представляє нинішню опозицію. Тому що «Партія регіонів» діє всупереч Конституції і порушує масу законів України. «Партія регіонів» коли прийшла до влади після обрання Віктора Януковича на пост президента, вона не систему влади, не уряд утворила, вона утворила хунту, яка узурпувала владу в країні, яка сконцентрувала всі повноваження в руках однієї особи, президента, яка знищила парламент і парламентаризм, яка знищує засади місцевого самоврядування, яка розкрадає і розпродає стратегічні резерви і ресурси України, яка монополізує всі сфери економіки, яка не поважає чужу власність, яка безсоромно збагачується, яка приймає лобістські корупційні закони одним голосуванням з порушенням закону про регламент, яка брутально порушує виборче законодавство, яка підім’яла судову систему, політизувала правоохоронну систему. Всьому тому є формальні докази. І це, згідно закону, є підставою для розпуску партії. І це повинно бути і буде зроблено. І це має бути щепленням для того, щоб більше ніколи в демократичній Україні не з’явилася спокуса в жодної партії узурпувати владу і утворити якусь хунту, яка позбавляє країну і всіх її громадян нормальної європейської перспективи, яка нищить всіх, включаючи тих, хто голосував за цю партію на виборах і тих бізнесменів, які підтримували фінансово цю партію на виборах. Цьому треба поставити крапку. Це є відповідальність, це не зведення рахунків. Я це сказав зараз, коли перебуваю в опозиції, в меншості. Нехай виправляються. Я проти того, щоб ми прощали багатомільярдні афери. Ми повинні розуміти, що це вбиті люди, втрачені життя наших українських громадян. Коли парламент одним голосуванням віддав 24 мільярди гривень олігархам, власникам облгазів і обленерго, а президент його не зупинив, маючи право вето, а тут же підписав, то що таке 24 мільярди гривень? Це майже по мільярду на кожну область. Уявіть собі, що на вашу область прийшов мільярд, наприклад, у медицину, скільки б життів не було би втрачено, до скількох людей встигла би доїхати швидка допомога, скільком людям надали би апарат штучної нирки, сучасні засоби лікування. Це вбиті люди, коли хтось краде у таких обсягах. Я публічно зараз говорю про притягнення до кримінальної відповідальності і міністра Єжеля, і міністра Бойка, і прем’єра Миколу Азарова, який покриває всі ті обороти. Я документально звертався до генерального прокурора, до голови СБУ, до прем’єр-міністра з вимогою притягти до відповідальності, провести службове розслідування, зокрема прем’єру, стосовно оборотів із закупівлею під патронатом міністра Бойка двох бурових установок. На закупівлю кожної із них переплачено 150 мільйонів доларів, це 2,4 мільярда гривень. Це величезні гроші. І за це ніхто не відповів. Прем’єр відмовляється проводити службове розслідування. І тоді у наступному листі я написав «Шановний Микола Янович, відмовляючись провести службове розслідування, ви тим самим стаєте співучасником злочину. І тепер не тільки ті, хто закуповував ту установку і дозволив вкрасти по 150 мільйонів, не тільки ті, хто повинен був контролювати, а уже і ви особисто будете нести, згідно закону, кримінальну відповідальність. У вас є можливість зараз притягти цих людей до відповідальності, не чекати, коли прийде інша влада і це не буде виглядати так, як зведення рахунків. Зараз вичищайте свої ряди від корупціонерів, тих, хто зловживає владою, набиває свою кишеню. Якщо ви цього не робите, то знайте, що пізніше, коли зміниться влада, вам доведеться відповідати. І тоді вже не сприймайте це, як зведення політичних рахунків. У вас була і ще залишається можливість реагувати. І тоді вам повірять, що закон один для всіх. А поки вам не вірять». Це моя позиція.

Понравился ответ? Поделись:

Valya:
5
Назовите имена политиков, которые, на ваш взгляд, являются последовательными и реально пытаются изменить жизнь своих избирателей. Такие люди в парламенте ещё остались? Могли бы вы в будущем сотрудничать, например, с Александрой Кужель?
Анатолий Гриценко:
Відповім одразу на останнє питання - міг би. А щодо прізвищ політиків, ви знаєте, я міг би назвати кілька прізвищ, але не хотів би, щоб обмежена кількість тих прізвищ сприймалася як образа для того, кого я не згадав. Чимало людей у парламенті переживають за те, що відбувається, намагаються докладати зусиль, щоб виправити ситуацію, і у нашій фракції, і в інших фракціях. Скільки таких людей, то якщо говорити про професійну підготовленість, то досить багато, більше половини. Якщо говорити про внутрішню силу і спроможність діяти всупереч команді, яка через «смотрящєго» Чечетова реалізується за вказівкою з Банкової, то набагато менше. Але і у фракції більшості, фракції «Партії регіонів», є частина людей, які за інших умов, якби не були такими слабкими, могли б працювати зовсім по-іншому. Тому давайте обійдемося без прізвищ. У вас є можливість перевірити кожного, включаючи мене. Для цього достатньо вийти на сайт Верховної Ради і подивитися, як Гриценко, чи хтось інший голосував за той або інший закон. І позиція стає чітко зрозумілою. Співставте її зі своєю позицією, і якщо знаходите людей, які голосують так, як діяли би ви, то підтримайте їх. Якщо ви побачите там людей, які тупо голосують, згідно команди (а таких, нажаль, більшість), і якщо їх позиція не співпадає з вашою, запишіть прізвища цих людей, роздайте вашим друзям і сусідам, щоб більше ці вори-депутати ніколи не попадали в парламент. Це буде правильно і чесно.

Понравился ответ? Поделись:

Роман Борисович:
4
Шановний Анатолій Степанович! Скажіть,а чи не час перед Днем злуки конкретно назвати,хто на Вашу думку є придворною опозицією банкової?Коли вже політики почнуть називати речі своїми іменами?Чи боїтесь побити горшки з більшістю колег по опозиції?Я голосуватиму за Вас.
Анатолий Гриценко:
Спасибі за підтримку. Я думаю, що мої оцінки того, що відбувається, у тому числі голосування у Верховній Раді, якщо ми говоримо про парламентську діяльність і парламентську опозицію, ви чуєте. Якщо чуєте мало в прямих ефірах, доступ до яких обмежений, то можете ознайомитися з моїми оцінками на моєму персональному сайті grytsenko.com.ua. Я думаю, що цілий ряд наступних голосувань стане лакмусовим папірцем, який чітко зафіксує позиції, і ми з вами побачимо, хто із опозиціонерів проголосує за так званий «ринок земель». І тоді ви самі зможете зробити свій висновок і почуєте мою позицію щодо цих людей. Далі буде голосування про продаж газотранспортної магістралі. Ви також побачите, хто з опозиціонерів голосує «за», і почуєте мою оцінку, і зробите висновки. Я вважаю, що такі ключові голосування, які мають наслідки стратегічної важливості для країни, не можна пропускати поза увагою. І в таких випадках не можна і не треба стримувати себе в правдивих оцінках. Тому що насправді не потрібно об’єднання заради того, щоб була красива картинка, вона повинна бути справжньою. І ця справжність перевіряється в діях. Коли будуть пройдені ці ключові етапи, і опозиція пройде їх гідно, це буде ознакою її зміцнення і правдивості. Якщо з’являться нові «тушканчики», які проголосують так, як скаже Чечетов, то їх прізвища ви побачите в пресі, почуєте від мене і зможете знайти на сайті Верховної Ради. І добре запам’ятайте ці прізвища, щоб більше ніколи ці люди не попали у Верховну Раду.

Понравился ответ? Поделись:

Сергій:
4
Шановний Анатолій Степанович! Як Ви гадаєте, що конкретно треба зробити громадянам України щоб не дозволити відадати останній козир України у відносинах з Росією газотранспортну мережу?
Анатолий Гриценко:
Я вам скажу, що можна було б зробити, але не впевнений, що то буде зроблено. Цей законопроект, який, як хоче нинішня влада, відкриє можливості для приватизації чи продажу нашої стратегічної газотранспортної магістралі, буде голосуватися у лютому місяці. Як можна було б зупинити той процес? Якби прийшло під стіни Верховної Ради тисяч п’ятдесят, оточили би її і не дали б нікому зайти і вийти, Рада би не прийняла такого рішення. Якби Рада прийняла таке рішення, то потім тисяч двадцять оточили би Банкову і не дозволили президенту проїхати, щоб від ветував той закон. Це можна зробити, але чи буде зроблено, разом побачимо.

Понравился ответ? Поделись:

виктор:
4
Вы с Яценюком просто обязаны объединиться!!!
Анатолий Гриценко:
Я вас почув.

Понравился ответ? Поделись:

IH:
4
Добрий день, Анатолію Стeпановичу! Т. Монтян у http://blogs.pravda.com.ua/authors/montyan/4f154273aeb30/ (У більшості політсил – порожня "лава запасних" 17 січня 2012, 11:42 ) ствeрджує, що "Як відомо, у нас люди голосують за менше зло: якщо у них не буде інших альтернатив, цього разу вони також віддадуть свої голоси за тих, кого особисто вони "тут і зараз" вважають меншим злом. До речі, назло монстрам – БЮТ і ПР – люди в цей раз можуть проголосувати за дрібні політпроекти: політсили Тягнибока, Кличка, Яценюка, Гриценка і т.д. Однак давайте тверезо оцінимо, що станеться, якщо дрібні партійки зуміють прийти до влади на тлі масового народного невдоволення "великими" політсилами. На жаль, усе свідчить про те, що ця "дрібнота" банально не зможе нічого належного з цією владою зробити. Ні програм, ні структур, ані ресурсу для того, щоб монетизувати народну довіру, звичайно ж, немає.Тому в будь-якому випадку доведеться йти на співпрацю з тими, у кого ці ресурси наявні, тобто – з місцевими "елітами". " Що Ви можeтe відповісти на ці твeрджeння? Дякую. Доброго Вам здоров'я і успіхів!
Анатолий Гриценко:
Ситуація в країні змінюється, і змінюється кардинально. Для тих, хто пам’ятає математику, процеси змін не можна описувати лінійними рівняннями, зміни відбуваються в нелінійній площині, де прогнози часто не збуваються. Якщо є стабільна ситуація, і в якоїсь партії рівень підтримки 5%, то політтехнологи вам би порахували, от додайте 20 мільйонів доларів, і ви вийдете на 15%. Зараз такого не буде. Зміни відбуваються кардинальні і торкаються глибинного мислення людей. Тому будь-які пронози, в тому числі той, який тут процитований, можуть не справдитися. Подивіться, дві найбільші політичні сили, які вивели своїх кандидатів у другий тур президентських виборів, разом набираюсь зараз максимум третину людей, які їх підтримують. А де дві третини? Ці люди або зневірені, або шукають когось іншого. Якщо буде запропонована переконлива альтернатива людей відповідальних, моральних і професійних, їх підтримають, за них проголосують, і тим самим зроблять величезну несподіванку для тих політичних сил, які вже існують 10-20 років і думають, що за бороду Бога вхопили і будуть вже у політичному житті постійно. Я неодноразово говорив про те, що для «Партії регіонів» буде проблемою у жовтні 2012 року подолати бар’єр у 5%. Дехто сміється, дехто пальцем крутить біля скроні. Але ви проаналізуйте те, що відбувається. Рейтинг партії влади падає так стрімко, як не було ніколи. Зневіра і відторгнення зараз запановують серця і розуми десятків мільйонів людей, починаючи від південних і східних регіонів, де традиційно підтримка «Партії регіонів» була найбільшою. І при цій політиці безсоромного збагачення, розкрадання, державного бандитизму, яку проводить ця владна команда, до кінця жовтня рейтинг «Партії регіонів» впаде нижче 5%. Якщо вони не виправлять ситуацію, не схаменуться. Але таких ознак я зараз не бачу. Тому завдання полягає в іншому – підняти людей із зневіри, тих, хто не збирається ходити на вибори, особливо молодь. Досить уже довіряти майбутнє країни людям, які зараз є похилого віку, які традиційно відповідально ходять на вибори. Нехай включаться інші прошарки, при всій повазі до старшого покоління. Нехай вони подбають не тільки про майбутнє, а і про своє сьогодення. Тоді буде результат.
І ще, я проти того, щоб обирати із двох зол менше. Я вважаю, треба добро обирати. Бо якщо одне зло це миш’як, а інше – ціаністий калій, то не має жодного значення, і одне і інше вбиває. Я хочу, щоб ми шукали добро. І щоб ті політичні сили, які йдуть на вибори, переконливо пропонували це добро у вигляді нових людей і нових ідей. Тоді буде спільне розуміння спільного результату.

Понравился ответ? Поделись:

Александр Копелиович:
4
Які перспективи створення з партією Удар єдиного списку на виборах до Верховної Ради?
Анатолий Гриценко:
Якщо переговори з Віталієм Кличком завершаться успіхом, то такий список буде створено.

Понравился ответ? Поделись:

Калюжный В.Н. (Харьков):
3
Анатолий Степанович! Не кажется ли Вам, что так называемая объединительная деятельность демократов перед выборами, в сущности, цинична и связана не с желанием поработать для людей, а со стремлением выкроить себе мажоритарный округ, из которого будет шанс катапультироваться в ВР?!
Анатолий Гриценко:
Пане Калюжний, ви це питання ставите мені і не тільки мені в яких тільки можна форматах, включаючи мій персональний сайт. Якщо ви не вірите в те, що каже Гриценко, то більше до мене не звертайтеся. Якщо ви вірите, то ви вже знаєте мою позицію.
Якби я дбав про свій особистий інтерес, хотів би «катапультуватися у Верховну Раду», то зробив би це легко, пішов би по мажоритарному округу, в якому я проживаю, у Голосіївському районі міста Києва, і, повірте, переміг би гарантовано, не залишив би жодного шансу представнику партії влади.

Понравился ответ? Поделись:

Олег:
3
Когда Вы на практике докажите что переживаете за Армию?
Анатолий Гриценко:
Я довів це практикою, коли був міністром оборони. І я вдячний тим багатьом офіцерам, які попри перебування мене в опозиції, дзвонять, зустрічаються, спілкуються і дякують за ту нашу спільну роботу. Боєздатність армії тоді, коли за цю сферу відповідав Анатолій Гриценко, за формальними показниками, які можна виміряти і співставити, були в рази (а на деяких напрямах в 10 разів) вищою, ніж зараз при міністрі оборони Єжелі. І моральний дух був абсолютно іншим. Була впевненість в особового складу, що армія потрібна, що їх служба потрібна, що пріоритет - це бойова підготовка, а не щось інше (фарбування снігу чи дерев під приїзд високого начальства). Я не словами, а справами демонстрував відповідальність за напрям, який мені було доручено, це був напрям Збройних сил.

Понравился ответ? Поделись:

Ігор:
1
Розпуск партії регіонів і підсудні справи - це чудова ідея для обєднання опозиції. можливо потрібно збирати матеріал і видати книгу на трьох іноземних мовах "Злочини Януковича 2009-2012" Бо інформації багато і її пора упорядкувати у одне видання для самвидаву. як на майдані роздавали Дзеркало тиждня памятаєте?! Книгу видавати послам і замість програми на вибори. Просто кандидат друкує не агітку а частину книги. як вам така ідея і передвиборча програма?!
Анатолий Гриценко:
Не можу з вами погодитися. Об’єднання опозиції має здійснюватися не проти когось, а заради чогось – заради того, щоб проводити нову, сучасну європейську політику в рамках демократії на основі Конституції і законів. В такому об’єднанні, саме заради, а не проти, бачу головну мету. А щодо розпуску Партії регіонів, це треба зробити, оскільки вище керівництво Партії регіонів, дірвавшись до влади, стало на шлях знищення країни, грубого порушення Конституції і законів України. І за це доведеться відповідати. Відповідну заяву я зробив 18 січня цього року у місті Донецьку. Ви можете з нею ознайомитися (http://grytsenko.com.ua/blog/view-partija-rehioniv-bude-rozpushchena-a-jiji-vyshche-kerivnytstvo-pide-pid-sud-odrazu-pislja-prezyde.html).

Понравился ответ? Поделись:

Гарик:
1
Анатолий Степанович, в интернете наткнуляся на статью (http://narodna.pravda.com.ua/rus/politics/4e9e0a2be16d7/) где говорится, что вам в свое время предлагал сотрудничество Сумской толстосум Григорий Дашутин, "но Гриценко отказался от денег Дашутина". Прокоментируйте пожалуйста?
Анатолий Гриценко:
Я знаю, що на Сумщині є такий підприємець Григорій Дашутін. Ми з ним не знайомі, хіба що на відстані. Ніяких зв’язків із ним на партійній чи фінансовій основі не було і зараз немає.

Понравился ответ? Поделись:

Елена:
1
Анатолий Степанович! Сегодня прочитала, что "Удар" Кличко вошёл в КОД. Значит ли это, что что-то не складывается у Вас с Кличко?
Анатолий Гриценко:
Партія УДАР Віталія Кличка до КОДу не входила. Окремі ЗМІ поширили неперевірену інформацію.

Понравился ответ? Поделись:

Артюхович:
0
Как Вы думаете, скоро ли и может ли на Украине появится свой Ли Освальд?
Анатолий Гриценко:
Без коментарів.

Понравился ответ? Поделись:

Андрій:
0
Анатолій Степанович! Рейтинги у яких "Громадянська позиція" співпрацює з "Ударом" є вищими, ніж рейтинги цих політичних сил при умові їх злиття. Як Ви вважаєте, за таких умов чи варто об'єднувати ці дві партії в одну?
Анатолий Гриценко:
Пане Андрію, оприлюдніть рейтинги, на які ви посилаєтесь. Хто їх проводив, коли і їхні результати. Можете розмістити їх, приміром, у фейсбук. Тоді поговоримо.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (6)

символов 999
 • Piter 9 лет назад

  грицай- первым начал глубокий развал армии ! Эта ..... своими протухшими комментами УТОМИЛА!! Этот клоун был самым бездарным министром у размазни-юща! Он остается самым брехливым- протухшим- безрезультативным депутатишкой. На всех посадах ничего хорошего не сделал для вояк и украинцев. За пиарщиной грицацая отсутствуют конкретные результаты! Эта прыщатая - небритая- слощавая- мерзкая морда отталкивает людей. Грицай» не сбитый летчик»- он «ефрейтор с контузией от простреленной башки».Он рвется в раду не ради людей, а ради власть и депутатской неприкосновенности.. быть ближе к «бюджетному корыту»! Нажился отморозок от откатов от солдатских столовых, госзаказов, продажи техники, заводов, санаториев, детских лагерей! Переставай прикидыватся целкой! Его надо не во власть, его надо под суд! Гнать этого зрадныка и агента ЦРУ

  Прокомментировать Мне нравится
 • Boris 9 лет назад

  гриценко очень нехороший человек , просто мразь , которая работает против украины

  Прокомментировать Мне нравится
 • Гость 9 лет назад

  Поскольку второй вопрос никак не мог пройти, третий я и не задавал. Привожу его здесь:
  Анатолий Степанович!
  Согласны ли Вы с тем, что у народа имеется запрос не на громкие слова, а на реальные дела, в том числе, защиту своих гражданских прав. В связи с этим хочется узнать, почему на Вашем сайте не размещены отчеты о Вашей депутатской, общественной и партийной деятельности?

  Прокомментировать Мне нравится
 • Гость 9 лет назад

  А вот вопрос, который сайт несколько раз отказывался принимать:
  Анатолий Степанович!
  Осознаете ли Вы, что все партии в Украине страдают одним и тем же пороком: 1) они построены по принципу «сверху–вниз», 2) созданы под единовластного лидера, 3) занимаются лишь пиаром (в том числе, перформансами). Почему мы должны голосовать за эти виртуальные образования?!

  Прокомментировать Мне нравится
 • Гость 9 лет назад

  Мне не понятна ситуация с веб-конференцией Гриценка на сайте Tochka.net. В середине сегодняшнего дня на http://news.tochka.net/... было указано: вопросов 62, ответов 14. Вечером видим: вопросов 61, ответов 17. Куда деваются вопросы и можно ли ожидать ответы на все вопросы?
  Вчера мой вопрос висел, но ответа пока нет. Дублирую его:
  Анатолий Степанович!
  Не кажется ли Вам, что так называемая объединительная деятельность демократов перед выборами, в сущности, цинична и связана не с желанием поработать для людей, а со стремлением выкроить себе мажоритарный округ, из которого будет шанс катапультироваться в ВР?!

  Прокомментировать Мне нравится
 • Александр 9 лет назад

  Александр.. Анатолий Степанович в России и Украине начинает активно обсуждаться и распространяться концепция общественной безопасности, надеюсь Вы с ней знакомы. Как Вы оцениваете ее использование для гражданского общества Украины.

  Прокомментировать Мне нравится