Чорновил о том, чем закончится дело о гибели его отца

6 20

В среду, 21 марта, в 13.00  на news.tochka.net состоится вэб-конференция с народным депутатом Тарасом Чорновилом.

13 лет назад, 25 марта 1999 года в автокатастрофе погиб основатель Народного Руха Украины Вячеслав Чорновил. Суд по делу о гибели Чорновила продолжается и сейчас.

Сын Вячеслава Чорновила скептически относится к судебному процессу. "Вердикт суда известен наперед - признать, что это была обыкновенная авария и закрыть дело из-за истечения сроков давности", - говорит политик.

Тарас Чорновил настаивает  -  смерть отца было политическим убийством и уверяет, что суду были предоставлены много доказательств этого.

Спросите у Тараса Чорновила, чем, по его мнению, закончится судебный процесс о гибели его отца?

Задайте вопрос политику, почему он считает, что борьбу с курением в Украине развернули депутаты-мафиози?

Расспросите Тараса Чорновил, почему он советует

Президенту Виктору Януковичу спасаться от Владимира Путина в Евросоюзе‎?

Тарас Чорновил родился 1 июня 1964 года во Львове. Учился на биологическом факультете Львовского университета и в Институте повышения квалификации при Львовском университете.

В 2002 году Тарас Чорновил прошел в Верховную Раду от блока "Наша Украина", победив в одном из округов Львовской области.

Почти два года входил во фракцию "Наша Украина", но после конфликта  с руководством политической силы Виктора Ющенко покинул фракцию.

В 2004 году Чорновил вошел во фракцию "Регионы Украины", и стал доверенным лицом лидера Виктора Януковича. Кроме того, Чорновил некоторое время возглавлял предвыборный штаб Януковича.

На парламентских выборах 2006  года Тарас Чорновил стал заместителем главы избирательного штаба Партии регионов, а на досрочных парламентских выборах в 2007  году был №3 в списке ПР.

В октябре 2008 года написал заявление о выходе из Партии регионов.

Позже депутат стал членом  депутатской группы "Реформы ради будущего", но после скандала с пленками Романа Забзалюка Чорновил покинул группу, мотивируя свое решение, тем, что не хочет принимать участие в скандале с  покупкой народных депутатов.

Ответы 18

Бандера С.А.:
3
Уважаемый Тарас Вячеславович! Я абсолютно уверен в неслучайной смерти вашего отца, и уверен в том, что и Вы и я знаем, чьё это было "пожелание". ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ ИСТИННОМУ ПАТРИОТУ УКРАИНЫ! А вопрос у меня к Вам такой: как Вы в своё время могли пойти в "Партию регионов", совесть не заедает? Только не нужно рассказывать, что на вас были не те "очки". Благодарю за ответ.
Тарас Чорновил:
Дякую за добру згадку про батька.
Цієї ночі померла його дружина. Вона не моя мама. Але я трошки не в тому настрої, щоб втягуватися у політичні розмови. Це болісний день.
Повторюся, у мене немає відповіді кінцевої, чиє це було замовлення. Але це було повязано з виборами. Слідство, яке було проведено, фактично доказало, що простої аварії бути не могло.
В той час я окуляри не носив. Я дуже добре тоді знав, хто такий Ющенко. Для мене було принципово, що людину, яку я вважаю недієздатною на високій посаді, не можна допуцскати до влади. Я себе сам тоді переконав у тому, що Янукович - людина, яка розвивається і хоче стати нормальним європейським політиком. Я не знаю, чи я помилився, чи ми просто втратили час. Я думаю, що якби Янукович тоді став президентов, ми би обурювалися менше, ніж сьогодні. Тоді партія була іншою. Це були люди, які були абсолютно адекватними. Тоді мені було не соромно бути в тій партії. Коли стало соромно, я вийшов з цієї партії.

Понравился ответ? Поделись:

Макс:
3
Вы верите в то, что Януковича изберут на второй срок? Как вообще ему пришло в голову такое говорить?
Тарас Чорновил:
Януковича на другий термін можуть обрати лідери опозиції. Вони нещодавно продемонстрювали, що вони дуже легко можуть програти. Чому не дістав перемогу опозиціонер? Тому що вони не домовилися між собою. Друге, кого вони висунули? Тих, кому люди не довіряють. Я дуже боюся, що подібний сценарій повториться на парламентських вибрах. Я боюсь, що Партія регіонів буде мати 250 голосів без фальсифікацій. Вже сьогодні опозиціонери продають місця у списках. Боюсь, що опозиціонери заллють брудом всіх, хто буде проти їх кандидата, і тупо програють вибори. Щоб зявився новий лідер, має бути створене середовище у самій опозиції.

Понравился ответ? Поделись:

Любомир:
3
Якщо б Ваш батько був живий, можливо Україна була б уже істинно незалежною, заможною європейською державою. Адже не секрет, що саме цього Він хотів і добивався ризикуючи своїм життям. Тому я впевнений, що в вбивстві Вашого батька якимось чином замішані люди, які не хотіли сильної і заможної Української держави. А це в першу чергу російські спецслужби. Зараз при владі люди більшість з яких я вважаю російськими націоналістами. Їх було менше в роки Кучми. Думаю, багато з них, якщо не всі напевне співпрацюють з Російськими спецслужбами, або є агентами Кремля. Чи згідні Ви зі мною? Якщо так, як їх позбутися і здобути істинну незалежність, щоб влада любила свій народ, свою мову, свою історію?
Тарас Чорновил:
Доброго дня. Вітаю всіх читачів.

Згоден, тільки частково.
Я переконаний, що це було навмисне політичне вбивство. Я підтвердив свою думку, ознайомившись зі справою. Але я не можу звинувачувати одну постать. Якби батько тоді не загинув, я думаю, у 2004 році ми би не розривалися між Януковичем і Ющенко. І думаю, не було б інших страшних речей, які відбулися.
Є конкретний свдок, він виглядає сумнівно. Але з ним уникали зустрічи працівники СБУ. Що стасується російських націоналістів, то в людей, які зараз при владі, в них шкурні вдеї. Те, що вони підігрують російській владі, не означає, що вони націоналісти.
Щоб влада любила свій народ, треба критично ставитися до влади. Обравши Ющенко, ми не стали вимагати від нього, щоб він робив те, що він обіцяв. Всі росслабилися. Ми мусимо кожен крок опозиції відслідковували, не дати їм продати місця у списках. Треба, щоб були адекватні представники.

Понравился ответ? Поделись:

Незарегіонал:
2
Шановний Тарас В'ячеславович. Як, на Вашу думку, ПР втримаються за свої крісла до осінніх виборів у ВР, чи ні? Дякую.
Тарас Чорновил:
Останнім часом я не просто думаю, а переконаний, що втримаються і до виборів і після них. Влада псує людей, а необмежена влада - псує ще більше. Я думаю, після виборів влада буде розбавлена, не матиме такої монополії. Це будуть певні структури і обєднання за інтересами і близкістю до президента. Сьогодні навколо президента більше представників Нашої України і Пори, ніж Партії Регіонів.
Акції зараз стали фальшивими. Люди хочуть вийти за свої права. Виходить Ляшко, і людям противно брати участь в розкрученні нового політика. Дуже успішною була акція "Податковий Майдан", доки не вийшли туди політики. Політики заважають.

Понравился ответ? Поделись:

Сеня:
2
Як ви вважаєте, чому Королевську вигнали з БЮТ?
Тарас Чорновил:
До кінця не знаю. Але достатньо серйозні підозри, що Королевська серйозно співпрацює з владою. І є конкуренція всередені БЮТ.
Якби мали садити тих, кого мали, Луценко стояв би на 150 місця. А на першому, перед Тимошенко, стояв би Турчинов. Королевська давно хотіла стати наступницею Тимошенко. Її жорстко відсікли, і зараз її остаточно позбулися.

Понравился ответ? Поделись:

gogol-mogol:
2
Как вы думаете, через сколько лет Украина узнает правду о гибели Вячеслава Чорновола? вот об убийстве Кеннеди в США до сих пор архивы засекречены
Тарас Чорновил:
Думаю, щзо не дуже скоро. Йде судовий процес. Він може тримати від 1-2 місяців до 1-2 років. Суддя поводить себе коректно. Він задовільняє більшість клопотань, він вислуховує. Але я розумію, що рішення суду написане наперед. Вони будуть зводити справу виключно до автомобільної аварії. В 2005 і 2006 роках всю доказову базу, яка не була залучена до справи, була знищена.

Понравился ответ? Поделись:

Олег, Житомир:
1
Якщо загибель Вашого батька була політичним вбивством (сумнівів у чому немає, є тільки проблеми з прямими доказами у суді, причому суді заангажованому), то зрозуміло, кому це було вигідно, причому - навіть необхідно. Звідси зрозуміла і безперспективність у законодавчому порядку знайти та покарати злочинців у погонах (тобто, щоб влада покарала саму себе). Питання: а чи були спроби з боку якихось політичних груп чи окремих осіб, які підтримували політичну позицію В.Чорновола, завдати симетричний удар у відповідь по вірогідним замовникам та організаторам цього акту терору? Ви чули про таке, тобто про замахи на вбивство високопосадовців силових структур чи навіть тогочасного президента? Чи у сучасній Україні неможлива поява якихось повстанців, "народних месників" і т.п., як колись?
Тарас Чорновил:
Перше, не чув, не знаю, думаю, що не було, і не хочу, щоб було. Я переконаний, що революцію задумають націоналісти, роблять фанатики, а користуються негідники. Будь-яка спроба змінити методом терору, привождить до того, що режим становиться ще гіршим, ніж попередній. Я противник буль-яких терористичних акцій. Вони розвяжуть тільки руки владі.
В нас ще не закручені гайки, ми ще досить вільні. Але коли закручать всі гайки, тоді піде терор. Я дуже не хочу побачити Україну в такому світі.

Понравился ответ? Поделись:

Julya:
1
Тарас, вы считаете, что политики должны быть последовательны в своих взглядах? Или можно, как вы, переходить из партии в партию, из фракции в фракцию...
Тарас Чорновил:
Ви в свому праві. Можна знайти політиків, які не переходили з партії в партію. Продаються краще ті, хто сидять на місці. Я прощаюся з партією, коли назовні випливають негативні речі.
Я послідовний в своїй тупій наївності. Я вірю в людей. Бути одинаком в українській політиці, це або продатися, або стати тим, хто нікого не цікавить. Парті повертає на ліво, а я йду прямо.

Понравился ответ? Поделись:

Dok:
1
У вас есть свой бизнес?
Тарас Чорновил:
Немає. Колись, на початку 90х, я зумів вишукувати грант на створення видавництва. Я створив його. А коли видавництво почало приносити гроші, я виявився поганим бізнесменом. Після того я трошки займався консалтинговими послугами, працював як незалежний журналіст, в тому числі на горячих точках. В бізнес більше не вертався. Я не вімію віддавати накази і вимагати виконання.

Понравился ответ? Поделись:

adel:
1
А правда, что Янукович любит выпить? Всех умиляло просто как он ветеранов учил водку пить. Вы ведь с ним долго работали, наверное знаете
Тарас Чорновил:
Я з ним не був настільки добре знайомий особисто, щоб з ним випивати. Коли ми були на виборчих компаніях, то під час обідів йому наливали з пляшки з-під горілки звичайну воду. Горілки там не було.
Коли вже закінчувалися зустрічі і виступи, ми зупинялися в ресторанчику, і там могли трошки випити, але дуже мало. Я не помітив за ним пияцтва і жорсткості, рукоприкладства.
Коли про нього почали розказувати, що він бандит, це діє на людей. Насправді, він досить нерішучий, він хоче відпочивати, для нього є характерними сибаритські речі. Інше - це гра.

Понравился ответ? Поделись:

треш:
1
С кем вы пойдете на выборы? по мажоритарке или в чьем-то списке?
Тарас Чорновил:
Я спочатку відмовився від ідеї йти на вибори. З Регіонами я не піду. Це вже пройдений етап для мене, я зневірився. Я подивився на БЮТ, там є ще якась надія, але йти до них я не можу, бо це та ж Партія Регіонів. Тільки в Регіонах більше тупих людей. Думаю, Тимошенко посадила би Януковича, але б зробила це красиво, і всі б аплодували.
Але прийняли гарний закон, при якому можна працювати депутатом і не від кого не залежити. Я йду в Харківському масиві, я хочу, щоб цей район працював. Я не буду роздавати гречку, розвішувати бігборди, роздавати газети. Я розішлю виборцям листа, де просто розкажу про себе. І хай вони вибирають. Я просто піду на вибори і спрбую перемогти. Якщо програю, то я заслужив це своїм минулим. І тоді треба буде шукати нову роботу.

Понравился ответ? Поделись:

Ася:
1
Вы верите в то, что убийство Кушнарева было случайным случаем?
Тарас Чорновил:
Все менше і менше. Я спілкувався з його родичами. Ідеологічно ми з ним були протилежні. Він був справжнім російським націоналістом. Але в нас була взаємна повага. І Кушнарьов був постаттю. Я думаю, він заважав партії влади більше, ніж опозиціонером. Мотиви були, слідство проходило сумнівно. Але доказів, що це було вбивство, не має

Понравился ответ? Поделись:

Аня:
0
Сколько алкоголя вы пьете в день?
Тарас Чорновил:
Зараз не п"ю взагалі. Раніше любив час від часу випити біле вино. Я люблю найдешевше італійське вино. Чим дорожче вино, тим його важче пити. А дешеві п"єш як воду.
До того, як мене почала мучити гіпертонія, я міг випити трохи вина.

Понравился ответ? Поделись:

JAck:
0
У Украины есть 2 пути: ориентация на Россию и ориентация на ЕС. Какой путь выбираете вы? Готовы ли вы принять ряд европейских ценностей, которые идут в разрез украинскому (азийскому) традиционализму?
Тарас Чорновил:
Я приймаю тільки один напрямок - європейский.
У нас багато ментальних відмінностей з Росією. І Донецьк і Луганськ це не Ростов і не Вологда. Це зовсім інша ментальність. В Україні ніколи не любили свого пана. Це сприйняття зовсім інших цінностей. Режим Путіна в Україні неможливий. Україна є абсолютно європейською країною. Я виключно за це.
Росія не пропонує шлях. Напрямок тільки на повне поглинання. Чим більше йти на поступки, тим більше Росія хоче. Це не приєлимо навіть для сьогоднішньою української влади. Ми не зможемо жити в російському стилі.

Понравился ответ? Поделись:

Олесько:
0
Пане Тарасе, ви вірите в справедливість в Україні? В справедливі суди та прокуратуру? Після суду над Луценком і Тимошенко, здається, здоровий глузд полишив Україну.
Тарас Чорновил:
Зоровий глузд полишив багато кабінетів і голів в Україні. Справа Тимошенко - навіщо? Для чого було садити Тимошенко, проти неї персонально відкривати справу. Якби її таскали, як свідка, від неї би через рік відмовилися всі. Її б рівень був - дискусії з Тягнибоком.
Стосовно справи Луценко, вона абсолютно штучна. Його немає, за що судити. Це маразм і неймовірно аморальна справа Луценко. За ним є гріхи, але про це справи не відкривали.
Справа Тимошенко - з неї зробили фактично політичну. Якби добре капати, можна було б знайти стільки речей, що цю справу не змогли б назвати політичною. Таке відчуття, що ці справи кординує хтось той, хто не хоче, щоб Україна ніколи не попала у Європу, а попала до Росії. Я бачу тільки таку логіку.

Понравился ответ? Поделись:

Nina:
0
Як ви ставитесь до того, що зараз реформують нашу газотранспортну систему? чула думки про те, що це перший крок до продажу труби Росії, чи це так? чи варто взагалі, на вашу думку, продавати такий стратегічнйи проеект?
Тарас Чорновил:
Це не так. Ніякого відношення до продажу цей закон не має. росія не хотіла прийняття цього закону. Їх цікавить менше всього труба. А інтерес - видобуток на шельфі, альтернативні шляхи надходження і можливість використовування нашої труби у реверсномі режимі. Закон вигідний Європі, Україні. Не вигідний, думаю, Росії.

Понравился ответ? Поделись:

Інна:
0
Як ви ставитесь до законопроекту про зняття депутатської недоторканості?Адже в цьому випадку тюрьма загрожує таким депутатм як Парубій, Гримчак, Павловський.Ви особисто будете голосувати за це?
Тарас Чорновил:
Якби дуже захотіли посадити когось з цих депутатів, більшість би була.
Статус недоторканості не рятує нікого. Просто ніхто не розв"язує цій мішок.
Я вважаю, що 100% зняття недоторканості не можливо, бо цього немає ніде в світі. За роботу в Парламенті є недоторканість у всьому світі, а от злочини мають нести покарання.

Понравился ответ? Поделись:

zaz:
0
Ви у фракцію Рибакова просто так перейшли, чи тез за кілька сот тисяч гривень? а ще за ваш вихід з фракції вам не довелося платити?
Тарас Чорновил:
В пресі йшла мова про кілька сот тисяч доларів. Я у фракцію не входив. Я був ініціатором її створення. Я не можу бути керівником, мене випереджують швидші і зубастіші. Ми з Рибаковим намагалися обєднати опозицію.
Якби мені заплатили гроші, то я б з фракції просто так вийти не зміг. Тому, можливо, я можу почуватися свободним і говорити те, що хочу.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (6)

символов 999
 • Мари 9 лет назад

  супер!

  Прокомментировать Мне нравится
  • Гость 9 лет назад

   Чорновол- старший-это президент страны!!! Земля ему пухом- к сожалению!! Может быть немножко не по теме, просто Афганистан- перед этими парнями я становлюсь на колени, только не пойму почему нас старых пеньков забыли, ведь в Эфиопии, Сомали и т.д.мы тоже хоронили ребят и друзей "пачками"! Только - это были 1970 - гг. запрещено было говорить, год призыва - 1969 год!! Наши парни еще и во Вьентаме успели побывать

   Прокомментировать Мне нравится
  • Гость 9 лет назад

   Ребята - простите перед Этими ПАРНЯМИ - опечатался и год призыва 1969 г.

   Прокомментировать Мне нравится
 • Гость 9 лет назад

  Друже Тарасе. Твій батько дав згоду балотуватись в президенти лише для того, щоб викласти суспільству свою позицію і всі то сприйняли позитивно. В період великих перемін він не міг стати на чолі країни бо він всього тільки журналіст. Він і не збирався брати на себе такі високі обов’язки. Президентство для нього було б крахом. Подумайте який рівень знань, яку школу мав би мати керівник країни, якому належить будувати нову формацію суспільства, ніким не звідану. Ваш батько не мав ворогів. За те його всі поважали. Та ви б мали вміти переступити через себе в питанні державотворення. Почитайте міжнародне торгове право. Векселеве право і ви зрозумієте які мають відбутись зміни в суспільстві, щоб воно могло контактувати зі світом.

  Прокомментировать Мне нравится