Игорь Луценко о том, как защитить Гостиный двор

1 20

В пятницу, 8 июня, в 15.00 на портале tochka.net состоится веб-конференция с журналистом, активистом движения "Сохрани Старый Киев" и защитником Гостиного двора Игорем Луценко.

Игорь Луценко - активный участник многочисленных акций против застройки исторической части Киева.

Луценко протестовал против сноса зданий на Андреевском спуске, демонтажа особняка на Алы Тарасовой, застройки Тетаральной площади, возведения высотки в буферной зоне собора Софии Киевской, уничтожения Пейзажной аллеи.

Луценко один из тех, кто организовал акцию в защиту Гостиного двора. Защитники Киева требуют присвоить Гостиному двору статус памятника архитектуры и превратить внутренний дворик здания в открытый художественный и общественный центр, а не объект коммерческой недвижимости.

Игорь Луценко провел журналистское расследование о строительстве 160-метрового небоскреба на Крещатике.

Спросите у Луценко, как можно защитить исторические здания в Киеве?

Узнайте у журналиста, что сейчас происходит в Гостином дворе?

Напомним, что 15 августа 2011 года Гостинный двор был исключен из списка памятников архитектуры. А месяц назад, 26 апреля, Киевсовет принял решение реконструировать Гостинный двор под торгово-офисный центр.

26 мая киевские активисты взломали ворота, ведущие во внутренний дворик и заняли его, протестуя против застройки.

Узнавайте самые интересные новости от news.tochka.net на Facebook и Twitter!

Ответы 18

Анна:
4
Вы верите в то, что Гостиный двор удастся защитить?
Игорь Луценко:
Доброго дня!
Захистити від кого? Їм від нас, чи нам від них? Нам від них однозначно вдасться. Більше того, я сподіваюся на те, що буде певна експансія, навіть атака з Гостинного двору, захищеного нами, назовні, щоб захищати інші точки.

Понравился ответ? Поделись:

Сеня:
3
Кто стоит за идеей превратить Гостиный двор в торгово-развлекательный центр?
Игорь Луценко:
Есть такой архитектор Антон Миргородский, он горячий адвокат этой идеи и директор «Укрреставрации». Это компания, которая сейчас вынашивает планы разрушения Гостиного двора.
То есть, за этим всем, скорее всего, стоит господин Миргородский, депутат Киеврады, очень известный член нашего строительного сообщества. Наше строительное сообщество, к сожалению, вот такое.

Понравился ответ? Поделись:

Rik:
3
Пане Ігоре, як ви вважаєте, ситуація зі знсесенням будівель на Андріївському узвозі може повторитися? і як цьому завадити
Игорь Луценко:
Вона зараз триває, тому що руйнування Андріївського узвозу ніколи не зупинялося. А щодо нових будівель, котрі будуть зруйновані, то зараз продовжують висиляти художників з 18-го будинку. Вже декілька будинків «присмотрели» собі забудовники, і чекають, коли пройде «Євро-2012», і можна буде зайнятися своєю звичною діяльністю, а саме – руйнуванням того, що будували до них.

Понравился ответ? Поделись:

Uno:
3
Вам платят за все эти акции?
Игорь Луценко:
Ідеально було б, щоб нам платили через якісь благодійні фонди, оскільки наша діяльність потребує якихось грошей. Але, за великим рахунком, нам окрім якихось кишенькових грошей нічого не треба. Ми поки що на самофінансуванні. Якщо спонсори будуть спонсорувати тих художників, котрі в нас виставляються, будуть допомагати музикантам, митцям, це була б ідеальна ситуація. Тоді наша роль була б взагалі мінімальна. Ми, власне, про це мріємо.
Зараз всі виступають абсолютно безкоштовно. Підтримка іде. Інколи ми в день збираємо по кількасот гривень, що дає можливість закупати продукти, закривати якісь господарчі мінімальні проблеми. Зараз велика проблема - замовити машину для вивозу териконів сміття, яке покоління попередників там наклало.

Понравился ответ? Поделись:

Fedorina:
2
Розкажіть, будь ласка, щодо цього хмарочосу на Хрещатику - його дійсно хочуть побудувати, чи то все тільки плани?
Игорь Луценко:
Це не просто плани. Люди йдуть до цього 8-9 років. Вони цілеспрямовано захищають цю територію, щоб побудувати там щось дійсно велике. Я не впевнений, що це буде 150 метрів, це може бути 120 метрів, і нам скажуть, що ми з вами виграли 30 метрів. Все може до цього піти. Але однозначно ця загроза існує. І директор компанії відповідної нам пообіцяв, що після «Євро-2012» знесуть останні зайві для них будинки, котрі там ще залишилися, і ніщо вже не буде заважати їм реалізувати їх маразматичний проект.
До цього відверто причетний пан Табачник. Ніхто цього не приховує. Єдине, кажусь, що це не він, а його брат. Але ми розуміємо, що сім’ї в наших чиновників дуже міцні, в них дуже сильні родинні зв’язки. І це називається корупцією, на мій погляд.

Понравился ответ? Поделись:

WWW:
2
А кто из известных людей приходил поддержать вас в Гостином дворе?
Игорь Луценко:
Я боюся починати називати, бо когось забуду. Але на нещодавній конференції брали участь музиканти Ірена Карпа і Анатолій Вексклярський. Також брали участь багато інших музикантів, зокрема «Kozak system!». З політикуму і громадських діячів приходили Гриценко, Рибачук, Кужель, Данилюк Сашко. Також, мабуть, багато хто приходив, але я їх не бачив, бо вахтером на вході не сиджу. Я перепрошую в тих, кого не помітив, щоб вони не ображалися.

Понравился ответ? Поделись:

Greta:
2
Ігоре, ви активний учасник багатьох акцій протесту проти забудов у Києві. Скажіть, а вам не страшно так відкрито проти цього всього виступати? Адже за ними стоять відомі багаті відомі люди. Вам не погрожували?
Игорь Луценко:
За 5 років діяльності бувало всяке. Але за рахунок того, що я журналіст, тому мене частіше відправляють спілкуватися зі ЗМІ. Я «примелькався», мене можна назвати якимось обличчям протесту. Але це штучна ситуація. За мною дуже багато людей. Якщо мене прибрати з цього процесу, то це нічого не змінить. Тому це гарантія безпеки від системного тиску.
Організаторів багато, боюсь когось забути. Певний пік протистояння, точніше боротьби за Гостинний двір, стався 26 травня, коли ряд громадських організацій організували мітинг, акцію на підтримку. До цього журналісти-активісти цим займалися. Пані Карманова, досить відома журналістка, аксакал захисту Києва, цим займалася. Потім прийшли ці громадські активісти. До цього я їздив туди зупиняти бурову установку. Потім себе проявили Дмитро Потєхін, Даніло Євтухов, потім приєдналася Карпа. Цей процес продовжується. Марія Лєбєдєва займається зв’язками з медіа, прес-центром. Підприємці нам допомагають. Вони зараз прес-конференцію там влаштували. «Зробимо Україну чистою!» також в суботу приходили, допомагали нам прибирати.

Понравился ответ? Поделись:

Тим:
2
Как вы относитесь к главному архитектору Киева господину Целовальнику? Он так все красиво расписывает, что он против этих высоток в исторической части, но поделатть ничего не может, все вне зоны его полномочий.
Игорь Луценко:
Я считаю, что Целовальнику, если он так на самом деле считает, нужно пойти в отставку. Если он против высоток, то почему он подписывает те документы, которые позволяют застройщикам строить высотки, вообще уродовать Киев. Есть пример, от которого власть не отмажется, это вертолетная площадка. Её можно было сделать на первом этаже, а её, почему-то, сделали на 4-ом. Тем самым огромнейшее здание просто изуродовало вид от Верховной Рады на левый берег.
И есть много таких документов, которые подписывает Целовальник, а потом кается (или как назвать лучше его позицию?). Это очень странная позиция. Если ты не можешь этот процесс выносить, то уйди из него.
Это первая позиция. Вторая состоит в том, что тот же заместитель Целовальника гораздо более уважаем в этой криминальной среде, которая сейчас занимается разрушением Киева.

Понравился ответ? Поделись:

Елена Петровна:
2
Как вы думаете, если победит на выборах мэра Кличко, в Киеве что-то изменится? Перестанут сносить старые дома и вохводить высотки в старой части города?
Игорь Луценко:
Мой прогноз такой, что если мэром избрать человека, готового бороться, то, конечно, всё измениться. Мэр это трибун, у которого есть полномочия представлять, не говорить от имени, а официально представлять мнение киевской общественности. От этого мнения все властные группировки не смогут отвертеться. Вопрос в том, насколько Виталий готов и понимает специфику такой борьбы. Насколько эффективно будет работать связка между мэром и народом, от этого всё зависит.

Понравился ответ? Поделись:

Анна:
2
Пане Ігоре, от скажіть, як можна змінити ситуацію, коли фасади історичних будинків - особняків, прибуткових будинків, які могли б бути окрасою міста розсипаються і розвалюються. Історичні будівлі продають, але те, як нові власники за ними доглядають, ніхто не контролює. Лікарня на Рейтарській, будинок зі зміями на Великій Житомирській, особняки на Подолі - їх так шкода
Игорь Луценко:
Це питання - невиконання 298-ї статті Кримінального кодексу України. Наша прокуратура багато статей взагалі не помічає, і це одна з них. Прокуратура просто не вважає це злочином. Це перше. Друге - те, що київська влада не займається охороною пам’яток так, як треба. Є лише два інспектори на весь Київ, один з яких є інвалідом. Цього абсолютно недостатньо для того, щоб ефективно захищати пам’ятки і домагатися виконання охоронних договорів, а якщо ці договори не виконуються, подавати до суду, забирати цю власність. Це колосальна робота. Київська влада мала б займатися цим через суди, але не займається. Через те, що і прокуратура і київська влада кинули напризволяще пам’ятки, тому вони і руйнуються. І на цьому сильно заробляють чиновники. Напевно, їх це влаштовує.

Понравился ответ? Поделись:

Анна:
1
Це ви вриавлись у кабінет Попова? Він вас вигнати не намагався?
Игорь Луценко:
Ігор Соболєв і його друзі, зокрема я, ми дійсно зайшли в кабінет Попова, але його там не було. Ми просто прийшли і зайшли. Ми прорвалися через охорону, зайшли у приймальню і сказали, що не підемо з кабінету, доки Попов не розгляне питання, які хвилюють протесні групи киян. Попов погодився по телефону.
Я готовий вибачитися перед Поповим після того, як його підлеглі і більшість у Київраді, які його захищають, виконають ті вимоги, з якими ми зайшли в його кабінет. Ці вимоги не стосуються якогось нашого благополуччя, вони стосуються того ж Святошинського лісу, та багатьох інших гарячих точок. Якщо ці прохання будуть виконані (досі Попов наших вимог не виконав), я готовий буду перед ним вибачитися. Ми на цей радикальний крок пішли саме через ігнорування його і його підлеглих цих вимог киян.

Понравился ответ? Поделись:

Аліна:
1
Як вам та вашим друзям вдалося захопити Гостиний двір, чия це була ідея, і як її втілювали? Менти вам не заважали?
Игорь Луценко:
Міліція зайняла позицію повного нейтралітету. Ідея зайти належить Дмитру Потєхіну. Далі всі учасники акції 26 травня зайшли туди, просто відкривши одні з воріт. Далі ми ці ворота просто блокували, і війна за ворота йде і зараз. Міліції, враховуючи нинішні реалії, ми вдячні хоча б за те, що вона не втручається на боці забудовника. Але була проблема, коли був напад на нас тридцяти спортсменів, міліція також зберігала нейтралітет. Це певним чином хвилювало. Але ми відбилися.

Понравился ответ? Поделись:

Ди:
1
Как вы считаете, можно ли бороться с вандализмом властей в отношении старого Киева законными методами? Ведь суды не помогают, все разрешения куплены, закон на стороне власть имущих, а нам остается только наблюдать, как топчут то, что нам дорого.
Игорь Луценко:
Нужно комбинировать усилия в двух плоскостях. Есть те законы, которые на нашей стороне, остается то, что нас защищает. И нужно комбинировать непосредственную защиту (выходить на улицы, идти к чиновникам с требованиями, чтобы они защищали памятники) с юридически квалифицированными действиями. Что-то одно не будет работать. А всё вместе – это очень хороший шанс.

Понравился ответ? Поделись:

Саша:
1
Игорь, не думали ли вы о том, чтобы подключить болельщиков Евро-2012 к протестам? :) идея может показаться бредовой, но учитывая, что будут молодые "горячие" иностранцы, участие в митингах может им показаться забавной идеей. К примеру, если бы удалось привлечь 20-30 иностранцев - новость могла бы широко распространиться за границей
Игорь Луценко:
Я должен сказать, что к нам уже постоянно ходят иностранные журналисты. Для меня лично это проблема. У нас много людей, которые владеют английским, но при этом тех, кто может еще и без проблем быстро общаться с прессой, их мало. И мне приходится тратить на это много времени.
Мы приглашаем всех фанов поддержать наш протест, присоединиться. У нас сегодня будет альтернативное празднование евроинтеграции, которое совпадет по времени с открытием футбольного чемпионата. После этого или вместо этого приходите к нам.

Понравился ответ? Поделись:

Костя:
1
К протесту против застройки Гостиного двора к вам присоединились феминистки и даже ЛГБТ-активисты. Как вы видите сотрудничество с такого рода организациями? Нет ли конфликтов внутри организации из-за несхожести взглядов?
Игорь Луценко:
Действительно, присоединились люди, которые потом оказались акцентированными на такой теме. У нас приоритет - защита памятника под названием «Гостиный двор». И мы не будем продвигать спорные темы, в частности тему языка или прав меньшинств.
Опасность углубления в данную тему заключается в том, что "язык" сейчас отвлекает от главных проблем, он разделяет. Хотя все, и русскоязычные и украиноязычные, против того, чтобы воровали нашу собственность. Если бы они объединились на этой почве, они бы быстро смели тех, кто занимается этим дерибаном.
Люди, которые к нам приходят, это активисты защиты памятника Киева. Я не против участия людей с абсолютно разными взглядами. Главное, чтобы они не использовали это как площадку для продвижения этих взглядов.

Понравился ответ? Поделись:

Darvin:
1
Как так полчуилось, что не смотря на все запреты судов, и на Тетральной и на Гончара все же велось стоительство, и на Театральной даже достроили и открыли с пафосом. Ведь еще раньше эти стройки признали незаконными.
Игорь Луценко:
Я можу здалеку почату пояснювати. У нас в громадськості немає контролю за прокуратурою. Прокуратура це той орган, який має доглядати за виконанням судових рішень. Якщо в нас прокуратура не робить цього, ми маємо мати хоч якісь важелі, щоб змістити цих прокурорів. А зараз це те ж саме, що НКВД. Народ абсолютно жодного впливу на тих послідовників не має. Це комуністична традиція, абсолютно тоталітарний інструмент. Вони заробляють гроші, інтереси киян їх не обходять.

Понравился ответ? Поделись:

Nina:
1
Какие у вас дальнейшие планы, что еще интересного будет проходит в Гостином дворе?
Игорь Луценко:
Сьогодні там буде концерт. А взагалі заходьте на фейсбук сторінку Гостинного двору, чи на сторінку у Живому Журналі. Там регулярно публікується анонс, розклад подій на найближчі дні. Там будуть події для усіх – для дітей, дорослих і студентів.

Понравился ответ? Поделись:

Катя :
0
Які у вас плани далі захищати двір? влада ж зовсім не реагує
Игорь Луценко:
Влада реагує. Вона просто зараз в невеличкому шоці, тобто вони не очікували, що буде такий активний рух на захист Гостинного двору. І вони намагаються зрозуміти, хто за цим стоїть. Це другий випадок такого ж порядку, як те, що трапилось з руйнуванням будівлі на Андріївському узвозі. Влада виносить плани руйнування фізичного і культурного Гостинного двору. А ми з великим запалом готові проти цього протистояти.
Плани в нас конструктивні. Не просто протестувати, а робити там те, що ми хочемо, щоб там було. А саме, це соціальний центр, який включає в себе мистецьку, громадську та інші культурні діяльності.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (1)

символов 999