Задай вопрос Елене Даць

18

В пятницу 15 февраля в 17.00 в гостях у tochka.net побывает украинский дизайнер Елена Даць.

Елена Даць ответит на все вопросы читателей tochka.net и расскажет о подготовке к Ukrainian Fashion Week.

Чем известна: создает дизайн марок «Olena Dats'» и «Olena Dats' GALLERY».  Одежда дизайнера продается во Франции, Италии, Бельгии, Дубае,  США.

Модный стаж: участница Украинской Недели Моды с 2005 года, с 2007 - принимает участие в салоне «le Showroom», "Rendez-Vous" в рамках Парижской недели моды. С 2009 - участница салона "Atmosphere"S" в рамках pret-а-porter Рaris. В 2010 - презентация на одной из эксклюзивных торговых площадок - "Galeries Lafayette" в Берлине. В 2011 - шоу-рум во время Каннского кинофестиваля. Коллекция SS12 представлена во время недели моды в Милане.

Задай вопрос Елене Даць прямо сейчас.

 

Ответы 23

Тэдди:
4
Есть ли шанс у украинских молодых дизайнеров заявить о себе на мировой модной арене? И как считаете - что для этого нужно? Какими основными качествами должен владеть дизайнер?
Елена Даць:
Добрий вечір! Рада всіх привітати з гарним святом Стрітення! А також ми з вами зустрічаємось перед Ukrainian Fashion Week.
Звичайно ж, є шанс. Вже багато є досягнень в цьому плані. Гарно, що саме це перше питання, тому що воно зараз у всіх на устах перед Тижнем Моди. Вже пройшов Нью-Йоркський Тиждень Моди, далі йде Мілан і Париж. Я почну з свого досвіду – з 2008 р. я намагаюсь виходити на міжнародний ринок. Я почала з того, що під час Французького Тижня Моди беру участь у різних салонах і шоу-румах. Є певні хороші досягнення – одяг вже можна побачити в багатьох країнах світу. Крім шоу-румів є PR-агентство в Лос-Анджелесі, яке представляє речі для зірок, для різних рекламних кампаній. Це дуже важливо, в цьому я бачу свою місію – саме представлення української моди, а не лише бренду «Olena Dats'». Кожен раз я наголошую, що марка є з України. Для мене це дуже почесно і важливо. Для молодих дизайнерів, звичайно, є шанс. Тому що мода потребує свіжого подиху, свіжого бачення. Звичайно, дизайнер має мати в голові певний календар – він має жити за певним календарем. Не може бути такого, що, наприклад, сьогодні мені захотілося створити, а завтра – я відпочиваю. Модна індустрія диктує певні рамки і обмеження. Я маю на увазі саме модну індустрію, я не говорю про моду, як про мистецтво. Якщо ти не можеш вписатися в ці рамки, то ти не будеш успішним. Це мова не лише про українських дизайнерів, це мова взагалі про будь-яку марку.

Понравился ответ? Поделись:

Ася:
2
Скільки вапм коштувало потрапити на UFW? у яку суму обходиться створення 1 колекції?
Елена Даць:
Потрапила на UFW я в 2005 році, але познайомилась, звичайно, набагато раніше. Я дуже довго обдумувала для себе цей крок. Спочатку я брала участь у конкурсах, коли була студенткою, потім ми співпрацювали з «Модним кварталом» (це магазин українських дизайнерів), тобто я починала з менших показів. Я виграла міжнародний конкурс у місті Евіан, я виграла Гран-Прі, і завдяки цій премії я змогла дозволити собі участь в Українському Тижні моди.
Якщо Вас цікавить, скільки коштує сама участь – це не секрет, це можна узнати в оргкомітеті Тижня Моди.

Понравился ответ? Поделись:

Кіра:
2
Була інформація, що під час останнього UFW деякі дизайнери поспішаючи підготувтаи все дял показів навіть докуплювали деякі елементи одягу в магазинах. Наприклад, штанці у ZARA, а моделі на показі Anouki Bicholla йшли по подіуму у туфлях не свого розміру - злітали прямо на ходжу. У вас таке траплялося?
Елена Даць:
Так, траплялось. З підготовкою взуття завжди бувають якісь нюанси – то замаленьке, то завелике. Одного разу була дівчина, дуже красива, дуже гарна модель, але з розміром ноги 41 – до цього я зовсім не була готова. Також була одна дівчина, яка просто роззулась і йшла по подіуму прогулянковою ходою, взявши мешти в руки.
Так, деякі дизайнери не виготовляють аксесуари. Я також не виготовляю аксесуари, тому до нової колекції ми купили готові пояси у іншої фірми.

Понравился ответ? Поделись:

Светик:
2
в какой стране вы, Елена, мечтаете открыть свой шоурум? или даже остаться на пмж?
Елена Даць:
Я дуже люблю Львів, і напевно залишусь там на ПМЖ :) Але також дуже люблю теплі країни. Зараз є шоу-рум в Лос-Анджелесі. Мені здається, що це гарне місце для шоу-рума, тому що там найбільше скупчення зірок. Також, звичайно, в столицях моди – Мілані або Парижі.

Понравился ответ? Поделись:

Лиля:
2
скажіть, а важко бути дизайнером в Україні? Які перепони виникали на вашому творчому дизайнерському шляху? як ви з ними боролись?
Елена Даць:
Я думаю, що працювати потрібно всюди – це не залежить від країни. Кожен дизайнер стикається з певними труднощами. Якщо говорити про Україну, я думаю, що і представники інших професій стикаються з тими самими проблемами, що і працівники легкої промисловості.
Звичайно, перед створенням кожної колекції виникають питання: «А чи сподобається?», «А як вона буде сприйнята?», «А як далі?». Кожен раз ці сумніви трошки заважають жити. Але мені пощастило, є рідні люди, близькі, родина, друзі, які мене підтримують, якщо якісь сумніви виникають. І ти починаєш думати, що, може, це потрібно не тільки тобі, а і ще комусь.

Понравился ответ? Поделись:

Dafna:
1
кого у українському модному світі ви можете назвати своїм найкращим другом? а вороги у увас є?
Елена Даць:
Ворогів точно не маю. Нещодавно сталась така неприємність – зламали мою скриньку і пішов спам на всі адреси (десь три тисячі емейлів). І мені почали телефонувати дизайнери, з якими я мало спілкуюсь, вони питали, чи все у мене гаразд. Тобто цей емейл показав, що в цьому світі ти не один і що українська мода – це дійсно дружній колектив. Всі працюють в своєму, щось роблять, але, коли стається якась неприємність – кожен готовий прийти на допомогу.

Понравился ответ? Поделись:

Оксана:
1
Скажите, какие тенденции будут в моде весной и летом? И еще один вопрос: как вы думаете, можно ли быть модным, но не тратить при этом много денег? В каких доступных магазинах вы бы советовали одеваться?
Елена Даць:
Це магазини, де продається одяг від українських дизайнерів. Є така поширена думка, що це дуже дорого. Але насправді – ні. Там можна знайти для себе щось гарне, модне і для кожного гаманця. Всі українські дизайнери слідкують за тенденціям, тобто ви не помилитесь, якщо оберете якусь річ. Наскільки я знаю, вже в майже всіх великих містах України представлений одяг тих чи інших українських дизайнерів. Якраз наступного тижня ми будемо святкувати день народження магазину у Львові, там продається більше, ніж 10 українських дизайнерів.
Від себе я завжди відмічаю тенденцію – це романтика, легкість, ніжність. Тканини, що розвиваються і дають вам свободу.

Понравился ответ? Поделись:

Бэмби:
1
Какое у вас отношение к одежде из second hand? по вашему мнению это моветон? или способ самовыражения для креативных людей?
Елена Даць:
Я вважаю, що це – «способ выражения для креативных людей». На жаль, я не дуже для себе можу вибрати цей одяг. Але, я думаю, що для якихось фотосесій або інших цікавих речей – це дуже хороший спосіб зекономити і щось створити мінімальними коштами.

Понравился ответ? Поделись:

Олень:
1
Свитер с оленями - это модно?
Елена Даць:
Я думаю, що це весело і затишно зимою :)

Понравился ответ? Поделись:

Наталья:
1
Волнуетесь ли перед этим сезоном UFW? Что покажете? Чем удивите? Все ли уже готово или процесс идет?
Елена Даць:
Скажу чесно, більше я завжди хвилююсь перед Парижем – чи прийдуть всі клієнти, що вони скажуть… Тобто це різні хвилювання, за все хвилюватись складно. Спочатку я хвилююсь перед Парижем – переживемо Париж, потім вже будемо хвилюватись за Український Тиждень моди. Але я завжди з нетерпінням чекаю ці покази в Києві.

Понравился ответ? Поделись:

Ася:
1
А у вас є свій покровитель? хто вам допомагав ставати на ноги?
Елена Даць:
Я не можу сказати, що я вже дуже міцно стала на ноги. Але я намагаюсь. Як я і сказала, перший мій великий внесок – це Гран-Прі. Також ми взяли кредит – так ми починали.

Понравился ответ? Поделись:

Мари:
1
Елена, скажите, что вдохновляет Вас на Ваши работы?
Елена Даць:
Напевно, життєвий досвід і досвід людей, яких я зустрічала на своєму життєвому шляху. Звичайно ж, моє українське коріння, без якого неможливо було б починати щось робити і рухатись далі. Мода відображає те, що є навколо нас. Звичайно, я не можу бути осторонь процесів, які відбуваються навколо. Кожна колекція – це та чи інша тема, яка мене хвилює в той чи інший момент. Звичайно, все це я пропускаю через себе і вже потім видно кінцевий результат – такий мікс всього потрошки.

Понравился ответ? Поделись:

Игорь:
0
Что вы думаете о певице Ани Лорак? И нравится ли вам как она одевается?
Елена Даць:
Мені дуже подобається Ані Лорак, особливо приємно було бачити її на "Євробаченні". Але, на жаль, я не дуже слідкую, як вона вдягається.
Дякую!

Понравился ответ? Поделись:

Натали:
0
Елена, скажите, а когда Вы поняли, что хотите стать дизайнером? И знали ли Вы, с какими трудностями придется столкнуться?
Елена Даць:
Напевно, я зрозуміла це на другому курсі ВУЗу. Мені завжди потрібне якесь підтвердження зі сторони – це була перемога в конкурсі. І я для себе вирішила, що йду вірним шляхом. Звичайно, як і в кожній професії є плюси і мінуси, полоса біла і чорна. Я не знала, з чим доведеться стикнутися, я досі вчусь, намагаюсь розвиватися і робити все якнайкраще.

Понравился ответ? Поделись:

Марго69:
0
Сколько примерно времени уходит у вас на создание 1-го образа из коллекции?
Елена Даць:
Я не можу сказати, що я працюю над одним конкретним образом. Є загальний процес створення колекції – створення загального образу жінки наступного сезону, який доповнений пальтом, платтям, костюмом... Коли йде цей процес – то в роботі може бути одночасно 20-30 тканин. Це дійсно творчий процес.

Понравился ответ? Поделись:

Ирина:
0
Расскажите, пожалуйста, о самых главных преимуществах для Вас в работе дизайнера
Елена Даць:
Насамперед, найперше для мене – це можливість розвивати свій кругозір. Ця професія включає в себе все, що я люблю: театр, моду, кіно, цікавих людей, подорожі, спілкування, світ гламуру (хоча, можливо, вже немає в цьому слові хорошого значення, але я для себе ще пам’ятаю галмур бальних танців – в цьому для мене є щось приємне і хороше), сучасність, книжки... Тобто мода – це концентрація всього для мене. Тому це для мене дуже цікаво. Мені здається, що це не може набриднути, просто треба любити жити і любити дивитись навколо – тоді все буде вдаватись.

Понравился ответ? Поделись:

Василий:
0
Елена, какой у Вас распорядок трудового дня? и любите ли Вы полениться?
Елена Даць:
Ой, люблю :) Дуже люблю, але не завжди це можна.
Так, має бути велика самодисципліна, календар і розпорядок. Це ще один з плюсів роботи дизайнера – я сама задаю собі цей розпорядок. Звичайно, це ранкова кава, але я можу деколи і до 11 просто ходити по хаті, писати емейли і нікуди не поспішати . Тому в мене немає розпорядку дня, як такого.

Понравился ответ? Поделись:

Мими:
0
Какой ваш любимый цвет?
Елена Даць:
Бежевий.

Понравился ответ? Поделись:

Лена:
0
Здравствуйте, тезка) Скажите, что нужно сделать дизайнеру, чтобы попасть на фешн вик?
Елена Даць:
Насамперед, дати собі відповіді на запитання: Чи ви хочете мати просто один показ під час Тижня моди? Чи ви хочете працювати постійно? Постійно брати участь і продавати свої речі? Тому що просто показати свої речі – це просто початок. Є ще дуже багато всього. Ви повинні зрозуміти, чи зможете ви, просто матеріально, витягнути три сезони поспіль. Тому що не завжди може відразу бути фінансовий успіх. Крім цього треба зробити гарну колекцію.

Понравился ответ? Поделись:

Инна Каменская:
0
Елена, добрый день. Скажите пожалуйста какие ткани вы используете для пошива моделей своих коллекций?
Елена Даць:
Тканини я обираю на виставці Premiere Vision в Парижі. Я також вже знайома з колекціями багатьох італійських фабрик, і тому маю можливість вибирати частину тканин в майстерні. В основному це ексклюзивні італійські тканини, також ми розробляємо спеціальний принт, який для нас друкують на Півночі Італії.

Понравился ответ? Поделись:

Окси:
0
Какие цвета сейчас в тренде?
Елена Даць:
Я для наступної колекції обрала дуже розбілені тони – блідо-фіолетовий, блідо-зелений, блідо-рожевий, білий колір. І, звичайно ж, мій улюблений бежевий. Це те, що я обрала на наступний сезон.

Понравился ответ? Поделись:

Денис:
0
Что вам ближе в повседневной жизни - женственный стиль или спортивный?
Елена Даць:
Звичайно, жіночний. Хоча я дуже люблю кататися на лижах.

Понравился ответ? Поделись:

Ляля:
0
Какое ваше любимое сочетание цветов?
Елена Даць:
Це бежевий та чорний.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии

символов 999