Мария Бурмака ответила на вопросы читателей tochka.net

18

В пятницу, 2 августа, в 15.00 на tochka.net состоится конференция с певицей телеведущей Марией Бурмакой.

Мария Бурмака ведет программу "Музыка для взрослых" на телеканале ТВi

Задай вопрос Марии Бурмаке прямо сейчас

 

Ответы 26

Рома:
2
Доброго дня пані Марія. Хотілось би взнати, що мало найбільший вплив на становлення Вашої власної "філософії життя"- поради батьків, творчо-мистецький доробок людства (книги, фільми, музика), життєвий досвід друзів-родичів-знайомих чи все-таки усе на "власних гулях та синцях"? І ще, стосовно пісні Ангел-охоронець ("написаної за 20 хв."), про нотки які перетворились у слова, яка передісторія створення?
Мария Бурмака:
Доброго дня всім! Рада бути з вами! Починаю відповідати на запитання, яких вже є достатня кількість.
Мені дуже приємно, що Рома не тільки знає мою творчість, а і читав мої інтерв’ю.
Звичайно, філософія життя – це виховання батьків, це світло мами, це розум батька. І це книжки, які я мала прочитати в дитинстві, це музика, яку я слухала, це українська мова в місті Харкові (а українська мова в Харкові – це характер). Напевно це. Ця філософія дала мені особливу реакцію на певні події, відповідно, все це перетворюється на слова та нотки, про які запитав Роман.
Пісня дійсно написана за 20 хвилин – так буває. Спочатку ти намагаєшся писати – в тебе нічого не виходить, ноти не ті, слова не ті. А потім раптом, десь їдеш, і воно до тебе приходить в найнесподіваніший момент. Деколи навіть доводиться зупинити машину, сісти і наспівати в мобільний телефон або написати на якійсь серветці.

Понравился ответ? Поделись:

Я:
1
Доброго дня,Маріє!Якоі Ви думки про учасників Вашоі телепередачі "Музика для дорослих" Світлану Тарабарову та Павла Табакова?
Мария Бурмака:
Річ в тому, що в програму ми запрошуємо людей, які можуть відтворити свою творчість наживо, – тобто зіграти або заспівати. Причому це може бути або група, або акустика. До Світлани я взагалі ставлюся з симпатією, тому що це дуже молода людина з досить сильним характером. У нас вона спочатку зіграла дві пісні під рояль – це вже викликає до неї особливу повагу. Потім вона була з групою. А Павла Табакова я теж знаю давно. Мені подобається тембр його голосу, я стежила за тим, як він брав участь в «Голосі країни».
Ці виконавці мені самій подобаються, я ставлюсь до них з повагою – у них гарна світла жива музика, яку вони можуть відтворити. Але скажу зразу, що в програму потрапляють не лише люди, які подобаються мені. Якась музика мені може менше подобатись, але, я розумію, що це професійно і знайде своїх інших прихильників.

Понравился ответ? Поделись:

Ольга:
0
У вас багато вільного часу? Як ви його проводите? Як відпочиваєте? Ваш рецепт – як можна розслабитися?
Мария Бурмака:
Я не люблю, коли у мене багато вільного часу. Тому в мене його і немає, бо я намагаюсь максимально використати свій час. Якщо у мене є час, я можу читати, дивитись фільми (у мене є список фільмів, які я хочу подивитись), кудись поїхати, просто зустрітись з друзями, яких у мене не так багато. Звичайно, інколи я люблю поїхати на море – я дуже люблю море. Тому, якщо видається час і можливості, то я їду на море – таким чином теж відпочиваю.

Понравился ответ? Поделись:

Nikola:
0
Мария, какие, по-вашему, яркие исполнители появились в Украине в последнее время? Я имею ввиду не мейнстрим, а андеграунд..
Мария Бурмака:
Ви знаєте, музикантів є багато, на щастя. Вони дуже багато пишуть і подають заявки в нашу програму. Дуже багато цікавих музикантів. Останнє відкриття для мене – група «Один в каное». Їх пісня «Небо» – просто фантастична. Це буде відкриття для слухачів і глядачів, я думаю, ми запросимо їх до нашої програми. Мені дуже прикро, що для такої музики немає місяця, немає виходу на ТБ-канали. Якщо група не має ефірів, не має концертів, то її не знають і група розпадається. Мені дуже прикро, що розпалась група «Димна суміш» і група «Я и друг мой грузовик». Зірки електронної музики України – група «Tomato Jaws» – буквально декілька днів назад оголосили про припинення свого існування. Для мене це дуже прикрі факти, я вважаю, що так не повинно бути. Але я рада, що наша програма існує – це єдина програма для неформатної музики в Україні.

Понравился ответ? Поделись:

Светлана:
0
Мария, Ви как относитесь к диетам , и как Вы держите вес? И ходите ли Вы в тренажерный зал, или вообще - занимаетесь ли каким-то спортом?
Мария Бурмака:
Я хочу сказати, що на дієтах я сиджу все своє життя. До речі, найбільш дієва система, це коли ти не їж після 18.00. Я належу до тих людей, яким дуже важко тримати вагу, я дуже схильна до повноти. Я люблю бігати, а саме головне – просто ходити. Я насправді дуже багато ходжу, мій телефон вимірює, скільки кроків я виходжую кожного дня. Пам’ятаю, що в Харкові ми з батьком находили 16 тисяч кроків. Я дуже люблю отак ходити-блукати. Я люблю плавати. Але, на жаль, не можу сказати, що спорт – це моє сильне місце.

Понравился ответ? Поделись:

Аноним:
0
Как Вы относитесь к процессам, которые сейчас происходят на ТВі?
Мария Бурмака:
Я не знаю, що відбувається зараз, тому що якусь кількість програм ми записали наперед і готуємо новий формат програми. Але, я сподіваюсь, канал залишиться таким, яким ми його знаємо, – каналом для інтелектуалів, каналом для розумних людей. І опозиційним каналом. Я справді на це сподіваюсь.

Понравился ответ? Поделись:

Юльчик:
0
Мария, что, по Вашему, самое главное в жизни – деньги, святи, удача, Фортуна, трудолюбие, судьба, любовь? Вы, вообще, фаталист?
Мария Бурмака:
Я вважаю, що справді все стається так, як має статися. Якщо навіть нам здається, що щось відбувається не так, потім, коли проходить час, ти розумієш, що саме так і потрібно було. Я вірю, що є Доля, яка нас веде. У кожного свій шлях, звичайно, присутній якійсь фаталістичний момент. Але ще дуже важлива внутрішня харизма, якась іскра, а можливо це просто удача.

Понравился ответ? Поделись:

Gregor:
0
Маріє, українського телебачення в Україні стає все менше. Та й всього українського в Україні стає все менше. Ви бачите світло в кінці тунелю?
Мария Бурмака:
Мені складно по це говорити, бо я теж це бачу. Я можу тільки продовжувати робити те, що я роблю, – я можу продовжувати робити програму з українською музикою на каналі ТВі. Я рада, що у мене є така можливість. І, сподіваюсь, що у мене така можливість буде. І я вважаю, що, незважаючи ні на що, саме для України, української культури така програма є дуже важливою. Тому я буду продовжувати її робити. А плакати і говорити про те, що все погано… я не з тих людей, я більше людина дії, ніж якихось причитань.

Понравился ответ? Поделись:

pospishaiko:
0
Чому раніше артистів не хоронили на кладовищі? Куди подівалося моє перше запитання?
Мария Бурмака:
Я знов і знов рада бачити pospishaiko – цю людину, яка супроводжує мене по веб-конференціях. Ви можете ввести «Бурмака» і «pospishaiko» і зрозуміти, що ця людина не вперше ставить мені запитання на таких веб-конференціях. І не завжди ці запитання добрі, скажемо так. От і зараз.
Вікторе, Ви напевно сподівались на якусь відповідь, або хотіли зробити мені боляче, або хотіли просто поставити мене в кут? А чому Ви вирішили, що артистів не хоронили на кладовищі? Сходіть на Байкове кладовище і Ви побачите дуже багато могил славетних артистів.
Перше запитання? Можливо, воно було якесь зле або хамовите, тому, можливо, модератори його і видалили.

Понравился ответ? Поделись:

Ганнуся:
0
Маріє, ви вірите, що ТВі справді стане одним із рейтингових каналів і що для цього треба зробити? - на Вашу думку. ОТ якби ви були генпродюсером, що б Ви зробили в першу чергу?
Мария Бурмака:
Мені складно про це говорити. Бо, я знаю, що, те що подобається мені, – це, як правило, те, що подобається меншості. Тобто я не люблю масову культуру. Я не вважаю себе представником масової культури. А саме масова культура, така «попса» в широкому розумінні – це те, що насправді приносить рейтинг.
Мені б хотілось, щоб ТВі втримав баланс між гонитвою за рейтингами і іміджем інтелектуального каналу. Щоб бути найбільш рейтинговим каналом треба постійно показувати якусь «полуничку» або ще щось таке. На каналі ТВі зараз такого немає. Тому, я сподіваюсь, що він залишиться інтелектуальним каналом.

Понравился ответ? Поделись:

Микола Вас.:
0
Маріє, По-перше, не звертайте уваги на ідіотів) успіхів Вам і натхнення. а Ви бачите своє майбутнє з телебаченням?
Мария Бурмака:
Те, що я роблю, мені дуже подобається. Мені дуже важливо, звісно, щоб це подобалось і іншим. Тому я буду робити це стільки, скільки у мене буде можливість. А я так розумію, у мене буде можливість це робити, якщо це будуть дивитись глядачі, якщо це буде цікаво. Мені б хотілось, щоб це було якнайдовше. Телевізійна діяльність, журналістика – це моє. Окрім філологічної освіти я ще закінчила аспірантуру, захистила дисертацію в Київському Інституті журналістики (до речі, це було 8 років тому). І мені дуже подобається це робити – це стихія, це наркотик. Про це вам скажуть всі телевізійники. Взагалі, за час своєї телевізійної діяльності я робила багато програм – свого часу я вела ранкову програму, я робила програму про культуру, я робила ток-шоу, робила програму «Досягти мети». І як гостя брала участь у величезній кількості програм. Тому, мені здається, що мій досвід цікавий, особливо в музичних програмах, бо я сама – музикант. Хто ж зрозуміє тих музикантів, чию музику хочеться показати, як не музикант?

Понравился ответ? Поделись:

Олег Скачко:
0
Ви не думали емігрувати з України?
Мария Бурмака:
Ні. Ви знаєте, в моєму житті була ситуація, коли я серйозно думала про те, що я б жила в Канаді. Але це пов’язано з особистими моментами. Але обставини не склалися, і я розумію, що це так і мало скластися в моєму житті, щоб я не поїхала з України. Я насправді щаслива з цього. Бо є дуже багато сторінок моєї біографії, які пов’язані з важливими моментами в моєму житті. Наприклад, я згадую, що тут ми гуляли з мамою. Тут, коли я була маленька, мій батько захищав дисертацію в Києві, один рік я жила за батьками в Києві, ми приходили на ВДНГ, а тут ми проїжджали, а тут ми гуляли з братом, а тут у мене були перші побачення... Ти це пам’ятаєш і з цього складається твоє життя – як це можна залишити, я не знаю. Це, по-перше. Але найголовніше те, що я потрібна в своїй країні. Для своєї країни, для своїх людей я пишу музику. Для дітей я написала альбом. Діти, маленькі пташата, хочуть співати пісню, яку я написала. Тобто я залишусь в пам’яті людей України, тому я не можу звідси поїхати. Знаєте, як в пісні співається: «Я звідси не поїду, кохання не залишу».
На такій прекрасній ноті закінчилось наше спілкування, я не залишу Україну :) Сподіваюсь, ми з вами будемо бачитись на каналі ТВі в програмі «Музика для дорослих», я буду співати для вас пісні. І дуже рада, що сьогодні на Tochka.net ми з вами зустрілися! Це була Марія Бурмака, до побачення!

Понравился ответ? Поделись:

Олег:
0
Дорогая Мария.Как Вы относитесь к идиотской шутке Урганта о украинских жителях?
Мария Бурмака:
Ну, дійсно, я б навіть не сказала, що це жарт. Це було поза межею моральності взагалі. Але тут питання не тільки до Урганта, робота якого в тому, щоб постійно говорити і говорити дотепно, – в цього це могло зірватись фактично з язика. А питання в загальному настрої російського суспільства, де українця роблять ворогом, на жаль. І питання до редакторів, які залишили цей жарт. Вони могли це вирізати, але їм теж це вдалося смішним. А взагалі, це, звичайно, аморальний жарт. Я не знаю, як про це говорити. Мені було просто боляче, що такі жарти в принципі можуть бути взагалі. Тому що це біль української історії.

Понравился ответ? Поделись:

Тед:
0
Привіт, Марійко :) Поділися творчими планами! Коли можна очікувати на наступний альбом?
Мария Бурмака:
Я постійно щось пишу. Сольний альбом вийшов досить давно, після цього була збірка найкращих пісень і дитячий альбом. А пісень нових вже фактично назбиралось на новий альбом, я допишу ще одну-дві пісні – і це буде новий сольний альбом. Ще не знаю, як він буде називатись. В ньому будуть пісні, які вже стали відомими («Не забувається любов», «Все починається»). На деякі пісні я робила слайд-шоу, які є на сторінці в Фейсбуці. Але буде і декілька нових пісень. Альбом вийде десь восени. А ще з найближчих планів – у мене буквально в кінці місяця буде декілька виступів в Америці, в вересні в оновленому цікавому форматі вийде програма «Музика для дорослих». І я дуже хочу провести концерт з симфонічним оркестром – над цим я зараз думаю і до цього готуюся. Сподіваюсь, що це теж мені вдасться.

Понравился ответ? Поделись:

Maria:
0
Привіт! Чи часто Ви буваєте у рідному Харкові та чи є у вас улюблені місця?
Мария Бурмака:
В Харкові я була буквально тиждень тому – моїй бабусі виповнилось 90 років. Але, якщо чесно, то до цього в Харкові не була досить довго (роки два), не було такої особливої нагоди. Мій батько зараз проводить більшість часу в Києві зі мною і з братом, а на концерти мене, на жаль, не запрошують. Хоча місто я дуже люблю. Місто дуже красиве. Видались такі гарні сонячні дні, я походила вулицями – ніби і не було цих 20 років, які я жила в Києві :)

Понравился ответ? Поделись:

Сергій Бадік:
0
Сергій Бадік Чому не хочуть депутати Верховної Ради, аби українці могли слухати на ультракоротких хвилях Радіо Культура , котре гарні передачі щодня видає на гора ? Ні грошей не виділяють , ні частоти , ні закона не приймуть аби транслювати це державне радіо ? Питався у політиків , депутатів , таких як Томенко , Княжицький , Стець і ще у 213 депутатів і чиновників протягом двадцять одного року - вони не хочуть це вирішити.Чого вони так проти української Культури ?
Мария Бурмака:
Сергій, це питання української культури в принципі, як такої. Навіть я б сказала більше: це взагалі питання культури. В основному те, що ми бачимо на ТБ-каналах, має до культури дуже опосередковане відношення. Зараз культурний розвиток людини залежить від самої людини. Інформацію знайти можна, тому що є Інтернет. Багато чого можна слухати, читати, знати – але інформацію треба шукати, такий зараз у нас час.
А те, що влада і депутати мало що роблять для підтримки української культури, це так. І особливо прикро усвідомлювати, що мало що роблять опозиційні депутати. Хоча б здавалося, що якраз вони мають відстоювати українську культуру, мову, питання, які справді турбують суспільство. Я можу навести дуже мало прикладів, коли дійсно опозиційні політики якимось чином допомагають розвитку української культури.

Понравился ответ? Поделись:

Ярослав:
0
Доброго дня, шановна Марічко. Хочу вам від усього серця подякувати за вашу творчість, а також за те, що ви час від часу приходите її презентувати на заходи Пласту-Національної скаутської організації України. Звідси питання і прохання. Питання - як ви оцінюєте внесок цієї організації у виховання нового покоління українців? і прохання - у вас у "Дитячому альбомі" є пісня "Ми є діти українські". У нас в Пласті зараз активно розвивається програма для дітей від 1,5 року і до 6-ти - програма пташат. Чи ви б не були проти, якби це пісня стала гімном цієї вікової категорії?
Мария Бурмака:
Я не була б проти – я була б дуже рада. Тому що цей дитячий альбом – це ініціатива ентузіастів, моя і моїх друзів, з якими ми разом це зробили. Це музиканти студії «Кофеїн», це брати Анатолій і Віктор Данилюки, це мої друзі, дизайнери, які допомогли це зробити в фінансовому плані. Я написала на вірші українських поетів 10 пісень, до яких написала музику, приспіви і продюсувала його на студії – і вийшов дуже гарний альбом. Зараз я дуже радію, коли почую, що десь діти співають ці пісні, коли мені присилають відео, як дитина вивчила в садочку пісню «Розмалюю писанку». Коли я писала пісню «Ми всі діти українські», я дуже хотіла, щоб це була патріотична пісня для найменших. І зараз, Ярославе, ваш пост – це фактично здійснення моєї мрії :) Тому, будь ласка, беріть! Тим більше, що на цьому альбомі є караоке-версія, можна просто одразу брати і співати.

Понравился ответ? Поделись:

Ксенія:
0
Доброго дня! Мені колись дуже подобався альбом "№9". Питання: як ви знаходите музикантів з якими комфортно і в творчому и в діловому плані? Дякую.
Мария Бурмака:
Я працювала з дуже великою кількістю музикантів, і це були прекрасні музиканти. Насамперед дуже важливо знайти людину, яка буде керівником групи – саундпродюсером. Довгий час я працювала з музикантом Юрієм Пилипом (практично 10 років). Я працювала з музикантами з групи «Unity», це фантастична джазова група. Зараз зі мною працюють хлопці, які зі мною дуже давно, а керує колективом гітарист Олексій, який є моїм дуже великим другом. Музиканти стають твоєю сім’єю. Це все люди різного віку, але ви робите спільну справу. В мене не так багато друзів, але частину з них займають саме музиканти моєї групи.

Понравился ответ? Поделись:

Денис:
0
Пані Маріє! Коли вийде Ваш наступний альбом? Чи планується тур Україною? Не могли б Ви завітати з концертом до Сум? Чи вдалося домовитись з Олегом Скрипкою про виступ на наступній Країні Мрій?
Мария Бурмака:
Наступний альбом, я думаю, вийде восени. А з приводу концертів мені складно щось планувати, ініціатива має йти від запрошуючої сторони. Хоча в Сумах я буваю, тому напевно приїду.
Чомусь Олег Скрипка мене жодного разу не запрошував на «Країну мрій», хоча не один раз особисто запрошував на якісь акції, які проводяться в рамках фестивалю. Я думаю, рано чи пізно, це відбудеться. Сподіваюсь, що у Олега Скрипки до мене немає ніяких упереджень.

Понравился ответ? Поделись:

Axel:
0
День добрий. Чи є у Вас якась книга, яку читаєте уже тривалий період, і час від часу повертаєтесь знову? Ви знайомі з Кузьмою Скрябіним (коли бачились востаннє), як відноситесь до нього як до творчої особистості? Як Ви ставитесь до того, що багато інтернет-видань та розважальних порталів, яким даєте інтерв'ю перекладають Ваші відповіді на російську, (з останнього наприклад АіФ, Вгороде, Факти)?
Мария Бурмака:
До речі, я навіть не знала, що мої інтерв’ю були перекладені російською мовою. Я не знаю, як до цього ставитись. Як Ви бачите, я спілкуюсь українською і інтерв’ю теж даю українською. Я не можу це заборонити і, чесно кажучи, не знаю, як до цього ставитись.
З Кузьмою ми знайомі, останній раз бачились дуже давно – декілька років тому. Мені не хочеться обговорювати творчість колег. Можу сказати лише, що мені дуже подобалась його творчість, коли він тільки починав – це пісні «Шось зимно», «Оля».
Зараз я читаю Умберто Еко «Ім’я рози» – книга написана дуже складно, по ходу я ще багато чого підчитую. Дуже люблю Ремарка – постійно до нього повертаюсь, тому що мені подобається, як він описує стосунки між людьми. Зараз читаю «Ніч в Лісабоні». Я люблю читати психологічну літературу і часом заглядаю до книг, які стоять у мене на полицях.

Понравился ответ? Поделись:

Clever:
0
Доброго дня! Маріє, запросите ще раз Тартак і пана Пололожинського в "Музику для дорослих"?
Мария Бурмака:
Звісно. Зараз я не можу точно розповісти, як буде виглядати програма після невеликої зміни формату, але зміна формату буде. Це дасть нам можливість запросити людей, які були в гостях у нашої програми – узнати, що у них нового і послухати їх нову музику. Але щодо Сашка Положинського – це мій дуже великий друг, людина, яку я дуже люблю. Це людина, яка не раз приходила мені на допомогу в складних життєвих ситуаціях. Тому, я думаю, ми запросимо групу «Тартак», і зробимо це з величезним задоволенням.

Понравился ответ? Поделись:

Коновалюк Руслан:
0
Здравствуйте Мария!Пойти в политику желания у Вас нет?Кто как не Вы сможете окультурить наших политиков и страну в целом.Спасибо за ответ!
Мария Бурмака:
Знаєте, я досить відкрита людина, людина, яка не вміє створювати дистанцію і все приймає дуже близько до серця. І дуже багато речей мене ранять. Тому я можу просто не вижити в політичному середовищі. Як я сказала, я читаю Ремарка – отакі стосунки між людьми я сприймаю. Взагалі, я вважаю, що заради цього варто жити – жити чесно, не кривити душею, не брати участь в справах, за які потім буде соромно (а власно так виглядає наш політикум). Якщо говорити про те, що треба якось впливати на процеси і міняти ситуацію в країні, то я вважаю себе більше, ніж просто співачкою і телеведучою. Я вважаю себе в великий мірі громадським діячем – я беру участь в деяких акціях виключно за покликанням серця. Я не мовчу, коли вважаю за потрібне висловитись, і приходжу на мітинги і зібрання, коли я вважаю це потрібним. І люди мені довіряють. Тому, я дуже боюсь втратити цю довіру людей. Впливати на свідомість людей я можу музикою, бо коли ти намагаєшся донести серйозну музику і розумієш, що люди тебе розуміють, а потім через роки говорять тобі, що ця музика вплинула на свідомість, то це дуже сильна річ. Тому поки що про це не думаю, але так само я розумію, що відсиджуватись на кухні і говорити про те, як треба облаштувати країну – це теж нечесно. Можливо колись я прийму для себе таке рішення, але не зараз, бо ще в музиці багато чого не сказано.

Понравился ответ? Поделись:

Кіра:
0
Ваша улюблена книга. Тобто та, яку Ви перечитали у своєу житті кілька разів..
Мария Бурмака:
Це «Пригоди бравого вояка Швейка». Це твори О.Генрі. Це українська сучасна поезія. Андерсен мені також подобається.

Понравился ответ? Поделись:

Андрій:
0
Марія, Ви будете й далі співпрацювати з телеканалом ТВі?
Мария Бурмака:
Я не знаю. Річ в тому, що на каналі зараз багато що міняється і є певні зміни. Наскільки я знаю, наша програма буде виходити в новому сезоні в новому форматі – зараз ми цим займаємось. Але які будуть глобальні зміни і чи врешті-решт я залишусь на каналі ТВі, чесно кажучи, не знаю. Я сподіваюсь, але, якщо чесно, як буде далі розвиватись канал, я не дуже розумію.

Понравился ответ? Поделись:

Ostin:
0
Вас цікавить політика? От ви особисто готові знову вийти на Майдан? І як гадаєте – Майдан може повторитися?
Мария Бурмака:
Можна сказати, що після Майдану було багато розчарувань – це правда. Але бувають ситуації, коли відмовчатись і пересидіти вдома – це ще гірше. Я декілька разів казала собі, що більше не буду виходити на Майдан. Але, знову ж таки, минулого року, коли були Мовні протести біля Українського дому, я була там, навіть вночі. Тому що в якийсь момент ти розумієш, що іншого виходу немає. Якщо будуть відбуватись події, які мене будуть зачіпати, коли я буду розуміти, що я не можу там не бути, – звісно, ми там зустрінемося.

Понравился ответ? Поделись:

Сашко:
0
Маріє, які творчі плани: гастролі, нові альбоми, концерти?
Мария Бурмака:
Альбом – восени.
Концерти зараз будуть в Америці, але перед поїздкою я зосереджена над роботою над новим форматом телевізійної програми. Так само ще одна дуже цікава програма буде виходити на каналі ТВі – програма про живу музику, вона знімається в дуже цікавих місцях. В цій програмі я теж буду зніматися, але вже як артист з гітарою. Це буде акустична програма з гітарою.
А з найближчих в Києві – 31 серпня в клубі «44» чекаю на Вас на своєму клубному концерті.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии

символов 999