Том Заки в гостях у tochkа.net

16

Том Заки – предприниматель, основатель и СEO компании TerraCycle – глобального лидера по сбору и переработке отходов. Лозунг компании звучит так: "Мы переделываем то, что переделать невозможно".

 

Том посетит Киев в рамках проекта Unlimit Ukraine, чтобы принять участие в судействе конкурса инновационных решений "Чистые улицы".

 

По оценкам экологов, свалки сейчас суммарно занимают около 7% площади страны, что примерно равно территории таких государств, как Швейцария или Нидерланды. Согласно статистике Министерства регионального развития Украины, в нашей стране только 5% твердых бытовых отходов используется в качестве вторичных ресурсов, остальные вывозятся на перегруженные мусорные полигоны.

 

Ныне Том Заки готов поддержать украинских новаторов, которые могут предложить эффективные методы борьбы с проблемой отходов. Для этого TerraCycle выступила партнером конкурса "Чистые улицы", организованного в рамках Unlimit Ukraine – совместной инициативы Европейской Бизнес Ассоциации и компании Philip Morris Ukraine.

 

 

Ответы 40

Костя:
1
Какая из компаний в украине могла бы стать вашим первым партнером?
Том Заки:
Будь-яка. У нас є відповідна команда, яка займається таким напрямком - знаходженням нових країн або компанії в країнах, де ми ще не представлені, і залучення відповідного бізнесу. Тобто це може бути будь-хто і будь-яка компанія.

Понравился ответ? Поделись:

Дмитрий:
1
Как Вы оцениваете нашу страну с точки зрения инновационности идей? В Украине есть потенциал для развития в сфере мусоропереработки?
Том Заки:
Моя відповідь: безумовно. Я кажу це не лише як турист. Хочеться зазначити, що я народився в сусідній країні, в Будапешті і хочу зазначити з приводу України, що у людей дуже високий рівень освіченості. Але вони не завжди усвідомлюють потенціал тих інновацій, які можливі, тобто часто люди не розуміють, що це взагалі можливо, вони можуть скептично до цього відноситись. Але всім глядачам, хто зараз нас дивиться, я хочу надати такий посил - якщо є ідея, не бійтесь та йдіть вперед.

Понравился ответ? Поделись:

Ярослав:
1
Вы инвестируете в другие проекты? Возможно, есть идеи?
Том Заки:
Так, TerraCycle завжди намагається розвивати якісь ідей, відшуковувати нові форми по переробці відходів. Хочеться зазначити, що наступного місяця на Всесвітньому економічному форумі ми оголосимо наший новий, напевно, наймасштабніший в світі проект по переробці пластику, це щось інноваційне. Я закликаю всіх бути відкритими до інновацій.

Понравился ответ? Поделись:

Алексей:
1
Как ваши родители отреагировали на ваш выбор заниматься мусором?
Том Заки:
Мої батьки - лікарі. Вони зростали ще в тій радянській системі, для них завжди дуже важливим було поняття саме освіти і для них було більш болючим не те, що я займаюсь сміттям, а те, що я покинув Прінстон посеред свого навчання - тоді настали дуже важкі часи для нас. Але, коли ми досягнули глобального успіху, то все якось вирівнялось і стало на свої місця.

Понравился ответ? Поделись:

Виталий:
1
Как устроиться к Вам на работу?
Том Заки:
Це дуже просто. У нас більше кількох сотен працівників, які працюють у 24 країнах (Східна Європа, Бразилія, Японія). Скажу так: необов'язково мати певний досвід, але обов'язково мати глибоку пристрасть у серці - пристрасть будувати щось нове, щось стале і щось дійсно соціально вагоме. І ще цікавий факт: більше 80% представників - це жінки.

Понравился ответ? Поделись:

Саша:
1
Вы планируете открыть офис/представительство Террасайкл в Украине?
Том Заки:
Безумовно - колись,але не найближчим часом. Тобто ми зараз займаємось запуском офісів в Китаї та Південній Кореї. На наступний рік у нас плани на Індію, Тайвань та Польщу. І що стосується Східної Європи, знову скажу, що це моя пристрасть і це для мне близько - ми будемо намагатись відкрити офіс і в Україні. Нещодавно ми займались офісом в Будапешті. Було б цікаво почути певні ідеї людей тут, на місці, щоб ми могли будувати певні плани та мати бачення.

Понравился ответ? Поделись:

Маша:
1
Вы сами выбрали Украину для визита или вас кто-то пригласил?
Том Заки:
Дуже цікавий приклад, як саме ми розростаємось і основа його в тому, що ми подорожуємо не туди, куди хочемо ми, а туди, куди нас кличуть, де нас хочуть бачити. Саме так відбулось з Китаєм цього року і такий самий підхід було обрано в Україні - тобто та глобальна група, з якою я працюю по всьому світу, запросила мене саме до України.

Понравился ответ? Поделись:

Сергей:
1
На ваш взгляд, что может или должен делать каждый человек, чтобы мусора становилось меньше? Ну, кроме того, чтобы не сорить. :)
Том Заки:
Перш за все, мій основний посил це те, що нам потрібно змінити не наш підхід до переробки, а нам потрібно змінити наш підхід до покупок. Тобто будь-які екологічні проблеми, з якими ми зараз зіштовхуємось в світі (якість повітря, яким ми дихаємо, якість води, яку ми п'ємо, вирубка лісу, зникнення якихось видів тварин) - все це пов'язане саме з тим, що ми купуємо. Наразі я закликаю купувати багаторазові речі, якщо ми купуємо багаторазові речі, то потрібно купувати ті речі, які вже були у вжитку. Якщо можна відмовитись від покупки, то я раджу від неї відмовитись. Якщо покупки неможливо уникнути, тоді потрібно купувати такі речі, які можна буде переробити - і здавати їх на переробку.

Понравился ответ? Поделись:

Мария:
1
Википедия пишет, что свой бизнес вы начинали вместе с товарищем из Принстонского университета. Вы продолжаете сотрудничать? А еще, чем вы увлекались, когда учились в школе?
Том Заки:
Власне так, тоді зародилася ця ідея, це було 15 років тому. Наразі він вже не є моїм компаньйоном, він започаткував власний бізнес, але ідея - вона дійсно була започаткована на тому, щоб по-іншому подивитись на відходи. Дуже цікавий факт з приводу відходів та сміття: 90% всього того, що ми купуємо, - вже через один рік є сміттям та відходами. Основна проблема в тому, що більшість таких відходів та сміття сьогодні не підлягають переробці. Ми, я та TerraCycleа загалом, вважаємо, що саме збірка і переробка таких відходів коштує значно більше, ніж кінцевий продукт, який потім виробляється із такої сировини. Тому наш бізнес намагався якимось чином обіграти саме це питання економічної ефективності переробки такого сміття - це дозволило нам змінити ідею та підхід до бачення відходів.

Понравился ответ? Поделись:

Кира:
1
Вы поддерживаете молодых людей, которые работают в Вашем направлении ещё как-то, кроме участия в проекте Unlimit Ukraine?Если да, то как?
Том Заки:
Нас цікавлять ті люди, які сповідують концепцію соціального підприємництва. Тобто не заробити, робити щось не для власного заробітку, а робити для того, щоб допомогти довкіллю. Як партнери нас цікавлять будь-хто, хто готовий впроваджувати такі інновації. Якщо ви готові займатись цим, і не лише в сфері переробки сміття, то ми готові вас підтримувати, готові впроваджувати ваші ідеї, якщо вам це цікаво, то, будь ласка, контактуйте з нами через наш сайт і надсилайте нам листи.

Понравился ответ? Поделись:

Сергей:
1
Как далеко Украина от Европы и Америки, что уж тут, в работе с отходами?
Том Заки:
Що стосується країни, то так, відповідь не буде настільки оптимістичною, яка б прозвучала, наприклад, для США. Але це спричинене не тим, що у людей немає на це бажання, а тим, що немає відповідних урядових ініціатив і інфраструктури, яка б надавалась урядом. Тобто, якщо людина все ж таки бажає здавати відходи на переробку, але таких можливостей дуже мало, то людина може і опустити руки. І що цікаво - в Україні, в Угорщині, в країнах Латинської Америки (тобто в не дуже багатих країнах) дуже важливе якраз бажання людей. Я закликаю бізнес скористатись таким бажанням людей вдаватись саме до таких підходів. І ще одна порада: вимагайте. Якщо уряд не створює таких ініціатив, то постійно заявляйте, що вони потрібні - вимагайте та запитуйте.

Понравился ответ? Поделись:

Валентин:
1
Какие технологие Вы используете при обработке отходов? Сколько Ваша компания выробатвает продукта и кто Ваши основные клиенты?
Том Заки:
Почну з того, що будь-який тип відходів - він відрізняється від іншого типу (наприклад, підгузки, жувальна гумка чи недопалки від цигарок). Зазвичай ми ставимо питання, перше з них: як зібрати? Тут я говорю навіть не про логістику, а про те, чим збирати, яким чином заохотити людей це робити, адже люди часто не в захваті, якщо доводиться збирати недопалки цигарок або медичні відходи. Далі питання: як переробляти? Тут хочеться сказати, що у нас є два основних напрямки. Перший - це дизайнери, вони дивляться на те, яким чином можна переробити цей продукт, що з нього можна отримати. І є ще один термін "апсайклінг" - це означає надати нове життя, вдихнути нове життя в існуючий елемент відходів. Наприклад, це може бути якась бляшаночка від напою - в ній можна вирощувати розсаду або використовувати, як підставку для олівців. І другий відділ - це науковий відділ, де дивляться вже більш глибоко з наукової точки зору, як саме переробити і як отримати з відходів той матеріал, з якого цей продукт оригінально був зроблений. Візьмемо ті ж самі цигарки, у нас тут два напрямки - органічні складові (папір, тютюн, попіл, які ми компостуємо, це окремий напрямок) і у нас є пластиковий фільтр, який ми будемо переробляти, можливо, інтегрувати в щось, що стане пізніше продуктом з пластику.

Понравился ответ? Поделись:

Вероника:
1
Здравствуйте. А Вы не занимаетесь благотворительностью? Если ли дополнительные проекти, компании, кроме TerraCycle?
Том Заки:
Так, ми займаємось цим. Наразі нашою компанією вже було надано 25 млн. доларів. Але як це все працює - ми не даємо кошти напряму. Для прикладу: ми залучаємо якісь організації до збору відходів і за те, що вони долучились до такої ініціативи, ми потім віддаємо на їх рахунок відповідні кошти, які вони мають змогу, серед різноманітних опцій, використати і на благочинність.

Понравился ответ? Поделись:

Варя:
1
Вас отметил даже Форбс. Войти в 30-ку главных социальных предпринимателей мира - это круто. Вы гордитесь собой. Какие у Вас планы на ближайшие будущее? Вы видете себя еще в какой-то работе/сфере?
Том Заки:
Так, для мене значна честь, що мене відзначають такі авторитетні видання і для мене честь бути сьогодні з вами тут і вести цю бесіду. Але головне те, що я отримую насолоду від своєї роботи, в зв'язку з чим не очікую зіскакувати на щось зовсім нове найближчим часом. Чому я маю таку насолоду? Не через хороші кошти, не через те, що до мене приходить слава, а через те, що у цій роботі є суть, вона надихає мене, вона надихає моїх колег. І, скажу чесно, працювати дуже весело - ми відкриваємо по всьому світу офіси, які створені зі сміття, транслюються відповідні телешоу. Від цього нам весело та приємно.

Понравился ответ? Поделись:

Лена:
1
Всегда удивлялась людям, в хорошем смысле слова, которые зарабатывают на продаже удобрениях из отходов. Прочитала, что "продажи TerraCycle превышали 13 миллионов долларов" в 2010-м году. Сейчас ваши доходы увеличились? Американская компания будет теперь работать на территории Украины?
Том Заки:
TerraCycle протягом 15 років свого існування тільки зазнавала зросту, що приємно. І цього року, на противагу минулому, коли було отримано 15 млн., ми очікуємо 22 млн. доларів у продажах. За наступні три роки ми плануємо зрости до 60 млн. Є три шляхи, якими цього можна досягнути. Перш за все, це розвивати бізнес і відкривати нові підрозділи та нові представництва в тих країнах, де ми вже представлені. Безумовно, це можливо лише тоді, коли будуть якісь ідеї. По-друге - відкривати для себе нові країни. Цього року для нас це Китай та Південна Корея, наступного - це Тайвань, Польща і Індія (сподіваюсь, що найближчим часом і Україна). По-третє, це купувати компанії - купувати та поглинати тих, хто також займається подібним бізнесом.

Понравился ответ? Поделись:

Андрей:
1
У вас есть инвесторы? Вы сотрудничаете с производителями товаров в упаковке?
Том Заки:
Безумовно, так. Інвестиції справді надходять. Хочеться зазначити, що в інвестиціях також отримано приблизно 25 млн. доларів від різноманітних фондів, від різноманітних відповідальних особистостей. Наприклад, крупна компанія, яка оперує в Канаді і також займається переробкою відходів, зацікавилась нами та придбала 25% наших акцій. Також ми покладаємось на різноманітні стратегічні партнерства.

Понравился ответ? Поделись:

Иван:
1
Что Вас привело в Украину?
Том Заки:
Наш глобальний партнер компанія Philip Morris оголосила свого роду змагання або конкурс на інновації в сфері переробки сміття. Нам дуже приємно, що у нас є такий партнер і також мені дуже цікаво побачити, які інновації можуть запропонувати ініціативні люди в Україні.

Понравился ответ? Поделись:

Лена:
1
Как Вы решили заниматься переработкой мусора? С чего все началось?
Том Заки:
Все розпочалося із незначної маленької ідеї безпосередньо в гуртожитку університету, де я навчався 15 років тому. Чому саме сміття? Тут є цікавий факт, сміття - це значна проблема для людства, але є дуже-дуже мало рішень, шляхів вирішення цієї проблеми. Як я вже зазначав, всі рано чи пізно перетворюється на сміття, зазвичай це відбувається за рік, але інновацій дуже мало - зазвичай це або захоронення десь, або спалення.

Понравился ответ? Поделись:

Марина:
0
Как выглядит Ваш офис? Мебель в нем тоже из продуктов переработки? )
Том Заки:
Не тільки меблі - будь-яка найменша деталь зроблена із переробленого сміття. Ви можете завітати на наш сайт або переглянути наші тв-шоу - і ви переконаєтесь, що це справжнє королівство речей, зроблених зі сміття.

Понравился ответ? Поделись:

Кристина:
0
Что производят из переработаных вами отходов? Какие товары?
Том Заки:
1% використовується повторно, в 1% вдихається нове життя, а 98% все ж таки переробляється. Під час переробки ми намагаємось отримати первинні матеріали, скло, текстиль, пластик і т.п. і використовувати їх як сировину. І кожного тижня такої сировини ми виробляємо біля 2 млн. кг.

Понравился ответ? Поделись:

Антон:
0
Что сложнее и что выгоднее перерабатывать: окурки или платиковые пакеты?
Том Заки:
Знову хочеться зазначити, що різні відходи різняться між собою, що стосується недопалків цигарок - це справді дуже складна категорія, там є органічні компоненти, папір, попіл та тютюн та неорганічний фільтр. Стосовно пакетів - з ними легше, тому що вони складаються лише з одного компоненту. Але наголошу, що переробити можна все - просто потрібно розробити необхідні інновації та бізнес-модель, щоб чітко розуміти, як це зібрати, як це переробити. Нами було розроблено безліч таких ідей для найрізноманітніших типів відходів - від косметичних відходів та кавових капсул до недопалків.

Понравился ответ? Поделись:

Алексей:
0
Как часто вы открываете новые представительства компании Террасайкл?
Том Заки:
Відповідь коротка: за останні сім років ми намагались дотримуватись такого ритму - відкривати для себе від однієї до трьох нових країн, тобто там відкриваються нові представництва. Робиться це з тим, щоб утримувати контроль, поки що у нас такий поступ.

Понравился ответ? Поделись:

Анастасия:
0
Расскажите свою историю успеха. Хочется вдохновиться и поверить в чудо.
Том Заки:
Чуда немає. Жодного чуда за цим не стоїть. Але хочеться дати більш практичні поради, їх три. Важлива не геніальна ідея, яка може спасти вам на думку, а, перш за все, це вірити в себе та позитивно мислити. Якщо з самого початку ви будете вважати, що у вас нічого не вийде, то, скоріш за все, вас очікує провал. І потім - дико працюйте. Працюйте, не покладаючи рук. Посміхайтесь, вірте в себе, не будьте песимістичними, працюйте, не покладаючи рук - і у вас все вийде.

Понравился ответ? Поделись:

Илья:
0
Что хуже: сжигать мусор или закапывать?
Том Заки:
Все дуже просто. Закопування - найгірший варіант, тому що він не несе в собі жодної ефективності. Спалювання - не найкращий варіант, але ми хоча б отримуємо якусь енергію від цього спалювання. Безумовно, це переробка - тут ми можемо відновити цінність первинного матеріалу, з якого було виготовлено продукцію. А сама найкраща порада - взагалі не купуйте, щоб потім не доводилось переробляти.

Понравился ответ? Поделись:

Оксана:
0
Что вы думаете о мусоре в мировом океане? Это стихийное бедствие!
Том Заки:
Це справжня катастрофа. Приблизно 25% всього сміття все ж таки в результаті опиняється в океані. TerraCycle найближчим часом презентуватиме таку програму, метою якої буде саме це сміття в океані - з нього будуть вироблятись пляшки для шампуню. Скоро вони будуть доступні в багатьох країнах, сподіваюсь, що через рік прибудуть і до України.

Понравился ответ? Поделись:

Артур:
0
Проводите ли вы лекци, тренинги для молодых предпринимателей? Будет ли какой-то тренинг от вас в Украине?
Том Заки:
Так, я вже зазначав, що компанія працює не тільки з тим, щоб заробляти кошти, але і має на меті надавати підтримку, спонукати соціальне підприємництво. Тому що за бізнесом має стояти щось більше, потрібно ставити перед собою запитання, який внесок можна зробити для людей та планети.

Понравился ответ? Поделись:

Вера:
0
Сколько вам было лет, когда вы основали компанию?
Том Заки:
Мені було дев'ятнадцять років.

Понравился ответ? Поделись:

Дима:
0
Что сложнее переработать: стекло или пластик?
Том Заки:
Тут питання не в тому, що важче, тому що і в першому, і в другому випадках ми можемо зіштовхнутись зі значними викликами або зможемо дуже просто його переробити. Якщо ми кажемо про прозоре чисте скло, тоді проблем не повинно виникати, для цього існують відповідні технології. Якщо це кольорове скло, то це завжди важче. А ще найважче, коли в його складі є домішки (клей, пластик). Стосовно самого пластика, то є дуже багато його типів і часто буває так, що їх змішують, тоді у нас виходить суміш. Моя відповідь, що як пластик, так і скло найлегше переробляти, коли вони в найбільш первинному, чистому, прозорому не кольоровому вигляді.

Понравился ответ? Поделись:

Юлия:
0
Расскажите о процессе апсайклиена? Что это такое? Чем он отличается от ресайклинга например?
Том Заки:
Я додам ще повторне використання, тобто - ресайклінг, апсайклінг та повторне використання. Для прикладу візьмемо пляшку, в пляшці нам важливі три речі: 1. матеріал, з якого вона виготовлена; 2. форма, яка надана цій пляшці; 3. власне суть, що це саме пляшка, для чого вона використовується, скоріш за все, для розливу певних напоїв. Отже, якщо ми кажемо про повторне використання, то для нас важливі всі ці три речі - матеріал, форма та суть використання предмета. Якщо ми кажемо про апсайклінг, тобто вдихання нового життя в якийсь предмет, то для нас важливі тільки матеріал та форма, а суть ми повністю змінюємо - ми починаємо використовувати цю річ для зовсім інших цілей. А при переробці (ресайклінг) для нас важливий тільки матеріал - ми будемо намагатись отримати цей первинний матеріал в чистому вигляді, щоб щось з нього зробити, а форма та призначення цього предмета для нас зовсім неважливі.

Понравился ответ? Поделись:

Дмитрий:
0
Где вы взяли стартовый капитал на ваш бизнес? Кто был первым инвестором?
Том Заки:
Я не походжу з багатої родини, яка б поклала до моєї кишені такі кошти. Але почали ми з того, що почали брати участь у відповідних конкурсах з написання бізнес-планів. Таких конкурсів дуже багато, якщо ви зацікавились - можете зайти до Гугл та підшукати відповідні. Ми перемогли з самого початку в 7 конкурсах і таким чином винагорода склала близько 100 тис. доларів. Це чудовий спосіб, з якого можна починати. А, коли все набрало обертів, то ми звернулись вже до більш традиційних підходів - тобто залучали інвесторів.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии

символов 999