Режиссер и сценарист фильма "Американская мечта. В поисках правды" в гостях tochka.net

11

Режиссер и продюсер фильма "Американская мечта. В поисках правды" Владимир Мула вместе с сценаристом картины Николаем Васильковым придут в гости к tochka.net.

 

Владимир Мула и Николай Васильков расскажут эксклюзивные подробности жизни проекта после всеукраинского проката, поделятся впечатлениями от заокеанского турне фильма и приоткроют интересные детали работы с Американским рынком.

 

Веб-конференция с создателями фильма "Американская мечта. В поисках правды" 17 ноября в 13:00.

Ответы 25

Юрий:
2
Здравствуйте ребята! фильма "Американская мечта. В поисках правды" - просто супер! Расскажите, над каким фильмов вы дальше будет работать?
Зараз ми працюємо над третьою частиною. Вийшло так, що «Американська мрія. В пошуках правди» – це друга частина трилогії і третя частина буде – «Американська мрія. Повернення до України», яка замикатиме цю маленьку документальну серію. Власне, над цим ми працюємо і працюємо над показами «Американська мрія. В пошуках правди», покази відбулись вже в багатьох країнах, тепер на черзі у нас Франція, Польща, ще раз Великобританія і, можливо, Іспанія. В третьому фільмі ми будемо не просто говорити про фізичне повернення українців до України, тому що до України повертається зовсім небагато людей і ми хочемо показати в фільмі, як знання, інвестиції, досвід повертаються до України і що ми маємо на виході.

Понравился ответ? Поделись:

Татьяна:
1
Без чего не начинается ваше утро?)
Володимир: Мій ранок не починається без дзвінка Миколі – я йому дзвоню і кажу: «Миколо, ну, шо там?», а він відповідає: «Ну шо? Все нормально, а ти як?» Отак і поговорили. Просто у нас дуже багато планів, які ми обговорюємо і без дзвінків – нікуди.

Понравился ответ? Поделись:

Лера:
1
Здравствуйте. В Интеренете там мало о вас информации. Расскажи о себе немного.На кого учились, ваша первая работа. Или даже круче - опишите себя 5-ю словами))Спасибо)
Микола: Ну, про мене купа інформації в інтернеті. Якщо порити, то буде і перша робота, і перші дівчата, якщо коротко п’ятьма словами, то: 1. Салатовий (це мій улюблений колір); 2. Кубок Чемпіонів; 3. Великі дерева; 4. Цукор і 5. Оболонь, парк «Наталка». Володимир: Ну, що про мене розповідати? Я чокнутий. Я приїхав з Городенки, це Івано-Франківська обл., навчався в Києві в Політехнічному на дуже фантастичній спеціальності під назвою наноматеріал і нанотехнології, потім пішов в журналістику і вже п’ять років в ній. Якщо кажуть, що нема шляху з інженерів- матеріалознавців в журналістику, то це не так.

Понравился ответ? Поделись:

Алина:
0
А не планируете ли вы выехать в США?
Микола: На даному етапі – ні. Лише з виробничою метою. Дуже різноманітна країна, я був в чотирьох містах, всі вони абсолютно різні не лише за зовнішнім виглядом, а за наповненням та стосунками людей. Володимир: На даному етапі я також не бачу себе в США. Я провів там достатньо часу, щоб зрозуміти всі підводні камені - не так все просто і легко, як здається тут.

Понравился ответ? Поделись:

Ігор Донця:
0
Питання до Володимира. Скажіть будь ласка, Ви багато часу проводите в інших країнах, як нарахунок особистого життя, чи вистачає часу на це? Адже Амереканська мрія 2, корегувалась редактувалась ночами як я знаю) дякую)
Володимир: У мене все чудово з особистим життям. Всі запитують – це я виклав на свою голову фотографію з весілля друзів і понеслось: «Ти що? Все все?» Ні, спокійно, все нормально, все чудово з особистим життям – час на це є.

Понравился ответ? Поделись:

Жанна:
0
если бы вы могли изменить что-то в мире, что бы это было?
Володимир: Якщо брати нашу країну, то я б поміняв ставлення українців до оточуючих і намагався б якось зробити так, щоб вони не були байдужими до тих процесів, які відбуваються в нашій країні. Микола: Я б поміняв швидкість літаків – щоб вони швидше літали, щоб не сидіти довго в літаках.

Понравился ответ? Поделись:

Лола:
0
Если сравнивать время, когда вы начинали карьеру, с сегодняшним днем, то как вы считаешь, что изменилось в бизнесе, стало ли сложнее пробиться новым талантам? Может, схема упростилась?
Микола: Я в свій час починав кар’єру на українському телеканалі СТБ, це були 90 роки. І кар’єру на телебаченні було починати дуже легко, тому що телебачень було всього три – СТБ, Інтер і Перший. Тоді все було легко і визначено: ти починеш, йдеш в спорт і робиш спортивні програми, як робив я. А зараз починати кар’єру на телебаченні значно складніше, вже треба включати мізки, не так, як було раніше. Зараз телебачення настільки багато і воно стало настільки різноманітними. Раніше все було простіше, на телебаченні були чудові люди, зараз таких вже нема, на СТБ, напевно, працювала половина істеблішменту – Олена Фроляк, Ігор Мірошніченко, Гонгадзе, Микола Княжицький, всі скрізь з усіх боків працювали на СТБ, тому що це була така маленька лабораторія, з якої всі і вийшли, як з пробірки. Я перезнайомився і усіма, напевно, тепер ми з Вованчиком на двох знаємо всіх: я старих, оскільки я стара людина, і Вованчик – знає всіх підлітків, з якими я не встигаю познайомитись. Володимир: Тут питання стоїть: як пробитись талантам? Якщо співи, танці та інший шлак, то зараз дуже багато шоу на українських каналах, куди не так складно пробитися, було б бажання. Тут питання в тому, чого людина хоче досягти, яку вона перед собою ставить мету, чи готова дуже довго і важко до цього йти. Сам механізм не змінився. Микола: Я раджу влаштуватись на стажування на три місяці – це безцінна штука, це моя особиста порада. Якщо хочете, то приходьте, понюхайте все і це відкриє для вас нові можливості, тому що ви вже будете самі знайомі з усіма процесами. А телебачення – це купа різних процесів, коли ти вперше приходиш, ти абсолютно не знаєш, куди всовувати касети, цифра, плівка-шмівка… А, по-друге, якщо влаштуватись на таке стажування (що не так легко), то вас запам’ятають в тих колективах, де ви працювали. Якщо, наприклад, шукають нову людину на посаду, то згадують про людину, яка стажувалась. Проте зараз стало складніше потрапити на таке стажування, ніж було раніше. Але раджу всім, хто хоче – переважно всі хочуть стати телеведучими – це якраз корисно, тому що можна буде багато чого випробувати на собі, знайти людей, які допоможуть, покрутитись в кадрі. Володимир: Потрібно бути нестандартним. Не потрібно міркувати шаблонами і повторювати все те, що ви бачили від когось іншого – чим ти неординарні ший, тим цікавіше

Понравился ответ? Поделись:

Юрий:
0
Чем любите заниматься, помимо работы?
Микола: Я нічим не займаюсь з того, що я люблю, тому що роблю тільки те, що потрібно. Трішечки не вистачає часу на те, що я люблю, а так би – сидів та копирсався. Володимир: Насправді дуже багато часу займає робота, тим паче, що вона у нас не одна, а дві-три-чотири. Я взагалі не знаю, як Микола справляється, тому що він сім’янин і у нього ще купа інших питань. Коли потрібно щось зробити, він недосипає – він сів і робить до першої-другої-третьої ночі. Для нас дуже важливо виконувати всі дедлайни, тому що потім може бути пізно.

Понравился ответ? Поделись:

Настя:
0
Які труднощі спіткали вас в Україні, коли ви просували свій фільм?
Володимир: Суцільні труднощі для тих, хто просуває своє кіно без грошей. Це закриті двері, зашторені вікна і темінь така, що можна накласти в штани. Насправді проблеми почались з монтажу, коли ми шукали треки для фільму – ти наче домовився з артистом, він не проти тобі його безкоштовно віддати, але він переадресовує тебе на лейбл, який каже тобі, що на документальне кіно у тебе є кошти, а на покупку треку коштів немає… лейбл не хоче безкоштовно віддавати трек, яким би соціально-відповідальним не був проект. Труднощі з кінотеатрами, тому що вони не хочуть брати документальне кіно в свої мережі. Я вважаю за велике щастя, що три великі мережі нас взяли, було складно їх переконати, щоб вони хоча б на деякий час взяли наше кіно в одну лінійку з американськими блокбастерами. І, звичайно, була проблема с поліграфією, яку ми вирішили досить оперативно, тому що абсолютно неможливо виходити в прокат без постерів, буклетів, плакатів. Я дуже вдячний компанії Ультрадрук, яка надрукувала нам абсолютно все, що нам було потрібно, навіть більше. На п’яте травня у нас було абсолютно все, щоб зайти в прокат, було зроблене все для того, щоб людина прийшла. Інша справа, як люди відносяться до документального кіно і що їм цікавіше подивитись в кінотеатрі – це вже інше питання. Микола: Ставлення людей стало для нас проблемою. Люди природніше хочуть розважитись в кінотеатрі, а документальне кіно апріорі несе в собі не розвагу, а замислення. Хоча ми робимо кіно з елементами шоулізації та інтертейменту – якраз так, щоб було і цікаво, і корисно.

Понравился ответ? Поделись:

София:
0
Что для вас табу?
У нас нема табу. Взагалі нема табу – можна будь що спитати.

Понравился ответ? Поделись:

Максим:
0
Кого з голівудських акторів ви б хотіли зняти у своєму фільмі?
Микола: Тут легко: я хочу Мілу Йовович і Мілу Куніс, наші Київ та Чернівці. Це як «Бетмен проти Супермена» тільки по-українські. Микола: Так, зупинимось на цих двох кандидатурах, тому що вони близькі українським глядачам.

Понравился ответ? Поделись:

Олена:
0
Ваш улюблений письменник. Чию книжку хотіли б екранізувати?
Микола: Я читаю Фозі та Жадана. Володимир: Я вже багатьом казав про книжку «Диво в Берлині» Деніела Брауна, це спортивна документалістика на основі реальних подій – дуже цікаво, як студенти університету Вашингтон стали головною веслувальною командою і в поїхали до Берліну в нацистку Німеччину, перемогли там, поставили німців на коліна в дуже запеклій боротьбі. По сюжету прослідковується аналогія Олімпіади 36 року, яка відбулась напередодні війни, з Олімпіадою в Сочі в 2014 році. Є такі спостереження, дуже багато критиків і людей, які писали рецензію на цю книжку, підкреслювали це. Ця історія дійсно заслуговує на те, щоб бути екранізованою.

Понравился ответ? Поделись:

Ганна:
0
Якби у вас була можливість перезняти будь-який старий фільм - який би ви обрали?
Микола: Я б переекранізував «Голова-ластик», було б круто зняти його в Україні.

Понравился ответ? Поделись:

Юрий:
0
Расскажите, сложно ли заниматься кинематографом в Украине?
Насправді кінметографом займатись не складно – у нас є хороша база, є люди, які готові працювати, є вся техніка, є реально талановиті оператори і технічний персонал. Питання в одному – де знайти фінансування, щоб працювати в комфортних умовах, а не так, як ми з Миколою, все на своїх плечах. Микола: Зараз держава взялась за кінематограф, «Держкіно» багато чого знімає. Можна сказати, що зраз кінематографічний бум в художньому кіно. Я ходив на «Сторожову заставу», мені сподобалось. Є кілька хороших художніх українських фільмів, які зібрали хороші касові збори. Вони перевищили цифру окупності – і це доводить, що в Україні можна знімати фільми, питання в тому, для якої аудиторії, як до цього підходити.

Понравился ответ? Поделись:

Настя:
0
Скільки приблизно потрібно грошей і що ще треба мати, щоб зняти в Україні якісне кіно яке б мало комерційний успіх а також позитивні рецензії критиків і бурхливі емоції глядачів ?? Ваш улюблений режисер ? Куди можна відсилати сценарії чи синопсис кінофільму в Україні?
Володимир: Мені справді подобається Девід Лінч, я нещодавно ходив на документалку, яку він зняв про самого себе. Там все просто знято, але, коли ти дивишся, ти відчуваєш глибину, ти вдивляєшся в художні аспекти, як це зроблено. Микола: У мене весь час міняються – був Антоніоні, Кроненберг, Лендерс, Кубрик… коротше, всі. Микола: Я можу порекомендувати не кінофільм, а телефільм. Наприклад, телеканал «Україна» зараз активно займається телевізійним виробництвом, вони роблять серіали, великі та малі, також документальні фільми. Можна відправити до них, вони перероблюють дуже велику кількість матеріалу за місяць, дуже багато сценаріїв відбирають. Так само і холдинг 1+1. А кіно – це настільки специфічна штука, потрібно знайти продюсерський центр (їх три в Україні) і треба шукати продюсерьскі центри кінематографічного виробництва. Володимир: Кожного року проходить премія «Коронація слова», на ній теж є опція «кіносценарії художніх фільмів» – і в минулому, і в цьому році фільми за підтримки «Держкіно» знімались на основі сценаріїв, які свого часу перемогли в цій премії. Якщо конкретно, то у мене в друзях на Фейсбуці є Таня Логуш, вона засновниця цієї премії, тому можна скидувати їй в Фейсбуці і вона далі перешле тій комісії, яка буде займатись кіносценаріями на наступний рік.

Понравился ответ? Поделись:

Анна:
0
Как вы думаете, что самое страшное для режиссера?
Володимир: Мені здається, що саме страшне, що може бути, це коли треба відносити копію свого фільми до кінотеатру і злітає С, коли все змонтовано, звук почищений і здавалося б, що у Apple нічого ніколи не злітає в принципі, але накривається абсолютно все, комп’ютер не запускається і ти розумієш, що копії у тебе нема і треба достатньо швидко все відновлювати. Мені здається, що це саме страшне, що може бути. У нас був такий косяк – ми робили все можливе і неможливе, щоб оперативно відновитись.

Понравился ответ? Поделись:

Таня:
0
Существует некая теория о том, что в успешности человека главное - трудолюбие, а таланта нужно совсем чуть-чуть, процентов десять..А как вы считаете?
З цього приводу є класна цитата Валерія Лобановського, коли він казав, що в гарному футболісті, якій вже склався, є 95% роботи і 5% таланту, - він казав: «Я не цікавлюсь вашими 5% таланту, мені від кожного з вас потрібно лише 95% роботи». І воно так і є. Якщо поміняти містами і ти будеш працювати своїми 95% таланту, то ти будеш всі свої ідеї зливати в пісок, вони виникнуть, ти з ними поносишся два дні і все. А людина, яка може мати менше таланту або взагалі не матиме, але буде з цією ідеєю йти напролом, вона виграє.

Понравился ответ? Поделись:

Лера:
0
У каждого режиссера есть своя стилистика съемки. Как бы вы свой описали почерк?
Може бути постмодерністкий примітивізм з елементами ексцентрики, з прошарком авангарду і трохи розмитості :) У нас відсутній стиль – і це найкраще.

Понравился ответ? Поделись:

Сергей:
0
Что для вас самое главное в людях и какие требования к актерам? Отделяете ли вы обычных людей от актеров?
Володимир: Все ж таки в документальному кіно я б вживав слово не «актор», а «герой», тому що актор щось грає, а ми насправді хочемо передати і показати людину такою, яка вона є. Я знімав футболіста, який в своїй кар’єрі дав мільйон інтерв’ю на тему футболу, але коли я почав розмовляти з ним на абсолютно інші теми, я побачив, як людина розкривається і постає перед мною в абсолютно іншому світлі. Це видно навіть неозброєним оком у фільмі, коли дуже прості питання змушують людину розкритись, показати саме те, що я хотів, і передати на екран саме цю енергетику. Так саме було з Мікою Ньютон, яка не хотіла зніматись, тому що думала, що скажуть, що вона поїхала з України, що вона запроданка і агітує людей ставати на шлях еміграції. Вона також дуже довго думала, чи варто зніматись, весь час вона в переписці зі мною говорила українською, була дуже відверта. Я сказав їй, що я хочу бачити її саме такої, а не в образі Мікі, яку всі знають в Україні. Вона довго думала, ми довго з нею зв’язувались і в кінці вдалося її відзняти – не Міку Ньютон, а Оксану Грицай з Бурштину, яка говорить українською і знаходиться в американських декораціях.

Понравился ответ? Поделись:

Оксана:
0
Вітаю! Згадайте найкумедніший момент, який виникав на зйомках!
Володимир: Найкумендніший момент не в самих зйомках, а в підготовчому процесі. Тому що як таких коштів на фешенебельні готелі і пересування у нас не було, ми зупинялись у друзів або знайомих, хтось нам допомагав. Я знімав з оператором, мандрував з ним з міста до міста і в Нью-Йорку він домовився з якимось своїм однокласником, якого він бачив 15 років тому, що він поселить нас в своїй орендованій квартирі в Нью-Йорку, де живуть троє казахів. І ми приїхали до Нью-Йорку, однокласника там нема, він десь вирощує марихуану в Каліфорнії. Ми приїхали, нас зустрічає цей казах, показує нам наш диван, де ми будемо спати, ми полягали спати, тут після 12 приходить ще двоє казахів, відповідно їх вже п’ятеро і всі вони йдуть в іншу кімнату. Через годину приходять ще двоє і лягають біля нас – ми розуміємо, що зайняли їх диван, про що їх не попередили. Ми прокидаємось вранці і бачимо, що біля нас сплять ще двоє казахів – біля нас четверо і в іншій кімнаті п’ятеро. Ми почали шукати житло по каучсерфингу, відгукнувся один хлопець з Манхэттену, який може нас примістити в квартирі за однієї умови – він сам нудист і треба, щоб ми ходили по квартирі голими. Тому ми вирішили краще пожити з дев’ятьма казахами, так буде комфортніше – так ми і прожили з ними, нічого не трапилось.

Понравился ответ? Поделись:

Жанна:
0
А можно ли попасть к вам на съёмки? Так интересно всегда было посмотреть весь процесс изнутри) Не думали сделать отдельный выпуск о том, как снимался фильм?
Так як зйомки проходять в Америці, то потрапити на них надзвичайно складно. Можна, якщо людина хоче, долучитись, коли ми будемо займатись постпродакшном наступного фільму, подивитись, як відбувається монтажно-сценарний процес. Пишіть нам до Фейсбуку, ми з радістю будемо показувати всю кухню. У мене була ідея зробити міні-відео про те, як все відбувалось, але реально не дійшли до цього руки, реально не вистачає часу на все.

Понравился ответ? Поделись:

София:
0
Что дарит Вам вдохновение? От куда черпаете новые идеи и энергию?
Володимир: Я скажу за себе, мені важливо, по-перше, коли я зустрічаю однодумців, які готові тебе підтримати і допомогти в чомусь. А, по-друге, коли в тебе на якомусь етапі починає щось виходити, ти розумієш, що безглуздо зупинятись на даному етапі – треба продовжувати. І ще цікаво, після другого фільму я отримав дуже багато відгуків саме в Фейсбуці, я бачу, що людям дійсно припала до душі наша історія. Зупинятись точно не потрібно – потрібно знаходити сили і можливості знімати, продовжувати в цьому ж дусі. Це надзвичайно мотивує на даному етапі, коли є дуже багато запитань і надто мало відповідей на ці запитання.

Понравился ответ? Поделись:

Олена:
0
Питання до Миколи. Як людина, що до останнього часу не була в США так вдало у сценарії передала труднощі життя в США?
Це дуже легко, тому що сценарій був заснований на реальних подіях. Я брав за основу слова, які говорили головні герої, а записано їх було дуже багато – їх потрібно було розставити, навіть не з точки зору відтворення дійсності, а так, щоб їх було цікаво дивитись. Хоча я до цього ніколи не був в США, я багато читав про США – це світовий лідер в багатьох галузях життєдіяльності. Я навіть брав участь у конкурсі розказів про Нью-Йорк, писав п’ять коротких розказів про Нью-Йорк, хоча ніколи в ньому не був. Перед усім, було класно почути від героїв всю цю історію про життя – тут не я першоджерело, а вони. Вони – молодці, як класно вони все виклали. Коли ми показували фільм в інших країнах, говорили, що люди в ньому говорять те, що, можливо, ми самі соромимося собі сказати або не зізнаємося в цьому, але все так і є.

Понравился ответ? Поделись:

Олена:
0
Вітання із Сіетлу! Спасибі за чудесний фільм, і диск! А ще десь побачити фільм у США можливо? Друзі запитують...
Якщо у Вас є диск, то прокрутіть друзям :) Ми працюємо над тим, щоб фільм з’явився на платформі Amazon, бо після показів отримуємо багато запитів про те, де ще можна подивитись кіно. Хочуть, щоб ми приїхали і до Нью-Мексіко, і до Коннектикуту, де живе дуже багато українців. Зараз ми працюємо над тим, щоб зробити трошки інші субтитри, адаптовані під Amazon, тому що фільм їм підійшов, єдине – треба зробити для них англійський переклад саме по їх критеріям. Якщо зробити субтитри на французький, іспанській та інших мовах, то можна експортувати фільм на інші ринки. Ми над цим працюємо, думаю, до кінця року фільм з’явиться на Amazon. З Netflix трошки інша ситуація, щоб вони почали працювати з твоїм проектом, потрібно зробити внесок, який немаленький для нас. Подивимось, як фільм вийде на Amazon, чи є сенс виходити з ним на Netflix – будемо аналізувати та працювати.

Понравился ответ? Поделись:

Mихайло:
0
Коли буде продовження?
Спочатку зберемо 150 тисяч баксів, тобто чотири мільйони. Після цього допрацюємо сценарну розробку. Третій етап, без якого нічого не буде, пропрацюємо локації героїв – і після цього будемо освоювати бюджет, якого поки ще нема, але він буде.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии

символов 999