Группа «Грин Джолы» - «певцы свободы»

2 6

Оказывается,  два Романа - Роман Калын (екс-«Захід», «Минула юнь») и Роман Костюк здружились в 1992 году, когда они стали участниками веселой Ивано-Франковской группы «НемаМарлі» - играли ямайское регги с примесями украинской аутентики.

В 1997 году они создали новую группу «Грин Джоли» - Роман Калын (вокал, бас-гитара), Роман Костюк (гитара) и Александр Уницкий (клавишные, саксофон; екс-«Бункер Йо»). «Грин Джоли» кроме гуцульского регги исполняли рок-балады и просто лирику, и были достаточно популярны на Западной Украине.

В октябре 1998 года стали лауреатами второй премии фестиваля «Майбутнє України», в январе 1999-го лауреатами второй премии фестиваля «Мелодия», в ноябре 1999-го лауреатами третей премии на «Перлинах сезону». Со временем два Романа создали собственную студию звукозаписи «Рома Рекордс»; Роман Костюк работал звукорежиссером на радио «Західний Полюс», а Роман Калын был диктором на местном телевидении «Третья студия».

В ноябре 2004-го, после первого же революционного митинга в родном Ивано-Франковске, два Романа загорелись создать песню, которая вдохновила бы митингующих. На запись пошло четыре часа, и они сразу спели ее на местном майдане. Кто-то выложил песню в Интернете и на следующий день ее уже пели в Киеве. Так песня «Разом нас багато» стала гимном Оранжевой Революции, а малоизвестная провинциальная группа «Ґринджоли» (как их в то время чаще называли) водночасье стала знаменитой. На волне революционного подьема им еще удалось пробиться в финал песенного конкурса «Евровидение», хотя успеха там не достигли. С «Ґринджолами» подписал контракт лейбл «Ukrainian records» и до конца года они выпустили свой первый диск с присущей им музыкою «Хай буде так!».

В марте 2006 года солист группы Роман Калин баллотировался в Ивано-Франковский областной совет от партии «Пора». Однако депутатом не стал, поскольку партия не преодолела 3% барьер.

В 2006 году на прилавках музыкальных магазинов России появился дебютный альбом группы «Гринджолы». Альбом «Хай буде так» выпустила российская компания M2BA/Music World. В российском варианте группа представлена как GreenJolly.

Слово «Гринджолы» - в переводе с гуцульского наречия означает «деревянные сани».

Ответы 69

юлька:
0
скажите, может, хватит петь? может Вам лучше фильмы снимать или в театре играть...
«Грин Джолы»:
Не вважаю себе хорошим актором і режисером. Вважаю себе самодостатнім музикантом, тому наразі граю і співаю. Така моя доля.

Понравился ответ? Поделись:

neverknow:
0
Де працюєте? Чим на життя заробляєте?
«Грин Джолы»:
Заробляємо тільки музикою - це концерти, записи для інших виконавців, аранжування. Також я працюю на місцевому телебаченні у двох телевізійних проектах у якості ведучого. Правда, проекти зовсім не про музику, але я сподіваюсь, що скоро створю телепроект музичного напрямку.

Понравился ответ? Поделись:

Даша:
0
Для вас всегда только музыка была источником дохода?
«Грин Джолы»:
Зараз так. Раніше я працював на дуже багатьох підприємствах - я був і столяром, і вантажником, і інженером, і менеджером, але завжди поруч з цим я займався музикою. Моє життєве кредо - якщо робота заважає займатися музикою, потрібно міняти роботу.

Понравился ответ? Поделись:

Илья:
0
Здравствуйте, хочу спросить сколько у Вас всего песен?
«Грин Джолы»:
Всього існує близько 50, записаних в нормальній якості і готових до продажу на CD 30 - 16 треків - це перший альбом "Хай буде так", пісні з якого ви можете скачати з нашого сайту www.greenjolly.net/audio і 14 треків - це другий альбом, який ми зараз готуємо до випуску. Другий альбом більш стилістично об'єднаний, на відміну від першого і на мою думку є кращим ніж перший. Але давайте дочекаємось виходу другого альбому, а далі будемо робити висновки разом.

Понравился ответ? Поделись:

Паша:
0
Без чего вы не можете жить?
«Грин Джолы»:
Як і всі нормальні люди, без повітря, без води, без сну... 90% мого життя насправді займає музика, 5% я віддаю своїй родині, а ті 5%, що залишились - на все решта.

Понравился ответ? Поделись:

Паша:
0
О чем вы мечтали в детстве и какие мечты сбылись?
«Грин Джолы»:
Я в дитинстві мріяв бути музикантом і моя мрія здійснилась.

Понравился ответ? Поделись:

Костя:
0
Как обстоят дела с вредными привычками?
«Грин Джолы»:
Два роки назад кинув курити і вважаю, що кожний може це зробити. Інколи при певних обставинах вживаю алкоголь, переважно віски, але в невеликих кількостях. Не люблю пиво і вино, віддаю перевагу важким напоям. Стосовно наркотичних засобів - залежність відсутня.

Понравился ответ? Поделись:

Дмитрий:
0
Какие у вас творческие планы?
«Грин Джолы»:
Найближчі творчі плани, як я уже говорив, випуск другого альбому, зйомки відеокліпу, тур за кордон. Якщо глобально, то сподіваюсь, що музика надалі буде залишатися, тим чим ми заробляємо на життя і тим заради чого ми живемо взагалі.

Понравился ответ? Поделись:

Данил:
0
Есть ли у Вас страстное увлечение чем-либо? На что Вы тратите основную часть своего свободного времени?
«Грин Джолы»:
Основну частину свого часу, як я вже говорив, 90% я витрачаю на музику. Намагаюся в неділю взагалі не працювати, а відпочивати - це може бути відпочинок на озері, це може бути подорож в гори, це може бути полювання за грибами, або просто можна полежати і почитати гарну книжку. В крайньому випадку переглянути новий фільм.

Понравился ответ? Поделись:

Жанна:
0
Что ты делаешь когда слишком зол?
«Грин Джолы»:
Матюкаюсь, а потім каюсь, тому що це гріх. Потім беру гітару, якщо вона під рукою, і граю і співаю, таким чином заспокоююсь. Якщо немає гітари, тоді біда.

Понравился ответ? Поделись:

Ольга:
0
Что для тебя важнее поспать или поесть?
«Грин Джолы»:
Поспати. Я можу не їсти декілька днів підряд і взагалі вважаю, що сон важливіший ніж їжа. Можу дати рецепт дієвої дієти - хочеш скинути декілька кілограм, перестань їсти взагалі, пий воду. Або другий варіант суперзлої дієти - 3 дні кефір, 3 дні зелені яблука, 3 дні варена не солена курка і 3 дні червоне вино з сиром. Якщо витримаєте цю суперзлу дієту - мінус 12 кілограм гарантовано. І взагалі менше їсти треба.

Понравился ответ? Поделись:

Костя:
0
У вас есть любимый музыкальный жанр?
«Грин Джолы»:
Нема. Мені всі дуже подобаються, тому що кожен з них так чи інакше впливає на мою творчість. Я слухаю будь-яку музику, основний критерій якої - якість, неповторність, емоційність, гармонійність, духовність і щирість.

Понравился ответ? Поделись:

Ульяна:
0
А по Украине собираетесь ездить с концертами или это уже далеко от реальности?
«Грин Джолы»:
Ми то збираємось, але є причини, які від нас не залежать. Щоб зробити повноцінний тур Україною, потрібні величезні кошти, які не можливо компенсувати продажами квитків на концерти. Тому багато українських музикантів залучають до своїх турів спонсорів, які компенсують їх витрати. В результаті український споживач має можливість потрапити на концерт улюбленого співака і витратити зовсім невеликі кошти. Це шоу-бізнес по-українські. От як тільки знайдемо такого спонсора, так і зробимо тур по Україні. Будемо сподіватися на краще.

Понравился ответ? Поделись:

Ольга:
0
Что для вас значит сильный человек, а что слабый?
«Грин Джолы»:
Сильна людина - це та людина, яка не зраджує своїм життєвим принципам, знає що робити в будь-якій ситуації і не переймається тим, що про нього думають оточуючи. Він сильний тим, що вірить в себе. Багатьом сильним людям як раз допомагає віра в себе і Бога. Слабка людина - протилежність сильній.

Понравился ответ? Поделись:

Юля:
0
Читаете ли вы в прессе статьи о себе, и какая наиболее странная и запоминающаяся рецензия была прочитана вами в прессе?
«Грин Джолы»:
Інколи в інтернеті натрапляю на цікаві вигадані історії про мене і про наш гурт. Найбільш дика інформація, це те, що ми ніби то приїхали з Португалії, де працювали на плантаціях і де придбали синтезатор і одним пальцем награли мелодію відомої пісні. Хоча насправді понад 20 років професійно займаємось студійною роботою. Коротше, нікому не вірте, всю достовірну інформацію про наш гурт шукайте на сайті www.greenjolly.net на українській сторінці.

Понравился ответ? Поделись:

Костя:
0
Много уже песен записано к новому альбому......
«Грин Джолы»:
14 пісень.

Понравился ответ? Поделись:

Алла:
0
У вас есть любимое варенье?
«Грин Джолы»:
Абрикосове. Також люблю варення смородинове. А полуничне варення не люблю, бо в дитинстві його об'ївся.

Понравился ответ? Поделись:

Умка:
0
На Евровидение еще раз не хотите?
«Грин Джолы»:
Тільки в якості гостей.

Понравился ответ? Поделись:

Илья:
0
Каждая группа пытается сказать что-то своей музыкой, передать какую-нибудь информацию в массы, что пытается сказать вы?
«Грин Джолы»:
Зокрема, якщо взяти останній альбом, який ми зараз готуємо, то в ньому ми хочемо передати всі емоції, які переповнюють серця закоханих і шалено кохаючих один одного людей. Тобто, зараз у нас романтичний настрій і ми хочемо передати цей настрій нашим слухачам. Сподіваюсь на те, що слухаючи наші нові пісні кожен знайде щось необхідне саме йому, щось таке, що допоможе вирішити його сердечну проблему.

Понравился ответ? Поделись:

Данил:
0
Какую роль в вашей жизни играют деньги?
«Грин Джолы»:
Гроші необхідні, це постулат, тому вони відіграють певну роль в нашому житті. Але, на мій погляд, друзі відіграють значно більшу роль в цьому житті. Наголошую, справжні друзі. Мої справжні друзі - це не музиканти, це медик, військовий, інженер і ще багато-багато інших людей, які не мають відношення до музики і товаришуємо ми з ними тільки тому, що нас об'єднує щось духовне, те, що вище нашого розуміння. Інколи справжні друзі допоможуть більше ніж гроші.

Понравился ответ? Поделись:

Нина:
0
Что вас вдохновляет?
«Грин Джолы»:
Дехто з моїх друзів вважає, що моя дружина. Я думаю, що окрім неї ще багато інших речей - найбільше пісень, як веселих так і радісних, я чомусь пишу тоді, коли на вулиці падає дощ, тому дощ можна вважати також фактором натхнення. І багато інших речей.

Понравился ответ? Поделись:

Жанна:
0
Что Вы называете свободой?
«Грин Джолы»:
Я себе вважаю вільним. По-перше, я займаюсь улюбленою справою, я пишу музику і отримую від цього шалену насолоду, мені ніхто не вказує, яку музику я маю писати і як я маю це робити. Тут я повністю вільний, наді мною немає злого тупого начальника, який вказував би мені, що я маю робити. Існує ще духовна свобода. Це поняття досить складне до розуміння, але якщо людина віруюча, то їй легше зрозуміти, що це таке. Є такі поняття як сповідь, молитва і таке інше.

Понравился ответ? Поделись:

Костик:
0
На каких музыкальных инструментах Вы умеете играть?
«Грин Джолы»:
Володію гітарою, баяном, фортепіано, трубою, ударними інструментами.

Понравился ответ? Поделись:

Рома:
0
Вы часто обижаетесь и на что? Что вас может зацепить, тронуть?
«Грин Джолы»:
Я взагалі не дуже часто ображаюсь і не пам'ятаю взагалі образ. Я дуже легка людина. Для мене всі люди брати і сестри. Якщо хтось хотів мене образити, він в цьому не винний, це все від нечистого. Рано чи пізно ця людина зрозуміє свою помилку і сподіваюсь, покається в цьому. Мені говорять, що мені треба бути більш злим і використовувати навколишніх в своїх інтересах. Як я не намагаюсь це робити, мені це не вдається. Така моя доля - бути не злопам'ятним і добрим. У мене немає ворогів взагалі, мені так здається.

Понравился ответ? Поделись:

Хлопець:
0
Что для вас Бог?
«Грин Джолы»:
Я вважаю, що кожна людина повинна жити як мінімум за Божими заповідями. Ми повинні у всіх своїх справах і сподіваннях завжди звертатися по допомогу до Бога і найголовніше, ми повинні щиро вірити в те, що він нам допоможе. Якщо людина буде вірити щиро, то так чи інакше, рано чи пізно, вона відчує цю допомогу. Також треба навчитися пробачати тим хто нас образив і намагатися не жити з образою в серці. Це тільки буде заважати нам жити повноцінним життям. Тільки віра здатна зробити наше життя цілеспрямованим і повноцінним.

Понравился ответ? Поделись:

Зина-Зидан:
0
Вы привязаны к прошлому?
«Грин Джолы»:
Мабуть, що так. Я одружений уже 17 років, в мене дочці 17 років, мабуть це є прив'язка до минулого. Мої найкращі друзі з мого минулого, ми товаришуємо ще зі школи, яку я закінчив 22 роки тому. Мабуть, це також прив'язка до минулого. Ми слухаємо музику 70-80-х років і отримуємо шалену насолоду, мабуть це також прив'язка до минулого.

Понравился ответ? Поделись:

Людмила:
0
Как вы настраиваете себя перед концертом ?
«Грин Джолы»:
Якщо чесно, я завжди перед кожним виступом страшно переживаю, тому що можуть бути різні технічні недоліки і таке інше. Скажу вам по секрету: для того, щоб вийти на сцену інколи випиваю 50 грам коньяку, по-перше, заспокоюю нерви, а по-друге розігріваю голосовий апарат. Тому що не завжди вдається розспіватися перед виступом.

Понравился ответ? Поделись:

Дмитрий:
0
Для Вас важен возраст ваших слушателей?
«Грин Джолы»:
Не готовий до цього питання, але думаю, що слухач повинний бути старше 14 років. А обмеження по старості в мене не існує, тому що музика і тексти, які ми пишемо, на мій погляд, є вічними, тобто ця музика і ці тексти будуть актуальні ще років через 20, 30, 40 і так далі.

Понравился ответ? Поделись:

marinka:
0
Чим ви зараз займаєтесь в Івано-Франківську? Я знаю, Роман Калин, працює на телебаченні в якості ведучого. Про що програма, і чи плануєте ви далі суміщати пісенну діяльність з телебаченням? Дякую
«Грин Джолы»:
Інформація у Вас достовірна. Надалі мрію про телепрограму музичного напрямку, якщо коротко, то мрію створити справжній комерційний музичний хіт-парад, де переможці мають визначатися за кількістю реально проданих аудіоносіїв, так як це робиться у всьому світі, але це поки що мрії. В Україні це неможливо. Писати пісні будемо надалі, мені вдається зараз суміщати ці речі.

Понравился ответ? Поделись:

Юля:
0
Ваше отношение к пиратской продукции?
«Грин Джолы»:
Крайнє негативне. Можливо ви будете сміятися, але за всім відому пісню ми заробили з продажу офіційних дисків, згідно всіх документів, усього аж 300 доларів. СЛАВА ПІРАТАМ УКРАЇНИ.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (2)

символов 999
  • вуапвпав 13 лет назад

    Грын - Бджолы - пидар*с* полные. Томенко - Г*ндо*. Отсосали по полной на Евровидении. Так вам и надо - ЛОХАМ!!! ))))

    Прокомментировать Мне нравится
  • вуапвпав 13 лет назад

    Грин Бджолы - пидар*с* полные. Томенко - урод. Им лизать у Ани Лорак, а не позорить Украину на Евровидении.

    Прокомментировать Мне нравится