Анна Мачух в гостях tochka.net

11

Анна Мачух - исполнительный директор Украинской киноакадемии, директор по стратегическому развитию Одесского международного кинофестиваля.

 

Уже 19 апреля станут известны имена лауреатов Третьей Национальной кинопремии Золота дзиґа-2019, которых объявят во время торжественной церемонии в КВЦ "Парковый".

 

Номинанты на Кинопремию уже известны. Во время онлайн-конференции на tochka.net Анна Мачух расскажет, чем будет удивлять Золота дзиґа-2019, как выбирали номинантов этого года и на каком уровне сейчас находится украинское кино в целом.

Ответы 34

Ольга Одинцова:
0
Добрый день. Как вам работается с Викторией Тигипко? Говорят у нее непростой характер
Знаєте, з Вікторією Тігіпко я працюю вже майже десять років, якщо я вже стільки працюю, то, мабуть, гарно працюється. Насправді «непростий характер» - це цікава характеристика, тому що, я вважаю, що немає людей з простим характером, ми всі чимось відрізняємось від інших. Головне, щоб люди бачили перед собою одинакові цілі і працювали над тими речами, які для них важливі.

Понравился ответ? Поделись:

Инна:
0
Интересно ваше личное мнение, вне рамок работы, премий и фестивалей. Какие три фильма 2018 года вы посоветовали бы посмотреть. Какие фильмы 2019 года ждете?
Якщо говорити про міжнародні фільми, то це «Рома» Альфонсо Куароно, там цікава історія, цей фільм знятий для платформи Netflix, тому його, на жаль, не буде в кінотеатрах, але я дуже рекомендую його подивитись. «Влада», «Зелена книга» і одна з найкращих візуальних робіт, фільм «Фаворитка». А всі українські фільми є у нас в номінаціях – можна просто для себе обирати. В 2019 очікую багато чого, мені завжди хочеться по максимуму подивитись все, що виходить на екрани, тому що дуже часто виходить, що найбільш очікувані фільми можуть розчарувати, а ті, про які мало чути, якраз вражають найбільше. Тому особисто для мене – потрібно просто максимально слідкувати за українським та міжнародним кіно і переглядати все, що можливо.

Понравился ответ? Поделись:

Настя:
0
По какому принципу отбирается жюри Золотой дзыги?
У нас в регламенті чітко описано, хто може стати членом Кіноакадемії. Якщо коротко, то це діючі кінопрофесіонали, які працюють зараз, які знімають зараз, які зняли хоча б один фільм, який був в прокаті, який був на фестивалях. Повний перелік цих правил можна побачити у нас на сайті, але головне – це мають бути діючи кіно професіонали, які сьогодні працюють в Україні.

Понравился ответ? Поделись:

Катерина:
0
Назовите 3 ваших самых любимых фильма в мировом кинематографе
Дуже важко назвати три, тому що я великий фанат кінематографу і дивилась дуже багато абсолютно різних фільмів. Є фільми, які можна переглядати по кілька разів, наприклад, фільм «Меланхолія» дуже запав мені в душу, це і фільм «Готель «Гранд Будапешт», якщо брати з фільмів останнього року, то це фільм «Влада».

Понравился ответ? Поделись:

Наталья:
0
Анна, у вас никогда не было мысли снять кино самой?
Думки, звичайно, були, мабуть вони є у всіх, хто працює в кіноіндустрії. Але поки що таких планів особисто у мене точно немає.

Понравился ответ? Поделись:

Аня:
0
Анна, вы не думали об изменении формата проведения золотой дзиги, чтобы привлечь больше людей к этой премии? И какие изменения произошли с дзигой к этому году, произошли ли вообще?
Насправді після кожної церемонії ми просимо і кіноакадеміків, і кіноспільноту про те, що ми будемо вдячні за будь-які рекомендації щодо регламенту і самої церемонії для того, щоб вносити зміни. Тому, звичайно, зміни відбуваються, наша головна задача – щоб увага масової глядацької аудиторії була максимальна до Золотої дзиґи, тому для цього ми робимо трансляцію, ми робимо музичні номери, які цікавлять аудиторію. Ми самі вже бачимо, що аудиторії стало більше, люди все більше цікавляться тим, що ми робимо, звичайно, це не настільки швидко, як б нам хотілося. Наша мета – це привернення уваги українського глядача до українського кіно, щоб приходячи до кінотеатру і обираючи між російським та українським блокбастером, глядач обирав все ж таки український блокбастер.

Понравился ответ? Поделись:

Аня:
0
Добрый день! Следили ли за нацотобором на евровидение? За кого болели и как относитесь к тому, что Украина не будет участвовать?
Повністю я не дивилась, я переглядала деякі номера, звичайно, мені було цікаво. Скажу так, що я ні за кого не вболівала, у мене не було фаворитів в цьому відборі. Я вважаю, що в тій ситуації, яка склалась, це був якраз самий оптимальний вихід – мабуть, краще не приймати участь, ніж приймати участь в такому форматі, після такого неприємного скандалу.

Понравился ответ? Поделись:

Вика:
0
Какой ваш самый любимый украинский фильм? И почему?
Якщо говорити про всі фільми, зняті з 91 року, то це фільм «Племя» Мирослава Слабошпицького – фільм складний, абсолютно не глядацький, але це настільки ново та захопливо. Я пам’ятаю враження після прем’єри, коли зал п’ять хвилин просто мовчав. У фільмів різна місія, є комедії, є розважальні, є ті, що нас лякають, але основна місія – це заставити подумати і переосмислити якісь речі. Якраз фільм «Племя» найкраще змушує переосмислити. Якщо говорити про фаворитів цього року, то я вже говорила про фільм «Донбас», якій мене вразив. І «Дике поле», я вважаю, абсолютно новий погляд в українському кіно. І «Брама», і «Гірська жінка: на війні», і «Коли падають дерева» - в цьому році кожен з фільмів повністю заслуговує на звання фавориту будь-якого глядача.

Понравился ответ? Поделись:

Алена:
0
По каким критериям ОМКФ обычно выбирает специальных гостей, которые посетят фестиваль и проведут лекции?
Головне те, що наші гості мають бути якимось чином зв’язаними з програмою, тобто для нас важливо, щоб кожен фільм, який є в програмі ОМКФ, був представлений кимось із творчої групи (режисером, продюсером, актором). Відповідно, це ті наші спеціальні гості, які приїжджають представляти свої фільми, які приймають участь в майстер-класах та лекціях. Найскладніший вибір – це вибір того гостя, якого ми нагороджуємо статуеткою за внесок в розвиток світового кінематографу, це дійсно має бути людина, яка це заслужила. Але головне – це щоб вони були задіяні в програмі самого кінофестивалю.

Понравился ответ? Поделись:

Лера:
0
какие фильмы никогда не смогут попасть на Золоту дзиґу?
Ті фільми, які не виходили в прокат або не були показані на кінофестивалях. У нас досить прості правила, для того, щоб потрапити в відбір конкурсу, потрібно вийти в прокат або бути показаним на кінофестивалі і бути озвученими або дубльованими українською мовою. Тобто шанси є у всіх, головне, щоб фільм бачили глядачі до Золотої дзиґи.

Понравился ответ? Поделись:

Андрей:
0
На каком уровне сейчас находится Одесский кинофестиваль, если сравнивать его с каннским или каким-то другим?
Одеський кінофестиваль вже не перший рік називають Східними Каннами. На одному з фестивалів був присутній директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо, який дуже високо оцінив Одеській фестиваль, навіть в своїй автобіографічній книзі він написав, що для нього це один з найкраще організованих фестивалів світу. І такі відгуки ми отримуємо якраз від тих спеціальних гостей, яких ми привозимо. Одеський кінофестиваль має визнання на міжнародному рівні, ми один з найбільших глядацьких фестивалів в Центральній Європі, ми ще зовсім молоді, нам лише десять років і, звичайно, нам ще є над чим працювати, але наразі, я вважаю, що в Україні з глядацьких кінофестивалів є тільки один – це ОМКФ. Глядачів з інших країн ще не дуже багато і ми над цим працюємо, це проблема не кінофестивалю, це проблема міста і країни, тому що у нас не настільки добре організована інфраструктура, щоб гостям було зручно та комфортно себе відчувати в Одесі. Приїздить близько 5% глядачів, найчастіше це глядачі з сусідніх країн (Білорусь, Румунія, Польща), яким близька наша культура і яким хотілося б і відпочити, і подивитись кіно, можливо, для когось і попрацювати. А гостей, які представляють світову кіноіндустрію на ОМКФ з кожним роком приїздить все більше та більше. Цікаве те, що в минулі роки ми всіх зарошували, тобто це було особисте запрошення, а в останні роки вже з’явилась така категорія гостей, які просто купують акредитацію і приїжджає на фестиваль. Хотілося б більше іноземних гостей, але для цього потрібно більше готелів в Одесі, більше авіаперельотів, тому що навіть нам не завжди вистачає готелів на цей період.

Понравился ответ? Поделись:

Дима:
0
Уже определились со специальными гостями ОМКФ-2019? Кто посетит Украину в этом году?
Майже, але у нас є така традиція – ми не оголошуємо наших гостей до того моменту, поки не придбаємо авіаквиток і не підпишемо всі документи. Тому що спеціальні гості – це гості з Голівуду, це зірки Європи і ми маємо бути впевненими перед тим, як про них заявляти. Тому будемо поступово оголошувати, як і в минулі роки, імена зірок Ви дізнаєтесь буквально перед самим кінофестивалем.

Понравился ответ? Поделись:

Микола:
0
Розкажіть про підготовку до ОМКФ-2019. Чим фестиваль буде особливо цікавий цього року?
Я зараз не можу рас крити всі сюрпризи, ми будемо поступово оголошувати про все, у нас багато чого цікавого готується для аудиторії. А головне – це програма, тому що ми збираємо найкращі фільми з усього світу, тому буде цікаво. У нас буде більше локацій, більше заходів – слідкуйте за нашими новинами і про все поступово будете дізнаватись.

Понравился ответ? Поделись:

Маша:
0
Кинофестиваль - это прибыльно?
Ні, мало того, що це не прибутково – це абсолютно дотаційний проект, підтримка держави значно збільшилась, але вона навіть не наблизилась до того, як підтримують кінофестивалі в світі, де держава фінансує, мінімум, 50%. В нашому випадку це може сягати 10-20% від всього бюджету, спонсори та продаж квитків також цього не покривають, тому кінофестиваль в Україні апріорі не може бути прибутковим. Це великий соціальний проект, який ми проводимо вже десять років для того, щоб долучити аудиторію до перегляду розумного та інтелектуального кіно, розвивати культуру перегляду та кіноіндустрію в Україні, це великий соціальний проект для нашої української кіноіндустрії.

Понравился ответ? Поделись:

Олег:
0
Які, на вашу думку, Україна має шанси у найближчі роки знімати справжнє велике кіно, про яке мріють молоді режисери та продюсери? Кіно рівня Голлівуду. Чого для цього наразі не вистачає окрім фінансів?
Ми над цим працюємо. Місія Кіноакадемії та Кінопремії – це створювати та розвивати інститут зірок в Україні. А Оскар і легендарні обличчя – це всі ті кінопрофесіонали, які працюють в Америці, в Британії. Для того, щоб ми вражали обличчями, ми маємо зробити з наших акторів таких зірок, легендарних і впізнаваних всіма. Кожного року на Кінопремії ми говоримо про ті теми, які нас хвилюють, і наші кіно спікери мають можливість говорити про ті головні питання, які наразі є у нас в Україні, тому – ми ще не Оскар, але скоро станемо :)

Понравился ответ? Поделись:

Надія:
0
Ви дивилися мюзикл "Гуцулка Ксеня"? Якщо так, чи сподобався він вам
Ні, ще не встигла подивитись цей мюзикл. Сподіваюсь, що мені це ще вдасться найближчим часом, мабуть, вже після 19 квітня. Я чула багато відгуків, бачила нарізку з кадрів і це мені сподобалось, але, звичайно, треба оцінювати після того, як подивишся мюзикл від початку до кінця.

Понравился ответ? Поделись:

Юра:
0
Що можете сказати про фільм "Донбас" Лозниці?
Я взагалі захоплююсь Сергієм Лозницею, його минулими роботами і вважаю, що «Донбас» з усіх його робіт, які я бачила, це найкращий фільм. Неможна говорити сподобався чи не сподобався, це якраз та робота, яка має викликати різні емоції, тому що ця тема складна, ця тема непроста. Я дійсно дуже рада, що фільм потрапив до номінації «Найкращий фільм», я бажаю йому успіху і, сподіваюсь, що академіки підтримають всіх нас в тому, що «Донбас» - один з найкращих фільмів останніх років.

Понравился ответ? Поделись:

Марічка:
0
Чому в шорт-лист у головну номінацію "Кращий фільм" не потрапили комедії? Наприклад, "Скажене весілля"
Це питання не до мене, це питання до наших кіноакадеміків – як вони голосують та обирають найкращі фільми. Щодо «Скаженого весілля» - це рішення правовласника не подавати цей фільм до конкурсу.

Понравился ответ? Поделись:

Ліза:
0
У скільки обходиться організація церемонія нагородження премії "Золота дзига"? Мається на увазі фінансово
У нас бюджет – майже чотири мільйони гривень на рік, тобто це включає всю роботу протягом року, підготовку самої церемонії. Це дуже маленький бюджет, якщо порівнювати, знову ж таки з тим же Оскаром, то у них бюджет сорок мільйонів доларів лише на саму церемонію. Тобто у нас на саму церемонію сума значно менша, у нас загальний річний бюджет – сто п’ятдесят тисяч доларів. Ми маємо підтримку від держави – цього року держава виділила чотириста тисяч гривень, це значно більше, ніж в минулі роки. І, звичайно, долучаються меценати та спонсори.

Понравился ответ? Поделись:

Діма:
0
У номінації "Кращий фільм" є робота Марисі Нікітюк "Коли падають дерева", я вважаю цей фільм найкращим серед українських кінострічок за останні декілька років, а як ви охарактеризуєте цей фільм?
Я погоджуюсь з Вами і погоджуюсь з нашими кіноакадеміками – це дійсно один з найкращих фільмів минулого року, тому він і потрапив в цю номінацію, він визнаний і на міжнародній арені, він отримав не одну перемогу на кінофестивалях по всьому світу. Сподіваюсь, що таких фільмів буде все більше.

Понравился ответ? Поделись:

Алла:
0
Дивилися Оскар-2019? Погоджуєтеся з результатами?
Дивилась Оскар і дивилась майже всі фільми, які подавались. Практично повністю погоджуюсь, я не згодна з номінацією «Найкраща чоловіча роль», тому що вважаю, що статуетку мав отримати Крістіан Бейл за фільм «Влада». А практично на 90% я згодна з вибором Американської кіноакадемії, як на мене, «Зелена книга» - це якраз той фільм, який отримав Оскар абсолютно заслужено.

Понравился ответ? Поделись:

Коля:
0
Чому варто відвідати Одеський кінофестиваль у 2019 році?
Одеський кінофестиваль – це дуже велика та цікава подія, це 9 днів кіно, музики, культури, вечірок, для тих, хто приїжджає до Одеси, це також і море, все залежить від того, чого хотілося б отримати гостям фестивалю від самого фестивалю. Ми розвиваємо і бізнес-програми, і ІТ-програми, і культурні програми, є виставки та лекції, але основне, звичайно, це кіно. Для тих, хто любить та цінує кіно, Одеський кінофестиваль – це найкращий вибір в Україні, іншого глядацького кінофестивалю такого рівня у нас немає, тому ми всіх запрошуємо! В 2019 році у нас вже десятий ювілейний кінофестиваль, буде багато цікавих подій та заходів, я сподіваюсь, що аудиторія кінофестивалю це оцінить і ми відсвяткуємо наш ювілей найкращим чином.

Понравился ответ? Поделись:

Ольга:
0
Чим цьогорічна церемонія вручення "Золотої Дзиґи" буде відрізнятися від попередніх?
Доброго дня! Церемонії нагородження завжди відрізняються головним, це якраз переможцями та учасниками. Також у нас цього разу нові ведучі, цього року – у нас відома акторка та телеведуча Дар'я Трегубова та телевізійний ведучий Олег Панюта. Також ми готуємо цікаву музичну програму, тобто все насправді, як завжди, але більш цікаво та ще краще.

Понравился ответ? Поделись:

Олег:
0
Над чим українським кінопрофесіоналам та, зокрема , Українській кіноакадемії потрібно ще попрацювати ?
Проблем у нас багато, але я б назвала їх не проблемами, а викликами, з якими ми маємо працювати. Це питання освіти, врегулювання законодавства, тому що, незважаючи на те, що в 2017 році був прийнятий Закон Про підтримку кінематографу, на жаль, ще не всі норми запрацювали. Звичайно, ще у нас є проблема знання англійської мови і якраз нашим кінопрофесіоналам потрібно над цим працювати, тому що ми бачимо нашу індустрію частиною міжнародної кіноіндустрії і для цього потрібно, щоб наші кінопрофесіонали були на рівні з кінопрофесіоналами з усього світу.

Понравился ответ? Поделись:

Ірина:
0
Чи будуть з’являтися нові номінації? І які?
Звичайно, будуть, у нас кожного року з’являються нові номінації. Цього року у нас з’явилась номінація за найкращий монтаж і за найкращу пісню. Номінації з’являються тоді, коли є, кому їх вручати, тобто, коли індустрія розвивається, з’являється все більше фільмів, більше професіоналів – тоді ми виносимо на голосування нові номінації. Це будуть номінації і за спецефекти, і за адаптований сценарій, і за оригінальний сценарій. У Оскара це майже 40 номінацій, думаю, що ми дійдемо до такої ж кількості, але це буде відбуватись поступово.

Понравился ответ? Поделись:

Анастасія:
0
Яка тематика переважає серед поданих на участь Кінопремії стрічок?
Це також моє улюблене питання, тому що на Кінопремію подались практично всі фільми, які були зняті за цей рік в Україні і, відповідно, це абсолютно різні тематики, тому що це і комедії, яких вийшло досить багато в 2018, це і соціальні драми. На жаль, у нас ще досить мало жанрового кіно, тріллерів та бойовиків буквально одиниці. Але Кінопремія якраз показує такий зріз того всього, що було знято в минулому році.

Понравился ответ? Поделись:

Ольга:
0
Які сюрпризи готуєте на цьогорічній церемонії вручення нагород «Золота Дзиґа»?
Це моє улюблене запитання, але сюрпризи – на те і сюрпризи, тому якраз про якісь особливі моменти Ви дізнаєтесь вже на самій церемонії. Лише підкажу, що у нас буде несподівана музична програма (тобто ті номери, які будуть між врученням самих статуеток лауреатам), думаю, ця програма здивує наших глядачів.

Понравился ответ? Поделись:

Галина:
0
Які зміни відбулися в українському кіно, з моменту створення Кінопремії?
Багато чого відбулось. Ми створили Кінопремію в 2017 році, вирішили її створювати ще в кінці жовтня 2016 року, тому що ми побачили, що почало з’являтись українське кіно. На той момент це було буквально кілька повнометражних фільмів в прокаті, а сьогодні у нас – 35 фільмів в прокаті, перемоги на кінофестивалях класу А, це підтримка держави (щороку держава виділяє майже мільйон гривень на зйомки фільмів та проведення кінофестивалів, на освіту). Тобто індустрія за ці три роки дуже змінилась, вона значно виросла. Сподіваюсь, що в наступні роки залишиться така же підтримка держави і індустрія зміниться ще більше і ми будемо дійсно виглядати як Оскар.

Понравился ответ? Поделись:

Артем:
0
у вас есть личные фавориты среди фильмов/режиссеров/актеров и т.д. в этом году? возможно, вы бы сами кого-то убрали из номинантов или добавили другие фильмы? Спасибо.
Як у глядача та члена Кіноакадемії, у мене є фаворити, є ті, за кого я голосувала та вболівала, я не завжди погоджуюсь з вибором кіноакадеміків та номінантами, які потрапляють в номінацію, але це вибір кіноакадеміків. Називати я точно не буду, як організатор заходу, я не можу цього робити, але звичайно вони є.

Понравился ответ? Поделись:

Полина Ревко:
0
Сколько человек выбирают фильмы в итоговый список номинантов? Все ли они смотрят эти фильмы или голосуют "за своих"?
У нас 355 кіноакадеміків, тобто це повний склад Кіноакадемії і голосує у нас до 80% членів, тобто майже 300 осіб обирають переможців в кожній номінації. Якраз в цьому різниця з іншими конкурсами та фестивалями – досить велика кількість академіків обирає переможців. Звичайно, дехто може голосувати за своїх, але, якраз досить велика кількість голосуючих нівелює цей суб’єктивний момент голосування за своїх.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии

символов 999