Владимир Лавренчук об инновациях в банковской сфере

1 0

Руководитель Райффайзен Банка Аваль рассказал об инновациях в банковской сфере.

3 августа в 15:00, студию finance.tochka.net посетит председатель правления Райффайзен Банка Аваль Владимир Лавренчук.

3 августа на web-конференции мы поговорим с Владимиром Лавренчуком о состоянии банковской системы Украины, о том, какие новые банковские продукты вскоре появятся на рынке, а также узнаем, когда в нашей стране увеличится объем безналичных расчетов.

Спросите банкира, какой опыт мировых банков применим для Украины и какое будущее ожидает гривну.

Владимир Лавренчук закончил финансово-экономический факультет Киевского института народного хозяйства по специальности "экономист". С 1982 года работает в банковской сфере.

Он занял первое место в номинации "Банкир года - 2009" по версии газеты "Бизнес". Журнал "ТОП-100. Рейтинг лучших компаний Украины - 2010" отметил его как "Лучшего менеджера-финансиста" и "Лучшего менеджера по управлению изменениями в компании". Рейтинг "Гвардия руководителей" три года подряд (с 2008 по 2010 год) называет его лучшим руководителем в банковском секторе Украины. В 2009 году, согласно этому рейтингу, Владимир Лавренчук вошел в тройку лучших менеджеров страны всех отраслей экономики.

Ответы 20

Мария:
13
Более 80% действий держателей платежных карт в Украине - снятие налички. С другой стороны, системы эквайринга в отечественной рознице настолько отсталые и медленные, что три раза подумаешь, платить ли картой. вводить пин-код, перегибаясь через прилавок кассира - это вообще дикость. Скажите, пожалуйста, что должно произойти для того, чтобы эквайринговые услуги от наших банков были на эвропейском уровне?
Владимир Лавренчук:
Це має бути впроваджено державними заходами або обов’язковими регламентами, які зобов’язували б мати такі технології в магазинах, кафе, ресторанах та таксі. Карточка дає багато переваг: не треба носити готівку, є бонуси, скидки, партнерські програми. Сфера користування банківськими картами в Києві є достатньо широкою (але все одно в таксі та деяких кафе розраховуватися не можна), в інших містах України – ця мережа менша. Тобто при всіх перевагах, це розвивається повільно.
Вигоди для економіки Україні і споживачів від користування картками очевидні, але потрібний якийсь адміністративний поштовх. Я можу дати такий прогноз, що карткові послуги будуть розвиватися швидше, особливо у містах Євро-2012: Києві, Львові, Харкові та Донецьку. Ще один рік – і ми будемо мати більше таких точок, вони будуть обов’язковим елементом інфраструктури. Технологічно це не дуже складно, як завжди, потрібна політична воля.
Стосовно незручності користування картками. Ми маємо контракти і угоди з багатьма мережами (наприклад, заправками, ресторанами), і якщо дуже багато сигналів про незручності або коли має місце недотримання технологій, ми контактуємо з партнерами з цього приводу. Часто продавці перестраховуються тими чи іншими кроками, щоб вберегти себе від шахрайства. Проте процедура обслуговування кредитною карткою має бути простішою. Якщо скарг багато, ми обговорюємо з власниками компаній, яким чином можна покращити сервіс.

Понравился ответ? Поделись:

Сергей:
11
Добрый день! В 2007 году взял в Вашем банке ипотечный кредит в валюте, курс доллара значительно изменился, а условия погашения кредита остались прежние, что сказывается на повышении платежей в гривневом эквиваленте. В связи с этим у меня к Вам вопрос, можно ли пойти на встречу клиентам и конвертировать долларовый кредит в гривну по курсу, который был на момент выдачи кредита? Если нет, объясните почему? Если да, жду с нетерпением программу конвертации!!! заранее спасибо!!!
Владимир Лавренчук:
Питання не є складними, просто на них немає простих відповідей. Вони не є новими – починаючи з жовтня 2008 року ці питання є актуальними як для мільйонів українців, які взяли кредити, так і для банків. Кількість судових процесів по спірних питаннях в банківський системі складає 186 тисяч. Ми несемо витрати, клієнти несуть витрати – потрібне якесь рішення, яке було б корисним для обох сторін.
У нас протягом останніх 2,5 років було 4 хвилі, так званої, реструктуризації, в рамках якої ми пропонували різним сегментам клієнтів різні умови реструктуризації (канікули, зниження процентної ставки, пропозиція перейти в гривню). Був період, коли Нацбанк продавав валюту для погашення валютних кредитів за пільговою, порівняно з ринком, ціною. У нашому банку остання хвиля реструктуризації якраз пов’язана з тим, що ми переводили валютні кредити у гривневі за курсом, що залежав від доходів сім’ї. Якщо була мінімальна можливість гасити кредит – банк йшов на зустріч. Я можу сказати, що були тисячі учасників таких угод, яким валюту кредиту змінили на в гривню по пільговому курсу. У будь-якому випадку був дуже глибокий попередній аналіз, щоб ті, хто дійсно не могли обслуговувати борг на старих умовах, отримали зменшений платіж. Цей процес закінчився, тобто він не діє постійно. Для наступної хвилі реструктуризації завжди мають бути відповідні причини. Ми спостерігаємо за рівнем економіки, за падінням або зростанням доходів населення, за динамікою прострочених кредитів – коли збігаються певні обставини - оголошується чергова реструктуризація. Приклад чотирьох останніх хвиль показав, що потенціал програм реструктуризації поступово зменшується, тому що ми маємо факти, коли кредити, що були реструктиризовані, теж перестають вчасно погашатися. І це говорить про те, що реструктуризація має короткостроковий ефект. Тому зараз вірогідність реструктуризації є меншою, як мінімум, в банку ми сьогодні ще одну хвилю реструтуризації не обговорюємо.

Понравился ответ? Поделись:

святослав:
9
как по вашему - когда в Украине сфера услуг станет действительно услужливой....особенно в банках (не только в вашем) - сплошные очереди, хамство и некомпетентность на фронт-деске). как вы с этим боретесь в рамках своего огромнейшего банка?
Владимир Лавренчук:
Я не розділяю таку точку зору. Є кращі зразки, гірші зразки і середній рівень сервісу. Себе я відношу до тієї категорії людей, які не драматизують стан справ. Я не роблю «фетиш» з сервісу, який надається в західних країнах, але визнаю, що там кращий сервіс (хоча навіть у Лондоні я бачив черги). Сама по собі черга не є ознакою поганого сервісу. Коли черга швидко рухається, коли є якась логіка в цій черзі, коли тебе попередили стосовно часу в цій черзі – тоді вона сприймається інакше.
В нашому банку ми інвестували і продовжуємо інвестувати в навчання персоналу. В рамках цього навчання у нас є велика кількість програм для підвищання якості сервісу. Ми мотивуємо людей, щоб обслуговування було кращим, і ми віримо, що вже досягнули значних покращень.
Цьому надається надзвичайна увага: по-перше, це важливо для суспільства, по-друге, якщо сьогодні говорити про конкуренцію на банківському ринку, то переможе той банк, у якого кращий сервіс. Ще порада: частіше посміхайтесь самі – і ви майже завжди отримаєте посмішку у відповідь.

Понравился ответ? Поделись:

Андрей:
6
Здравствуйте, Владимир! В последнее время наблюдается нестабильность пары евро-доллар. Скажите, как это скажется на процентных ставках в кредитах-депозитах и на украинской гривне в целом?
Владимир Лавренчук:
Ставки по депозитам і кредитам залежать, перш за все, від внутрішнього ринку, економіки і рівня інфляції. Значно меншою мірою вони залежать від пари євро-долар. В той же час потрібно сказати, що співвідношення євро-долар, може вплинути на українську економіку. Більше ніж 80% наших контрактів укладені в доларах, тому послаблення долару, очевидно, може призвести до послаблення української економіки. Нам з цим треба боротися стимуляцією власного виробництва і власного споживання. За умови слабкого долара імпорт буде дешевим, а експорт – невигідним. Стосовно процентних ставок – тут немає прямого зв’язку з курсом євро-долар, вони більше залежать від інфляції. В цьому році ми очікуємо інфляцію 11%. Це майже в межах тих параметрів, які заплановані Кабміном і погоджені Валютним фондом. Рівень інфляції знаходиться під контролем. Таким чином, можемо прогнозувати, що ставки не мають перспективи зростання, але і перспектива падіння ставок на деякій час вичерпана.
Немає формули, яка використовується для визначення депозитних ставок. Ми бачимо діапазон процентних ставок в Україні на гривневі річні депозити від 9 до 19%. При визначенні ставок банки враховують, як правило, наявність грошей в банку. Якщо вони ліквідні – мають достатньо грошей, якщо у них надлишок ліквідності – вони ставлять нижчі ставки. Якщо дефіцит грошей – ставлять вищу ставку. Діапазон 9-19% говорить про відсутність прив’язки депозитних ставок до інфляції. Хоча очевидно, що кожний вкладник хотів би мати дохід від депозиту, який би як мінімум покривав би втрати від інфляції. Це очікування є очевидним – банки якраз і мають забезпечити таку дохідність. Якщо інфляція - 11%, то вона мала б перекриватися депозитом на 12 місяців.
Проте треба врахувати те, що відома дискусія про право дострокового зняття депозитів або відсутність такого права ні чим не закінчилася. У всіх вкладників сьогодні в Україні залишається право в будь-який момент прийти і забрати гроші – це дуже сильно знецінює сам депозит для банку. Тому що депозит з невизначеним терміном не є таким, який можна ефективно використати. Це призводить до нестабільності ресурсної бази. Тому банки не можуть гарантувати покриття рівня інфляції у разі, якщо немає дефіциту коштів. Я не є прихильником заборон на дострокове зняття депозитів, але великий прихильник передбачуваних дій з обох сторін.

Понравился ответ? Поделись:

Aleks:
6
За рубежом популярен расчет с помощью кредитных карт. Как скоро, по Вашему мнению, эта практика станет популярна в Украине?
Владимир Лавренчук:
Платіжна або дебетна карта, як правило, видається тим, хто має кошти на рахунку, і платіж відбувається в межах цих коштів. Якщо коштів не вистачає – тим чи іншим клієнтам банк відкриває, так званий, овердрафт, Таких карт у нас більше, ніж населення України. Інша карта – кредитна, там грошей клієнта немає і за все сплачує банк. Кредитна картка відрізняється від інших не тільки тому що банк платить за клієнта, вона ще демонструє всім (в тому числі в магазинах) те, що ця людина має довіру фінансової установи – банк видав їй свою карточку, людина має позитивну фінансову оцінку.
Раніше кредитні карти видавались «авансом», цьому сприяла конкуренція. Часто це було безпідставно, тому що переважна кількість людей не має достатньо грошей, щоб сплачувати борги за такими картами. Тому питання, чи є у нас необхідність збільшення кількості кредитних карт є чисто арифметичним, потрібні розрахунки. За моїми спостереженнями і досвідом – у нас практично вичерпаний ресурс таких карт.

Понравился ответ? Поделись:

Светлана:
4
В 2006 году взяла кредит в Вашем банке на покупку жилья. С тех пор ежемесячно беру справку о размере уплаченных процентов. Сначала справку давали бесплатно, потом- за 15 грн, а с июля - 50 грн. Зарплата у меня 1500 грн., кредит погашаю в сумме 1000 грн, На руках двое детей ( я- мама - одиночка), поэтому для меня 50 грн. - больший деньги. Неужели для того, чтобы получить справку нужно платить такие деньги? И еще.
Нужен реальный совет, как поступить в моей ситуации, когда ПОЧТИ ВЕСЬ ДОХОД ИДЕТ НА УПЛАТУ КРЕДИТА. Я понимаю : брала - нужно платить. Но когда оформляла кредит, то зарплата была больше, доллар - дешевле и был только один ребенок. Теперь обстоятельства изменились.
Владимир Лавренчук:
Я в роздумах, тому що все, що написано – нелогічно виглядає. Із того, що знаю я, у нас доступ до інформації про нараховані проценти і залишок боргу надається безоплатно, шляхом дзвінка до кол-центру або через інформаційний кіоск, де ви можете роздрукувати виписку. З мого досвіду, довідки з відділення потрібні раз на рік для звітів в податкові органи. Можливо, Ви можете обійтись звичайними безоплатними виписками з кіосків – це теж інформація, яка підтверджена банком, там стоять всі необхідні реквізити. Безумовно, платити 50 гривень щомісяця тільки за те, що тобі сказали, скільки у тебе нараховано процентів – це неадекватно. Якщо Світлана залишила свою електронну адресу, ми з нею зв’яжемось, я б хотів, щоб ми визначились із цим питанням.

Щодо другого питання. Якби я знав відповідь на нього, то неодмінно поділився би нею з усім українським народом. Описана ситуація є доволі типовою і немає однозначного вирішення. Якщо немає інших перспектив і не вистачає грошей, є декілька сценаріїв розвитку ситуації. Можна звернутися з проханням реструктуризації, розглянути можливість зниження ставки або переведення в гривню за ставкою, яка є доступною для клієнта. Якщо в цьому немає перспективи, очевидно, треба подивитись разом із банком, що було придбано. Можливо, ця квартира є завеликою і ми можемо прокредитувати меншу квартиру? А цю квартиру виставити на торги з тим, щоб компенсувати кредит. Але це складніший сценарій. Він небажаний, але я його маю озвучити. Перший сценарій є найбільш вірогідний. Щоб отримати зниження ставки, пільговий перевід з долара в гривню, відверто розкажіть банку свою історію. Я не ідеалізую банк, це не церква, не можна сказати, що це якась ідеальна установа, але принципи, якими керуюсь я (я сподіваюсь, що і мої колеги по всій мережі нашого банку), полягають у тому, що коли клієнт зрозуміло і відверто розповідає про всі свої активи, без утаювань відкриває свої фінансові операції або потоки – у банка немає іншого шляху, ніж в межах цих потоків знайти рішення. Проте якщо банк отримає неточну інформацію, він ніколи не запропонує пільгові умови. Інколи ми йдемо на втрати, але свідомо, тому що це все одно кращий сценарій, ніж конфлікт. Якщо інформація чесно розказана, банк знайде рішення, щоб знизити ставку або зменшити платіж без додаткових обтяжень. Не раджу кредитні канікули, тому що канікули – це відкладання проблеми на рік-два-три, а треба подивитись, що можна зробити сьогодні. Такі інструментарії у банка є, але лише за однієї умови – повної правдивої інформація про грошові потоки позичальника.

Понравился ответ? Поделись:

Станислав:
4
Ставки по иппотечному кредитованию в Украине - заоблачные. Когда можно ожидать снижения ставок до европейского уровня.
Владимир Лавренчук:
Я можу коротко відповісти: не скоро. Все залежить від вартості грошей або наявності державних програм по компенсації цих процентних ставок. У нас є досвід компенсації процентних ставок по кредитам аграріїв - цей інструмент працював не один рік. В результаті (дякуючи не тільки цьому інструменту, але в тому числі і завдяки йому) ми сьогодні маємо найбільш продуктивне, найбільш прибуткове і найбільш привабливе для інвесторів сільське господарство, порівняно з іншими галузями української економіки.
Я взагалі не знаю країн, де розвили масову іпотеку, особливо для бідних або не дуже заможних громадян,без спеціальних компенсаційних програм з боку держави. Це здешевлює кредит, але не всім, а тільки тим, хто підтверджує свої малі статки. Щодо України – у нас таких програм поки що не було. Програма молодіжного будівництва дуже селективною – в будь-якому випадку це не є вирішенням проблеми.
Є математичні розрахунки, я сам колись брав участь у їх здійсненні разом з німецьким дослідницьким центром. Ми приходили до того, що 10% – це максимальна ставка для великого кредиту (такий, як іпотечний), який може собі дозволити середньостатистичний німець.
Якщо ми вийдемо, згідно наших прогнозів, у нашому банку на 15% за іпотечним кредитом (в перспективі – 14%) – це для нас не означатиме масової іпотеки. Але все ж таки для тієї категорії людей, яка має достаток вище середнього, ця іпотека може бути доступною.
Людям зараз потрібно переглянути свої апетити і задовольнятися одно-двокімнатними квартирами, а не котеджами за містом. Тому що дистанція між доходами і вартістю житла є настільки великою, що покривати її кредитом означає загнати багато людей в боргову яму, з якої немає виходу. І немає значення, це долар чи гривня.
Більше половини покупок житла раніше була пов’язана з очікуваннями зростання ціни. Чотири роки до кризи в Києві ціна на нерухомість щорічно зростала на 40% на комерційну іпотеку і 30% - на житлову. Тобто купив квартиру (а краще – дві), через два роки вона вже майже вдвічі дорожча, одну продав і компенсував витрати на дві квартири. На цей шлях стало дуже багато людей. Їх не можна звинувачувати, тому що це була настільки очевидна тенденція. Але 2008 рік її зупинив, і навряд чи можна скоро очікувати повторення подібного сценарію. На сьогодні ми знаємо, що вартість нерухомості впала на 50%, і навіть у 2011 році ціни продовжують падати.
Тому вирішення проблеми виникнення в Україні масової дешевої іпотеки об’єктивно залежить від інфляції, вартості українських грошей, перегляду будівельних стратегій (що будують: елітне житло чи житло для всіх), наявності «довгих» грошей і компенсації державними програмами.

Понравился ответ? Поделись:

Анна:
3
дефолт США отменяется? как вы думаете, увеличение долгов США не провоцируют ли новый "пузырь"?
Владимир Лавренчук:
Я не фахівець з американської економіки, але, очевидно, що це найбільш потужна економіка світу. На сьогоднішній день для нас немає особливих підстав для переживань. Хоча взагалі така загроза існує, борг має бути керованим. Хоча рівень 110% боргу до ВВП - це менше, ніж у Греції та Італії, але все одно - це сигнал, який широко обговорюється. Прогноз: напевно, буде більше контролю за держборгом США і буде більше податків з американського суспільства.

Понравился ответ? Поделись:

Ольга:
3
Какие новые продукты стоит ожидать на банковском рынке Украины в ближайшее 3 года? Как быдет развиваться банковская розница?
Владимир Лавренчук:
Я назвав би основні напрямки розгортання фінансових послуг для населення або роздрібних послуг в банківському секторі – це поточний рахунок і комунальні платежі. Хай Вас не розчаровує моя відповідь, тому що останні років 5-6 ми знаходимось в полоні «кредитної машини» і вважаємо, що це є драйвер роздрібу. Криза показала, що це небезпечний драйвер. І під знаком питання, чи мало це бути драйвером. Сьогодні йде змагання за, так звані, платіжні картки, а з них ідуть платежі. Якщо будуть термінали в готелях, ресторанах, таксі – це збільшує оборот і збільшує комісійний дохід. В роздрібу це буде драйвером, я не сумніваюсь. І всі послуги, навколо поточного рахунку, пов’язані зі щоденними платежами, визначать переможця в конкуренції. В сьогоднішніх умовах я не можу назвати кредит головним продуктом, за який буде змагання, тому що це вже було і є дуже багато змін в регуляторному середовищі, що пов’язано з великою нестабільністю зовнішніх ринків.

Понравился ответ? Поделись:

Николай:
3
Владимир, в прошлом году Ваш банк одним из первых вывел на рынок новый продукт - пакет "Оптимальный". Была проведена громкая рекламная компания. Скажите, понял ли рынок преимущества нового продукта? стал ли он успешным?
Владимир Лавренчук:
Так, ми думаємо, що він став успішним. Ринок спочатку сприйняв його неоднозначно. Навіть співробітники банку не зразу відчули, що пакетний підхід є вірним. Ми дуже обережно до підходили до запровадження цього продукту. На це пішло майже 3 роки. Сьогодні більше 40% держателів наших карток перейшли на пакет «Оптимальний» - 860 тисяч клієнтів Багато це чи мало? Я б сказав, що могло бути більше. Але 860 – це значно більше, ніж ми уявляли під час внутрішніх дискусій. Було дуже багато сумнівів, що люди, які звикли, що за їх картки платить компанія, будуть самі платити по 7 гривень. І питання не в кількості гривень, а в тому, чи буде людина сама платити, коли раніше за неї платила компанія. Я переконаний, що пакетний підхід має право на існування. В будь-якому випадку щомісяця перевіряти скільки за яку операцію з тебе зняли грошей – це забирає і час, і нерви. За моїм досвідом, зручніше обслуговуватись комплексно, в пакеті. А чи вигідніше? Є конкуренція, існують різні тарифи у банків – людина вибирає сама.

Понравился ответ? Поделись:

катерина:
2
Владимир, добрый день! недавно стало известно, что в Украине более 30 банков оказались убыточными. скажите, какова причина столь огромного количества проблемных банков и когда разрулится эта ситуация?
Владимир Лавренчук:
Причини проблем ми знаємо. Фахівцям відомо, що збитки, які ми показали, це не остаточний факт, а потенційні збитки. Тобто банки згідно правил нараховують резерви, відображають ці резерви як витрати, навіть без наявності доходів, вони мають показати витрати. Потенційно це проблемні кредити. Є ознаки, за якими регламенти зобов’язують банки будуть консервативними – вимальовувати найгірший сценарій і формувати резерв. І може бути так, що доходів було мільярд, а витрат – три мільярди.
Міжнародні банки, до яких відноситься «Райффайзен Банк Аваль» сукупно внесли близько трьох мільярдів доларів в рекапіталізацію, на покриття втрати капіталу. Я так думаю, що інші банки теж довнесли. Є банки, де капітал був рекапіталізований державою. Тому я скажу, що збитки сьогодні покриті. І сьогодні я не знаю збиткових банків, тому що Національній банк спостерігає за банками надзвичайно прискіпливо і вимагає негайного збільшення капіталу у випадку наявності збитків. Тому ми або покращуємо портфель, або радикально скорочуємо витрати, іноді буває скорочення персоналу з тим, щоб не допускати нових збитків. І це є безальтернативна поведінка. Тому я не можу підтвердити, що у нас дуже багато збиткових банків. Є проблемні банки, тому що є проблемний портфель. Але збиткових немає, тому що за нами спостерігають на дуже професійному і прискіпливому рівні.
Є два стандарти фінансової звітності: міжнародні і українські. Те, що було сформовано міжнародними стандартами, має інший обліковий ефект. Ми маємо аудиторське підтвердження і тих, і інших стандартів, як більша частина банків першої двадцятки.

Понравился ответ? Поделись:

Мила:
2
Владимир, а в какой валюте вы лично держите свои сбережения?
Владимир Лавренчук:
Я скажу, чого я не роблю: я не роблю перехід з валюти в іншу валюту в залежності від останніх публікацій в газетах.

Понравился ответ? Поделись:

Святослав:
2
Владимир, добрый день! скажите, пожалуйста, какая средняя ЗП у кассира в вашем банке? можно ли с такой ЗП ждать от человека клиентоориентированности и действительно хорошего сервиса? зависит ли ЗП сотрудников фронт-деска от показателей их работы? сорри...но хамство очень достало
Владимир Лавренчук:
У нас є програма «Піраміда якості», де є показники, за якими ми оцінюємо якість сервісу наших співробітників. Це не тільки посмішка, але й швидкість обслуговування. Кожна область і кожне відділення змагаються між собою, з гіршими проводиться відповідна робота, навіть до звільнення. Стосовно заробітної плати касира – у Києві вона від 3500 гривен. Ця зарплата відображає стан на ринку праці. Якщо ринок «піде в гору» – ми «підемо в гору» за ним.

Понравился ответ? Поделись:

Александр:
2
Ситуация из жизни. У меня украли банковскую карточку, я ее заблокировал. Через 2 недели пришел за новой, а мне ее не дали, потому что прописка в общежитии истекла. В чем смысл этой прописки при полученни карточки и почему я без нее не могу получить деньги?
Владимир Лавренчук:
Це навіть не українська, а світова вимога. Люди, які не мають адреси або не розкривають джерела своїх доходів, не можуть отримати банківську карточку.

Понравился ответ? Поделись:

Александр Иванович:
2
Владимир, добрый день! Рад что есть возможность задать Вам вопрос и мой вопрос, будет касаться кредитов. В Украине по сути нет системы кредитных историй. в таких условиях сложно говорить о снижении процентных ставок. Скажите, что делается в этом направлении, можно ли ожидать прорыва в ближайшее время....и самое важное - как повлияет работа такой институции на стоимость кредитов для населения? Спасибо за ответ
Владимир Лавренчук:
У нас є три мені відомих кредитних бюро, всі вони добре технічно забезпечені. Проблема в тому, що вони не мають обов’язку обмінюватись інформацією між собою, а у банків немає зобов’язань бути членом бюро.

Понравился ответ? Поделись:

Vovk:
2
Все время банки гнались за количеством клиентов, демпенговали и устраивали акции. В результате страдало качество. Причем чем больше банк, тем больше недовольства у клиентов. Когда начнется эра клиентоориентированности? Какие продукты, которых еще нет в Украине, будут предлагать банки в ближайший год-два
Владимир Лавренчук:
Будуть запроваджені продукти, які забезпечують наші щоденні потреби.

Понравился ответ? Поделись:

Тим:
2
Владимир, вы часто общаетесь с иностранными коллегами. По вашим наблюдениям, как иностранцы относятся к Украине? Изменилось ли их отношение за последние 10 - 15 лет? Расскажите о стереотипах, с которыми вы сталкивались, относительно Украины
Владимир Лавренчук:
Радикально змінилось відношення до України з боку міжнародних менеджерів – переважно я спілкуюся з ними. Очевидно, що Україна зробила великий крок – про неї більше знають, ми стали міжнародними. Не тільки тому, що є нові банки, нові готелі і так інше, але українці ментально - інші люди. Сьогодні наші інвестори вкладають гроші за кордон і створюють там компанії.

Понравился ответ? Поделись:

МашаВаша:
2
Владимир, как вы думаете, какая процентная ставка по кредиту оптимальна для домохозяйств? Т.е. такая ставка, которую могли бы выплачивать семьи?
Владимир Лавренчук:
Має бути формула. Треба порахувати середньостатистичну квартиру, треба порахувати дохід і треба сказати, що кредит закриває 70%, а 30% - має бути накопиченням. Ці 70% поділити на 20 років – чи вистачає зарплати?
Були дуже великі докризові очікування – зарплата зростала на 20% на рік. Зараз прогнози є дуже консервативними: немає падіння, іде повільне зростання всіх економіки і Європи, і Америки. Була б у нас стратегія будівництва житла, яка була б адекватна до доходів населення і до бюджетних можливостей. Але сьогодні більша частина будівництва – це якесь елітне житло, але у нас не елітне суспільство.
При інфляції в 11% і прогнозах, які є на найближчі роки, навряд чи ставка може бути нижча, ніж 12%. Але вище, ніж 15% – це злочин, дуже небезпечно втягувати людей під такі відсотки. Тому коридор 12% (як бажаний) – 15% (як максимальний) – це той коридор, який зможе задовольнити якусь частину населення. Але більша частина населення і 12% на потягне. Сьогодні населення України має переважно низьку зарплату.

Понравился ответ? Поделись:

Darka:
1
Якщо порівняти голів Нацбанку України всіх часів, то хто з них, на вашу думку, найкраще справлявся зі своїми обов'язками?
Владимир Лавренчук:
Чесно скажу: у мене симпатія до всіх, кожний працював у різний період часу і мав свій виклик. Всі вони заслуговують на повагу.

Понравился ответ? Поделись:

TTT:
0
интересно Ваше отношение к ситуации в США. С одной стороны штаты избежали технического дефолта и заплатят по долгам вовремя. С дургой стороны, не повышая налоги, дефицит все равно будет расти. Как вы считаете, сто бедет с экономикой США в долгосрочной перспективе (3 - 5 лет) и что будет с долларом?
Владимир Лавренчук:
Із того, що ми обговорюємо в банку на своїх аналітичних нарадах, це найпотужніша економіка світу. Очевидно, що всі спостерігають, як вона себе поведе, тому що її вплив на світову економіку дуже великий. На сьогоднішній день в багатьох індустріях, які розвиваються в світі, Америка продовжує тримати лідерство. У нас немає сигналів про спад виробництва в США. Чи справляться вони з бюджетною дисципліною, з новими податками? А чому ми повинні сумніватися? Здається, більша частина з нас хотіли, мріяли або вчились в американських університетах – це було рівнем отримання найкращих знань. Це високодосвідчене управлінське суспільство, яке керує складними процесами тривалий час і вміє домовлятися всередині своєї держави в багатьох стратегічних питаннях (політичних, військових, економічних). Тому їх досвід в якійсь мірі нам би – тоді б ми їх коментували. Кількість їх аналітичних інститутів і рівень їх уміння управляти процесами, включаючи бюджетні витрати, без сумніву є одним з найкращих в світі або найкращим.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (1)

символов 999
  • Lisa 10 лет назад

    Светлана (вопрос про справки и кредит). Пожалуйста, сбросьте мне Ваш номер телефона на мейл lisa.b@tochka.net
    Мы передадим его в банк, обещали разобраться в Вашей ситуации.
    Спасибо.

    Прокомментировать Мне нравится