Бригинец о голодовке с Тимошенко

1 0

В пятницу, 18 мая, в 12.00 на news.tochka.net  состоится вэб-конференция депутата Киевсовета от БЮТ, главы постоянной комиссии по вопросам культуры и туризма Александра Бригинца.

Александр Бригинец ответит на вопросы читателей news.tochka.net

Александр Бригинец 16 дней голодал в знак солидарности с голодовкой экс-премьера Юлией Тимошенко.

Спросите у депутата, к чему привела его голодовка и готов ли он ее повторить.

Бригинец  недавно заявил о том, что президентская вертолетная площадка может развалиться в любую минуту.

Расспросите у политика, что грозит вертолетной площадке Президента.

Александр Бригинец митинговал против сноса зданий на Андреевской спуске.

Узнайте у политика, каким он видит будущее Андреевского спуска.

Расспросите депутата о судьбе скандальных строек Киева.

Узнайте у политика, что он думаете о борьбе вокруг предстоящих выборов мэра Киева и едином кандидате от оппозиции на этот пост.

Александр Бригинец получил высшее образование в КНУ им. Т. Шевченко - он журналист.

Работал корреспондентом газеты "Київська правда", был старшим редактором издательства "Молодь",  редактором литературной газеты "Время", продюсером телеканала OTV.

С 1995 года и по сегодняшний день Александр Бригинец - президент художественного агентства "Территория А".

В период 2008-2010 годы Александр был советником премьер-министра Юлии Тимошенко.

Ответы 22

Кот:
18
Скажіть, навіщо ви голодували? Заслуговували своє прохідне місце в списку БЮТ, адже це зрозуміло, що жодним голодуванням відміни вироку Тимошенко чи її взільненя добитися не можна?
Александр Бригинец:
Видно, що людина дуже далека від подій, що відбувались, і не дуже розуміє, що взагалі відбувалось з голодуванням. Ніхто не розраховував на те, що голодування призведе до звільнення Тимошенко. Було очевидно, що це неможливо. Шлях до звільнення Тимошенко буде довгий і, звичайно, переможний. Ми голодували тому, що ситуація склалася таким чином, що після початку голодування Тимошенко була додаткова можливість звернути увагу світової і української громадськості на ситуацію, яка є в Україні. Я особисто не розраховував на те, що моє голодування вплине на суддів, прокурорів або Президента. Я розраховував на те, що моє голодування вплине на українських громадян, які зрозуміють, що не треба сидіти, склавши руки, а використовувати всі засоби, які можливі в даному випадку і можна піти таким самим шляхом, яким пішла Тимошенко, протестуючи проти свавілля влади. І друга дуже важлива частина – за період мого перебування в таборі під час голодування, я зустрівся з кількома десятками європейців, переважно це були журналісти, які розпитували мене про особливості життя в країні, про завдання голодування і все інше. Таким чином вийшло десятки, а може й сотні, публікацій в провідних ЗМІ Європи, які певною мірою вплинули на позицію своїх урядів. І ці уряди, як ви знаєте, через дії самої Тимошенко і через дії тієї сотні людей, які голодували слідом за нею, прийняли свої важливі рішення, які призвели до зриву саміту і показали нашій владі, яку я особисто дуже не люблю, що її зневажають в Європі. Коли Тимошенко припинила своє голодування, я теж припинив голодування, тому що я усвідомлюю, що моє окреме голодування, як окремої людини, точно не вплине на владу та світову громадськість. Але, якщо б Тимошенко поновила своє голодування, я б теж своє голодування поновив. Тому що чітко усвідомлюю, що результат голодування був, він позитивний. Якби не чітка позиція цієї сотні людей по всій Україні, які створили свої наметові містечка, ефект від голодування Тимошенко був би трошки-трошки меншим. Можна сказати, що певною мірою завдання виконано.
А що стосується заяв з приводу міста в списку – я розумію, що є дуже багато людей, які мислять категоріями списків і грошей, тому я не дивуюсь таким запитанням. Моє місце мене цілком влаштовує, я не претендую на чиєсь чуже місце. Мені здається, я завжди непогано виконую ту роботу, яку я маю виконувати. Те, що сьогодні я активно займаюсь злочинами влади в культурній і гуманітарній сфері міста Києва, це дуже важлива робота. Хоча, я абсолютно впевнений, що якщо буде така необхідність, я можу або розширити свою діяльність, або перенести її в інший напрямок. Але це все залежить від того, які люди будуть поруч. Бо кожен з нас не зможе один зробити багато – тільки разом з іншими. І, до речі, голодування, де нас навіть в Києві в наметовому містечку було восьмеро, показало, що колективні дії завжди кращі, ніж індивідуальні.

Понравился ответ? Поделись:

Ася:
13
Почему на съезд БЮТ приходят такие люди как Волков - человек Кучмы и другие? Какие еще сюрпризи готовит эта избирательная кампания, местами в списке снова будут торговать?
Александр Бригинец:
Я особисто підходив до Вовкова і запитував, чи не пов’язана його поява з бажанням потрапити в списки, він сказав, що не збирається балотуватись по спискам опозиції. Я не знаю, які мотиви і які підходи будуть далі, але я точно знаю, що отримав від нього таку відповідь. Мені здається, що сьогодні в опозиційній команді, де вже 6 партій (дві потужні і впливові – «Батьківщина» і «Фронт Змін» і кілька менш впливових, але не менш опозиційних), будуть формувати список разом. Я впевнений, що за умови спільного вето (коли одна партія пропонує свою людину, а інша може накласти вето на цю людину), список буде достатньо цікавим. Буде він ідеальним, чи не буде ідеальним, я не можу сказати, тому що я не беру участь у формуванні списку. Але мені дуже б хотілось, щоб всі люди, які беруть участь в формуванні цього списку, поставились до цього дуже відповідально. Щоб не було прохідних людей, щоб була рота бійців, які можуть бути бійцями і на передовій, коли це відбувається під час акцій протесту, і щоб вони могли займатися законотворчою роботою. Щоб це були кращі з кращих. Сподіваюсь, так і буде.

Понравился ответ? Поделись:

мойша:
11
И как вы выходили с голодовки,как и Тимошенко соками с водой или никак?
Александр Бригинец:
Я почав виходити з голодування по тій схемі, яка була обнародувана Тимошенко. Але люди ж різні, багато хто розповідає про те, що ті, хто голодують, ввечері їдять ковбасу в наметах. І для того, щоб не було ніяких питань, я навмисно пройшов всі курси обстеження, які підтверджують, що в моїх аналізах є всі ознаки голодування. Коли я почав виходити з голодування, я зустрівся з кількома представниками офіційної медицини, звернувся до діагностичного центру. Вони мене подивилися і запропонували свій варіант, який розробили спеціально для мене вже не третій день після виходу з голодування. Тому що я відчув, що я не дуже правильно виходжу з голодування з соками. Мені сказали, що саме для мене ситуація з соками не дуже підходить, в зв’язку з моїми особливостями. Мені запропонували більше використовувати овочевий узвар, який я називаю борщем. В якому є всі овочі, які входять в борщ, але немає олії, ніяких жирів, солі і м’яса. Таким українським узваром-борщем я в основному і виходив з голодування.

Понравился ответ? Поделись:

Maks:
11
Ви плануєте балотуватися д оВерховної Ради?
Александр Бригинец:
Я неодноразово балотувався до ВР, я роблю це на кожних виборах, незалежно від того, чим я займаюсь в цей момент, чи є я політиком, чи є я письменником. Я вважаю, що сьогодні досвід політичного життя потрібен кожному з нас, тому що, на жаль, влада не може вирішити наших проблем. Ми повинні їх вирішити, але вирішити, використовуючи ті механізми, які дає влада. Я балотувався кілка разів і кілька разів програвав вибори, в тому числі мені вдавалось їх вигравати. І, безумовно, я буду пробувати балотуватись до ВР і зараз. Якщо кандидатура буде узгоджена всіма частинами КОДу, то я, безумовно, спробую балотуватись. Якщо ж моя кандидатура буде неузгоджена і якщо якісь політичні сили будуть виступати проти мене, то тоді я вже буду приймати рішення і думати, як мені діяти далі.

Понравился ответ? Поделись:

Сеня:
5
Почему Кличко и Гриценко не пришли на форум оппозиции? после этого последовало весьма резкое заявление Яценюка о том, что кличко не будет единым кандидатом от оппозиции в мэры Киева. а кто же тогда будет? Кужель?
Александр Бригинец:
Я розумію, що наша спільна біда в тому, що інформація, яка доходить до людей, не відповідає дійсності. У нас немає достатньої кількості альтернативних джерел інформації, які могли б більш точно і більш чітко показати людям, як це відбувається. Хоча мені здається, що і я сам робив багато заяв, і багато цікавих сайтів друкували, як все точно відбувалось. Але все одно у людей складається неправильна точка зору.
Перше. Заява Яценюка була іншого зміст. Спочатку було інтерв’ю Кличка, в якому він сказав, що не збирається бути мером з обмеженими повноваженнями. І багато хто трактував це як те, що Кличко не буде балотуватися на посаду мера. Це справді викликало обурення, тому що опозиція заявила, що буде підтримувати його. Коли мене запитали, що це може означати, я сказав, що це може означати відмову від балотування, але це може означати і те, що Кличко передбачає потужну боротьбу за повернення повноважень мера і буде вимагати від об’єднаної опозиції, від більшості опозиції, яка буде в ВР, повернути повноваження обраному меру Києва. Така фраза може означати і те, і інше. Я навіть коментував це в Фейсбуці, хто хоче, може подивитись. А Яценюк однозначно сприйняв слова Кличка, як відмову від балотування, як і більшість людей. Ясно, що фраза Кличка була побудована хитро, вона була побудована двозначно. В ній була певна провокація, як я думаю. Або просто невміло подані слова. Тому багато хто, в тому числі згадана Кужель, виступили категорично проти. Як на мене, якщо б Кличко відмовився від виборів Київського міського голови, це була б зрада киян, яким він це багато разів обіцяв. І це викликало б обурення всіх опозиційних сил, ми б вважали, що так він підіграє діючій владі – даючи можливість Попову стати мером міста. Чому Кличко не прийшов на форум опозиційних сил, цього я не можу пояснити. Це, мабуть, може пояснити Кличко. Є думка про те, що Кличко не входить до загального списку, але «Свобода» теж не входить до загального списку, але її представники прийшли. Я думаю, що насправді Кличко грає більш складну роль, можливо, більш важливу для ситуації в Україні, ніж багато кому здається. З одного боку, безумовно, Кличко виглядає як такий зрадник, який не хоче приєднуватись до опозиції, так само я його і сприймаю дуже часто. Але інколи, мені здається, що це спроба об’єднати навколо себе не тільки опозиційних виборців, а і тих виборців, які живуть на Сході, але не готові бути з опозицією і не знають, кому віддати свій голос. Тому що ПР вочевидь себе дискредитувала, а голосувати за комуністів вони не можуть з певних політичних причин, тим паче не можуть голосувати за об’єднану опозицію. Для них, можливо, голосування за Кличка в конкретному регіоні і може бути якоюсь певною користю. Сьогодні говорити однозначно, складеться це на користь опозиції чи ні, я не можу, тому що я не знаю, як насправді поведе себе Кличко після виборів.
Я дуже часто буваю на Сході, регулярно буваю в Харкові, нещодавно був в Одесі та Донецьку – я знаю точно: люди не хочуть голосувати за ПР. Вони вже не вірять Януковичу, але вони ще не вірять опозиції. Вони можуть або не піти на вибори, або проголосувати за якусь іншу, так звану, третю силу. Цих третіх сил буде дуже багато, всі вони будуть вдавати з себе опозицію. Це буде і Королевська, яка вже намагається подавати себе як третю силу, це буде Ляшко зі своєю партією, це буде безліч інших політичних сил. Серед них буде і Кличко зі своєю політичною силою. Він не дуже активно популяризує себе на Сході, але може так скластися, що цей розклад також може бути корисним для опозиції. Для цього мені треба більш глибоко зрозуміти, чим займається Кличко і як він думає. На жаль, сьогодні я цього не можу точно сказати.

Понравился ответ? Поделись:

Алёна:
4
Что нужно сделать, чтобы прекратить коммерческую застройку исторического центра Киева?
Александр Бригинец:
Всі закони для цього є. Є закон, який забороняє київській владі виділяти землю, особливо в центрі. Цю землю повинна виділяти виключно ВР або ВР по згоді з Київрадою. Цього не відбувається, тому що ВР не хоче забруднити себе такими землевиділеннями, а Київська рада робить це, хоч і з порушенням закону, але з превеликим задоволенням. Є безліч інших законів, які захищають Андріївській узвіз, Гостинний двір, схили Дніпра, тобто законів достатньо. Єдина проблема – в Україні нема правосуддя. Судова гілка влади знищена, вона є частиною виконавчої влади. Вона виконує те, що їй скажуть забудовники, тобто влада. Сьогодні влада і забудовники – це одне і те ж саме. А суди знаходяться у них на підтанцовці. Тільки загальна зміна ситуації в країні, тільки повернення до народовладдя, демократії, свободи слова і вільних судів змінить ситуацію. До цього змінити ситуацію можна тільки кров’ю киян, які будуть стояти під екскаваторами і своїми тілами не пускати забудовника.

Понравился ответ? Поделись:

Владимир:
4
Почему не присоединились к голодающим ни один народный депутат или кто-нибудь из руководства Киевской городской партийной организации? Ведь у Одарченко куча заместителей, а не один не поддержал Вас с Татьяной Мелиховой. Очень дорожат своим здоровьем или могут только давать ценные указания? И почему на всех митингах выступает Одарченко, а из его свиты мы никого никогда не видим и не слышим? Может они имеют противоположные взгляды на происходящее с Вашим лидером и не хотят об этом говорить? Вы можете предложить мне самому задать им эти вопросы, но я хочу услышать Ваше мнение. Спасибо за ответ.
Александр Бригинец:
Я скажу так, що не було стратегії партії, в тому числі Київської партійної організації, на стимулювання цього голодування. Не було такого рішення . Більше того, навіть серед партійців багато хто вважав, що це голодування нічого не дасть і його не потрібно проводити. Я впевнений, що якби партія хотіла стимулювати голодування і той самий Одарченко почав би голодувати, то тоді десятки і десятки людей теж почали б голодувати. Але чи потрібно це було? Якщо хтось з лідерів почав би голодувати – це було б сигналом для партійців починати голодування. Але у кожного є свої проблеми зі здоров’ям, є свої труднощі і провокувати людей на такі вчинки прикладом лідера партійної організації було неправильно. Народ пішов би за лідером і тоді б, можливо, у когось було різке погіршення здоров’я чи якісь інші проблеми. Тоді той, хто повів за собою людей, був би за це відповідальним. Я – не лідер партійної організації, я людина безпартійна. Я своє рішення прийняв від доброї волі, проголосив його і мене підтримала Тетяна Меліхова, я за це їй вдячний. В таборі мене підтримало кілька людей. У Львові голодував лідер партійної організації – це збільшило кількість голодуючих. В Кривому Розі десятки людей голодували – там теж була стратегія місцевої партійної організації на збільшення кількості таких людей. В Києві такого не було. Я думаю, що так річ як жертва своїм здоров’ям і своїм життям – це дуже індивідуальна річ. І те, що політичні лідери не заохочували людей, не рекламували таку форму протесту як нормальну – це дуже правильно. Вони повели себе як відповідальні політики.
А з приводу виступів на мітингах в Києві – я не розумію, а як може не виступати лідер партійної організації цього міста? Це абсолютно зрозуміла річ. Лідер партійної організації міста просто зобов’язаний виступати на мітингах. Більше того, я вам скажу таємницю, яку ви, мабуть, не знаєте: бажаючих виступити на мітингах дуже багато. Особливо, коли є хтось з керівництва партій і багато преси, то, повірте мені, бажаючих виступити більше, ніж достатньо. Безумовно, люди хочуть продемонструвати іншим партійцям свою активну позицію. Але, як правило, часу на виступи для всіх не вистачає. Випадки, коли багато хто ображається, що йому не дали слова, бувають, і це абсолютно зрозуміло. Тому я допускаю, що на рівні партійної організації відбувається обумовлення, що від партійної організації виступає Одарченко, а не хтось з його заступників. Тоді не буде образи у інших заступників, чому їм не надали слова.

Понравился ответ? Поделись:

Ваше ім’я *:
4
(Cергей Костаков) Олександр, ввиду Вашей активной позиции по защите культурного наследия нашей столицы от воров-застройщиков, а так же, прямо скажем, экстремальным действиям при перекрытии Крещатика в дни судебного процесса над Тимошенко и пр., не планируете ли Вы побороться за мэрское кресло? Ведь, как известно, Кличко уже сдался.
Александр Бригинец:
По-перше, я думаю, Кличко ще не здався. По-друге, я не стільки хочу виграти крісло мера, скільки хочу, щоб його програв Попов. Оскільки мої пріоритети полягають в тому, щоб програв Попов, а не виграв я, то я вважаю більш правильним підтримати того кандидата, якого визначить об’єднана опозиція. На сьогоднішній час це Кличко. Я знаю, що у нас є і інші, запасні кандидати на випадок, якщо Кличко все ж таки не піде на посаду мера. Але я, як людина, для якої інтереси міста важливіші, ніж мої власні інтереси, готовий і далі лягати під автобус, голодувати, виходити на акції протесту і боротися з «Беркутом» . В питаннях формування київської влади я готовий зіграти як командний гравець, який хоче принести перемогу більш демократичному і більш незалежному від влади кандидату, ніж Попов. Навіть, якщо цей кандидат не буде ідеальним (тому що я не вважаю, що Кличко ідеальний мер), то вибираючи між Кличко і Поповим, я однозначно буду на стороні Кличка. Тому що при всіх негативах Кличка негативів Попова неймовірно більше.

Понравился ответ? Поделись:

Save old Kiev:
3
Здравсвуйте, Вы знаете какие еще земельные аферы готовятся в Киеве? Делитесь, пожалуйста информацией. Не молчите! Об этом нужно кричать на каждом углу, в СМИ, в фейсбуке. Андреевский отстояли. Может удастся и остальное отстоять
Александр Бригинец:
По-перше, я ніколи не приховую інформацію, яку я маю. Всі журналісти знають, що на моїй сторінці в Фейсбуці завжди з’являється інформація про найгарячіші проблеми міста. У мене дві сторінки: як людини і як політика. Я закликаю всіх приходити на мою сторінку політика і мати свіжу інформацію. Ще більш свіжа і гаряча інформація про все, що відбувається – це мій персональний сайт. На ньому щодня з’являються всі мої заяви, вся інформація, яка є. Інформацію передруковують інші видання, яким я із задоволенням надаю на це право. Я ніколи не приховую таємниць і проблем міста. Я не тільки голова Комісії з питань культури, я очолюю кілька інших робочих груп і комісій, які займаються скандальними речами в Києві. Я намагаюсь контролювати і розуміти все, що відбувається з забудовами, але якщо говорити про афери – хитрість полягає в тому, що ти точно розумієш, що це афера лише тоді, коли вона почне діяти. До якогось моменту всі документи виглядають так, що це дуже хороша і корисна для міста річ. А потім виявляється, що там є якась хитрість, яка перетворює цю хорошу річ в аферу. Сьогодні, як мені здається, найбільша афера, яку ми не подужали, це вертолітний президентський майданчик, який руйнує все і є небезпечним для міста. Побудова музею історії Києва над куполом касового залу метро «Театральна» – це небезпечне місце, крім того воно дуже неприємне як для музею історії Києва. Гостинний двір, з яким невідомо, що відбудеться. Забудова буферної зони Софії Київської. Скандальна забудова на метро «Театральна». Можна додати, що мав бути побудований величезний спортивний комплекс (центр Дерюгіних) на Дружби народів, але замість цього суд будує свої адмінспоруди. Тобто Київ не отримав спортивного комплексу, якого дуже не вистачає в центрі міста. І таких афер, напівафер, чвертьафер і просто великих неприємностей дуже багато.

Понравился ответ? Поделись:

ne mer:
3
Пане Олександре, доброго дня. Вам щось відомо про долю нашого веселого мера? це ж смішно, його на роботі немає вже стільки часу. от цікаво ,а зарплатня йому виплачується, чи відпускні, чи лікарняні?
Александр Бригинец:
Розумієте, мій підхід такий: говорити сьогодні про мера – це просто відволікати увагу людей від проблем міста. Забудьте, що Черновецький існує, його не існує. Влада його покриває, його в тюрму не посадять, тому що є домовленість між ПР і Черновецьким про співпрацю. Він добровільно здав свої повноваження, і сьогодні всі функції по знищенню міста виконує його приємник і наступник Олександр Попов. Саме він несе всю відповідальність за те, що сталося. Фактично він є і Черновецьким, і головою адміністрації Попова, і чи не більшістю Київради, тому що він її контролює. Коли ми говоримо про те погане, що відбувається в місті, ви повинні розуміти, що це відбувається з доброї волі чи з бажання самого Попова, або тих, хто за ним стоїть. А те, що робить в даному випадку Черновецький, на сьогоднішній день це проблема, яку треба буде вирішувати після зміни влади в країні. Якщо влада буде змінена, безумовно, Черновецький сяде на лаву підсудних і буде покараний – це не викликає ніякого сумніву. Але поки при владі нинішня команда, з Черновецьким може стати найгірше те, що перед виборами мера Попов подасть на нього в суд для того, щоб в очах певної кількості киян виглядати борцем з Черновецьким. Але це все одно, коли ліва рука хоче поборотися з правою. Тому до виборів Попов буде імітувати боротьбу, а після виборів – спустить це з гальмів, як це було з судовим процесом над тим самим Леонідом Даниловичем Кучмою. Ви пам’ятаєте, в якийсь момент, коли треба було показати, що, мовляв, у нас переслідують не тільки Тимошенко, а і деяких близьких до влади людей оголосили справу Кучми, а потім про неї тихенько забули. Теж саме може бути навколо Черновецького перед виборами.

Понравился ответ? Поделись:

Ксюша:
3
Как вы оценивает шансы Попова стать новым мэром?
Александр Бригинец:
Я думаю, що насправді Попова вже «здали» представники його ж команди. Всім зрозуміло, що Попов ці вибори не виграє. І сьогодні однозначно можна говорити про те, що його власна команда сьогодні працює не на Попова, а на свої власні інтереси. Як би люди, які з ним співпрацюють, працювали б на Попова, то вони б не починали руйнувати Андріївський узвіз перед самими виборами, не піднімали б скандал навколо Гостинного двору, не будували б вертолітний майданчик. Вони б дали можливість Попову обратися мером, а тоді б вже почали нищити Київ. А зараз вони нищать Київ, ніби вони останній день при владі. Це означає, що самі його хазяї (перед усім Янукович, секретаріат Президента, Кабмін), вони всі розуміють, що після виборів мера у них може не бути шансів псувати місто. Тому вони поспішають почати все робити зараз. З цього я роблю висновок, що команда, яка працює з Поповим, вже давно готується на інше місце роботи після поразки Попова, а поки що – запасається матеріальними ресурсами, щоб цей перехід пройшов для них якомога легше з точки зору фінансів.

Понравился ответ? Поделись:

Катя:
3
Чому Ви не підстрижетеся?
Александр Бригинец:
Я думаю, що десь через пару тижнів я це зроблю. Тому що очікуються великі бойові дії під час «Євро», протистояння з ОМОНом. А ОМОН час від часу намагається схопити мене за волосся під час протистоянь. І для того, щоб не дати шансу омонівцям хапати мене за волосся, я зроблю цю політичну акцію на своїй голові. Коли я її буду робити, звичайно, я зроблю її політичною, публічною і відомою, тому що я абсолютно впевнений, що це і є політична акція.
А що стосується всього іншого, я вважаю, що традиційно в історії України чоловіки носили довге волосся. Якщо ви подивитесь на всю історію, то побачите, що не було такого, щоб всі чоловіки ходили коротко стрижені. І оселедці були у чоловіків, і довге волосся, і борода. Такий образ мені більш зрозумілий, я до нього звик. В тому середовищі, в якому я формувався і знаходжусь, в мистецькому і літературному середовищі, ви побачите достатньо велику кількість людей, зачіски і зовнішній вигляд яких схожі з моїм. Я не збираюсь змінювати свій імідж на догоду якимось політичним вимогам, тому що мені всі казали, що політик повинен виглядати, як політик. Тобто ходити в костюмі, голитися і мати коротку зачіску. Але, враховуючи те, що в протиборстві з міліцією довге волосся може зашкодити в цьому сезоні, то я змушений буду волосся відрізати.
Кожного часу, коли опозиція виходить на вулиці, нам протистоїть дуже потужна міліція, ОМОН. На деяких акціях, як це не смішно, «Беркута» було більше, ніж опозиціонерів. Пам’ятаєте, коли презервативи з президентом роздавали, там було 5 учасників акції, 20 журналістів і чоловік 100 омонівців – така акція протесту. Я, чесно кажучи, вже забув про те, що за волосся мене смикали. Але коли мене побили в сесійній залі «регіонали» і Черновецький в 2006 році, тоді мене так само хопили за волосся і повалили назад, коли я падав, я не бачив, як мене били, я втратив свідомість. А нещодавно я дивився фільм про акції протесту і бачив в кількох випадках, як мене за волосся хапали. Звичайно, в таких випадках я не хочу давати додаткових шансів владі і бойовим загонам в боротьбі з собою.

Понравился ответ? Поделись:

helga:
3
Что дальше будет с Андреевским спуском? Как вы думаете, не повторится ли попытка снова там что-нибудь снести?
Александр Бригинец:
Впевнений, що повториться. Насправді влада затаїлась, вона чекає виборів. Ніякі документи стосовно забудови не скасовані. Тобто фактично те, що сьогодні не відбувається ніяких руйнівних і будівельних робіт – це змова влади і забудовників, які чекають результатів виборів. Як тільки вибори відбудуться – відразу почнеться забудова Андріївського узвозу. Причому, неважливо, хто переможе – влада чи опозиція. Якщо переможе нинішня влада – ясно, що буде забудова. Якщо переможе опозиція, то забудова буде тривати, тому що всі дозволи на цю забудову вже є. І опозиція буде змушена судами, довгими розборками доводити, що це будівництво треба припиняти. Сьогодні жодних кроків (навіть по Пейзажній алеї) не зроблено для того, щоб гарантувати не забудову цих міст. Влада грається: вона декларує, що ніякої забудови не буде, але пройдуть вибори і забудови будуть відновлені. Ми, кияни, повинні бути готові до глобальної важкої довгої війни з забудовниками, незважаючи на те, хто буде мером міста. Якщо це буде опозиційний кандидат, то ми будемо йому допомагати боротися з забудовниками. А якщо, не доведи Господи, переможе якась підставна фігура або провладний кандидат, тоді ми будемо боротися і з цим кандидатом, і з забудовниками.

Понравился ответ? Поделись:

someone:
1
Видела вашу книгу поэзий, посвященную Анжелике Рудницкой. Как часто вы пишите стихи и кто ваши любимые поэты?
Александр Бригинец:
Я написав в житті понад десяток книжок, переважно це поезія. Було дві книжки казок, і було трохи прози. Поезією я займаюсь все життя. Інша річ, що сьогодні, коли я займаюсь депутатською роботою, я не дуже активно видаю книжки і не дуже активно їх популяризую. Тому що все ж таки політичний відтінок накладається. Я нещодавно був на виставі Анни Герман. Вона політик і вона робить виставу – ти дивишся цю виставу і пам’ятаєш, що це написано політиком. Хоча я впевнений, що ця п’єса була написана набагато раніше, ніж вона зайняла високу посаду в секретаріаті Президента. Все одно, ти розглядаєш ці твори не через призму культури та літератури, а більше саме через політичну призму. Тому сьогодні я намагаюсь не акцентувати увагу і не видавати своїх книжок для того, щоб люди не повзували між собою мою літературну діяльність і мою політичну позицію, тому що вони між собою ніяк не зв’язані. Моя позиція громадянина завжди була присутня в моїх творах, безумовно. Але моя позиція не має стосунку ні до КОДу, ні до антипрезидентського руху, ні до «Батьківщини», ні до чого іншого. Партії, рухи, президенти – це сьогодні-завтра-післязавтра і зникає, а література – існує довший період.

Понравился ответ? Поделись:

Ольга:
1
У Києві щороку свою культуру презентує Польща, Франція, Німеччина. Італія. Що ви особисто робите для того, щоб популяризувати культуру Києва в Україні і у світі?
Александр Бригинец:
Я роблю багато чого. Але значно менше, ніж я міг би робити, якби у мене були якісь адміністративні чи бюджетні важелі Я допомагаю чим можу людям, які хочуть щось зробити. Я допомагаю проводити виставки, допомагаю видавати певні книжки, веду переговори з багатьма представниками різних країн. Практично в кожному питанні, яке стосується культури, кияни можуть розраховувати на мою підтримку. На жаль, це не означає, що моя підтримка завжди виливається в якусь реальну допомогу. Часом підтримка нашої Комісії перетворюється в те, що звернення з проханням виділити гроші на той чи інший цікавий проект закінчується нічим. І грошей на це так і не знаходять. Тому що, на жаль, влада перебуває в стані перманентної підготовки до виборів. І вони переважно роблять те, що на їх думку, може посприяти їм на виборах. Тобто це або масові заходи, або соціальна допомога. Вони усвідомлюють, що люди, які приймають цінності культури, ніколи за цю владу голосувати не будуть. Тому вони і не витрачають грошей на культуру.

Понравился ответ? Поделись:

Валерия:
1
вы открыто критикуете власть, становитесь на защиту старого Киева, выходите на акции протеста, из чего следует вопрос - вы не боитесь? не боитесь, что вам начнут мстить те, кому вы невыгодны?
Александр Бригинец:
Мені мстять, ну і що? У кожного з нас є вибір, як себе поводити і що робити. Звісно, для того, щоб тобі ніхто не мстив, можна сидіти тихенько і нікуди не висовуватись. І думати, що це і є найважливішим в твоєму житті – що тобі ніхто не мстить. А можна робити інакше, можна робите те, що ти вважаєш за потрібне, але знати, що можуть бути акції, протести, провокації проти тебе – треба бути до цього готовими і знати, що це є небезпека. Але у кожної роботи є своя небезпека: б’ють журналістів (ми знаємо багато випадків), вбивають журналістів, грабують інкасаторів, вбивають продавців в магазинах... Я людина віруюча. Я знаю точно, що жодного зайвого дня я не проживу і жодного зайвого дня у мене ніхто не забере – скільки мені відміряно Богом, скільки мені Бог дав, те і моє. А якщо я своє життя можу наповнити якоюсь важливою діяльністю для країни – це тільки добре. Кожного разу, коли виникає якась критична ситуація, безумовно, я прошу Бога дати мені сили бути сильнішим за обставини і, мені здається, що Бог іде мені назустріч.

Понравился ответ? Поделись:

Ася:
1
Доброго дня, пане Бригинець. Що ви знаєте з приводу планів родини Табачника побудувати висотний будинок прямо на європейскьій площі?
Александр Бригинец:
Я знаю, що такі плани є. Я знаю, що ще один будинок ця родина хоче знести – будинок по вул. Грушевського, 4Б. Там теж хочуть щось будувати. Я активно допомагаю громаді активістів, які відстоюють цей будинок, зберегти його. Так само публічно і активно виступаю проти будівництва такої жахливої страшної споруди, яку планують побудувати біля Європейської площі. По-перше, я вважаю, що це неприйнятно для Києва – будувати будинки на Хрещатику, вище середньої забудови, яка є на Хрещатику. По-друге, в нас є лінія забудови на Хрещатику в цьому місті. Хрещатик достатньо широкий, там є невеликий сквер, цей сквер має бути продовженим до кінця Хрещатика до Європейської площі, а на частині, яка залишиться, можливо щось і побудувати на 8-10 поверхів, скільки є у сусідніх будинків. Можливо навіть в стилістиці цих будинків добудувати один будинок і тоді він гарно зв’яже готель «Дніпро» і будинки, які вже сьогодні побудовані.
До речі, я сьогодні написав лист, звернувся до ЮНЕСКО з проханням розглянути це питання на найближчій сесії, яка відбудеться, про висотну забудову міста в тому числі. Я знаю, що ЮНЕСКО дуже активно проти цього бореться, в даному випадку світові організації на нашій стороні. Тим паче, що сьогодні по новим умовам, ця частина вже є спільною буферною зоною з Софією Київською і Лаврою, таким чином, взагалі неможливе якесь супервисотне будівництво. Але ви ж знаєте, що закон – як дишло в нашій країні. Вертолітний майданчик президента теж неможливий, будинок Грушевського, 9Б, який розвалюється біля Маріїнського парку теж неможливий. Ще деякі будівництва, в тому числі на Кловськом спуску величезна башта, яка конкурує з дзвіницею Києво-Печерської Лаври, теж неможлива. Але все воно побудовано. Тому, звичайно, всі ми повинні бути насторожі, всі ми повинні воювати. Незалежно, від того Табачник це, чи не Табачник. Ім’я забудовника не має ніякого значення. Головне - це інтереси міста. Ми повинні протистояти будь-кому, хто хоче зіпсувати зовнішній вигляд нашого міста.

Понравился ответ? Поделись:

Rem:
1
Хто і що може зупинити незаконні будівництва у Києві?
Александр Бригинец:
На жаль, закон не може зупинити незаконні будівництва, тому що закон визнає ці незаконні будівництва законними. Наведу приклад: будинок Мурашко. Тільки тому, що громадські активісти через суд відбили цей будинок, київська влада виступила на стороні громади. Ми перемогли і забрали ці будинки до міської власності. А от земля під цими будинками належить попереднім власникам. І київська влада виступає на стороні цих власників землі і воює з київською громадою, щоб не віддати цю землю київській громаді. Тобто київська влада забрала собі ці будинки завдяки зусиллям громади, а землю, завдяки своїм юристам, залишає у цих людей. Тепер, що має відбутися далі: ремонтувати ці будинки ми не можемо, оскільки земля нам не належить. Ми будемо чекати, поки ці будинки розваляться, а коли їх не стане, земля перейде в руки власників землі. Я кажу це до того, що сьогодні можна зупинити нинішню владно-бізнесову-судову мафію, яка руйнує місто, лише одним способом – позицією киян. Кияни повинні бути завжди активними – і на виборах, і поза виборами. Приходити на акції протесту проти будь-якого забудовника, який порушує права киян, і консолідуватись навколо цього. Тільки спільна позиція всієї громади призведе до перемоги і порятунку Києва.

Понравился ответ? Поделись:

Світлана:
1
Розкажіть, будь ласка, як ви ставитесь до провоедення гей-парадів у києві?
Александр Бригинец:
Мені здається, що сьогодні сама ідея обговорювання проведення гей-параду – це просто ідея для того, щоб відволікти увагу громадськості від інших загальних проблем. І те, що навколо гей-параду в Києві почалась величезна хвиля обговорень і протестів, говорить про те, що владі це на якийсь час вдалося – відволікти людей, переключити на тему гей-парадів з проблем низького рівня життя, репресій, відсутності свободи слова, демократичних інститутів, корупції. Мені здається, це проблеми, які роздуваються штучно владною командою для того, щоб переключити людей з реальних глобальних проблем, які є у нас всіх, на якісь інші проблеми, які нас менше стосуються. Це встановлення якихось пам’ятників, конфлікт навколо військових подій Другої світової війни, проведення гей-парадів, Черновецький, вибухи в Дніпропетровську, ще якісь речі.

Понравился ответ? Поделись:

НТК:
1
ви вірите в те, що ізоляція України і бойкот Євро-2012 допоможуть Тимошенко?
Александр Бригинец:
Я думаю, що вони допоможуть Україні. В Україні є приблизно 5 людей, які володіють переважною кількістю засобів масової інформації. Тобто я б сказав так: ці 5 людей володіють 90% рейтингу всіх ЗМІ. Потрібно, щоб саме на цих людей давила Європа, як мінімум тому, що в них дуже багато грошей за кордоном . Їм треба пояснювати, що єдиний спосіб показати себе не підручними Януковича (як зараз це виходить) в тому, що їх ЗМІ будуть більш-менш об’єктивно показувати ситуацію в Україні. А те, що сьогодні в рейтингу свободи слова ми падаємо нижче і нижче, говорить про те, що ці відомі популярні і авторитетні люди в бізнесі все ж таки йдуть на поводу у команди Януковича в питаннях свободи слова. Якщо буде тиск на цих людей, і ЗМІ в Україні стануть хоча б частково вільними, це дасть можливість прискорити процеси в середині України. Що стосується прямого тиску на Президента – я думаю, що прямий тиск на Президента можливий лише в тому випадку, якщо правду говорять, що Президент Литви приїжджала і показувала Януковичу кілька сторіночок тексту, на яких були перераховані всі рахунки родини Президента. Так говорять, що нібито Януковичу пояснили, що якщо вони і далі будуть себе так поводити, то ці рахунки будуть заблоковані. Тобто люди, для яких гроші над усе, бояться над усе того, щоб нічого не сталося з їх грошима. Тому тиск, який сьогодні носить, я б сказав, «декоративний» характер, повинен переходити в площину тиску на гроші і на свободу пересування тих людей, які співпрацюють з владою. Це мають бути як чиновники найвищого рівня, так і власники ЗМІ, які викривлюють інформацію, яка є в Україні. На жаль, якщо сьогодні подивитись на невільні російські ЗМІ і подивитись, як вони подають ситуацію в Україні, то вони подають ситуацію в Україні більш об’єктивно, ніж наші, нібито вільні ЗМІ.

Понравился ответ? Поделись:

слушатель.:
0
Точка,почему вы не зачитываете все заданные вопросы.Хотя бы тот,где задан Брагинцу,когда уже Тимошенко перестанет дурить украинский народ своей "болячкой" и начнет честно отсиживать свой срок в общей камере и шить рукавицы?
Александр Бригинец:
Я думаю, що людина, яка дуже гарно все знає, мабуть, робила якісь злочини разом з Тимошенко. Якщо вона знає про ці злочини і була співучасником, думаю, їй потрібно публічно виступити, розказати про ці злочини, сісти в камеру і сидіти.
Все, що знаю я, все, що знає вся світова громадськість, це те, що цей процес був надуманий і носив політичний характер. Він є незаконним з точки зору більшості законів і українських, і світових. Таким чином, єдине, що може бути чесним, щоб перестати дурити український народ – треба звільнити Тимошенко і покарати тих, хто дійсно винен в самому незаконному процесі і тих, хто довів країну до того, що в ній відбувається сьогодні. Якщо ви прибічник влади, якщо ви сприяєте цій владі, то є небезпека, що коли-небудь і вам прийдеться відповідати за ті злочини, які робить нинішня влада. Як на мене, це жахливі злочини. Якщо уважно подивитись, що відбувається в країні: злочинність росте, беззаконня росте, ніколи не було стільки ганебних публічних жахливих вбивств, які відбуваються сьогодні в країні. Тобто злочинність в країні росте, і вона росте тому, що беззаконня, яке привело до того, що за гратами опинилась лідер опозиції. Це ж беззаконня випускає з тюрем тих, хто реально повинен там сидіти. На жаль, така у нас країна. На жаль, у нас багато людей, які думають не головою, а гаманцем, в якому майже не залишилось грошей. А коли гаманець пустий, люди інколи говорять достатньо пусті слова і навіть роблять пусті вчинки. Я закликаю людей схилятись до цивілізованого і мирного шляху зміни влади, а не братися за більш радикальні дії. Стримувати свої емоції і спробувати перемогти нинішню владу на виборах. А вже, якщо будуть великі фальсифікації, тоді будемо думати, що робити.

Понравился ответ? Поделись:

КАА:
0
Неужели вы,ради народа,готовы лечь костьми,чтобы прийти к власти?Неужели вы не видите,что благодаря вашим не умным и не умелым действиям (особенно Тимошенко) народ не поддержит ваши "страдания" во имя человечества.
Александр Бригинец:
А мені все одно, що думають. Я роблю те, що вважаю за потрібне. Якщо я буду міняти свою позицію залежно від кожного читача, який звертається до мене, чи від кожного виборця, то чим я буду відрізнятись від повії, яка стоїть на Окружній і виконує ті послуги, які їй замовляє той чи інший клієнт? Я роблю те, що вважаю за потрібне. Якщо моя позиція комусь імпонує – мені це приємно. Якщо вона нікому не імпонує, мені приємно, тому що я роблю те, що я хочу і що вважаю потрібним для своєї держави. Я не претендую на посаду Президента і не претендую, щоб 55% народу України підтримували мою точку зору. Мені достатньо того, що я маю достатньо причин думати про себе, як про людину, яка не здається цій владі і готова боротися скільки це необхідно. А оцінять мої старання, чи не оцінять, пожаліють чи не пожаліють – це питання людей, а не моє. Я не розраховую на винагороду.

Понравился ответ? Поделись:

Комментарии (1)

символов 999
  • Гость 12 лет назад

    Цій владі Ви не здаєтеся, я з Вами теж згоден, але не розумію чому Ви шановниа, поважна людина здаєтеся Юлькіній владі? Невже Ви не розумієте, що влада "Юля" несе може навіть не меншу загрозу для України ніж влада "Янукович", тільки в шншому ракурсі.

    Прокомментировать Мне нравится